Canal+ premiery filmowe od 15 do 22 stycznia 2016

furiaW tym tygodniu w Canal+: film wojenny „Furia”, komedia „Anatomia zemsty”, thriller „88”, duński thriller „Druga szansa”, francuski dramat „Sils Maria” oraz brytyjska komedia kryminalna „Brud”. Canal+ Family wyemituje film animowany „Delgo”.

CANAL

 

 

 

FURIA (Fury)
Wojenny, USA, 2014
Reżyseria: David Ayer
Obsada: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Peña, Jon Bernthal

Docenione nominacją Złotej Żaby na Camerimage zdjęcia, historyczny realizm i dbałość o detale. Okrucieństwo wojny z perspektywy pojedynczego żołnierza w trzymającym w napięciu dramacie wojennym Davida Ayera („Bogowie ulicy”) ze świetnymi rolami Brada Pitta i Shii LaBeoufa.

furiaKwiecień 1945 roku. Wojska alianckie maszerują na Berlin. W Niemczech napotykają fanatyczny opór zorganizowany przez oddziały SS. Oddziały pancerne na każdym kroku napotykają pułapki i ponoszą duże straty. Jednym z czołgów 2. Dywizji Pancernej, nazywanej „Piekłem na kołach”, jest „Furia”, Sherman dowodzony przez sierżanta Dona Colliera (Brad Pitt). Załoga składa się z zaprawionych w boju weteranów: cytującego na każdym kroku Biblię celowniczego Boyda Swana (Shia LaBeouf), zapatrzonego w niego Grady’ego Travisa (Jon Bernthal) i pochodzącego z Meksyku Triniego Garcii (Michael Peña). Podczas jednej z misji „Furia” traci strzelca, którego zastępuje młody rekrut tuż po 8-tygodniowym szkoleniu, Norman Ellison (Logan Lerman). Niewinny, nieskażony brutalnością wojny chłopak musi szybko dostosować się do rzeczywistości. Zwłaszcza, że „Furia” dostaje misję za linią frontu, gdzie stawią czoła znacznie potężniejszym siłom wroga.

„Furia” to świetnie zrealizowane, trzymające w napięciu kino wojenne, które z przyjemnością obejrzą zarówno zainteresowani II wojną światową amatorzy realistycznych filmów batalistycznych, jak miłośnicy dobrego kina akcji oraz ciekawych postaci. Reżyser David Ayer jest znany z pisania mocnych scenariuszy, w których sceny akcji uzupełniają ciekawie zarysowane ludzkie dramaty. „Furia”, podobnie jak napisane i wyreżyserowane przez niego „Dzień próby” i „Szybcy i wściekli”, zagłębia się więc przede wszystkim w więzi łączące głównych bohaterów. Przy realizacji Ayer współpracował blisko z doradcami wojskowymi, aby jak najlepiej oddać na ekranie wszystkie możliwe detale i wciągnąć widzów do stworzonego przez siebie świata. Przed rozpoczęciem zdjęć aktorzy – Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Peña, Jon Bernthal – przeszli specjalne czteromiesięczne przygotowania obejmujące m.in. tygodniowy obóz szkoleniowy pod nadzorem Navy Seals. Ayer zmusił również obsadę do zamieszkania w czołgu, gdzie przez dłuższy czas musieli razem przebywać, spać i jeść.

W większości produkcji związanych z II wojną światową nie czuć tego, że w jej trakcie zginęło 60 milionów ludzi. Ayer pragnął podkreślić koszmar tej wojny. Pomógł mu odpowiedzialny za scenografię Andrew Menzies, który z powodzeniem wykreował pełną brudu i błota, zniszczoną wojenną rzeczywistość. Jednak na największe uznanie zasłużył autor zdjęć Roman Vasyanov, który pracował z Ayerem przy „Bogach ulicy”. To on zdecydował, że „Furia” zostanie nakręcona na taśmie filmowej, bez użycia kamer cyfrowych. Za swoją pracę, a zwłaszcza mistrzowskie zdjęcia wewnątrz czołgu, został nominowany do Złotej Żaby na MFF Camerimage 2014.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 16 stycznia 2016, 21:00

 

 

