Canal+ premiery filmowe od 21 do 27 grudnia 2013 Aktualizacja

Renifer Niko ratuje brata W tygodniu świątecznym Canal+ wyemituje: polski komediodramat „Mój rower”, komedię „Starbuck„, komedię „Finn sam w domu – Świąteczny skok”, animowany „Renifer Niko ratuje brata”, komediodramat z Barbrą Streisand i Sethem Rogenem „Mama i ja”, CANALkomedia romantyczna „Świąteczna randka„, polską komedię „Last minute” dramat „Życie Pi” oraz dramat „Lot”. W Canal+Film komedia „Wspólna chata”.

Aktualizacja: Canal+ wyemituje również film akcji „G.I. Joe: Odwet” z Brucem Willisem i Dwaynem Johnsonem 25 grudnia o 3:50.

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 21 grudnia 2013, 21:00

MÓJ ROWER

komediodramat, Polska, 2012

Reżyseria: Piotr Trzaskalski

Występują: Artur Żmijewski, Michał Urbaniak, Anna Nehrebecka, Krzysztof  Chodorowski, Witold Dębicki

Zdobywca nagrody za najlepszy scenariusz podczas 37. Gdynia Film Festival. Ekscentryczny dziadek, jego syn – sławny pianista o wybujałym ego oraz wrażliwy, choć rozpieszczony wnuk spotykają się po latach i są zmuszeni spędzić ze sobą kilka dni.

Moj RowerBlisko 70-letniego Włodka (Michał Urbaniak) opuszcza po dziesiątkach wspólnych lat żona Basia (Anna Nehrebecka). Mężczyzna trafia do szpitala. Sąsiedzi zawiadamiają o sytuacji syna Włodka (Artur Żmijewski) oraz wnuka (Krzysztof Chodorowski). Paweł przyjeżdża z Berlina, gdzie koncertuje jako światowej sławy pianista. Maciek, jego syn, mieszka z matką w Londynie. Mężczyźni nie widzieli się od lat. Paweł postanawia odnaleźć matkę i namówić ją do powrotu. Maciek i Włodek jadą razem z nim. Podróż staje się okazją nie tylko do odwiedzenia miejsc z przeszłości, ale także powrotu do zadawnionych, niewyjaśnionych spraw między ojcami i synami.

„Mój rower” podejmuje ważny w ostatnich latach w polskim kinie temat relacji ojca i syna, który wcześniej pojawił się w takich filmach, jak „Lęk wysokości” Bartka Konopki, „Kret” Rafaela Lewandowskiego czy „Erratum” Marka Lechkiego. Trzaskalski, twórca „Ediego”, stworzył historię o ludziach, którzy muszą odnaleźć w sobie utracone uczucia. Opowiada o męskiej linii rodziny, ale jest też filmem dla kobiet, bo mówi o relacji, o konflikcie na linii starość-młodość-dzieciństwo. Atutami produkcji  jest znakomita muzyka Wojciecha Lemańskiego i fenomenalne zdjęcia Piotra Śliskowskiego, dzięki którym film jako jeden z dwóch polskich produkcji (obok „Obławy” Marcina Krzyształowicza) zakwalifikował się do konkursu sztuki operatorskiej Camerimage. Należy też wyróżnić znakomitą kreację polskiego jazzmana Michała Urbaniaka, który za ten debiut aktorski zdobył m.in. nagrodę na festiwalu w Tallinie i Orła, Polską Nagrodę Filmową.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 22 grudnia 2013, 21:00

STARBUCK (Starbuck)

Komedia, Kanada, 2011

Reżyseria: Ken Scott

Obsada: Patrick Huard, Antoine Bertrand, Julie LeBreton

Oczekujący narodzin dziecka dostawca mięsa dowiaduje się, że ma ponad 500 dzieci z próbówki, z których ponad setka chce poznać jego tożsamość.

