Canal+ premiery filmowe od 18 do 24 kwietnia 2015

niezgodnaW kolejnym tygodniu w Canal+ film sci-fi „Niezgodna”, animowany „Dino mama”, ostatnia 3 część miniserialu „Trzy razy Manon”, horror „Diabelskie nasienie”, dramat muzyczny „Co jest grane Davis?” oraz sensacyjny „72 godziny”.

CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 18 kwietnia 2015, 21:00

NIEZGODNA (Divergent)
Science fiction, film akcji, USA, 2014
Reżyseria: Neil Burger
Obsada: Shailene Woodley, Ashley Judd, Kate Winslet, Theo James, Jai Courtney, Miles Teller

niezgodnaW świecie przyszłości, w metropolii wzniesionej na ruinach Chicago, idealne społeczeństwo jest budowane na zasadzie selekcji. Ludzie zostają podzieleni na pięć grup według ich predyspozycji określonych na podstawie tekstów. Są Prawi do rozsądzania sporów, niosący pomoc Altruiści, Serdeczni, którzy zajmują się uprawą ziemi i hodowlą zwierząt, Erudyci, czuwający nad rozwojem nauki oraz Nieustraszeni do pilnowania porządku. Jeśli poddany testom nastolatek nie posiada żadnej z kluczowych cech osobowości, jest skazany na życie na marginesie. Jeśli ma więcej niż jedną, określany jest jako niezgodny, co w praktyce oznacza zagrożenie dla systemu. Tris Pryor (Shailene Woodley) żyła z rodzicami wśród Altruistów. Test wykazuje, że ma zbyt złożoną osobowość, żeby należeć do zaledwie jednej z grup, ale dołącza do Nieustraszonych, gdzie jej trenerem zostaje tajemniczy Cztery (Theo James). Tris uczy się, zdobywa nowych przyjaciół, coraz lepiej poznaje Cztery. Gdy odkrywa spisek, mający na celu uśmiercenie Niezgodnych, wyrusza w podróż, by ustalić, co sprawia, że ona i jej podobni są tak niebezpieczni. Trafia do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie bezdusznemu systemowi.

„Niezgodna” to kolejny po „Igrzyskach śmierci” kinowy przebój, w którym bohaterką jest nastoletnia buntowniczka, rzucająca wyzwanie systemowi. Oba filmowe cykle są adaptacjami powieści, oba składają się z 3 części, z których trzecia jest adaptowana w formie dwóch filmów, oba odniosły sukces komercyjny. „Niezgodna” przy budżecie rzędu 85 milionów zarobiła 275 milionów. Start „Zbuntowanej” 20 marca 2015 to pierwsze miejsce w box officach na 66 rynkach spośród 76 i 101 milionów wpływów. Trzecia część, „Allegiant, part 1”, jest zapowiedziana na 18 marca 2016.

Film Neila Burgera, obok kolejnej silnej heroiny w stylu Katniss Everdeen z „Igrzysk śmierci”, kreuje także nowe osobowości kina. Wiele pochwał za tytułową rolę zebrała Shailene Woodley, znana dotychczas z dramatów „Gwiazd naszych wina” i „Cudowne tu i teraz”. W pierwszym grała w parze z Anselem Elgortem, który w „Niezgodnej” wciela się w jej brata, w drugim partnerował jej Miles Teller, który w „Niezgodnej” gra Petera, a wielką sławę przyniosła mu główna rola w nagrodzonym trzema Oscarami® 2015 „Whiplash”. W filmie Neila Burgera partnera Woodley gra przystojny Theo James („Underworld: Przebudzenie”). W obsadzie jest również Jai Courtney, czyli syn Johna McClane’a ze „Szklanej pułapki 5” i Varro z serialu „Spartakus”. Młode gwiazdy wspierają doświadczone aktorki – Ashley Judd i Kate Winslet, która podczas realizacji „Niezgodnej” była w piątym miesiącu ciąży. W trakcie 4 tygodni na planie stała się ona na tyle widoczna, że konieczne było filmowanie Winslet tylko od pasa w górę lub aranżowanie sytuacji, w których zasłania brzuch.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 19 kwietnia 2015, 17:00