DELGO

FILM ANIMOWANY USA 2008

delgoMagiczna Jhamora jest podzielona na strefy wpływów Nohrinów, skrzydlatych humanoidów władających niebem, oraz Loknich, stworzeń rządzących na ziemi. Część Nohrinów, w tym Sedessa, uważa, że ich lud powinien rządzić całą krainą. Król Zahn boi się jednak wojny z Loknimi i chce powstrzymać Sedessę. Ta jednak nie daje za wygraną. Za otrucie królowej i próbę zabicia Zahna zostaje wygnana. Tymczasem Delgo, młody Lokni, którego rodzice zginęli w wyniku konfliktu ludów, spotyka nohrińską księżniczkę Kylę i zaprzyjaźnia się z nią. Wkrótce pracujący dla Sedessy generał Raius uprowadza dziewczynę. Winą zostają obarczeni Delgo i jego przyjaciel Filo. W efekcie trafiają do więzienia. Tam poznają generała Bogardusa, który został uwięziony, gdyż sprzeciwił się wojnie z Loknimi. Razem udaje im się uciec i uwolnić Kylę. Przed nimi jednak dużo trudniejsze zadanie. Muszą zażegnać konflikt wywołany przez Sedessę. Jeśli im się nie uda zjednoczyć zwaśnionych ludów, Jhamorę i jej mieszkańców czeka zagłada.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 17 stycznia 2016, 18:30

 

ANATOMIA ZEMSTY
(Life Of Crime)
Komedia, USA, 2013
Reżyseria: Daniel Schechter
Obsada: Jennifer Aniston, Tim Robbins, John Hawkes, Will Forte, Yasiin Bey vel. Mos Def, Isla Fisher

Adaptacja powieści „The Switch” Elmore’a Leonarda, autora pierwowzoru „Jackie Brown” Tatantina. Dobrze przyjęta przez widzów i krytyków komedia kryminalna z Jennifer Aniston i Timem Robbinsem w obsadzie.

Złodzieje samochodów Louis Gara (John Hawkes) i Ordell Robbie (Yasiin Bey vel. Mos Def) po wyjściu z więzienia porywają dla okupu Mickey Dawson (Jennifer Aniston), żonę wpływowego lokalnego biznesmena (Tim Robbins). Ku ich zaskoczeniu, Frank Dawson odmawia uiszczenia miliona dolarów okupu za małżonkę. Od jakiegoś czasu szuka bowiem sposobu, by się z nią rozwieść i związać z młodszą kochanką (Isla Fisher). Na wieść o tym Mickey postanawia się na nim zemścić i jednoczy siły ze swoimi porywaczami.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 17 stycznia 2016, 21:00

 

 

88
(88)
Thriller, film akcji, USA, 2014
Reżyseria: April Mullen
Obsada: Katharine Isabelle, Christopher Lloyd, Tim Doiron, Jesse McCartney, Kyle Schmid

Dynamiczny thriller. Kobieta próbuje dopaść morderców jej chłopaka, ale z powodu zaburzenia zwanego ucieczką histeryczną i częściowej amnezji nie odróżnia rzeczywistości od fikcji.

88Gdy chłopak Gwen (Katharine Isabelle) zostaje zamordowany, dziewczyna doznaje szoku, który sprawia, że zaczyna mieć luki w pamięci. Odzyskuje przytomność w restauracji i zaskoczona znajduje w torebce broń. Przypadkowo strzela do kelnerki. Uciekając, trafia do pokoju hotelowego, do którego klucz posiada, choć nie pamięta skąd. W pokoju znajduje martwe ciało przyjaciela. Nagle pojawia się mężczyzna, który grozi, że ją zabije. Ratuje ją Ty (Tim Doiron), który upiera się, że wspólnie zaplanowali zlikwidowanie bossa podziemia, Cyrusa (Christopher Lloyd). Gwen nie pamięta Tya, ani ich wspólnych planów, ale nie mając wyjścia, wyrusza z nim w pełną przemocy podróż, na końcu której odkrywa prawdę.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 18 stycznia 2016, 21:00

 

 

DRUGA SZANSA
(En Chance Til)
Thriller, dramat, Dania, 2014
Reżyseria: Susanne Bier
Obsada: Nikolaj Coster-Waldau, Nikolaj Lie Kaas, Ulrich Thomsen, Maria Bonnevie, Thomas Bo Larsen

Nikolaj Coster-Waldau („Gra o tron”) i Nikolaj Lie Kaas (serial „Banshee”) w thrillerze obyczajowym w reżyserii laureatki Oscara i Złotego Glonu Susanne Bier („W lepszym świecie”) na podstawie scenariusza Andersa Thomasa Jensena („Jabłka Adama”, „Antychryst”).

