Canal+ premiery filmowe od 18 stycznia do 24 stycznia 2014

Brooklyn 9-9W Canal+ obejrzymy: polski dramat „Bejbi Blues” – reżyserki „Galerianek”, komediodramat „Sesje”, thriller „Groźne zauroczenie„, familijny „Lato przyjażni”, polska komedia romantyczna „Od pełni do pełni”, szwedzki thriller „Hipnotyzer”. Canal+ wyemituje również nowy serial komediowy „Brooklyn 9-9″.CANAL

 

PREMIERA: canal+, sobota, 18 stycznia 2014, 21:00

BEJBI BLUES (Baby Blues)

Dramat, Polska, 2013

Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Obsada: Magdalena Berus, Katarzyna Figura, Danuta Stenka, Renata Dancewicz, Jan Frycz, Magdalena Boczarska, Mateusz Kościukiewicz, Martyna Grzenkowicz, Martyna Nowak, Nikodem Rozbicki, Klaudia Bułka, Michał Trzeciakowski

Bejbi bluesNatalia (Magdalena Berus) jest nastoletnią matką. Chciała mieć dziecko, które mogłaby kochać. Zwłaszcza, że posiadanie dzieci jest modne i pozwala zastąpić „bycie z kimś na siłę”, „żeby tylko kogoś mieć”. Dla jej chłopaka Jakuba (Nikodem Rozbicki) wszystko jest zabawą, powodem do imprezy. Wydaje się, chciałby dla dziecka wydorośleć, wciąż jednak bardziej niż małego Antosia, kocha nocne życie, deskorolkę i jointy. Matka Natalii (Magdalena Boczarska) urodziła ją jako nastolatka. Teraz, zaledwie 33-letnia kobieta, wyjeżdża za granicę i zostawia córce i Kubie mieszkanie, „żeby mogli się jakoś urządzić”. Pomoc rodziców chłopaka (Jan Frycz, Danuta Stenka) Natalia odrzuca, bo chce być samodzielna, jednak frustracja dziewczyny narasta. Z jednej strony wie, że ma czego chciała, z drugiej marzy o życiu, jakie wiodą jej rówieśniczki. Pewnego dnia Natalia spotyka koleżankę Kuby, Martynę (Klaudia Bułka). Dziewczyna zamieszkuje z młodą rodziną i staje się dla Natalii przepustką do innego świata.

Drugi film Kasi Rosłaniec, reżyserki pamiętnych „Galerianek”, opowiada o  nastolatkach, którzy decydują się na dziecko, żeby „mieć coś do kochania”. „Bejbi blues” to kolejny – po „Ki” i „Sali samobójców” – portret młodych Polaków, generacji facebooka, smsów i gier komputerowych. Inspirowany amerykańskim blogiem Tavi Gevinson, film czerpie z hipsterskiej kultury i pop-stylistyki spod znaku Lady Gagi i Alison Goldfrapp. Świetną, debiutancką kreację stworzyła w nim Magdalena Berus („Nieulotne”), za którą młoda aktorka otrzymała nagrodę na Gdynia Film Festival oraz na Neisse Filmfestival. Na pierwszym planie partneruje jej Nikodem Rozbicki, Klaudia Bułka i Michał Trzeciakowski, drugi wypełniły zaś gwiazdy: Danuta Stenka i Jan Frycz w roli rodziców Kuby, Katarzyna Figura jako sąsiadka, Magdalena Boczarska jako matka dziewczyny i Renata Dancewicz grająca przyjaciółkę matki. Film Rosłaniec zdobył Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale w sekcji „Generation 14plus”, Nagrodę Specjalną Jury i za kostiumy na Gdynia Film Festival oraz Nagrodę Główną w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego „Off Plus Camera”.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 19 stycznia 2014, 21:00

Sesje (The Sessions)

Komediodramat, USA, 2012

Reżyseria: Ben Lewin

Obsada: John Hawkes, Helen Hunt, William H. Macy

Na podstawie prawdziwych wydarzeń zwycięzca sundance film festival – nagroda publiczności – najlepszy dramat

SesjeMark O-Brien (John Hawkes) w dzieciństwie przeszedł polio. Wskutek powikłań jest praktycznie sparaliżowany od szyi w dół. Spędza większość czasu w umożliwiającym mu oddychanie „żelaznym płucu” i porusza się na umieszczonych na kółkach noszach. Jest całkowicie uzależniony od innych ludzi i ich pomocy. Pomimo tego, jest człowiekiem pogodnym, z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata. Prowadzi też aktywne życie: ukończył studia, opublikował kilka tomów poezji i pisze artykuły do gazet. Zbliżając się do czterdziestki, Mark uświadamia sobie, że tak jak inni ludzie, pragnie spełnienia seksualnego i doświadczenia miłości. Ze swoich wątpliwości zwierza się księdzu Brendanowi (William H. Macy), który, choć trudno mu pobłogosławić plany Marka, rozumie go i wspiera. Pełen obaw i zahamowań Mark wynajmuje seksterapeutkę, specjalizującą się w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Cheryl (Helen Hunt) oswaja go z cielesnością i wprowadza w tajniki miłości fizycznej. Podczas sześciu sesji, na które się umawiają rodzi się między nimi bliskość.

