Canal+ premiery filmowe od 2 do 8 maja 2015

porachunki Na początku maja w Canal+ komedia gangsterska „Porachunki”, film akcji, komedia „Prawdziwa jazda”, francuski dramat „Człowiek śmiechu”, brytyjska komedia „Pan Hoppy i żółwie” oraz film akcji „Miasto odkupienia”.

CANAL PLUS

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 maja 2015, 21:00

PORACHUNKI (Malavita)
reżyseria: Luc Besson
obsada: Robert De Niro, Tommy Lee Jones, Michelle Pfeiffer, Dianna Argon, John D’Leo

porachunkiGiovanni (Robert De Niro) jest nawróconym nowojorskim mafiozą, który po tym, jak wydał FBI swoich kumpli, został objęty programem ochrony świadków. Jako Fred Blake próbował zacząć od nowa w kilku miejscach, ale dotychczasowe nigdy mu się to nie udało, bo ani on, ani jego żona (Michelle Pfeiffer) i nastoletnie dzieci (Dianna Argon, John D’Leo) nie potrafią powstrzymać się przed stosowaniem przemocy w rozwiązywaniu problemów. W końcu rodzina Blake’ów trafia do małej francuskiej wioski, gdzie pod opieką agenta Stansfielda (Tommy Lee Jones) mają prowadzić normalne życie. Fred przedstawia się sąsiadom jako pisarz i rzeczywiście postanawia spisać swoje wspomnienia, nie bacząc na to, że jej wydanie miałaby dla niego katastrofalne skutki. Cała rodzina ze wszystkich sił próbuje zaprzyjaźnić się z mieszkańcami, ale konfrontacja z niektórymi z nich jest nieunikniona. Sytuacja zupełnie wymyka się spod kontroli, gdy zdradzeni kumple Giovanniego trafiają na jego trop i przyjeżdżają, by zlikwidować rodzinę.

„Absolutna rewelacja! Czysta przyjemność!”, „Humor i szaleństwo à la Tarantino”, „De Niro i Pfeiffer to mafijne małżeństwo marzeń!” – to tylko kilka z entuzjastycznych recenzji, które pojawiły się w mediach po premierze kinowej „Porachunków” Luca Bessona. W przewrotnej komedii gangsterskiej Luca Bessona („Uprowadzona”, „Transporter”, „Piąty element”) główne role zagrali zdobywców Oscara: Robert De Niro („Wściekły byk”, „Ojciec chrzestny”, „Chłopcy z ferajny”, „Poradnik pozytywnego myślenia”) i Tommy Lee Jones („Lincoln”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”), a także Michelle Pfeiffer („Człowiek z blizną”, „Poślubiona mafii”). To pierwsza okazja, by zobaczyć De Niro i Pfeiffer w duecie, bo choć grali w filmach „Gwiezdny pył” oraz „Sylwester w Nowym Jorku”, nigdy nie pojawili się razem w żadnej scenie. To również pierwsza okazja, by zobaczyć w jednym filmie De Niro i Lee Jonesa. Ten ostatni od lat przyjaźni się z Bessonem. Współpracowali przy filmach „Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady” (2005) oraz „The Homesman” (2014). W obu Tommy Lee Jones jest reżyserem, a Luc Besson producentem. „Porachunki” to pierwszy film Bessona i producentki Besson-Silla zrealizowany w ich studio La Cité du Cinéma, największym tego typu kompleksie w Europie, który mieści się pod Paryżem. Budowane przez 10 lat studio Bessona ma ponad 200 000 m² powierzchni.

Producentem wykonawczym „Porachunków” został Martin Scorsese. „… postanowiliśmy zaprosić Martina Scorsese do współpracy, gdyż po części film jest ukłonem w jego stronę. Wspominamy o nim nawet w „Porachunkach”. Wysłaliśmy mu scenariusz, przeczytał go i tak się przy tym śmiał, że powiedział: „Jestem z wami, jestem z wami, jestem z wami!” – mówił reżyser. Błyskotliwy scenariusz został oparty na powieści Tonino Benacquisty.

 

 

CANAL+, niedziela, 3 maja 2015, 21:00

PIRACI 2 ODC. 7, 8 (Black Sails 2, ep. 7, 8)
Serial sensacyjny, USA, RPA, 2015, 10 odc.
twórcy: Robert Levine, Jonathan E. Steinberg
obsada: Toby Stephens (kapitan Flint), Hannah New (Eleanor Guthrie), Luke Arnold (John Silver), Zach McGowan (kapitan Charles Vane), Toby Schmitz (Rackham), Clara Paget (Anne Bony), Louise Barnes (Miranda Barlow), Roland Reed (Dufresne), Robert Hobbs (Jenks), Ben Hornigold (Patrick Lyster), Tadhg Murphy (Ned Low)

