Canal+ premiery filmowe od 2 do 8 stycznia 2016

COLT 45W pierwszym tygodniu nowego roku w Canal+ obejrzymy: francuski film przygodowy „Bella i Sebastian”, musical „Peter Pan Live„, dramat „Nie jesteś sobą”, francuski film akcji „Colt 45„, romans „Oblicze miłości”, kanadyjski romans „Z całego serca”  oraz thriller „Zanim nadejdzie noc”.CANAL

 

BELLA I SEBASTIAN
(Belle And Sebastian)
Przygodowy, Francja,
reżyseria: Nicolas Vanier
obsada: Felix Bossuet, Tcheky Karyo, Margaux Chatelier, Dimitri Storoge, Mehdi El Glaoui

Ekranizacja popularnej od lat 60. powieści dla najmłodszych autorstwa Cécile Aubry. Wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni chłopca i psa w reżyserii Nicolasa Vaniera („Wilk”, „Ostatni traper”). W obsadzie syn autorki literackiego pierwowzoru Mehdi El Glaoui.

bella i sebastianFrancja, rok 1943. Sebastian mieszka z dziadkiem Césarem (Tcheky Karyo) w niewielkiej alpejskiej wiosce w pobliżu granicy szwajcarskiej. Od pewnego czasu spokój tutejszych mieszkańców burzy wieść o grasującym w okolicy dzikim zwierzęciu, które zabija owce. Niebawem, podczas włóczęgi po górach, Sebastian spotyka bezpańskiego owczarka. Początkowo się go boi, ale z czasem oswaja psa i nadaje mu imię Bella. Z obawy przed Césarem i dorosłymi, ukrywa przyjaciółkę, ale kiedy pies jest ranny, Sebastian zwraca się o pomoc do miejscowego lekarza (Dimitri Storoge). Jak się okazuje, doktor Guillaume należy do francuskiego ruchu oporu i bierze udział w przerzucaniu żydowskich uchodźców przez granicę szwajcarską.

Bella i Sebastian są znani światu już od pół wieku. Wymyśliła ich na kartach swojej książki aktorka, scenarzystka i reżyserka Cécile Aubry. Potem sympatyczny duet trafił do popularnego, nadawanego również w Polsce serialu, następnie do anime i wreszcie – za sprawą Nicolasa Vaniera – na duży ekran. Bella i Sebastian zainspirowali również grupę muzyków z Glasgow, którzy w 1996 roku nazwali ich imionami swój zespół.

Reżyser filmu Nicolas Vanier, pisarz, podróżnik i filmowiec, od lat kręci obrazy przyrodnicze i dokumenty osadzone w świecie dzikiej natury. W jego twórczości zawsze widać ogromny szacunek do natury i ludzi, którzy żyją na jej łonie. W „Belli i Sebastianie” kładzie szczególny nacisk na relację między człowiekiem a zwierzęciem.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 stycznia 2016, 16:00

 

 

PETER PAN LIVE!
(Peter Pan Live)
Przygodowy, musical, USA, 2014
Reżyseria: Rob Ashford, Glenn Weiss
Obsada: Allison Williams, Christian Borle, Christopher Walken, Kelli O’Hara, Taylor Louderman,

Christopher Walken jako Kapitan Hook w nominowanej do nagrody Emmy za reżyserię muzyki telewizyjnej adaptacji klasycznej opowieści J. M. Barrie’ego. W tytułowej roli znana z serialu „Dziewczyny” Allison Williams.

PETER PAN LIVE„Peter Pan Live!” to zapis telewizyjnego przedstawienia, które 4 grudnia 2014 roku było emitowane na żywo przez stację NBC. Muzyczna adaptacja „Piotrusia Pana” została przygotowana w Grumman Studios na Long Island. Tradycyjnie do roli tytułowej zaangażowano aktorkę, zamiast aktora. Tak było od pierwszej scenicznej adaptacji sztuki Barrie’ego w 1904, a powodem było angielskie prawo, które zabraniało małoletnim aktorom pracować po 21. Allison Williams jest drugą osobą o tym nazwisku, która gra Piotrusia – w filmie „Hook” wcielił się w niego Robin Williams.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 3 stycznia 2016, 18:30

 

 

NIE JESTEŚ SOBĄ
(You’re Not You)
Dramat, USA, 2014
Reżyseria: George C. Wolfe
Obsada:  Hilary Swank, Emmy Rossum, Josh Duhamel

Historia przyjaźni śmiertelnie chorej pianistki i jej opiekunki. W obsadzie Hilary Swank, Emmy Rossum i Josh Duhamel.

nie jestes sobaKate (Hilary Swank) jest aktywną, pełną pasji artystką, która wiedzie szczęśliwe życie u boku kochającego męża (Josh Duhamel). Wszystko się zmienia, kiedy lekarze diagnozują u niej stwardnienie zanikowe boczne. W ciągu półtora roku choroba postępuje tak, że jeszcze Kate nie jest w stanie samodzielnie wykonywać podstawowych czynności. Skazana na inwalidzki wózek i pomoc innych, kobieta zatrudnia w charakterze opiekunki zwariowaną studentkę Bec (Emmy Rossum). Dziewczyna ma na koncie nieudaną rockową karierę i burzliwy romans z uniwersyteckim profesorem. Choć sprawia fatalne wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej i początkowo nie radzi sobie z pracą, z czasem nabiera wprawy i znajduje z Kate wspólny język. Kobiety zaczyna łączyć niepowtarzalna przyjaźń.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 3 stycznia 2016, 21:00

 

 

COLT 45
(Colt 45)
Film akcji, Francja, Belgia, 2014
Reżyseria: Fabrice Du Welz
Obsada: Ymanol Perset, Amr Waked, Richard Sammel, Joey Starr, Simon Abkarian, Gérard Lanvin

Klimatyczne francuskie kino akcji ze skorumpowanymi policjantami na pierwszym planie. Policyjny instruktor strzelectwa zostaje wplątany w śmiertelnie niebezpieczną intrygę.