Nagrodzony przez publiczność na Sundance Film Festival komediodramat „Sesje” powstał na podstawie biografii kalifornijskiego poety i dziennikarza Marka O’Briena „How I became  a human being”. Dla scenarzysty, reżysera i producenta filmu, Bena Lewina, który sam chorował na polio, bezpośrednią inspiracją był artykuł O’Briena. W filmie Lewin dotyka tabu, jakim jest seks niepełnosprawnych, ale postępuje tak, jakby tego tabu nie było. Subtelnie i zabawnie opowiedziane przez niego kliniczne ćwiczenie staje się wdzięcznym i pełnym czułości doświadczeniem prowadzącym od samotności do cielesnej i duchowej bliskości. Wielka w tym zasługa wcielających się w główne role aktorów. Wątłego, ważącego zaledwie 35 kilogramów O’Briena brawurowo zagrał John Hawkes, pamiętany z zupełnie odmiennych wcieleń w filmach, takich jak „Martha Marcy May Marlene” czy „Do szpiku kości”. W rolę doświadczonej terapeutki, która przyjaźniła się z O’Brienem aż do jego śmierci w 1999 roku wystąpiła Helen Hunt (Oscar za „Lepiej być nie może”), która za swoją kreację zdobyła nominację do kolejnego Oscara. Co ciekawe, Sheryl była kiedyś zakonnicą, która zrzuciła habit i zajęła się seksterapią. Obecnie ma 68 lat i jest żoną byłego pacjenta. Galerię gwiazd uzupełnia nominowany do Oscara za „Fargo” William H. Macy jako spowiednik Marka. Podczas 27. Sundance Film Festiwal „Sesje” zdobyły nagrodę publiczności w kategorii film dramatyczny oraz Nagrodę Specjalną Jury dla najlepszej obsady. Hawekes i Hunt byli ponadto za swoje role nominowani do Złotego Globu.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 20 stycznia 2014, 21:00

Groźne zauroczenie (Dangerous Attraction)

Thriller, USA, 2012

reżyseria: Michael Lohmann,
obsada: Amanda Righetti, Will Estes, Harry Hamlin Catherine Hicks Christie Burso

Grozne zauroczenieCasey Cooper (Amanda Righetti) jest kelnerką w barze. Pracujacy z nią Morgan (Will Estes) ma obsesję na jej punkcie. Dziewczyna nie czuje się bezpieczna, nawet gdy mężczyzna odchodzi z pracy. Casey czuje się bezsilna, nikt nie potrafi jej pomóc. Jej fizyczne i psychiczne prześladowanie przez Morgana próbuje dodatkowo zatuszować jego próżny, zadowolony z siebie ojciec. Film oparty na faktach.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 21 stycznia 2014, 21:00

LATO PRZYJAŹNI (Standing Up)

Familijny, USA, 2013

Reżyseria: D.J. Caruso

Obsada: Chandler Canterbury, Annalise Basso, Radha Mitchell, Val Kilmer

Lato przyjazniHowie (Chandler Canterbury) i Grace (Annalise Basso) uczestniczą w letnim spływie kajakowym. Grace nie podoba się na obozie, dzwoni do domu, że chce wracać. Matka (Radha Mitchell), widząc nadzieję w edukacyjnych walorach pobytu na łonie natury wśród rówieśników, nalega by dziewczynka została jeszcze kilka dni. Pewnej nocy odbywa się nocna wyprawa, podczas której Howie i Grace są wytypowani do zwyczajowego, choć upokarzającego obozowego rytuału, testu przetrwania. Zostają nago pozostawieni na wyspie, gdzie mają doczekać do rana. Dwójka nastolatków postanawia uciec, rozpoczynając tym samym swoją letnią przygodę i wielką przyjaźń.