kinopoisk.ruDavid Wozniak (Patrick Huard) jest 42-latkiem, który pracuje w rodzinnym sklepie mięsnym jako dostawca. Nękają go podejrzane typy, którym jest winien kilkadziesiąt tysięcy dolarów, a dziewczyna, z którą się spotyka (Julie LeBreton) oznajmia mu, że jest w ciąży. Pewnego dnia po powrocie z

pracy Davida nawiedza prawnik z banku spermy w Quebecu, w której 23 lata wcześniej mężczyzna był dawcą. Informuje go, że ma 533 dzieci, z których 142 chce zmusić klinikę, by podała im nazwisko ich biologicznego ojca, znanego pod pseudonimem Starbuck. David zwraca się o pomoc do przyjaciela (Antoine Bertrand), który pomaga mu pozwać bank do sądu, zażądać utajnienia jego tożsamości oraz odszkodowania, dzięki któremu mógłby spłacić długi.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 23 grudnia 2013, 21:00

FINN SAM W DOMU – ŚWIĄTECZNY SKOK (Home Alone: The Holiday Heist)

reżyseria: Peter Hewitt

obsada: Christian Martyn, Jodelle Ferland, Malcolm McDowell, Mazar, Eddie Steeples, Debi Mazar

Finn sam w domu8-letni Finn (Christian Martyn) jest przerażony faktem, że jego rodzina przeprowadza się ze słonecznej Kalifornii do strasznego domu w Maine. Przekonany, że domostwo jest nawiedzone, zastawia w nim wymyślne pułapki, żeby nakryć duchy na gorącym uczynku. Pewnego dnia, kiedy rodziców nie ma w domu, a Finn zostaje pod opieką starszej siostry (Jodelle Ferland) w zasadzkę chłopca wpada grupa złodziei (Malcolm McDowell, Debi Mazar, Eddie Steeples), którzy nieświadomi faktu, że dom jest już zamieszkany, zaplanowali z niego stary, dawno zaginiony obraz Muncha wart 85 milionów dolarów. Piąta część popularnej serii „Home Alone”.

 

WIGILIA W CANAL+

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 24 grudnia 2013, 19:40

RENIFER NIKO RATUJE BRATA (Niko2: Family Affairs/Little Brother Big Trouble)

animacja, Finlandia/Dania/Irlandia/Niemcy, 2012

reżyseria: Marteinn Thorisson, Hannu Tuomainen

występują: Franek Dziduch (Niko), Jarosław Boberek (Wiewiór Juliusz), Anna Dereszowska (Łasica Wilma), Marcin Prokop (Biegun, ojciec Niko), Katarzyna Pakosińska (Biała Wilczyca), Stanisław Tym (Stary Renifer Tobiasz), Elżbieta Jędrzejewska (Mama Niko – Luna), Ryś Dziduch (Riko), Dariusz Błażejewski (Lenni), Artur Andrus (Boss), Klaudiusz Kaufmann (Eddie), Mikołaj Klimek (Speedy), Jacek Król (Thug), Aleksander Bednarz (Święty Mikołaj)

Niko, najsympatyczniejszy renifer świata i pomocnik Eskadry Świętego Mikołaja, musi uratować małego braciszka Riko, który został porwany na zlecenie Białej Wilczycy.

Renifer Niko ratuje brataDo domu Niko wprowadza się nowy partner jego mamy, Lenni wraz z małym synkiem, który natychmiast staje się pupilkiem całego stada. Niko nie znosi psotnego Rika, przez którego czuje się odsunięty na drugi plan. Marzy, żeby zniknął. I nagle to życzenie się spełnia! Orzeł, na zlecenie żądnej zemsty Białej Wilczycy, porywa malucha. Teraz Niko żałuje swoich złych myśli i natychmiast wyrusza, by go ratować. Pomagają mu niezawodni przyjaciele – najmądrzejszy wiewióra świata Juliusz i rezolutna łasica Wilmę.

„Renifer Niko ratuje brata” to duńsko-niemiecko-finlandzko-irlandzki sequel komedii „Renifer Niko ratuje Święta”. W drugiej części opowieści sympatyczny i rezolutny renifer jest już prawie nastolatkiem. Mieszka z mamą. Tatę, asa legendarnej Latającej Eskadry Świętego Mikołaja, poznał rok wcześniej, podczas pełnych przygód Świąt Bożego Narodzenia. To wtedy nauczył się latać i dzięki sprytowi i spektakularnym powietrznym ewolucjom uratował Świętego Mikołaja. Od tego czasu Niko spędza z ojcem każdy weekend, nabierając wprawy w podniebnych akrobacjach. Będą mu ona przydatne podczas misji ratowania z opresji młodszego brata, którego wcześniej chciał się pozbyć za wszelką cenę.

