Canal+ premiery filmowe od 16 do 22 listopada

Looper Petla CzasuW Canal+ sobotnią premierą będzie film sci-fi z Brucem Willisem „Looper – Pętla czasu”, a w pozostałych dniach: dramat „Do szaleństwa„, komedia „Do trzech razy sztuka”, film akcji „Czerwony świt” oraz dramat  z Robertem De Niro „Być jak Flynn”. W Canal+ Film2 thriller „Projekt strach” oraz thriller „Ghoul”. Obejrzymy również finałowe docinki seriali „Prawdziwa Historia rodu Borgiów” sezon 2 i „Mentalista” sezon 5.CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 16 listopada 2013, 21:00

LOOPER – PĘTLA CZASU (Looper)

science fiction/film akcji, USA, 2012

reżyseria: Rian Johnson

występują: Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt, Emily Blunt, Jeff Daniels, Paul Dano, Noah Segan, Piper Perabo

Looper Petla CzasuW XXI wieku podróże w czasie stały się rzeczywistością, jednak władze uświadomiły sobie potencjalne niebezpieczeństwa z nimi związane, zostały więc uznane za nielegalne. W ten sposób stały się zakazanym towarem luksusowym, o dostęp do którego walczą najpotężniejsze rodziny mafijne. Kiedy mafia chce się kogoś pozbyć, wysyła ofiarę w przeszłość, gdzie czeka na nią płatny zabójca, zwany looperem. Jednym z nich jest Joe (Joseph Gordon-Levitt). Jego praca polega na tym, by pociągając za spust, kiedy na jego drodze pojawi się związany i zakneblowany nieznajomy. Joe wie jednak, że pewnego dnia jego pracodawcy postanowią „zamknąć pętlę”, a to oznacza, że wyślą mu ofiarę w postaci jego samego z przyszłości. W roku 2074, stary Joe (Bruce Willis) czuje się zmęczony życiem i zaczyna spoglądać w przeszłość z żalem za straconym czasem. Kiedy gangsterzy chcą „zamknąć pętlę”, bierze sprawy we własne ręce. Daje swojej młodszej wersji cynk, a młody Joe pozwala mu uciec. Stary Joe rozpoczyna ucieczkę przed duchami przeszłości, a także pościg mający na celu zmianę przyszłości.

„Looper – pętla czasu” to futurystyczny thriller akcji, kolejny wspólny projekt Riana Johnsona oraz Josepha Gordona-Levitta. Ich wcześniejsze o kilka lat „Kto ją zabił?” stało się prawdziwym wydarzeniem kina niezależnego, przynosząc obu twórcom sławę i uznanie.  Jednym z głównych elementów świata przedstawionego w „Looperze – pętli czasu” jest koncepcja podróży w czasie. Johnson stworzył świat, w którym zostały one surowo zabronione, tak więc sama koncepcja oraz jej możliwości nie mogły zostać odpowiednio opisane i zbadane. Gangsterzy wiedzą, że maszyna działa i przenosi ludzi do przeszłości, ale nic ponadto. Dlatego używają jej tylko w jednym celu i pilnują, by zamykać pętle czasowe, wywoływane przez wysyłanie ofiar z przyszłości w przeszłość. W centrum filmu stoją looperzy – niezbyt wyrafinowani płatni zabójcy, których zadaniem jest likwidowanie mafijnych ofiar z przyszłości. Ponieważ głównymi bohaterami jest ta sama osoba z różnych czasów, film wymagał zaangażowania dwóch aktorów – młodszej i starszej tej samej postaci. Zamiast jednak szukać aktorów, którzy byliby do siebie na tyle podobni, twórcy postanowili skupić się na obsadzeniu głównych ról najlepszymi aktorami, a dopiero później zacząć ich do siebie upodabniać. „Rozwiązanie okazało się dość skomplikowane. Każdego ranka Joseph Gordon-Levitt przechodził przez trzy godziny charakteryzacji z udziałem protetyki – poprawianie kształtu nosa, modyfikacja górnej i dolnej wargi itd.” – mówił reżyser.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 17 listopada 2013, 21:00

DO SZALEŃSTWA (Like Creazy)

dramat, USA, 2011

reżyseria: Drake Doremus

występują: Anton Yelchin, Felicity Jones, Jennifer Lawrence, Charlie Bewley

Film, w którym wszystkie dialogi zostały zaimprowizowane. Zwycięzca Sundance Film Festival 2011. Zainspirowana doświadczeniami reżysera opowieść o dwójce kochanków, którzy zostają na długo rozdzieleni z powodu problemów z wizą.