„Lato przyjaźni” jest adaptacją popularnej powieści dla młodzieży „The Goats”, autorstwa Brock Cole, która opowiada o tym, jak okrutnie dzieci potrafią się wzajemnie traktować. Odrzucone i upokorzone przez rówieśników dzieciaki pokazują, jak ważne w życiu jest poczucie własnej wartości i stawanie w obronie siebie.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 22 stycznia 2014, 21:00

OD PEŁNI DO PEŁNI

Komedia romantyczna, Polska, 2012

Reżyseria: Tomasz Szafrański

Obsada: Katarzyna Glinka, Andrzej Nejman, Grzegorz Wojdon, Jerzy Bończak, Monika Kwiatkowska-Dejczer, Andrzej Grabowski

Od pelni do pelniNatchniona buddystka Iwonka (Monika Kwiatkowska-Dejczer) zakochuje się w Oskarze (Andrzej Nejman), który wyłudza od niej pieniądze na szczytny cel pomocy dzieciom w Afryce i jedzie je spożytkować, znikając z życia naiwnej kobiety. Lenka (Katarzyna Glinka) jest wróżką, która posiada dar wyciągania pieniędzy od swych klientów. Pomaga jej w tym genialny wujek czarodziej (Jerzy Bończak). Lenka przepowiada swojej najlepszej klientce Iwonie, że znajdzie prawdziwą miłość dopiero w przyszłym wcieleniu. By czym prędzej doznać miłosnego spełnienia, Iwona postanawia więc popełnić samobójstwo. Niestety, mimo kolejnych prób wciąż jej się nie udaje. Z pomocą spieszy jej kolega Oskara, domorosły wynalazca Antoś (Grzegorz Wojdon). Przerażona rozwojem wypadków Lenka usiłuje naprawić swój błąd i użyć swych magicznych sztuczek, by Oskar zakochał się w Iwonie naprawdę. Niestety, zbliża się pełnia księżyca i, o dziwo, magia zaczyna działać, tyle że to Lenka zakochuje się w mężczyźnie.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 24 stycznia 2014, 21:00

HIPNOTYZER (The Hypnotist)

Thriller, Szwecja, 2012

Reżyseria: Lasse Hallström

Obsada: Tobias Zilliacus, Mikael Persbrandt, Lena Olin, Helena Af Sandeberg, Jonatan Bökman, Oscar Pettersson, Eva Melander, Anna Azcarate, Johan Hallström, Göran Thorell, Jan Waldekranz, Emma Mehonic

HipnotyzerKomisarz Joona Linna (Tobias Zilliacus) prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa. Z całej rodziny ocalał tylko nastoletni chłopak. Ponieważ jest w ciężkim stanie i nie można wydobyć od niego zeznań, Linna prosi o pomoc znanego psychiatrę Erika M. Barka (Mikael Persbrandt), przed laty eksperymentującego z hipnozą. Bark łamie złożoną samemu sobie obietnicę, że już nigdy więcej nie będzie praktykował hipnozy i rozpoczyna śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb najmroczniejszych zakątków umysłu. Inicjuje tym samym serię dramatycznych wydarzeń, które narażą na niebezpieczeństwo nie tylko jego, ale i najbliższych.

Scenariusz „Hipnotyzera” powstał na podstawie bestsellerowej książki pod tym samym tytułem, której autorem jest Lars Kepler. Książka została wydana w 2009 roku i w samej tylko Szwecji sprzedała się w ponad 600 tysiącach egzemplarzy. Została przetłumaczona na trzydzieści cztery języki i wydana w trzydziestu ośmiu krajach. W 2010 roku Lars Kepler znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się autorów powieści kryminalnych z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy swoich książek w samej Szwecji. „Hipnotyzer” jest pierwszą z planowanych ośmiu części serii kryminałów o komisarzu Joonie Linna. Wszystkie zostaną przeniesione na duży ekran. Druga część zatytułowana „Kontrakt Paganiniego” ukazała się w 2010 roku, a rok później trzecia – „The Fire Witness”. Prawa do dystrybucji ekranizacji książek Keplera zostały sprzedane do ponad trzydziestu krajów spoza Skandynawii. Reżyserem drugiej z planowanych adaptacji filmowych serii Keplera, „Kontraktu Paganiniego”, będzie Kjell Sundvall.

Reżyser „Hipnotyzera”, Lasse Hallström, to jeden z najbardziej znanych szwedzkich reżyserów, pracujący na stałe w Hollywood. Przełomem w jego karierze był film „Moje pieskie życie” (1985), który przyniósł mu nominację do Oscara i zwrócił na niego uwagę publiczności i krytyków. W ciągu ostatnich dwudziestu lat pracował w Hollywood, reżyserując takie filmy, jak „Co gryzie Gilberta Grape’a”, „Miłosna rozgrywka”, „Wbrew regułom”, „Czekolada”, „Kroniki portowe”, „Wciąż ją kocham”, czy ostatnio „Połów szczęścia w Jemenie”. Ma także na koncie ekranizacje książek dla dzieci autorstwa Astrid Lindgren: „Dzieci z Bullerbyn” oraz „Dzieci z Bullerbyn: Nowe przygody”.