 

WIGILIA W CANAL+

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 24 grudnia 2013, 21:00

MAMA I JA (The Guilt Trip)

komediodramat, USA, 2012

reżyseria: Anne Fletcher

występują: Barbra Streisand, Seth Rogen

Mama i jaAndy Brewster (Seth Rogen) jest wynalazcą rewolucyjnego ekologicznego środka czyszczącego, który próbuje z marnym skutkiem sprzedać do sieci marketów. W tym celu odwiedza New Jersey, gdzie mieszka jego ekscentryczna matka, Joyce Brewster (Barbra Streisand). Podczas wizyty dowiaduje się, że zawdzięcza imię młodzieńczej miłości rodzicielki, chłopakowi który nie przeciwstawił się jej małżeństwu z ojcem Andy’ego i w ten sposób Andrew Margolis na zawsze zniknął z życia Joyce. Po krótkich poszukiwaniach Andy odnajduje Margolisa w San Francisco i o niczym nie wspominając matce, namawia ją, by towarzyszyła mu w służbowej podróży na zachodnie wybrzeże.  Podczas 8-dniowej wyprawy okazuje się, że matka i syn mają ze sobą więcej wspólnego, niż Andy kiedykolwiek przypuszczał.

Wyprodukowana m.in. przez Barbrę Streisand i Setha Rogena „Mama i ja” jest oparta na wspomnieniach scenarzysty filmu Dana Fogelmana, który kilka lat wcześniej odbył ze swoją matką podróż z New Jersey do Las Vegas. W rolę matki wcieliła się niewidziana w pierwszoplanowej roli od czasu filmu „Miłość ma dwie twarze” z 1996 roku Barbra Streisand. Od tego czasu aktorka zagrała jedynie epizody w „Poznaj moich rodziców” i „Poznaj naszą rodzinkę” oraz kilku produkcjach telewizyjnych.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 25 grudnia 2013, 15:05

Świąteczna randka (A Christmas Wedding Date)

Komedia romantyczna, USA, 2012

Reżyseria: Fred Olen Ray

Obsada: Vanessa Lee Evigan, Chris Carmack, Stuart Pankin

Swiateczna randkaPo dziesięciu latach nieobecności Rebecca (Vanessa Lee Evigan) wraca do rodzinnego miasteczka na ślub przyjaciółki. Odżywają stare animozje i niezdrowa rywalizacja jak za czasów licealnych. Rebecca jest szczęśliwa, że wizyta potrwa tylko jeden dzień i potem będzie mogła wrócić do swojego wielkomiejskiego życia. Jednak kiedy budzi się następnego ranka z radosną myślą o wyjeździe, okazuje się, że wpadła w wir czasu i – jak w „Dniu Świstaka” – jest znów wigilijny poranek. Czas się zapętlił i dziewczyna musi przeżyć ten sam dzień wielokrotnie. Początkowo jest wściekła, potem znudzona, ale z czasem zaczyna dostrzegać możliwości płynące z podarowanego jej czasu. Odbudowuje więzi z matką, o której przez ostatnie lata właściwie zapomniała. Uczy się odpoczywać i akceptować rzeczy, na które nie ma wpływu. Przygląda się też swojej miłości z lat szkolnych, która być może wcale nie należy do przeszłości.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 25 grudnia 2013, 21:00

LAST MINUTE

Komedia, Polska, 2012

Reżyseria: Patryk Vega

Obsada: Wojciech Mecwaldowski, Anna Szarek, Aldona Jankowska, Klaudia Halejcio, Olaf Marchwicki, Bartłomiej Świderski

Last MinuteOwdowiały nauczyciel geografii (Wojciech Mecwaldowski) wygrywa wycieczkę do Egiptu. Zabiera ze sobą pełną energii matkę (Aldona Jankowska), nastoletnią córkę (Klaudia Halejcio) i sprytnego syna (Olaf Marchwicki). To miała być dla nich przygoda życia, tymczasem na lotnisku gubią ich bagaże, w hotelu dają zły pokój, organizator wycieczki plajtuje, konsulat milczy, a zawartość portfela topnieje. Na domiar złego Tomek w hotelowym lobby spotyka licealną miłość (Anna Szarek) z ideałem mężczyzny u boku.