DINO MAMA (Dino Mama)
animacja, familijny, USA, Korea Poł., 2012
Reżyseria: John Kafka, Yoon-suk Choi
Obsada: Ernie (Miłosz Konkel, Pamela Adlon), Max (Jan Rotowski, Yuri Lowenthal), Julia (Dominika Sell, Tara Strong), Tyrexa (Joanna Węgrzynowska-Cybińska, Melanie Griffith), Dodger (Marcin Hycnar, Rob Schneider), Sue (Katarzyna Figura, Jane Lynch), Sarco (Adam Ferency, William Baldwin), Surly (Jacek Król, Stephen Baldwin)

dino mamaErnie, jego siostra Julia i przyjaciel Max marzą o niezwykłych przygodach i aktywnie ich poszukują. Wzmożona kontrola i przesadna opieka matki dzieciaków, nie jest w stanie ustrzec ich przed kłopotami. Buszując po laboratorium pełnym wynalazków, znajdują maszynę do podróżowania w czasie. Niewiele trzeba, żeby przez przypadek ją uruchomili i cofnęli się o 65 milionów lat. Trafiają w sam środek gniazda dinozaura. Na szczęście tyranozaurzyca Tyrexa bierze je za swoje młode, a nie przekąskę. Ale czasu, by wrócić jakoś do domu nie ma wiele, bo wkrótce z jaj wyklują się prawdziwe małe tyranozaury. W polskiej wersji językowej w roli nadopiekuńczej mamy wystąpiła Katarzyna Figura, a prehistorycznego Borisa zagrał Jerzy Kryszak.

 

CANAL+, niedziela, 19 kwietnia 2015, 21:00

PIRACI 2, ODC. 3 I 4 (Black Sails 2, ep. 3, 4)
Serial sensacyjny, USA, RPA, 2015, 10 odc.
twórcy: Robert Levine, Jonathan E. Steinberg
obsada: Toby Stephens (kapitan Flint), Hannah New (Eleanor Guthrie), Luke Arnold (John Silver), Zach McGowan (kapitan Charles Vane), Toby Schmitz (Rackham), Clara Paget (Anne Bony), Louise Barnes (Miranda Barlow), Roland Reed (Dufresne), Robert Hobbs (Jenks), Ben Hornigold (Patrick Lyster), Tadhg Murphy (Ned Low)

Dynamiczna akcja, bezlitosna rywalizacja, zapierające dech w piersi sceny bitew i urzekające obrazy dzikiej natury. Do tego wyraźnie zarysowane postacie: skrywający mroczne sekrety mężczyźni i piękne, silne kobiety. „Piraci” to widowiskowy serial, nad którego stroną wizualną czuwa Michael Bay, reżyser m.in. czterech filmów z cyklu „Transformers”, „Armageddonu” i „Pearl Harbour”. Bay, który z wynikiem 5,5 miliarda dolarów zajmuje 4. miejsce na liście najbardziej dochodowych reżyserów wszech czasów, zagwarantował „Piratom” kinowy rozmach i godne nagrody Emmy efekty specjalne. „Piraci” zostali bowiem nagrodzeni przez Amerykańską Akademię Telewizyjną statuetkami Emmy właśnie za efekty specjalne i montaż dźwięku, a także wyróżnieni nominacjami za czołówkę i najlepszy muzyczny motyw przewodni. Twórcami serialu są Jon Steinberg i Robert Levine.

