Canal+ premiery filmowe od 21 do 28 sierpnia 2015

gang wiewioraW tym tygodniu Canal+ wyemituje: animowany „Gang wiewióra”, komedia romantyczna CANAL, horror komediowy „Zombiebobry”, dramat kostiumowy „Belle”, thriller „Obłąkani” oraz nowy serial „American Odyssey„.

 

 

GANG WIEWIÓRA (The Nut Job)
Animacja, USA, 2014
Reżyseria: Peter Lepeniotis
Obsada: Cezary Pazura(Wiewiór), Andrzej Grabowski (Pierun), Sonia Bohosiewicz (sunia Perła), Weronika Rosati (Ilona), Agnieszka Warchulska (Andzia), Mirosław Zbrojewicz (Trybsyn)

Sonia Bohosiewicz, Andrzej Grabowski, Cezary Pazura i Weronika Rosati w polskiej wersji przebojowej animacji twórców „Toy Story 2” „Ratatuj” i „Gdzie jest Nemo”.

gang wiewioraWiewiór (Cezary Pazura) popada w konflikt z przywódcą miejskiego parku, szopem Pierunem (Andrzej Grabowski). Zostaje wygnany do miasta, gdzie zimą czeka go marny los. Szczęście jednak mu sprzyja. Wiewiór odkrywa sklep z orzechami i postanawia go ogołocić. Okazuje się jednak, że ten rajski przybytek jest dziuplą ludzkich rabusiów, pod przewodnictwem Króla (Przemysław Bluszcz). Wiewiór, zakochana w nim wiewiórka Andzia (Agnieszka Warchulska), starający się o jej względy Trybsyn (Mirosław Zbrojewicz) oraz inne gryzonie skutecznie przeszkadzają czterem złoczyńcom w realizacji ich niecnych planów.

Ogromnym atutem „Gangu wiewióra” jest polska wersja językowa, w której udało się zawrzeć szereg gier słownych pomiędzy zwierzęcymi bohaterami. W dubbingu na pierwszy plan wysuwa się Wiewiór w wykonaniu Cezarego Pazury. „Wydaje mi się, że ten wiewiór ma taki sam temperament jak ja, dlatego tak się zgraliśmy” – mówił o swojej postaci aktor. W obsadzie nie zabrakło innych równie doświadczonych aktorów dubbingowych, takich jak Andrzej Grabowski, Miłogost Reczek czy Józef Pawłowski. Ten ostatni jest znany z wielkiego ekranu jako główny bohater „Miasta 44” Jana Komasy (premiera telewizyjna w CANAL+ 19 września 2015). Aktor gra też w produkowanym przez CANAL+ serialu „Belfer”, którego premiera jest zapowiedziana na jesień 2016 roku. W „Gangu wiewióra” doskonale spisała się też stawiająca pierwsze kroki w dubbingu Weronika Rosati, która wcieliła się w ukochaną jednego z gangsterów.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 22 sierpnia 2015, 18:00

 

 

ROMANS NA DWIE NOCE (Two Night Stand)
Komedia romantyczna, USA, 2014
Reżyseria: Max Nichols
Obsada: Miles Teller, Analeigh Tipton, Jessica Szohr, Scott Mescudi

Gwiazda „Whiplash” Miles Teller w komedii romantycznej debiutanta Maxa Nicholsa. Po randce umówionej przez internet dziewczyna i chłopak zostają uwięzieni w mieszkaniu przez śnieżycę.

romans na dwie noceMegan (Analeigh Tipton) skończyła właśnie naukę na uczelni i bezskutecznie poszukuje pracy. W dodatku zerwała z chłopakiem. Mieszka tymczasowo u przyjaciółki Faizy (Jessica Szohr), która daje jej grzecznie do zrozumienia, że chciałaby już cieszyć się niczym nieograniczoną prywatnością razem ze swoim chłopakiem (Scott Mescudi). Pogrążona w depresji Megan, niechętnie wychodzi na imprezy. Bez przekonania postanawia po raz pierwszy zaczepić kogoś na portalu randkowym. Trafia na uroczego Aleca (Miles Teller) i umawia się z nim. Rano dziewczyna próbuje po cichu opuścić jego mieszkanie, ale okazuje się, że przez nagłą śnieżycę cały Manhattan okryty jest śniegiem i lodem. Nie mogąc opuścić budynku, Megan i Alec spędzają ze sobą kolejny dzień i noc.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 23 sierpnia 2015, 21:30

