Canal+ premiery filmowe od 20 do 26 lutego 2016

_1JW7056.NEFW ostatnim tygodniu lutego w Canal+: film akcji „John Wick”, dramat „Gra tajemnic”, komedia „Pierwszy raz jeszcze raz„, francuska komedia romantyczna „Miłość od pierwszego ugryzienia”, czeska komedia „Przeboje i oldboje”, gala rozdania Cezarów oraz nowy serial „Pamiętniki Carrie„.CANAL

 

 

 

 

JOHN WICK
(John Wick)
film akcji, USA, 2014
Reżyseria: David Leitch, Chad Stahelski
Obsada: Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Willem Dafoe, Alfie Allen, Ian McShane, John Leguizamo, Toby Leonard Moore

_1JW7056.NEFRasowe kino akcji. Wyraziści bohaterowie, rewelacyjny klimat, świetna muzyka, perfekcyjne zdjęcia oraz doskonale zaplanowane i zrealizowane sekwencje walk i strzelanin w stylu „Maxa Payne’a”. W obsadzie świetny Keanu Reeves, któremu partnerują m.in. Michael Nyqvist, Willem Dafoe, Alfie Allen, Ian McShane i John Leguizamo.

John Wick był najlepszym płatnym zabójcą w USA, który swego czasu w pojedynkę zlikwidował wszystkich konkurentów gangstera Viggo Tarasova (Michael Nyqvist). Wick wycofał się z branży dla żony. Musi jednak wrócić do gry, gdy po jej śmierci syn Tarasova, Iosef (Alfie Allen), odbiera mu ostatnią pamiątkę po ukochanej. Przestępczy świat na czele z Tarasovem na wieść o tym, co zrobił arogancki Iosef, zamiera w przerażeniu. Rosyjski mafioso próbuje zapobiec nieuniknionej zemście, wyznaczając nagrodę za głowę Wicka.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 20 lutego 2016, 21:00

 

GRA TAJEMNIC
(The Imitation Game)
dramat, USA, 2014
Reżyseria: Morten Tyldum
Obsada: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode, Mark Strong, Charles Dance, Allen Leech, Rory Kinnear

2014, THE IMITATION GAME

Oscar® 2015 za najlepszy scenariusz adaptowany i 7 nominacji do Nagrody Akademii® w kategoriach: najlepszy film roku, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Benedict Cumberbatch), najlepsza aktorka drugoplanowa (Keira Knightley), najlepszy reżyser (Morten Tyldum), najlepsza muzyka (Alexandre Desplat).

Nieprzeciętnie utalentowany brytyjski matematyk Alan Turing (Benedict Cumberbatch) w kluczowym momencie II wojny światowej ostatecznie łamie niemiecki kod Enigma. Po wojnie prowadzi badania, których efektem jest powstanie komputera. Mimo ogromnych zasług, geniusz staje się ofiarą opresyjnego brytyjskiego prawa, które w tamtych czasach w okrutny sposób piętnuje osoby homoseksualne.

Nagrodzony Oscarem najlepszy scenariusz adaptowany Grahama Moore’a powstał na bazie książki Andrew Hodgesa „Alan Turing: the Enigma”.
SEANS Z OSCAREM®
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 21 lutego 2016, 21:30

 

 

PIERWSZY RAZ JESZCZE RAZ
(Premature)
komedia, USA, 2014
Reżyseria: Dan Beers
Obsada: John Karna, Katie Findlay, Alan Tudyk, Craig Roberts, Carlson Young

Połączenie „Dnia świstaka” z „American Pie”. W obsadzie m.in. Craig Roberts („Moja łódź podwodna”, „Jane Eyre”, „Sąsiedzi”) i gwiazda serialu „Pamiętniki Carrie” Katie Findlay.

