Canal+ premiery filmowe od 18 do 24 lipca 2015

obywatel W tym tygodniu w Canal+: polski komediodraCANAL+mat „Obywatel”, komediodramat „Wypisz, wymaluj… miłość„, polska komedia „Dżej Dżej”, druga część brytyjskiego miniserialu „Odzyskać honor” oraz thriller „Dobrzy ludzie”.

 

OBYWATEL
(Obywatel)
Komediodramat, Polska, 2014
reżyseria: Jerzy Stuhr
obsada: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Aleksander Krom, Violetta Arlak, Barbara Horawianka, Małgorzata Dobrowolska, Jan Gajos, Jerzy Fedorowicz, Magdalena Boczarska, Dorota Stalińska, Jan Głowacki

Perypetie przeciętnego Polaka, który dziwnym zrządzeniem losu bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Słodko-gorzka, autorska komedia Jerzego Stuhra z udziałem aktora i jego syna, Macieja. Nagroda Specjalna Jury na festiwalu w Gdyni.

obywatelObywatel Jan Bratek (Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Aleksander Krom) ma to szczęście bądź pecha, że gdziekolwiek się nie pojawi, historia zmienia właśnie swój bieg. W marcu 1968 roku, po zakazie wystawiania „Dziadów” i nagonce na Żydów, żegna jedyną miłość, która opuszcza kraj. Wstępuje do partii, by rozsadzić jej struktury „od wewnątrz”, ale kiedy pada ofiarą ubeckiej prowokacji, rzuca legitymacją i staje się opozycjonistą. W wolnej Polsce zostaje rzecznikiem kurii i wreszcie przypadkowym bohaterem, który ratuje życie prezydentowi. W międzyczasie ima się najróżniejszych zawodów. Jest  napastowanym przez uczniów nauczycielem w zespole szkół zawodowych, statystą na planie polskiej superprodukcji historycznej czy pracownikiem upadającego biura podróży. We wszystkich wcieleniach ponosi przykre konsekwencje sytuacji, w które rzucił go czysty przypadek. Nie układa mu się również w życiu osobistym. Przypadkowo internowany w stanie wojennym, poznaje w więzieniu przyszłą żonę (w tej roli Sonia Bohosiewicz). Niestety, Renata Zgółka, nie tylko okazuje się agentką bezpieki, ale też po rozwodzie pozbawia Bratka i jego matkę mieszkania.

– Jest w filmie dużo gorzkich refleksji, ale starałem się, aby cała historia opowiedziana była z humorem – mówił o swoim najnowszym dziele Jerzy Stuhr, autor scenariusza, reżyser i odtwórca tytułowej roli „Obywatela”. Film wywołał kontrowersje i podzielił krytyków. Dla jednych ostra satyra Stuhra, która nie oszczędza nikogo, od ubeków, przez opozycjonistów, antysemitów, po polityków i karierowiczów, zachęca do autoironii i dystansu. Dla innych porównywanie „Obywatela” do „Undergroundu” Kusturicy, „Zezowatego szczęścia” Munka czy „Forresta Gumpa” Zemeckisa jest nie na miejscu, a film jest „zbiorem mniej lub bardziej udanych skeczy, które ratuje jedynie wielki talent komediowy Macieja Stuhra”, jak pisał Łukasz Adamski na łamach wNas.pl. Nie ulega jednak wątpliwości, że Jerzemu Stuhrowi udało się zebrać na planie swojego filmu doborową ekipę. W młodszym wcieleniu Jana Bratka zagrał Maciej Stuhr. Ojcu i synowi na planie partnerują m.in. Sonia Bohosiewicz, Violetta Arlak, Barbara Horawianka, Małgorzata Dobrowolska oraz w epizodach Jan Gajos, Jerzy Fedorowicz, Magdalena Boczarska, Dorota Stalińska i Jan Głowacki. Na uwagę zasługują także zdjęcia do filmu autorstwa Pawła Edelmana.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 19 lipca 2015, 21:30