Dynamiczna akcja, bezlitosna rywalizacja, zapierające dech w piersi sceny bitew i urzekające obrazy dzikiej natury. Do tego wyraźnie zarysowane postacie: skrywający mroczne sekrety mężczyźni i piękne, silne kobiety. „Piraci” to widowiskowy serial, nad którego stroną wizualną czuwa Michael Bay, reżyser m.in. czterech filmów z cyklu „Transformers”, „Armageddonu” i „Pearl Harbour”. Bay, który z wynikiem 5,5 miliarda dolarów zajmuje 4. miejsce na liście najbardziej dochodowych reżyserów wszech czasów, zagwarantował „Piratom” kinowy rozmach i godne nagrody Emmy efekty specjalne. „Piraci” zostali bowiem nagrodzeni przez Amerykańską Akademię Telewizyjną statuetkami Emmy właśnie za efekty specjalne i montaż dźwięku, a także wyróżnieni nominacjami za czołówkę i najlepszy muzyczny motyw przewodni. Twórcami serialu są Jon Steinberg i Robert Levine.

Budzący największą grozę, najinteligentniejszy z przywódców Złotej Ery Piractwa kapitan Flint (Toby Stephens) zostaje skazany na śmierć przez własną załogę. Ma niewiele czasu, by z pomocą młodego żeglarza Johna Silvera (Luke Arnold) znaleźć sposób, by ocalić życie i odzyskać władzę na okręcie. Determinacja Flinta, by zdobyć złoto ze statku Urca de Lima i ochronić Nassau przez zewnętrznymi i wewnętrznymi zagrożeniami nie ma granic. Zwłaszcza, że w czasie jego nieobecności port zmienia się nie do poznania. Fort przejmuje Charles Vane (Zach McGowan) i jego załoga, a Eleanor Guthrie (Hannah New) staje do konfrontacji z bezwzględnym Nedem Lowem, który sprawdza na wyspę skarb ogromnej wartości. W jego obliczu okaże się, kto jest człowiekiem, a kto potworem. Jednocześnie akcja drugiego sezonu przenosi widzów do Londynu pierwszej połowy XVIII wieku, do czasów kiedy Flint był porucznikiem brytyjskiej floty i poznał Mirandę Barlow (Louise Barnes). Teraz w obliczu nieoczekiwanych okoliczności oboje muszą rozliczyć się z przeszłością, a Miranda po raz kolejny zaryzykuje wszystko, by ratować Flinta.
Akcja „Piratów” jest osadzona w 1715 roku i skupia się na kapitanie Flincie (w tej roli Toby Stephens) i jego pragnieniu przejęcia złota z hiszpańskiego okrętu-skarbca Urca de Lima. Pomaga mu w tym młody żeglarz John Silver. Piraci wyznaczyli jako miejsce zbytu skradzionych towarów port Nassau na brytyjskiej wyspie New Providence. Władzę w porcie sprawuje Eleanor Guthrie (Hannah New), która sprzedając towary na legalnych rynkach, pozwala piratom się wzbogacić. By utrzymać pozycję i zapewnić Nassau dalszy rozwój, Eleonor musi mierzyć się nie tylko ze zbuntowanymi piratami, ale też zagrożeniem związanym z powracającymi Brytyjczykami. Wśród bohaterów serii można znaleźć postacie historyczne, takie jak Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham (Toby Schmitz), Anne Bony (Clara Paget), Ben Hornigold (Patrick Lyster).
Drugi sezon „Piratów” zadebiutował w USA 24 stycznia 2015 roku. Pierwszy odcinek obejrzało w sumie 4 miliony widzów, co daje 27% wzrost widowni w porównaniu do finałowego odcinka sezonu pierwszego (1.77 miliona). W październiku 2014 zatwierdzono realizację części trzeciej, która pojawi się w roku 2016. Zdaniem szefa stacji Starz Chrisa Albrechta, „Piraci” to obiecująca produkcja, która może gościć na ekranach przez wiele lat.

 

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 maja 2015, 21:00

PRAWDZIWA JAZDA (Ride Along)
Film akcji, komedia, USA, 2014
Reżyseria: Tim Story
Obsada: Ice Cube, Kevin Hart, John Leguizamo, Bruce McGill, Tika Sumpter, Lawrence Fishburne

Ride AlongJames Payton (Ice Cube) jest poważnym detektywem, który zajmuje się sprawą przemytu do Atlanty fałszywych paszportów. Jego celem jest pojmanie Omara (Lawrence Fishburne), człowieka którego nikt dotychczas nie widział. O rękę siostry Paytona (Tika Sumpter) stara się Ben Barber (Kevin Hart), gadający bez przerwy fajtłapa, który właśnie dostał się do akademii policyjnej. James postanawia wziąć go w teren, żeby udowodnić, że nie jest odpowiednim kandydatek na męża siostry.