PrematureRob (John Karna) budzi się w najbardziej żenującej sytuacji, jaką tylko można sobie wyobrazić. Tego dnia ma rozmowę kwalifikacyjną na Uniwersytecie w Georgetown. Planuje również uwieść seksowną Angelę (Carlson Young) i pozbyć się piętna prawiczka. Nic jednak nie układa się tak jak powinno, a kolejne katastrofy następują jedna po drugiej. Co gorsza, następnego dnia rano Rob zaczyna dzień od dokładnie tej samej sytuacji, a następujący po niej cykl wydarzeń powtarzają się dzień za dniem.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 22 lutego 2016, 21:00

 

 

MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO UGRYZIENIA
(Les Combattants / Love At First Fight)
Komedia romantyczna, Francja, 2014
Reżyseria: Thomas Cailley
Obsada: Adèle Haenel, Kévin Azaïs, Antoine Laurent, Brigitte Roüan, William Lebghil

milosc od pierwszego ugryzieniaNajwiększa niespodzianka Cezarów 2015: 9 nominacji, w tym zdobyte nagrody w kategoriach najlepszy debiut dla reżysera Thomasa Cailleya, najlepsza aktorka (Adèle Haenel) i najbardziej obiecujący aktor (Kévin Azaïs). Osadzona w szerszym społecznym kontekście francuskiej prowincji, łamiąca schematy rządzące gatunkiem historia rodzącego się uczucia.

Arnaud (Kévin Azaïs), który odziedziczył po ojcu tartak dokładnie wie, jak będzie wyglądało lato: praca w rodzinnej firmie, a po niej spotkania z przyjaciółmi. Zatrudniony do budowy szopy u sąsiadów, poznaje ich córkę Madeleine (Adèle Haenel), która zamierza wstąpić do wojska. W tym celu systematycznie hartuje swoje ciało i szykuje się do obozu militarno-survivalowego. Zafascynowany szorstką, trudną do zdobycia dziewczyną, Arnaud postanawia jej towarzyszyć. Wspólna walka o przetrwanie zbliża ich do siebie, ale mroczne wizje Madeleine o nadchodzącej społecznej i ekologicznej katastrofie nagle zaczynają się spełniać i oboje znajdują się w niebezpieczeństwie.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 23 lutego 2016, 20:00

 

 

PRZEBOJE I OLDBOJE
(Revival)
Komedia, Czechy, 2013
Reżyseria: Alice Nellis
Obsada: Bolek Polívka, Karel Heřmánek, Miroslav Krobot, Marián Geišberg, Jenovéfa Boková, Zuzana Bydžovská

Nagroda Publiczności na MFF w Karlowych Warach. Ciepła, pełna humoru i muzyki opowieść o męskiej przyjaźni, przemijaniu, miłości do muzyki i zmaganiu się ze zwykłą codziennością w dojrzałym wieku.

przeboje i oldbojeSmoke to byli swego czasu czescy Stonsi. Zespół tworzyli klawiszowiec Milan (Karel Hermanek), gitarzysta Karel (Miroslav Krobot), basista Václav (Bolek Polivka) i lider zespołu, wokalista Otakar (Marian Geisberg). Nie wiadomo dlaczego w 1972 roku grupa rozpadła się i każdy z czterech muzyków poszedł własną drogą. Po ponad 40 latach postanawiają się reaktywować. Ich motywy są różne – pieniądze, tęsknota za utraconą sławą, chęć pomocy koledze, potrzeba zabawy i szaleństwa. Powrót na scenę daje im nową energię do działania i szansę na „drugie rockowe życie”.

Wszystkie piosenki Smoke są oryginalne, na potrzeby filmu skomponował je Jan Ponocný alias Cirkus Ponorka. W filmie występuje w roli niewidomego perkusisty zespołu.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 24 lutego 2016, 20:00

 

 

 

CEZARY 2016 – GALA (NA ŻYWO)
(Cérémonie des Césars 2016 live)

CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce przeprowadzi transmisję 41. gali wręczenia Cezarów 2016, która odbędzie się 26 lutego w Paryżu. Będzie ona dostępna w otwartym oknie dla wszystkich abonentów platformy nc+, czyli również dla tych, którzy na co dzień nie mają CANAL+ w swoich pakietach. Dodatkowo galę będzie można obejrzeć w usłudze Canal+ VOD, która jest dostępna dla abonentów Canal+ m.in. na urządzeniach mobilnych poprzez aplikacje nc+Go i nc+GoTV.

