Canal+ premiery filmowe od 19 do 25 września 2015

MIASTO 44W tym tygodniu w Canal+: polski dramat wojenny „Miasto’44”, dokument „Backstreet Boys: Show’Em What Your Are Made Of„, familijny „Beethoven na tropie skarbu”, musical „Skutki uboczne” oraz komedia„Udając gliniarzy”.

CANAL

MIASTO’44
dramat, wojenny, Polska, 2014
Reżyseria: Jan Komasa
Obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Maurycy Popiel

Zrealizowana z ogromnym rozmachem opowieść o młodości, odwadze i miłości w apokaliptycznej scenerii Powstania Warszawskiego. Dzieło Jana Komasy, młodego (rocznik 1981) reżysera o wielkim talencie, autora obsypanej nagrodami „Sali samobójców”. „Miasto 44” zdobyło cztery Złote Lwy, cztery Polskie Nagrody Filmowe – Orły, w tym za debiuty Zofii Wichłacz i Sebastiana Fabjańskiego.

MIASTO 44Warszawa, lato 1944 roku. Stefan (Józef Pawłowski) mieszka z matką (Monika Kwiatkowska) i młodszym bratem w kamienicy na warszawskiej Woli. Ojciec – oficer Wojska Polskiego – zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pomimo obietnicy złożonej matce, chłopak wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie i ma nadzieję, że po wojnie będą razem. On tymczasem zakochuje się w subtelnej Biedronce (Zofia Wichłacz), którą poznaje niedługo przed wybuchem Powstania. 1 sierpnia Stefan wraz z Kamą, Biedronką, Góralem (Maurycy Popiel), Rogalem (Filip Gurłacz) i Beksą (Antoni Królikowski) trafiają pod komendę charyzmatycznego Kobry (Tomasz Schuchardt). Przechodzą krwawy szlak bojowy od Woli, przez Starówkę i Śródmieście, po Czerniaków. Po euforii i nadziei pierwszych dni Powstania przychodzi im doświadczyć grozy, rozpaczy i niewyobrażalnego okrucieństwa wojny.

Reżyser „Miasta 44” Jan Komasa o projekcie pokazującym Powstanie zaczął myśleć już w 2005 roku, kiedy realizował swój fabularny debiut – segment „Warszawa” w „Odzie do radości”. Prowadził rozmowy ze świadkami i uczestnikami Powstania, przejrzał setki dokumentów, mieszkał i pracował w Muzeum Powstania Warszawskiego, a nawet wstąpił do jednej z grup rekonstrukcyjnych. Ale sukces filmu to nie tylko gruntowne przygotowanie historyczne autora. To także jego wizja, którą pomógł mu zrealizować hollywoodzki specjalista od efektów specjalnych Richard Bain i czeska firma UPP. Bain wniósł do produkcji ogromne doświadczenie wyniesione z takich produkcji, jak „Nędznicy” Toma Hoppera, „Casino Royale” Martina Campbella, „King Kong” Petera Jacksona czy „Incepcji” Christophera Nolana. Nad scenografią, która nigdy nie pojawia się w filmie dwa razy pracował duet Marek Warszewski i Grzegorz Piątkowski, o kostiumy zadbały Dorota Roqueplo i Magdalena Rutkiewicz-Luterek. Ich praca zaowocowała Polskimi Nagrodami Filmowymi – Orłami. Za zdjęcia odpowiedzialny był Marian Prokop, autor zdjęć m.in. do filmu „Wojna polsko-ruska”.

Prapremierowy pokaz „Miasta 44” na Stadionie Narodowym w Warszawie obejrzało ponad 12 tysięcy widzów, a wśród nich Warszawscy Powstańcy, którzy przyjechali z różnych stron kraju i świata na obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Wielu z nich bardzo przeżyło seans. „… po raz pierwszy poczułam, że ja to przeżyłam. To jest moje Powstanie” – mówiła po projekcji Anna Jakubowska, ps. „Paulinka”. „Film mówi wiele prawdy o Powstaniu. Tak było naprawdę” – potwierdzał Wojciech Barański, ps. „Bar”. Jan Komasa za „Miasto 44” zdobył Paszport „Polityki” za „wyobraźnię, ambicję i perfekcyjny warsztat reżyserski”.