 

WYPISZ, WYMALUJ… MIŁOŚĆ
(Words and Pictures)
Romans, komediodramat, USA, 2013
Reżyseria: Fred Schepisi
Obsada: Juliette Binoche, Clive Owen, Bruce Davison, Navid Negahban

Juliette Binoche i Clive Owen w sporze o wyższość obrazu nad słowem.

wypisz wymaluj miloscJack (Clive Owen) i Dina (Juliette Binoche) pracują w jednej szkole – on uczy literatury, ona malarstwa. On, niespełniony literacki talent, od lat nie może wydać książki. Próbuje znaleźć spełnienie w redagowaniu szkolnej gazetki i próbach oderwania uczniów, których nazywa androidami od smartfonów. Nie stroni od alkoholu i nie potrafi nawiązać więzi z dorosłym synem, który wpędza go w poczucie winy. Ona, ceniona malarka włoskiego pochodzenia, z powodu choroby maluje coraz rzadziej. Oboje są niespełnieni i nieszczęśliwi. Zainspirowany pojawieniem się w szkole Diny, Jack rzuca jej wyzwanie. Mają udowodnić podopiecznym, co jest ważniejsze: słowa czy obrazy. Dina przystępuje do rywalizacji, jednak szybko okazuje się, że ją i Jacka więcej łączy niż dzieli. Ciekawostką jest, że wszystkie obrazy Diny Delsanto pokazane w filmie zostały namalowane przez Juliette Binoche.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 20 lipca 2015, 21:00

DŻEJ DŻEJ
(Dżej Dżej)
Komedia, Polska, 2014
Reżyseria: Maciej Pisarek
Obsada: Borys Szyc, Justyna Sieniawska, Jan Wieczorkowski

Kontrowersyjna komedia o zamkniętym w wirtualnym świecie mężczyźnie, który nawiązuje relację z GPS-em. Debiut Borysa Szyca w roli producenta.

dzej dzejJurek Jurecki, zwany w skrócie Dżej Dżej, (Borys Szyc) jest miłośnikiem najnowszych elektronicznych gadżetów. Po kupieniu każdej nowej rzeczy nadaje jej imię i zaczyna z nią rozmawiać. Mając kompanów takich, jak mercedes Wacuś i komórka Pamela, raczej stroni od ludzi i nie szuka ich towarzystwa. Dżej Dżej kupuje nawigację satelitarną, którą nazywa Carmen. Po zamontowaniu jej w Wacusiu, GPS okazuje się mówić zmysłowym kobiecym głosem. Między Jerzym a jego elektroniczną partnerką nawiązuje się miłosna relacja. Szybko jednak się okazuje, że wirtualną partnerkę Jurka trudno jest zadowolić. By sprostać jej wymaganiom, Dżej Dżej wkracza na drogę przestępstwa.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 21 lipca 2015, 20:00

 

ODZYSKAĆ HONOR CZ. 2
(The Lost Honour of Christopher Jefferies, ep. 2)
Miniserial, dramat, Wielka Brytania, 2014
Reżyseria: Roger Michell
Obsada: Jason Watkins, Shaun Parkers, Matthew Barker, Carla Turner

odzyskac honorNagroda BAFTA 2015 w kategorii najlepszy miniserial i za pierwszoplanową rolę dla Jasona Watkinsa. Ekscentryczny nauczyciel akademicki zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo kobiety i zniesławiony przez prasę. Historia oparta na faktach, wyreżyserowana przez byłego ucznia głównego bohatera. Plus epizodyczny występ Steve’a Coogana w roli samego siebie.