Film Patryka Vegi miał mieć początkowo tytuł „Klątwa Faraona”, jednak po wybuchu skandalu finansowego, kiedy to szef Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a prywatnie partner Anny Szarek, zaangażował się w gromadzenie środków na produkcję filmu wśród giełdowych inwestorów, zdecydowano zmienić tytuł na „Last Minute”. Zwiastun filmu z wynikiem przekraczającym 1 mln odsłon był najchętniej oglądanym w 2012 roku w Polsce. Ścieżka dźwiękowa zawiera m.in. utwory Ewy Farnej „Bez łez” i Lady Gagi „Bad Romance”.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 25 grudnia 2013, 03:50

G.I. Joe: Odwet (G.I. Joe: Retaliation) 

film akcji, USA, 2013, reż. Jon M. Chu, wyk. Dwayne Johnson, Bruce Willis, Channing Tatum  (105 min) 16 HD LEKTOR I NAPISY

G.I.JOE ODWETGrupa G.I. JOE wraca Oddział po raz kolejny musi zmierzyć się ze śmiertelnym wrogiem, organizacją Cobra, a także stawić czoła zupełnie nowemu niebezpieczeństwu, które czai się w kręgach rządowych. Kiedy wszystko zawodzi, pozostaje tylko jedno: Odwet. Roadblock  przewodzi nowemu oddziałowi doborowych żołnierzy  w tym dynamicznym filmie „po brzegi wypełnionym militarnymi akcjami!”

 

 PREMIERA: CANAL+, czwartek, 26 grudnia 2013, 21:00

ŻYCIE PI (Life of Pi)

dramat, USA, 2012

reżyseria: Ang Lee

obsada: Irfan Khan, Suraj Sharma, Gérard Depardieu, Tabu I, Adil Hussain

Nagrodzona m.in. czterema Oscarami®, dwoma Złotymi Globami zachwycająca wizualnie opowieść o pokonywaniu przeciwności losu, duchowym rozwoju i poszukiwaniu Boga.

Zycie PiPi, syn właściciela zoo w Indiach, od najmłodszych lat poszukuje własnej duchowej drogi. Na kluczowe pytania szuka odpowiedzi zarówno w hinduizmie, w którego duchu został wychowany przez matkę, jak i chrześcijaństwie czy islamie. W każdej z tych religii odnajduje prawdę o Bogu. Kiedy Pi ma 17 lat, ojciec z przyczyn finansowych podejmuje decyzję o przeprowadzce rodziny do Kanady. Podczas morskiej przeprawy rozpętuje się burza i statek tonie. Przeżywa tylko Pi i kilkoro dzikich zwierząt, w tym tygrys bengalski o imieniu Richard Parker.  Przez ponad siedem miesięcy dryfują na otwartym ocenie na małej szalupie ratunkowej. Żeby przetrwać, Pi próbuje oswoić drapieżnika.