„MIASTO 44” FAKTY:
– zdjęcia do filmu trwały 63 dni – tyle, ile Powstanie Warszawskie
– na sukces tego filmu pracowało 500 osób
– w ogólnopolskich castingach wzięło udział ponad 7 000 osób
– przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów
– na potrzeby filmu użyto 5 000 ton gruzu
– dekoracje budowało 10 odrębnych ekip
– użyto ponad 3000 tysiące kostiumów, w tym ok. 1000 wojskowych, 200 panterek niemieckich, ok. 600 par butów wojskowych
– główni bohaterowie są wyposażeni w oryginalną, pochodzącą z lat 30. i 40. broń, która być może brała nawet udział w Powstaniu Warszawskim
– na planie pojawiło się ok. 30 modeli różnych epokowych pojazdów: od rowerów poprzez motocykle do ciężarówek

NAGRODY:
Gdynia Film Festival 2014:
nagroda za dźwięk (Bartosz Putkiewicz),
nagroda za efekty specjalne (Vit Komrzy),
nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą (Zofia Wichłacz),
nagroda za debiut aktorski (Sebastian Fabijański, znany m.in. z serialu CANAL+ „Misja: Afganistan”),
Wschodząca Gwiazda „Elle” (Anna Próchniak)

Orły – Polskie Nagrody Filmowe 2015:
scenografia (Marek Warszewski i Grzegorz Piątkowski),
kostiumy (Dorota Roqueplo i Magdalena Rutkiewicz-Luterek),
montaż (Michał Czarnecki),
Odkrycie Roku (Zofia Wichłacz)

Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) – Nagroda Publiczności
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) – Nagroda za debiut im. Andrzeja Konica (Sebastian Fabijański)
PREMIERA: CANAL+, środa, 19 września 2015, 21:00

 

 

BACKSTREET BOYS: SHOW’EM WHAT YOUR ARE MADE OF
(Backstreet Boys: Show’Em What Your Are Made Of)
dokument, USA, Wielka Brytania, 2015
reżyseria: Stephen Kijak

Dokument muzyczny o Backstreet Boys, najpopularniejszym boysbandzie w historii i ich burzliwej drodze od czasów, gdy byli nastoletnimi gwiazdami do zespołu, którym są dziś.

Backstreet Boys Show Em What You're Made OfW skład Backstreet Boys wchodzą A.J. McLean, Howie Dorough, Nick Carter, Kevin Richardson i Brian Littrell. Zespół powstał w 1993 roku i zdobył sławę takimi przebojami, jak „I Want It That Way”, „Everybody” czy „As Long As You Love Me”. Występowali w ogromnych salach koncertowych, na których oglądały ich rzesze fanów, sprzedali 130 milionów płyt. Ale nie ominęły ich też problemy, w tym sprawa sądowa z ich byłym managerem Lou Pearlmanem, który aktualnie odsiaduje wyrok 25 lat za defraudację. A.J. McLean tymczasem uzależnił się od narkotyków i alkoholu, co skończyło się odwykiem. W 2006 roku z zespołu odszedł Kevin Richardson. Powrócił do oficjalnego składu w 2012, by wspólnie z kolegami nagrać pierwszą po ośmiu latach przerwy płytę z okazji 20-lecia istnienia. Od tego czasu grupa przeżywa drugą młodość.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 19 września 2015, 14:55

 

 