Budzący największą grozę, najinteligentniejszy z przywódców Złotej Ery Piractwa kapitan Flint (Toby Stephens) zostaje skazany na śmierć przez własną załogę. Ma niewiele czasu, by z pomocą młodego żeglarza Johna Silvera (Luke Arnold) znaleźć sposób, by ocalić życie i odzyskać władzę na okręcie. Determinacja Flinta, by zdobyć złoto ze statku Urca de Lima i ochronić Nassau przez zewnętrznymi i wewnętrznymi zagrożeniami nie ma granic. Zwłaszcza, że w czasie jego nieobecności port zmienia się nie do poznania. Fort przejmuje Charles Vane (Zach McGowan) i jego załoga, a Eleanor Guthrie (Hannah New) staje do konfrontacji z bezwzględnym Nedem Lowem, który sprawdza na wyspę skarb ogromnej wartości. W jego obliczu okaże się, kto jest człowiekiem, a kto potworem. Jednocześnie akcja drugiego sezonu przenosi widzów do Londynu pierwszej połowy XVIII wieku, do czasów kiedy Flint był porucznikiem brytyjskiej floty i poznał Mirandę Barlow (Louise Barnes). Teraz w obliczu nieoczekiwanych okoliczności oboje muszą rozliczyć się z przeszłością, a Miranda po raz kolejny zaryzykuje wszystko, by ratować Flinta.
Akcja „Piratów” jest osadzona w 1715 roku i skupia się na kapitanie Flincie (w tej roli Toby Stephens) i jego pragnieniu przejęcia złota z hiszpańskiego okrętu-skarbca Urca de Lima. Pomaga mu w tym młody żeglarz John Silver. Piraci wyznaczyli jako miejsce zbytu skradzionych towarów port Nassau na brytyjskiej wyspie New Providence. Władzę w porcie sprawuje Eleanor Guthrie (Hannah New), która sprzedając towary na legalnych rynkach, pozwala piratom się wzbogacić. By utrzymać pozycję i zapewnić Nassau dalszy rozwój, Eleonor musi mierzyć się nie tylko ze zbuntowanymi piratami, ale też zagrożeniem związanym z powracającymi Brytyjczykami. Wśród bohaterów serii można znaleźć postacie historyczne, takie jak Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham (Toby Schmitz), Anne Bony (Clara Paget), Ben Hornigold (Patrick Lyster).
Drugi sezon „Piratów” zadebiutował w USA 24 stycznia 2015 roku. Pierwszy odcinek obejrzało w sumie 4 miliony widzów, co daje 27% wzrost widowni w porównaniu do finałowego odcinka sezonu pierwszego (1.77 miliona). W październiku 2014 zatwierdzono realizację części trzeciej, która pojawi się w roku 2016. Zdaniem szefa stacji Starz Chrisa Albrechta, „Piraci” to obiecująca produkcja, która może gościć na ekranach przez wiele lat.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 23:00

DIABELSKIE NASIENIE  (Devil’s Due)
Horror, USA, 2014
reżyseria: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
obsada: Allison Miller, Zach Gilford, Sam Anderson

diabelskie nasienieZach (Zach Gilford) i Samantha (Allison Miller) wyjeżdża po ślubie na miesiąc miodowy na Dominikanę. Jednej z nocy gubią się i pozwalają wozić się taksówkarzowi po nieznanej okolicy. Wypijają dużo alkoholu. Następnego ranka para nie pamięta prawie nic z nocnej eskapady. Po powrocie do domu Sam odkrywa, że spodziewa się dziecka. Oboje zaczynają przygotowywać się na narodziny potomka, ale Sam zaczyna dziwnie się zachowywać. Zach początkowo zrzuca to na karb stanu błogosławionego, ale z biegiem czasu utwierdza się w przekonaniu, że ukochaną opętał demon. mroczna siła. Do tego każdy krok coraz dziwniej zachowującej się Sam śledzą tajemnicze postacie.

Historia kobiety, która spodziewa się diabelskiego dziecka od razu przywodzi na myśl kultowe „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego. Reżyserzy przyznają, że inspirowali się filmem z 1967 roku. Krucyfiks, który pojawia się w scenie w szpitalu to zresztą autentyczny rekwizyt z planu filmu Polańskiego, który nabył na aukcji jeden z producentów wytwórni. Reżyserzy Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett oraz producenci Chad Villella i Justin Martinez tworzą zespół filmowy o nazwie Radio Silence. Ich przełomowym filmem było „V/H/S” , które miało premierę na festiwalu Sundance w 2012 roku. Kanał Radio Silence na Youtubie ma ponad 135 tysięcy subskrybentów i ponad 100 milionów wyświetleń. Ich filmiki łączą pozornie amatorski styl z profesjonalnym wykonaniem.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 21 kwietnia 2015, 21:00