„Prawdziwa jazda”, pomimo nieprzychylnych recenzji krytyki, odniosła sukces komercyjny, notując rekordy otwarcia w amerykańskich kinach I przynosząc w sumie jej twórcom ponad 150 milionów dolarów ze światowej dystrybucji. Film otrzymał ponadto dwie nominacje do MTV Movie Awards – za role Harta i za najlepszy ekranowy duet (Ice Cube and Kevin Hart). W tej ostatniej kategorii zwyciężyli jednak Vin Diesel i Paul Walker za „Szybkich i wściekłych 6”. Sequel „Prawdziwej jazdy” jest zapowiedziany na styczeń 2016 roku.

 

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 5 maja 2015, 21:00

CZŁOWIEK ŚMIECHU (The Man Who Laughs / L’Homme qui rit)
Dramat, Francja, Czechy, 2012
Reżyseria: Jean-Pierre Améris
Obsada: Gérard Depardieu, Emmanuelle Seigner, Marc-André Grondin, Christa Theret

Emmanuelle Seigner i Gérard Depardieu w najnowszej adaptacji powieści Victora Hugo.

czlowiek smiechuGrupa ludzi porzuca na brzegu 10-letniego chłopca, po czym odpływa w kierunku wybrzeży Bretanii. Porzucony Gwynplaine znajduje w śniegu niewidomą dziewczynkę, która zabiera ze sobą, tratując przed pewną śmiercią. Obojgu udaje się dotrzeć do wozu Ursusa (Gérard Depardieu), samotnika, brzuchomówcy, który zarabia na życie występami na jarmarkach ludowych. Ursus postanawia zaopiekować się dziećmi. Odkrywa, że twarz chłopca została trwale zdeformowana tak, że imituje ciągły śmiech. Piętnaście lat później zakochani Gwynplaine (Marc-André Grondin) i szesnastoletnia Dea (Christa Theret) nadal żyją razem z Ursusem. Na jednym z przedstawień na Gwynplaine’a zwraca uwagę znudzona dworskim życiem, zepsuta księżniczka Jozjana (Emmanuelle Seigner). Wkrótce chłopak trafia na dwór królewski, gdzie przez zbieg okoliczności dowiaduje się że jest Fermainem, synem lorda Clancharlie, który ongiś popadł w niełaskę u króla. Gwynplaine, odtąd nazywany lordem, otrzymuje prawo uczestniczenia w obradach Izby Lordów, gdzie próbuje wygłosić przemówienie o nędzy ludu. Z powodu swojego wyglądu nie jest jednak traktowany poważnie i zostaje wyśmiany. Odkąd nie jest plebejuszem, traci też zainteresowanie Jozjany. Zdaje sobie sprawę, że jego miejsce jest w wozie Ursusa, gdzie czeka na niego zapomniana Dea. Ale na powrót jest już za późno.

Victor Hugo ukończył „Człowieka śmiechu” w 1869 roku, w czasie swojego wygnania na Guernsey. Przed adaptacją Jeana-Pierre’a Amérisa powieść doczekała się trzech ekranizacji, z których najsławniejszą pozostaje niemy film Paula Leniego z 1928 roku z Conradem Veidtem. Film Amérisa jest francusko-czeską koprodukcją, współfinansowaną przez EuropaCorp Luca Bessona, w całości nakręconą w Pradze.

 

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 6 maja 2015, 21:00

PAN HOPPY I ŻÓŁWIE (Esio Trot)
Komedia, Wilka Brytania, 2015
Reżyseria: Dearbhla Walsh
Obsada: Judi Dench, Dustin Hoffman, James Corden

Adaptacja powieści dla dzieci „Uki włóż” Roalda Dahla, autora takich książek, jak „Charlie i fabryka czekolady”, „Fantastyczny pan Lis” czy „Danny mistrz świata”.

pan hoppy i zolwiePan Hoppy (Dustin Hoffman) jest od lat zakochany w swojej uroczej sąsiadce z trzeciego piętra, pani Silver (Judi Dench). Jest jednak zbyt nieśmiały, żeby wyznać jej swoje uczucia – muszą mu więc wystarczać uprzejme pogawędki, które toczy z nią z balkonu i w windzie. Pani Silver wszystkie swoje najcieplejsze uczucia kieruje tymczasem w stronę Alfiego, małego żółwia, któremu powierza swoje wspomnienia i sekrety. Martwi się, że Alfie nie rośnie, z czego zwierza się również nieśmiałemu sąsiadowi. Hoppy wpada na pomysł, jak sprawić, żeby Alfie urósł, a pani Silver odwzajemniła jego uczucia.