Do SzalenstwaAnna (Felicity Jones) jest Brytyjką, która w ramach wymiany studenckiej przyjeżdża do Los Angeles. Poznaje Jacoba (Anton Yelchin) i ich znajomość szybko przeradza się w miłość. Trudno jest im się rozstać, kiedy kończy się ważność wizy Anny. Dziewczyna postanawia więc spędzić z ukochanym jeszcze kilka dni. Ta decyzja ma fatalne konsekwencje. Anna otrzymuje zakaz wjazdu na terytorium USA. Jacob odwiedza ją w Londynie, gdzie pojawia się pomysł, by wzięli ślub. W międzyczasie Anna i jej rodzice walczą o cofnięcie zakazu wjazdu do Stanów. Sprawa ciągnie się miesiącami i młodzi kochankowie zaczynają powoli żyć własnym życiem.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 18 listopada 2013, 21:00

DO TRZECH RAZY SZTUKA (3 Times A Charm)

Komedia, USA, 2011

Reżyseria: Letia Miller

Występują: Lexi Giovagnoli, Carlo Marks

Do Trzech Razy SztukaEmma Neuman (Lexi Giovagnoli) jest szkolną prymuską, która zawsze robi wszystko zgodnie z zasadami. Do czasu, gdy Chris (Carlo Marks), najpopularniejszy chłopak w szkole, w którym od dawna jest zakochana, prosi ją o przysługę. Emma ma mu pomóc dobrze zdać końcowy egzamin z historii, w przeciwnym razie Chris straci stypendium. Pomoc w rozwiązaniu moralnego dylematu przychodzi z niespodziewanej strony. Wdzięczna za udzielenie pomocy bezdomna kobieta ofiarowuje Emmie zaczarowany naszyjnik, który pozwoli dziewczynie zobaczyć konsekwencje swojej decyzji.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 19 listopada 2013, 21:00

CZERWONY ŚWIT (Red Down)

film akcji, USA,2012

reżyseria: Dan Bradley

występują: Chris Hemsworth, Isabel Lucas, Josh Hutcherson

Czerwony SwitRemake „Czerwonego świtu” z 1984 roku. Grupa ocalałych z inwazji wrogich wojsk na USA rozpoczyna działania partyzanckie, by ocalić miasto. Patricka Swayze zastąpił Chris Hemsworth.

Jed Eckert (Chris Hemsworth) powraca z wojska do Spokane, gdzie mieszka młodszy brat Matta (Josh Peck) i ojciec (Brett Cullen). Nie ma jednak długo czasu, by cieszyć się spotkaniem z rodziną, bo wkrótce miasteczko przeżywa inwazję północnokoreańskich spadochroniarzy.

Wybuchła wojna. Jed z bratem uciekają do rodzinnego domu w lesie. Zabierają ze sobą przyjaciół. Planują przeczekać najgorsze, ale zostają namierzeni. Rozpoczynają partyzancką walkę z wrogiem.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 20 listopada 2013, 21:00

BYĆ JAK FLYNN (Being Flynn/Another Bullshit Night in Suck City)

dramat, USA, 2012

reżyseria: Paul Weitz

występują: Paul Dano, Robert De Niro, Julianne Moore

Byc Jak FlynnAdaptacja wspomnień amerykańskiego poety i pisarza Nicka Flynna wydanych w 2004 roku pod tytułem „Another Bulls—t Night in Suck City”. Opowieść o delikatnej, a jednak nierozerwalnej więzi ojca (Robert De Niro) i syna (Paul Dano).

Nick Flynn (Paul Dano) jest młodym pisarzem i poetą, który szuka własnej drogi. Tęskni za matką Jody (Julianne Moore), która popełniła samobójstwo. Ojca Jonathana (Robert De Niro) praktycznie nie pamięta. Kiedy Nick był mały, mężczyzna, który uważał się za mistrza prozy, opuścił jego i matkę, by rozpocząć życie na własnych zasadach. Imał się różnych zajęć, siedział w więzieniu za fałszerstwa, potem był taksówkarzem. Jednak ekscentryczne zachowania i alkoholizm nie pozwoliły mu utrzymać pracy. W obliczu eksmisji z mieszkania nagle pojawia się w życiu Nicka, po czym równie niespodziewanie znika. Spotykają się ponownie w schronisku dla bezdomnych, gdzie Nick rozpoczął pracę.