„Życie Pi” to ekranizacja wydanej w 2001 roku i wyróżnionej Nagrodą Bookera powieści Yanna Martela, która sprzedała się w 7 milionach egzemplarzy i przez lata zajmowała wysokie miejsca na listach bestsellerów. Jest to wieloznaczna historia o wierze i poszukiwaniu Boga, walce z przeciwnościami losu i samotności. Jej siłą jest możliwość interpretacji każdego jej elementu na wiele różnych sposobów. Jako reżysera ekranizacji brano pod uwagę m.in. M. Night Shyamalana („Szósty zmysł”, „Znaki”), Alfonsa Cuaróna („I twoją matkę też”, „Grawitacja”) i Jeana-Pierre’a Jeuneta („Amelia’, „Delicatessen”). Ostatecznie to wymagające nieprzeciętnej wyobraźni zadanie powierzono Angowi Lee, znanemu z takich filmów, jak „Tajemnica Brokeback Mountain”, „Przyczajony tygrys, ukryty smok”, „Burza lodowa” czy „Rozważna i romantyczna”. Reżyser wykorzystał najnowocześniejszą technologię, w tym efekty 3D. – „Zależało mi na tym, aby widzowie przeżyli coś tak niezwykłego jak czytelnicy, którzy sięgnęli po powieść Yanna Martela. Żeby im to zapewnić, musiałem sięgnąć po 3D. To nowy język kina, który ułatwia twórcom snucie historii” – argumentował Lee, który stworzył zapierające dech w piersiach widowisko. Jako konsultanta w sprawach związanych z survivalem na morzu zatrudnił Stevena Callahana, który w 1982 roku przez 76 dni dryfował na Atlantyku po tym, jak zatonął jego jacht. Grający główną rolę debiutant Suraj Sharma nie planował udziału w filmie. Pojawił się na castingu, by wspierać brata i został wybrany spośród 3 tysięcy kandydatów.

Spośród 11 nominacji „Życie Pi” zdobyło cztery Oscary (reżyseria, zdjęcia, muzyka i efekty specjalne). Jedocześnie po raz pierwszy od 7 lat statuetka za reżyserię nie przypadła twórcom najlepszego filmu roku. Poprzednio było tak z „Tajemnicą Brokeback Mountain”, również Anga Lee. „Życie Pi” to również pierwszy raz od 1969 roku, kiedy Oscara za reżyserie otrzymuje twórca filmu familijnego. Poprzednio zaszczyt ten przypadł Carolowi Reedowi za „Olivera!”, choć w międzyczasie nominowani byli: Norman Jewison za „Skrzypka na dachu” (1971), George Lucas za „Gwiezdne wojny” (1977), Steven Spielberg za „Poszukiwaczy zaginionej arki” (1981) i „E.T.” (1982) oraz Martin Scorsese za „Hugo i jego wynalazek” (2011).

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 27 grudnia 2013, 21:00

LOT (Flight)

dramat, USA, 2012

reżyseria: Robert Zemeckis

obsada: Denzel Washington, Kelly Reilly, John Goodman, Tamara Tunie, Melissa Leo,

Don Cheadle

LotDenzel Washington w znakomitej, nominowanej do Oscara® i Złotego Globu kreacji w pasjonującym, trzymającym w napięciu thrillerze w reżyserii Roberta Zemeckisa. Historia uzależnionego od alkoholu pilota, któremu udaje się mimo awarii bezpiecznie wylądować, jednak grozi mu proces i więzienie, gdyż znajdował się pod wpływem substancji odurzających.

Kapitan linii lotniczych William „Whip” Whitaker jest uzależniony od alkoholu. Rozwiódł się z żoną. Prawie nie utrzymuje kontaktów z synem. Wiecznego kaca leczy kokainą, wódką i aspiryną, które stawiają go na nogi przed kolejnym lotem. Pewnego dnia, po upojnej nocy w towarzystwie stewardessy, maszyna, którą steruje ma awarię. Whipowi cudem udaje się wylądować. Ocala tym samym ocala 96 osób z 102 obecnych na pokładzie. Zostaje okrzyknięty bohaterem. Dotychczas każdy pilot, który próbował podobnego manewru na symulatorze, rozbił maszynę, zabijając wszystkich pasażerów. Jest komisja, która musi odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do wypadku. Z rutynowo pobranych od Whipa próbek krwi wynika, że podczas lotu był nietrzeźwy. W jednej chwili z bohatera staje się podejrzanym. Grozi mu proces i więzienie. Podczas gdy prawnik Whitakera walczy o niego w sądzie, on sam próbuje w końcu zmierzyć się z nałogiem.
„Lot” to pierwszy od 2000 roku film Zemeckisa, w którym nie zostały wykorzystane technologie CGI i motion capture, jak w trzech animacjach, które zrobił w międzyczasie („Ekspres Polarny”, „Beowulf” oraz „Opowieść wigilijna”). Tym razem reżyser polegał wyłącznie na grze aktorów. Z doskonałym zresztą skutkiem. Zapadająca w pamięć, nominowana m.in. do Oscara® i Złotego Globu kreacja Denzela Washingtona jako Williama „Whipa” Whitakera jest tego najlepszym dowodem. Jak najbardziej zasłużona jest również nominacja do statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny dla Johna Gatinsa.