Detektyw Andreas Juhl (Nikolaj Coster-Waldau) mieszka w pięknym domu z widokiem na morze razem z cierpiąca na depresję poporodowa żoną (Maria Bonnevie). Jego partner i przyjaciel Simon (Ulrich Thomsen) jest świeżo po rozwodzie, większość czasu spędza na upijaniu się w lokalnym klubie. Pewnego dnia Andreas i Simon zostają wezwani na interwencję do patologicznej rodziny. W domu pary narkomanów, Tristana (Nikolaj Lie Kaas) i Sanne (Lykke May Andersen), policjanci znajdują płaczące w szafie dziecko. W Andreasie coś pęka. Podejmuje histeryczną decyzję, która zaważy na losach wszystkich.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 19 stycznia 2016, 20:00

 

 

SILS MARIA
(Sils Maria)
Dramat, Francja, USA, Niemcy, Belgia, Szwajcaria, 2014
Reżyseria: Olivier Assayas
Obsada: Juliette Binoche, Kristen Stewart

Juliette Binoche i nagrodzona za swoją rolę Cezarem Kristen Stewart w nominowanym do Złotej Palmy w Cannes dramacie Oliviera Assayasa („Carlos”) o relacji sławnej aktorki z jej asystentką.

SILS MARIAWybitna aktorka u szczytu sławy Maria Enders (Juliette Binoche w roli samej siebie) jedzie odebrać nagrodę w imieniu przyjaciela Wilhelma Melchiora, reżysera który 20 lat wcześniej zapoczątkował jej wielką karierę. Zanim Maria i jej asystentka Valentine (Kristen Stewart) docierają na miejsce, mistrz umiera. Maria dostaje propozycję ponownego zagrania w sztuce Melchiora. Tym razem jednak w młodą uwodzicielkę, którą kiedyś zagrała ma się wcielić gwiazda filmów sci-fi dla młodzieży, Jo-Ann Ellis (Chloë Grace Moretz). Dla Marii przewidziano rolę 40-letniej Helen, którą tamta doprowadza na krawędź szaleństwa. W położonym w Alpach domku Melchiora Enders rozpoczyna przygotowania. Kilka dni, które spędza w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwala jej na nowo zrozumieć siebie.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 20 stycznia 2016, 20:00

 

 

BRUD
(Filth)
Komedia kryminalna, Wlk Brytania, 2013
Reżyseria: John S. Baird
Obsada: James McAvoy, Jamie Bell

Komedia kryminalna twórców „Trainspotting” na podstawie powieści Irvine’a Welsha. British Independent Film Award za główna rolę Jamesa McAvoya. Mroczna, momentami zabawna historia o policjancie-narkomanie, który manipulując wszystkimi dookoła, toruje sobie drogę do awansu.

brudUzależniony od alkoholu, kokainy i seksu Bruce Robertson (James McAvoy) jest detektywem edynburskiej policji kryminalnej. To kliniczny przypadek czystego drania, dla którego nie ma takiego świństwa, którego by bezinteresownie nie popełnił. Bruce prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa japońskiego studenta, które może mu zapewnić upragniony awans. Wierzy, że stopień inspektora pozwoli mu odzyskać rodzinę. Żeby osiągnąć cel, manipuluje kolegami z pracy i wciąga ich w brudne gierki. Nałogi i spirala kłamstw doprowadzają go w końcu na granicę szaleństwa.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 22 stycznia 2016, 23:00

 

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 16 DO 22 STYCZNIA 2016

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends, odc. 18)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 16 stycznia 2016

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 19)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 16 stycznia 2016

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 17)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 17 stycznia 2016

POD KOPUŁĄ 3
(Under the Dome 3, odc. 3, 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 17 stycznia 2016

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.