Christopher Jefferies (Jason Watkins), 65-letni emerytowany nauczyciel angielskiego, jest właścicielem domu w Bristolu, którego część wynajmuje lokatorom. Prowadzi zdrowy styl życia, udziela się w kilku stowarzyszeniach i spotyka z przyjaciółmi, niemniej ze względu na fryzurę i staromodny, zmanierowany sposób bycia, jest powszechnie uważany za ekscentryka. W grudniu 2010 roku jeden z najemców Chrisa, Greg Reardon (Matthew Barker), donosi, że jego partnerka Jo Yeates (Carla Turner) zaginęła. Jej ciało zostaje znalezione nieopodal domu Jefferiesa. Wkrótce policja aresztuje go pod zarzutem morderstwa, ale po trzech dniach przesłuchań nie jest w stanie postawić podejrzanemu zarzutów. W tym czasie prasa brukowa przeprowadza własne śledztwo i proces. Mieszkańcy Bristolu i cały kraj poznaje „lubieżnego”, „przerażającego” profesora, dziwaka i najpewniej zboczeńca. Po zwolnieniu Chrisa z aresztu jego adwokat Paul Okebu (Shaun Parkers) i przyjaciele namawiają go, żeby walczył w sądzie o utracone dobre imię.

Historia przedstawiona w brytyjskim miniserialu „Odzyskać honor” wydarzyła się naprawdę. Scenariusz autorstwa Petera Morgana zatwierdził bohater wydarzeń Christopher Jefferies. Jednym ze studentów Jefferiesa w Clifton College w Bristolu był reżyser projektu, Roger Michell. W drugiej części miniserialu wystąpił w epizodzie brytyjski aktor i komik Steve Coogan, twórca postaci Alana Partridge’a, który w 2011 roku, wraz z Hugh Grantem, rzeczywiście zeznawał w sprawie podsłuchów telefonicznych w związku z debatą w sprawie wprowadzenia projektu Lorda Levesona, mającego na celu większą kontrolę mediów.
PREMIERA cz. 2: CANAL+ FILM, środa, 22 lipca 2015, 20:00

 

DOBRZY LUDZIE
(Good People)
Thriller, USA, 2014
Reżyseria: Henrik Ruben Genz
Obsada: James Franco, Kate Hudson, Tom Wilkinson

James Franco i Kate Hudson jako przeciętna para, która przypadkiem wchodzi w posiadanie torby pełnej pieniędzy, pochodzących z rabunku. Anglojęzyczny debiut uznanego duńskiego reżysera Henrika Rubena Genza („Strasznie szczęśliwi”), oparty na powieści Marcusa Sakeya.

dobrzy ludzieTom Wright (James Franco) i jego żona Anna (Kate Hudson) odziedziczyli w Londynie opadający w ruinę dom. Próbując go wyremontować, popadają w długi. Pewnego dnia odkrywają, że wynajmujący od ich mieszkanie sąsiad nie żyje. Oficjalną przyczyną zgonu jest przedawkowanie heroiny. Podczas sprzątania apartamentu, para znajduje torbę z 220 tysiącami funtów. Postanawiają zatrzymać pieniądze. Po pewnym czasie decydują się wydać część pieniędzy, co ściga na nich uwagę podejrzliwego detektywa Haldena (Tom Wilkinson) oraz przestępców, którzy zrabowali pieniądze i chcą je odzyskać.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 24 lipca 2015, 22:30

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 18 DO 24 LIPCA 2015

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 13-16)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 18 lipca 2015

NA TROPIE KRÓLA LASU
(FloopaLoo, Where Are You?, ep 13-16)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, 18 lipca 2015

BRACTWO CZERWONEJ OPASKI
(Red Band Society, ep. 10)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 19 lipca 2015

NIEWIERNI
(Satisfaction, ep. 3, 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 19 lipca 2015

BROOKLYN 9-9 SEZON 2
(Brooklyn Nine-Nine 2, ep. 21, 22)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 21 lipca 2015

INCYDENT
(The Slap, ep. 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, środa, 22 lipca 2015

GRIMM 4
(GRIMM 4, ep. 7, 8)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 23 lipca 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.