 

 

CANAL-FILM2-HD

PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałek, 18 listopada 2013, 20:30

PROJEKT STRACH (Absolute Fear)

thriller, USA, 2012

reżyseria: John Milton Branton

występują: Matthew Alan, Patrick Bergin, Stephanie Lemelin, A.J. Draven

Projekt StrachDale Morrow (Matthew Alan) postanawia odnaleźć ojca, który zaginął na jednej z filipińskich wysp kilka lat wcześniej. Na wyprawę namawia swoja wieloletnią dziewczynę Jessie Valiquette (Stephanie Lemelin) oraz grupę najbliższych przyjaciół. Na miejscu okazuje się, że ojciec Dale’a był zamieszany w tajny rządowy eksperyment, który miał na celu określenie granic ludzkiego strachu. Co więcej, kapitan Morrow miał powody, by nie zostać odnaleziony.

 

 

 

 PREMIERA: CANAL+ Film2, wtorek, 19 listopada 2013, 20:30

GHOUL (Ghoul)

thriller, USA, 2012

reżyseria: Gregory Wilson

występują: Nolan Gould, Barry Corbin, Catherine Mary Stewart

GhoulPrzed laty w małym miasteczku zniknęła para młodych ludzi. Trójka przyjaciół postanawia wrócić do tamtych wydarzeń i rozwiązać niewyjaśnioną sprawę. Adaptacja książki Briana Keene’a „Ghoul”.

 

 

 

 

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 18 listopada 2013, 22:25

BIEGNIJ CAŁE ŻYCIE (Run for your life)

dokument, USA, 2008

reżyseria: Judd Ehrlich

wystepują: Gerald Ford, Ed Koch, Ronald Reagan, Howard Rubenstein, Tom Brokaw, Neil Amdur, Gloria Averbuch, Abraham Beame

Jest jeden człowiek – żydowski imigrant pochodzący z Rumunii – bez którego trudno wyobrazić sobie New York City Marathon. Fred Lebow był jego założycielem i dyrektorem przez ponad 20 lat. W tym czasie nowojorski bieg zmienił się w jedną z największych imprez tego typu na świecie. Podczas gdy w 1970 roku pierwszy maraton ukończyło 55 osób (Lebow zajął 45. miejsce z wynikiem 4:12:09), w 2009 roku na metę przybiegło 43 660 osób. Nie było wśród niech Lebowa, który zmarł na raka mózgu w 1994 roku, ukończywszy łącznie w życiu 69 maratonów w 30 krajach. Uroczystości pogrzebowe Lebowa, które miały miejsce na mecie nowojorskiego maratonu, zgromadziły 3000 osób, najwięcej od czasu śmierci Johna Lennona. Reżyser „Biegnij całe życie” Judd Ehrlich pokazuje, jak inspiracja, miłość do biegania, determinacja i pasja jednego człowieka stworzyły jedną z najpopularniejszych, największych imprez biegowych na świecie


EMISJA 3D

EMISJA 3D: CANAL+ FAMILY 2, niedziela, godz. 17:00 i 17:25

BOLT I BLIP

serial animowany Kanada, 2012
emisja w niedziele po 2 odc. o godzinie 17:00 i 17:25 (9 i 10/26)

Bolt i BlipPo epoce ET i Wall-E czas na roboty Bolt i Blip! Kto ma ochotę na kosmiczną przygodę? Nowoczesny serial zrealizowany w technice 3D zabierze widzów w międzygalaktyczną podróż, której nigdy nie zapomną!

Jest rok 2080. Dzięki genialnemu naukowcowi dr Tommy’emu na Ziemi po latach walki zapanował pokój. Stworzył on jeden z najbardziej ekscentrycznych systemów, jaki można sobie wyobrazić – Księżycową Ligę złożoną z robotów, które w sportowych rozgrywkach rozwiązują sporne kwestie dotyczące całego globu. Pewnego dnia przypadkowo do Księżycowej Ligi trafiają dwaj outsiderzy, roboty Bolt i Blip.

 

SERIALE

 

PRAWDZIWA HISTORIA ROKU BORGIÓW II – serial historyczny, ostatni odc. 12/12

PREMIERA: CANAL+ Family2, środa, 20 listopada 2013

 

SIOSTRA JACKIE V – serial medyczny, odc. 3/10

PREMIERA: CANAL+, czwartek,  21:00

 

DEFIANCE – serial science fiction, odc.2/11

PREMIERA: CANAL+, czwartek,  21:30

 

GIGOLOS II – serial reality, odc. 7/8

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21 listopada 2013

 

SMASH II – serial komediowy, odc. 11/17

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 21 listopada 2013

 

Mentalista V – serial sensacyjny, ostatni odc. 22/22

PREMIERA: CANAL+, piątek, 22 listopada 2013

 

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.