W tym roku na czele listy produkcji z największą liczbą nominacji znalazły się dwa filmy – nostalgiczna opowieść o dorastaniu „Trois souvenirs de ma jeunesse” Arnauda Desplechina oraz osadzony w realiach lat 20. XX wieku komediodramat „Marguerite” Xaviera Giannoliego. Oba filmy mają szanse aż na 11 Cezarów i będą ze sobą konkurowały w kategoriach takich, jak najlepszy film, reżyseria, scenariusz oryginalny, kostiumy, scenografia, zdjęcia i montaż. Po dziewięć nominacji zdobyli nagrodzeni Złota Palmą w Cannes 2015 „Imigranci” Jacques’a Audiarda oraz turecko-francuska koprodukcja „Mustang” Deniza Gamze Ergüvena (Złoty Glob 2016 w kategorii najlepszy film zagraniczny). O jedną nominację mniej otrzymała „Moja miłość” Maïwenn z rewelacyjną, nagrodzoną Złotą Palmą rolą Emmanuelle Bercot, której partneruje Vincent Cassel. Bercot jest w tym roku nominowana do Cezara nie tylko jako aktorka, ale również reżyserka i  scenarzystka dramatu „Z podniesionym czołem”, który zdobył aż osiem nominacji do Cezara.

Cezary – obok Oscarów, Złotych Palm i Złotych Globów – to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień światowego przemysłu filmowego. Nagrody Akademii Sztuki i Techniki Filmowej (Académie des Arts et Techniques du Cinéma) są przyznawane od 1976 roku. Ich pomysłodawcą był francuski krytyk filmowy i producent Georges Cravenne, a nazwa pochodzi od imienia rzeźbiarza Césara Baldacciniego (1921-1998), który stworzył statuetkę.
Największą liczbę Cezarów zdobył dotychczas Roman Polański. Pierwszego z czterech otrzymał w 1980 za „Tess”, następnie w 2003 za „Pianistę”, później w 2011 za „Autora widmo”, aż w końcu w 2014 roku za film „Wenus w futrze”. Dwukrotnie statuetkę odebrał Zbigniew Preisner za muzykę do „Trzy kolory: Czerwony” (1994) Krzysztofa Kieślowskiego i „Élisę” (1995) Jeana Beckera. Wojciecha Kilara Francuska Akademia Filmowa nagrodziła za muzykę do „Pianisty”, który był zresztą jednym z największych triumfatorów w historii nagrody. Zdobył aż siedem statuetek w tym dla najlepszego reżysera, za najlepszy film i najlepsze zdjęcia, których autorem był Paweł Edelman.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 26 lutego 2016, 21:00

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 13 DO 19 LUTEGO 2016

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends, ep. 23)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 20 lutego 2016

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 24)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 20 lutego 2016

PAMIĘTNIKI CARRIE
(Carrie Diaries, ep. 1)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 21 lutego 2016

POD KOPUŁĄ 3
(Under the Dome 3, odc. 13, ostatni)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 21 lutego 2016

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 14)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 23 lutego 2016

WERSAL. PRAWO KRWI
(Versailles, odc. 9, 10, ostatni)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 25 lutego 2016

 

 

PAMIĘTNIKI CARRIE
(The Carrie Diaries)
Serial komediowy, USA, 2013, 13 odc,
Twórca: Amy B. Harris
Obsada: AnnaSophia Robb, Ellen Wong, Katie Findlay, Brendan Dooling, Austin Butler, Josh Salatin, Stefania Owen, Chloe Bridges, Freema Agyeman, Matt Letscher

pamietnik carriePrequel kultowego serialu „Seks w wielkim mieście” oparty na powieści Candance Bushnell. Opowieść o 16-letniej Carrie Bradshaw, która w latach 80. uczy się w liceum i zadaje sobie pierwsze pytania dotyczące miłości, seksu, przyjaźni i rodziny.

Carrie Bradshaw (AnnaSophia Robb) mieszka na przedmieściach Connecticut. Jej najbliższymi przyjaciółmi są porządna Mouse (Ellen Wong), sarkastyczna Maggie (Katie Findlay) oraz wrażliwy Walt (Brendan Dooling). W szkole pojawia się przystojny Sebastian (Austin Butler), ale pragnienie poznania wielkiego świata jest silniejsze od wszystkiego. Gdy tylko nadarza się okazja, Carrie wyrusza na Manhattan, który od razu ją urzeka.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 21 lutego 2016

 

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.