 

 

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 maja 2015, 21:00

EXTANT: PRZETRWANIE, odc. 11, 12, 13 (Extant, ep. 11, 12, 13)
Serial science fiction, USA, 2014, 13 odcinków
Twórca: Mickey Fisher
Obsada: Halle Berry (Molly Woods), Goran Visnjic (John Woods), Pierce Gagnon (Ethan Woods), Hiroyuki Sanada (Hideki Yasumoto), Camryn Manheim (Sam Barton), Grace Gummer (Julie Gelineau), Michael O’Neill (Alan Sparks), Charlie Bewley (Odin James)

Pracująca dla korporacji ISEA astronautka Molly Woods (Halle Berry) powraca z trwającej ponad rok samotnej misji w kosmosie. Próbuje na nowo odnaleźć się na Ziemi oraz w rodzinie. Odnawia relacje z mężem Johnem i ich synem Ethanem, który jest prototypowym androidem, stworzonym przez Johna w laboratorium jego firmy Humanichs Corp. Wkrótce po powrocie okazuje się, że Molly jest w ciąży, co wydaje się całkowicie niemożliwe. Zaczyna podejrzewać, że była królikiem doświadczalnym w rękach swojego szefa i przyjaciela Alana Sparksa (Michael O’Neill ), ale rzeczywistość okazuje się bardziej skomplikowana. Doświadczenia Molly i jej działania zmieniają bieg historii.

„Extant” to kolejny projekt telewizyjny sygnowany nazwiskiem Stevena Spielberga, który jest producentem wykonawczym serialu. W główną bohaterkę wcieliła się laureatka Oscara® za „Czekając na wyrok” Halle Berry, która pełni również funkcję producentki. Berry debiutowała na ekranie 26 lat temu w serialu „Living Dolls”, będącym spin-offem „Who’s the Boss?”. Dziś jest jednak znana przede wszystkim z roli mutantki Storm z kinowej serii „X-men”, jako „Kobieta-kot”, a także pierwsza czarnoskóra dziewczyna Bonda z produkcji „Śmierć nadejdzie jutro”. W „Extant” partneruje jej Goran Visnjic, który wciela się w męża Molly, biotechnologa, który stworzył dziecko-androida i wierzy, że pewnego dnia ludzie i roboty będą mogły koegzystować ze sobą na równych warunkach. Ethana, chłopca-robota, którego wychowują Woodsowie zagrał Pierce Gagnon. W Julie, współtwórczynię i przyjaciółkę Ethana i jego ojca, wcieliła się Grace Gummer, a w jej chłopaka, który jest przeciwny obecności androidów w życiu ludzi – Charlie Bewley. Ważnymi postaciami w serialu są także: szef Molly – Alan Sparks (Michael O’Neill), którego córka zginęła podczas jednej z misji w kosmosie oraz tajemniczy przedsiębiorca Hideki Yasumoto (Hiroyuki Sanada), który finansuje badania Johna, ale jest bardziej zainteresowany jego żoną i potomkiem, którego ma urodzić.

Wymyślony przez Mickeya Fishera „Extant” został wybrany przez krytyków jednym z najbardziej obiecujących tytułów roku (Critics’ Choice Television Award for Most Exciting New Series 2014). Pierwszy odcinek zgromadził w USA przed telewizorami 9,58 miliona widzów i choć jego popularność nie utrzymała się na tak spektakularnym poziomie, została zamówiona realizacja drugiego sezonu, który pojawi się 1 lipca 2015.

 

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 8 maja 2015, 21:00

MIASTO ODKUPIENIA (Swelter)
Film akcji, USA, 2014
Reżyseria: Keith Parmer
Obsada: Jean-Claude Van Damme, Alfred Molina, Lennie James, Josh Henderson, Grant Bowler

miasto odkupieniaPięciu zamaskowanych mężczyzn napada na casino w Las Vegas i kranie 10 mln dolarów. Wszyscy, poza jednym postrzelonym w głowę i uznanym za zabitego, zostają złapani. Pieniądze jednak znikają. Dziesięć lat później przywódca grupy Cole (Grant Bowler) ucieka z więzienia. Pomagają mu członkowie gangu: Stillman (Jean-Claude Van Damme), Boyd (Josh Henderson) i Kane (Daniele Favilli). Dowiadują się, że ich były partner Pike (Lennie James) przeżył i uciekł z pieniędzmi, dzięki pomocy lekarza (Alfred Molina). Gang trafia do odizolowanego kalifornijskiego miasteczka Baker, gdzie ich były wspólnik jest szeryfem. Pike teraz nazywa się Bishopem i twierdzi, że cierpi na amnezję spowodowaną postrzałem w głowę. By odzyskać łup, przestępcy muszą stawić czoła mieszkańcom Baker, którzy okazują się bardziej zdemoralizowani i bezwzględni, niż oni sami.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.