TRZY RAZY MANON ODC. 3 (Trois fois Manon, ep. 3/3)
Miniserial, Francja, 2014
Reżyseria: Jean-Xavier de Lestrade
Obsada: Alba Gaïa Bellugi, Naidra Ayadi , Yannick Choirat, Alix Poisson, François Loriquet, Claire Bouanich

Manon (Alba Gaïa Bellugi) jest zbuntowaną, agresywną i udręczoną 15-latką. Pewnego wieczoru podczas napadu bulimii, rzuca się na matkę z nożem. Sąd dla nieletnich kieruje Manon na sześć miesięcy do zamkniętego ośrodka resocjalizacyjnego. Trudno jej się przystosować do rygorystycznego regulaminu ośrodka. Do tego musi skonfrontować się miejscowymi klanem, na czele którego stoi Lola (Claire Bouanich).

Składający się z 3 odcinków miniserial wyreżyserował Jean-Xavier de Lestrades, zdobywca Oscara 2002 dla najlepszego dokmunetu pełnometrażowego za „Morderstwo w niedzielny poranek”. Scenariusz do „Trzy razy Manon” de Lestrades napisał wspólnie z Antoine’em Lacomblez’em, z którym pracował wcześniej przy filmie „La Disparition”.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 22 kwietnia 2015, 21:00

CO JEST GRANE DAVIS? (Inside Llewyn Davis)
Dramat, muzyczny, Francja, USA, Wielka Brytania, 2013
Reżyseria i scenariusz: Ethan Coen, Joel Coen
Obsada: Oscar Isaac, Justin Timberlake, John Goodman, Carey Mulligan, Jeanine Serralles, Garrett Hedlund, F. Murray Abraham

co jest grane davisNowy Jork, rok 1961. Llewyn Davis (Oscar Isaac) jest muzykiem folkowym, który marzy o zrobieniu kariery muzycznej. Tymczasem zarabia na życie śpiewając w podrzędnych nowojorskich barach, sypia na kanapach u znajomych i nieustannie boryka się z brakiem pieniędzy. Davis szuka nie tylko swojego miejsca w świecie, ale także wciąż uciekającego mu kota, którego niechcący wypuścił z mieszkania znajomych. Gdy dowiaduje się, ze dziewczyna przyjaciela (Carey Mulligan), z którą miał romans jest z nim w ciąży, postanawia zdobyć pieniądze na aborcję. Decyduje się również na podróż do Chicago, by spróbować szczęścia w klubie znanego menedżera Budda Grossmana (F. Murray Abraham).

Najnowszy film braci Coenów przedstawia tydzień z życia młodego piosenkarza Llewyna Davisa próbującego swoich sił na nowojorskich scenach folkowych na początku lat sześćdziesiątych XX wieku. Na drodze do kariery stoją jednak rozmaite przeciwności losu, niektóre z nich sprowokowane przez niego samego. Na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes Joel i Ethan Coen zdobyli Wielką Nagrodę Jury i rywalizowali w Konkursie Głownym o Złota Palmę. Film był również nominowany do Oscara za zdjęcia Bruno Delbonnela i dźwięk.

 

PREMIERA ODC 5, 6, 7: CANAL+, czwartek, 23 kwietnia 2015, od 21:00

EXTANT: PRZETRWANIE, ODC. 5, 6, 7 (Extant)
Serial science fiction, USA, 2014, 13 odcinków
Twórca: Mickey Fisher
Obsada: Halle Berry  (Molly Woods), Goran Visnjic  (John Woods), Pierce Gagnon  (Ethan Woods), Hiroyuki Sanada  (Hideki Yasumoto), Camryn Manheim  (Sam Barton), Grace Gummer  (Julie Gelineau), Michael O’Neill  (Alan Sparks), Charlie Bewley (Odin James)