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 20 stycznia 2014, 22:30

KOREA JAPONIA 2002. NIEZNANY FINAŁ MISTRZOSTW ŚWIATA (The Other Final)

Dokument sportowy, Holandia, 2003

reżyseria: Johan Kramer

obsada: Matthijs de Jongh, Stephen Bennett, Dinesh Chhetri

Johan Kramer, holenderski fan futbolu rozczarowany wyeliminowaniem jego reprezentacji z Mistrzostw Świata w Korei i Japonii, postanowił zrealizować dokument o meczu pomiędzy Bhutanem i Montserratem, dwiema najniżej notowanymi drużynami w rankingu FIFA. W dniu oficjalnego finału mundialu 2002 pomiędzy Niemcami a Brazylią zostało zorganizowane spotkanie na stadionie Changlimithang w Bhutanie, które sędziował angielski arbiter Steve Bennett. Gospodarze wygrali 4–0. Dokument o tym alternatywnym finale Mistrzostw Świata 2002 zdobył główną nagrodę na festiwalu w Avinionie oraz wyróżnienie na Bermuda International Film Festival.

 

PREMIERA: CANAL+FAMILY2, poniedziałek,, 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki Mythical Roads

seria dokumentalna, (52 min)

 

EMISJA 3D

EMISJA 3D: CANAL+ FAMILY 2, niedziela, godz. 17:00

PREMIERA 3D: Podwodny świat

dokument przyrodniczy (40 min)

 

SERIALE

 

DEFIANCE – serial science fiction, odc. 10/11

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 23 stycznia 2014

 

Pod KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 2/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałek, 20 stycznia 2014

 

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 23 stycznia 2014, 21:00

Brooklyn 9-9 (Brooklyn Nine-Nine)

Serial komediowy, USA, 2013, 12 odc.

Twórcy: Dan Goor, Michael Schur

Obsada: Andy Samberg (Jake Peralt), Melissa Fumero (Amy Santiago), Ray Holt (Andre Braugher), Terry Crews (sierżant Terry Jeffords), Stephanie Beatriz (detektyw Rose Diaz), Joe Lo Truglio (detektyw Charles Boyle), Chelsea Peretti (Gina Linetti)

Brooklyn 9-9Detektywi z komisariatu na Brooklynie to grupa błyskotliwych i zdolnych policjantów, którym wyraźnie brakuje dyscypliny i przywódcy z prawdziwego zdarzenia. Na co dzień zajmują się głównie niezdrową rywalizacją między sobą, plotkowaniem, flirtowaniem i dokuczaniem innym. Sytuacja ulega zmianie, kiedy dowódcą posterunku zostaje Ray Holt, kapitan z 30-letnim stażem, który przestrzega określonych zasad i tego samego wymaga od podwładnych. Teraz gwiazda komisariatu, błyskotliwy detektyw Jake Peralt, który nigdy nie przejmował się przestrzeganiem jakichkolwiek reguł musi zmienić dotychczasowy sposób działania. Jego partnerką i rywalką w prywatnym wyścigu o jak największą liczbę aresztowań jest detektyw Amy Santiago. Wychowana z siedmioma braćmi, Amy jest w każdej dziedzinie nastawiona na rywalizację. Równie obsesyjna, jak jej nowy szef, widzi niemal boga, i swoje odbicie. Prawą ręką Holta zostaje sierżant Terry Jeffords, który przeszedł załamanie nerwowe po tym, jak jego żona urodziła bliźnięta. Silną osobowością na posterunku jest natomiast bezkompromisowa i seksowna Rose Diaz, w której podkochuje się Charles Boyle, trochę fajtłapowaty detektyw, który nie jest ani wysportowany, ani zbyt inteligentny, ale odnosi pewne sukcesy dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy. Galerię pracowników posterunku uzupełnia ekscentryczna Gina Linetti, która uwielbia wtrącać się w sprawy innych i jest przy tym bardzo bezpośrednia.

„Brooklyn 9-9” otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów 2014: w kategorii najlepszy serial komediowy lub musical oraz dla Andy’ego Samberga za role detektywa Jake’a Peralty. Twórcami serialu są Dan Goor („Parks and Recreation”, „Late Night with Conan O’Brien”) oraz Michael Schur (seriale „Parks and Recreation” i „Buiro”). W pierwszym sezonie gościnnie pojawiają się, m.in. Stacy Keach („Dziedzictwo Bourne’a”, „Więzień nienawiści”), Dean Winters („Rockefeller Plaza 30”, „Oz”), Mary Elizabeth Ellis („U nas w Filadelfii”) i Patton Oswalt (serial „Justified”).

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.