 

 

ZOMBIEBOBRY  (Zombeavers)
horror, komedia, USA, 2014
Reżyseria: Jordan Rubin
Obsada: Rachel Melvin, Cortney Palm, Lexi Atkins, Hutch Dano

Grupkę młodych ludzi zabawiających się w domku nad jeziorem atakuje stado nieumarłych bobrów.

zombiebobryMary (Rachel Melvin), Zoe (Cortney Palm) oraz Jenn (Lexi Atkins) postanawiają spędzić babski weekend w domku nad jeziorem. Po tym, jak te ostatnią zdradził chłopak (Hutch Dano), przyjaciółki nie mają ochoty na towarzystwo mężczyzn. Pomimo tego, niewierny Sam z dwoma kolegami pojawiają się w domku. Dobrą zabawę przerywa pojawienie się oszalałych bobrów, które zamieniły się w zombie, po tym jak do miejscowej rzeki wpadła beczka chemikaliów. Stado groźnych gryzoni rozpoczyna krwawe polowanie. „Zombibobry” to horror komediowy, którego opublikowany na długo przed premierą  zwiastun stał się przebojem internetu.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 21:00

 

 

BELLE  (Belle)
dramat, kostiumowy, USA, 2014
Reżyseria: Amma Asante
Obsada: Gugu Mbatha-Raw, Matthew Goode, Tom Wilkinson, Emily Watson, Miranda Richardson, Penelope Wilton, Sam Reid, Sarah Gadon

Oparta na faktach opowieść o czarnoskórej nieślubnej córce angielskiego arystokraty, która trafia do pełnego uprzedzeń XVIII-wiecznego Londynu. Ciekawa historia, świetne aktorstwo, kostiumy i scenografia.

BELLEWielka Brytania u schyłku XVIII wieku to kolonialne imperium, opierające potęgę gospodarczą na niewolnictwie. W tych czasach oficer brytyjskiej floty John Lindsay (Matthew Goode) przywozi na dwór wysoko postawionego sędziego, lorda Mansfielda (Tom Wilkinson) nieślubną córkę, czarnoskórą Dido Elizabeth Belle (Gugu Mbatha-Raw). Przed wypłynięciem do Indii John prosi wuja, by wychował dziewczynkę. Lady Mansfield (Emily Watson) traktuje Dido jak własną córkę Elizabeth (Sarah Gadon). Dziewczęta wkraczają w dorosły świat i jak wszystkie młode damy w tamtych czasach próbują dobrze wyjść za mąż. Dido jest w o tyle dobrej sytuacji, że dziedziczy po ojcu ogromny majątek. Nie chroni jej to jednak przed uprzedzeniami środowiska. Przełomem nie tylko w jej życiu, ale także w historii Imperium jest głośna sprawa statku Zong. Tłumacząc się brakiem wody pitnej, jego dowództwo wyrzuciło za burtę wszystkich niewolników. Traktując ich jak utracony towar, właściciele statku domagają się od ubezpieczyciela rekompensaty. Sędzią w tym bezprecedensowym procesie jest lord Mansfield, którego oponentem zostaje postępowy adwokat, zakochany w Dido John Davinier (Tom Reid).
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 25 sierpnia 2015, 20:00

 

 

OBŁĄKANI  (Stonehearts Assylum aka Eliza Graves)
thriller, USA, 2014
Reżyseria: Brad Anderson
Obsada: Kate Beckinsale, Jim Sturgess, Ben Kingsley, David Thewlis, Michael Caine

oblakaniAdaptacja opowiadania Edgara Allana Poego. Gotycki thriller ze wspaniałą scenografią, kostiumami, przepięknymi zdjęciami, a przede wszystkim pełną zwrotów akcji fabułą i ciekawymi bohaterami. W obsadzie m.in. sir Ben Kingsley, Kate Beckinsale, Jim Sturgess i Michael Caine.