CANAL-FILM-HD

PREMIERA: CANAL+FILM, piątek, 27 grudnia 2013, 20:00

PREMIERA: Wspólna chata (Parental Guidance)

komedia, USA, 2012, reż. Andy Fickman, wyk. Billy Crystal, Bette Midler and Marisa Tomei (100 min) 12 HD LEKTOR I NAPISY

Wspolna chataPrzezabawna komedia dla całej rodziny, w której Billy Crystal, Bette Midler i Marisa Tomei udowadniają, że śmiech jest zaraźliwy.
Ekscentryczni, hołdujący tradycyjnym metodom wychowawczym dziadkowie Artie (Crystal) i Diane (Midler) stają przed nie lada wyzwaniem. Ich córka (Tomei), która zmuszona jest wyjechać do pracy do innego miasta, powierza im opiekę na trójką swoich żywiołowych dzieci. Dzięki wypróbowanym sposobom takim jak łakocie, staromodne gry i zabawy, i wreszcie prawdziwa miłość, Artiemu udaje się przechytrzyć wnuki i osiągnąć to, co zdawało się niemożliwe – zacieśnić więzi i zbliżyć rodzinę do siebie!

 

FILM DOKUMENTALNY

 PREMIERA CZ. 2: CANAL+, czwartek, 23 grudnia 2013, 22:30

GEORGE HARRISON (George Harrison: Living in the Material World)

dokument, USA, 2011

reżyseria: Martin Scorsese

występują: Terry Gilliam, Paul McCartney, Ringo Starr, Eric Clapton, Yoko Ono, Eric Idle, Tom Petty

Martin Scorsese przedstawia uhonorowany dwoma statuetkami Emmy film o życiu George’a Harrisona, gitarzysty The Beatles.

George Harrison był członkiem najsłynniejszego rock’n’rollowego kwartetu wszech czasów. Wraz z Paulem McCartneyem, Johnem Lennonem i Ringo Starrem tworzył zespół The Beatles. Scorsese, wykorzystując materiały archiwalne i wywiady z przyjaciółmi muzyka, przedstawia portret wybitnego artysty. Po śmierci Georga Harrisona w 2001 roku wiele firm produkcyjnych chciało nakręcić film dokumentalny o jego życiu. Wdowa po muzyku, Olivia, nie chciała im jednak udostępnić prywatnego archiwum rodzinnego. Dopiero Scorsese otrzymał jej błogosławieństwo i dostęp do materiałów.  Jak mówi sam reżyser: „Jego muzyka była bardzo ważna dla mnie i interesowało mnie, jaką podróż odbył jako artysta”. Scorsese pracował nad filmem w 2008 i 2009 roku, kręcąc w międzyczasie „Wyspę tajemnic”. Film „George Harrison” zdobył nominację do nagrody BAFTA w kategorii najlepszy film dokumentalny, jak również  6 nominacji do Emmy, a statuetki przyznano mu w dwóch kategoriach: za reżyserię dla Martina Scorsese i za najlepszy specjalny program dokumentalny. Dokument został również nagrodzony statuetką Critics’ Choice Television Award przyznawaną przez Amerykańskich Dziennikarzy.

 

 

EMISJA 3D

EMISJA 3D: CANAL+ FAMILY 2, niedziela, godz. 17:00 i 17:25 (odc. 21 i 22/26)

BOLT I BLIP

serial animowany Kanada, 2012

 

SERIALE

SIOSTRA JACKIE V – serial medyczny, odc. 8/10,

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21:00

 

DEFIANCE – serial science fiction, odc. 7/11,

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21:30

 

SMASH II – serial komediowy, odc. 16/22

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.