COLT 45Vincent Milès (Ymanol Perset), jest doskonale wyszkolonym instruktorem strzelectwa, pracującym dla policji. O broni wie wszystko, a swoje niezwykłe zdolności strzeleckie wykorzystuje, wygrywając liczne turnieje i ustalając kolejne rekordy. Świadomie nie zdecydował się wstąpić w szeregi jednostek biorących czynny udział w akcjach. Jednak sprawdzenie się w terenie jest nieuniknione, kiedy Vincent odmawia skorumpowanemu policjantowi Milo Cardenie (Joey Starr) sprzedaży prototypowych naboi dziurawiących kamizelki kuloodporne. Wkrótce chłopak zostaje wrobiony w napady z bronią, morderstwa oraz wewnętrzną wojnę w policji.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 stycznia 2016, 21:00

 

 

OBLICZE MIŁOŚCI
(The Face of Love)
Romans, USA, 2013
Reżyseria: Arie Posin
Obsada: Annette Bening, Ed Harris, Robin Williams, Amy Brenneman, Jess Weixler, Linda Park

Annette Bening, Ed Harris i Robin Williams w miłosnej historii o dojrzałej kobiecie, która zakochuje się w mężczyźnie łudząco podobnym do jej zmarłego męża.

Nikki (Annette Bening) była przez lata szczęśliwą mężatką. Gdy jej ukochany mąż Garrett (Ed Harris) ginie w wypadku, jej poukładany świat w jednej chwili rozpada się jak domek z kart. Kobieta pogrąża się w rozpaczy, apatii i całkowitym braku nadziei na przyszłość. Pewnego dnia spotyka mężczyznę, który jest do złudzenia podobny do jej zmarłego męża. Tom okazuje się profesorem malarstwa na lokalnej uczelni. Nikki pod pretekstem prywatnych lekcji zbliża się do niego. Ich romans daje jej siłę do życia, ale martwi przyjaciela Garretta (Robin Williams), który miał nadzieję zaopiekować się Nikki. Przez długi czas Tom nie jest świadom tego, jak bardzo przypomina męża Nikki. Ale okazuje się, że nie tylko ona stara się coś ukryć.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 5 stycznia 2016, 20:00

 

 

Z CAŁEGO SERCA
(All Of My Heart)
Romans, Kanada, USA, 2015
Reżyseria: Peter DeLuise
Obsada: Lacey Chabert, Brennan Elliott, Ed Asner

Dwójka obcych sobie ludzi dziedziczy na wsi dom. Podczas wspólnego remontu zakochują się w sobie.

z calego sercaMłodej właścicielka firmy cateringowej (Lacey Chabert) dziedziczy połowę domu na wsi. Postanawia rzucić dotychczasowe życie w mieście, przenieść się na prowincję, wyremontować dom i otworzyć w nim mały hotelik. Nie powstrzymuje jej przed tym nawet jej chłopak, który nie podziela jej entuzjazmu. Okazuje się, że druga połowę majątku odziedziczył mający obsesję na punkcie kariery na Wall Street biznesmen (Brennan Elliott). Na początku Jenny i Brian nie pałają do siebie przyjaźnią, ale z czasem, kiedy oboje angażują się e remont, ich uczucia zaczynają się zmieniać
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 6 stycznia 2016, 20:00

 

 

ZANIM NADEJDZIE NOC
(Dying Of The Light)
Thriller, USA, 2014
Reżyseria: Paul Schrader
Obsada: Nicolas Cage, Anton Yelchin

Nicolas Cage w roli emerytowanego agenta CIA, który z pomocą młodszego kolegi (Anton Yelchin) chce dopaść terrorystę, który przed laty go torturował. Film zbojkotowany przez własną ekipę filmową w związku z nieautoryzowanym przez reżysera montażem.

zanim nadejdzie nocAgent CIA Evan Lake (Nicolas Cage) dowiaduje się o chorobie, która wkrótce uniemożliwi mu normalne funkcjonowanie. Postępująca demencja ma najprawdopodobniej związek z wydarzeniami sprzed 22 lat, kiedy Lake był torturowany przez terrorystę Muhammada Banira (Alexander Karim), żądającego wydania szpiega pracującego dla CIA. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili, a Banir został zabity. Teraz, kiedy Lake przechodzi na emeryturę, okazuje się, że dżihadysta żyje. Razem ze swoim wychowankiem (Anton Yelchin) Lake jedzie do Rumunii, by wyrównać rachunki z odwiecznym wrogiem.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 8 stycznia 2016, 21:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 2 DO 8 STYCZNIA 2016

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends, odc. 16)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 2 stycznia 2016

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 17)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 2 stycznia 2016

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 15)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 3 stycznia 2016

DEFIANCE 3
(Defiance s 3, odc. 13)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 3 stycznia 2016

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 13)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 5 stycznia 2016

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.