Pracująca dla korporacji ISEA astronautka Molly Woods (Halle Berry) powraca z trwającej ponad rok samotnej misji w kosmosie. Próbuje na nowo odnaleźć się na Ziemi oraz w rodzinie. Odnawia relacje z mężem Johnem i ich synem Ethanem, który jest prototypowym androidem, stworzonym przez Johna w laboratorium jego firmy Humanichs Corp. Wkrótce po powrocie okazuje się, że Molly jest w ciąży, co wydaje się całkowicie niemożliwe. Zaczyna podejrzewać, że była królikiem doświadczalnym w rękach swojego szefa i przyjaciela Alana Sparksa (Michael O’Neill ), ale rzeczywistość okazuje się bardziej skomplikowana. Doświadczenia Molly i jej działania zmieniają bieg historii.

„Extant” to kolejny projekt telewizyjny sygnowany nazwiskiem Stevena Spielberga, który jest producentem wykonawczym serialu. W główną bohaterkę wcieliła się laureatka Oscara® za „Czekając na wyrok” Halle Berry, która pełni również funkcję producentki. Berry debiutowała na ekranie 26 lat temu w serialu „Living Dolls”, będącym spin-offem „Who’s the Boss?”. Dziś jest jednak znana przede wszystkim z roli mutantki Storm z kinowej serii „X-men”, jako „Kobieta-kot”, a także pierwsza czarnoskóra dziewczyna Bonda z produkcji „Śmierć nadejdzie jutro”. W „Extant” partneruje jej Goran Visnjic, który wciela się w męża Molly, biotechnologa, który stworzył dziecko-androida i wierzy, że pewnego dnia ludzie i roboty będą mogły koegzystować ze sobą na równych warunkach. Ethana, chłopca-robota, którego wychowują Woodsowie zagrał Pierce Gagnon. W Julie, współtwórczynię i przyjaciółkę Ethana i jego ojca, wcieliła się Grace Gummer, a w jej chłopaka, który jest przeciwny obecności androidów w życiu ludzi – Charlie Bewley. Ważnymi postaciami w serialu są także: szef Molly – Alan Sparks (Michael O’Neill), którego córka zginęła podczas jednej z misji w kosmosie oraz tajemniczy przedsiębiorca Hideki Yasumoto (Hiroyuki Sanada), który finansuje badania Johna, ale jest bardziej zainteresowany jego żoną i potomkiem, którego ma urodzić.

Wymyślony przez Mickeya Fishera „Extant” został wybrany przez krytyków jednym z najbardziej obiecujących tytułów roku (Critics’ Choice Television Award for Most Exciting New Series 2014). Pierwszy odcinek zgromadził w USA przed telewizorami 9,58 miliona widzów i choć jego popularność nie utrzymała się na tak spektakularnym poziomie, została zamówiona realizacja drugiego sezonu, który pojawi się 1 lipca 2015.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 24 kwietnia 2015, 21:00

72 GODZINY (3 Days To Kill)
Sensacyjny, Francja, Grecja, Rosja, USA, 2014
Scenariusz: Luc Besson, Adi Hasak
Reżyseria: McG
Obsada: Kevin Costner, Hailee Steinfeld, Connie Nielsen, Amber Heard

72 godzinyAgent CIA Ethan Runner (Kevin Costner) dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Postanawia wykorzystać ostatnie miesiące życia i odbudować zaniedbane z żoną Christine (Connie Nielsen) oraz córką Zoey (Hailee Steinfeld). Jednak przedwczesna emerytura nie jest mu pisana. Z Ethanem – specem od zwalczania terroryzmu – kontaktuje się agentka CIA (Amber Heard), która proponuje mu układ. Jeśli w ciągu 72 godzin namierzy i zlikwiduje niebezpiecznego przestępcę o pseudonimie „Wilk”, dostanie eksperymentalne lekarstwo, które ocali mu życie. W trakcie ryzykownej misji Ethan musi równocześnie zajmować się nastoletnią córką. Film firmuje swoim nazwiskiem jako współscenarzysta i producent Luc Besson.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.