BEETHOVEN NA TROPIE SKARBU (Beethoven’s Treasure Tail)
Familijny, USA, 2014
Reżyseria: Ron Oliver
Obsada: Jonathan Silverman, Kristy Swanson, Jonathan Silverman, Kristy Swanson, Bretton Manley, Alec Mapa, Jayne Eastwood, David DeLuise

bethoven na tropie skarbuBernardyn Beethoven i jego trener Eddie (Jonathat Silverman), wracając do domu, są zmuszeni zatrzymać się w małej nadmorskiej miejscowości Cedar Woods. Pies zaprzyjaźnia się z miejscowym chłopcem Samem Parkerem (Bretton Manley) i pomaga mu odnaleźć piracką mapę do zaginionego skarbu. Wykopanie z ziemi starego dziesięciodolarowego banknotu, który okazuje się częścią zagubionej fortuny zwraca uwagę wszystkich mieszkańców, którzy mają nadzieję, że Beethoven pomoże im odnaleźć cały skarb.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 20 września 2015, 12:45

 

 

SKUTKI UBOCZNE (Side Effects)
Musical, dla młodzieży, USA, 2013
Reżyseria: Matt Stawski
Obsada: Keith: Chester See, Meg DeLacy, Lulu Antariksa, Cade Canon Ball, Finn Roberts, Keli Price, Lia Marie Johnson

skutki uboczne16-letnia Whitney (Meg DeLacy) bardzo przeżyła utratę matki i tajemnicze zniknięcie ojca. Mieszka z czwórką rodzeństwa, z których najstarszy jest Keith (Chester See). By poradzić sobie ze stresem, który potęguje dodatkowo grupa dokuczających jej dziewczyn ze szkoły, Whitney przyjmuje leki. Pigułki mają na nią nieoczekiwany wpływ: dziewczyna często doświadcza muzycznych halucynacji, w których jest pewną siebie, atrakcyjną nastolatką. „Skutki uboczne” to pełnometrażowa wersja 5-odcinkowego miniserialu wyprodukowanego przez internetową telewizję AwesomenessTV. Jednego z braci głównej bohaterki gra Chester See, piosenkarz i autor piosenek, którego klipy na YouTubie obejrzało 175 milionów osób. W filmie widzowie usłyszą jego piosenki napisane specjalnie na potrzeby produkcji, a także hity popularnych wykonawców, jak Kesha, P!nk i Taylor Swift.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 22 września 2015, 20:00

 

 

UDAJĄC GLINIARZY (Let’s Be Cops)
Komedia, USA, 2014
Reżyseria: Luke Greenfield
Obsada: Jake Johnson, Damon Wayans Jr., James D’Arcy, Nina Dobrev

udajac gliniarzyJustin Miller (Damon Wayans Jr.) i Ryan O’Malley (Jake Johnson) są przyjaciółmi od dziecka. Justin pracuje w firmie zajmującej się produkcją gier wideo, Ryan, kiedyś gwiazd drużyny futbolowej, nie może znaleźć stałej pracy. Pewnego wieczoru przebierają się na imprezę za policjantów. Potem ruszają w miasto. Wszyscy, łącznie z prawdziwymi funkcjonariuszami, dają się nabrać na ich przebranie. Przyjaciele doskonale się bawią i osiągają przy okazji szereg rozmaitych korzyści. Choć Justin boi się zdemaskowania, postanawiają kontynuować maskaradę. Ryan kupuje w tym celu prawdziwy radiowóz, koguty policyjne oraz radiowy skaner. Niestety, swoim zachowaniem ściągają uwagę mafioza Mossiego Kasica (James D’Arcy), który postanawia pozbyć się sprawiających kłopoty funkcjonariuszy. W 2015 roku film był nominowany do nagrody Kryształowa Statuetka w kategorii „ulubiona komedia”.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 25 września 2015, 22:30

 

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 19 DO 25 WRZEŚNIA 2015

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 49-52)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 19 września 2015

NA TROPIE KRÓLA LASU
(FloopaLoo, Where Are You?, ep 47-48)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, 19 września 2015

DZIWNA PARA
(Odd Couple, ep. 11, 12)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 20 września 2015

AMERICAN ODYSSEY
(American Odyssey odc. 9, 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 20 września 2015

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC 2
(About A Boy s. 2, ep 15, 16)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 22 września 2015

BITWA O GALLIPOLI ODC. 4
(Deadline Gallipoli, ep. 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, środa, 23 września 2015

W GARNITURACH 4
(Suits 4, ep. 3, 4)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 24 września 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.