Rok 1899. Młody psychiatra tuż po Oxfordzie, Edward Newgate (Jim Sturgess), przyjeżdża do zakładu Stonehearst Asylum, aby odbyć praktykę. Dyrektor Silas Lamb (Ben Kingsley) oprowadza go po budynku i zapoznaje ze swoją nowatorską metodą traktowania chorych. Lamb pozwala pacjentom swobodnie poruszać się po zakładzie i uczestniczyć w zajęciach grupowych. Zamiast elektrowstrząsów preferuje muzykoterapię. Nie próbuje leczyć ich z obłędu, wierząc, że to jedyny sposób, aby byli szczęśliwi. Jedną z pacjentek Stonehearst Asylum jest cierpiąca na histerię Eliza Graves (Kate Beckinsale), która w akcie desperacji okaleczyła swojego brutalnego męża. Newgate zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Sytuacja młodego medyka zmienia się, gdy pewnej nocy odkrywa skrywany w piwnicy sekret Lamba i uświadamia sobie, że jest jego więźniem. Adaptacji opowiadania Edgara Allana Poego „System doktora Smoły i profesora Pierza” z 1845 roku podjął się Brad Anderson, twórca m.in. „Mechanika” z Christianem Bale’em, „Połączenia” z Halle Berry czy horroru „Dziewiąta sesja”.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 28 sierpnia 2015, 22:30

 

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 22 DO 28 SIERPNIA 2015

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 33-36)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 22 sierpnia 2015

NA TROPIE KRÓLA LASU
(FloopaLoo, Where Are You?, ep 33-36)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, 22 sierpnia 2015

DZIWNA PARA
(Odd Couple, ep. 3, 4)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 23 sierpnia 2015

AMERICAN ODYSSEY
(American Odyssey odc. 1, 2)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 23 sierpnia 2015

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC 2
(About A Boy s. 2, ep 7, 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 25 sierpnia 2015

GRIMM 4
(GRIMM 4, ep. 17, 18)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 27 sierpnia 2015

 

 

AMERICAN ODYSSEY (American Odyssey)
Serial, thriller, USA, 2014
Twórcy: Peter Horton, Adam Armus, Kay Foster
Obsada: Anna Friel, Peter Facinelli, Jake Robinson, Jim True-Frost, Treat Williams, Nate Mooney, Elena Kampouris, Daniella Pineda, Sadie Sink, Adewale Akinnuoye-Agbaje and Omar Ghazaoui, Grégory Fitoussi

AMERICAN ODYSSEY„American Odyssey” to świetnie zrealizowany, trzymający w napięciu thriller w 13 odcinkach. Jego akcja krąży wokół trójki nieznanych sobie ludzi: sierżant Odelle Ballard (Anna Friel, znana m.in. z serialu „Gdzie rosną stokrotki”), prawnika korporacyjnego Petera Deckera, w którego wciela się Peter Fancinelli (dr Carlisle Cullen z „Sagi: Zmierzch”) oraz politycznego aktywisty Harrisona Waltersa (Jake Robinson). Podczas misji w Afryce sierżant Ballard odkrywa pliki dowodzące, że korporacja, z którą negocjuje Decker, finansuje organizacje terrorystyczne. W tym czasie w Nowym Jorku na podobny trop wpada Walters i jego dociekliwy przyjaciel, haker Bob (Nate Mooney). Pomimo wysiłków całej trójki, ujawnienie prawdy okazuje się misją niemal niemożliwą, która pociągnie za sobą wiele niewinnych ofiar.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 23 sierpnia 2015, 22:00, dwa odcinki

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.