Canal+ premiery filmowe od 15 do 21 sierpnia 2015

przychodzi facet do lekarzaW kolejnym tygodniu sierpnia w Canal+: francuska komedia „Przychodzi facet do lekarza”, kanadyjski film animowany „Sarila”, horror „Noc oczyszczenia: Anarchia”, komedia romantyczna „Razem czy osobno?”, brytyjski film przygodowy  „Poszukiwacze przygód: Klątwa skrzyni Midasa”,  dramat „Więzy krwi” oraz nowy serial komediowy „Dziwna para”.CANAL

 

PRZYCHODZI FACET DO LEKARZA (Supercondriaque)
Komedia, Francja, Belgia, 2014
Reżyseria: Dany Boon
Obsada: Dany Boon, Kad Merad, Alice Pol

Najnowsza produkcja Dany’ego Boona, twórcy francuskiego przeboju kinowego wszech czasów „Jeszcze dalej niż północ”. Pełna francuskiego humoru, slapsticowa komedia z brawurową kreacją reżysera.

przychodzi facet do lekarzaRomain Faubert (Dany Boon) jest fotografem zatrudnionym przez twórców słownika medycznego. Praca, którą wykonuje pozwala mu pielęgnować w sobie niezłomne przekonanie, że jego organizm jest siedliskiem chorób. Swoją hipochondrią zadręcza doktora Dimitriego Zvenkę (Kad Merad), jedynego człowieka, który ma jeszcze dla Romaina odrobinę serca i życzliwości, choć ten przekrcza wszelkie granice zdrowej relacji. Nawiedza Zvenkę bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, pojawia się znienacka podczas rodzinnej uroczystości, a nawet w środku nocy. By ratować swoje małżeństwo, Zvenka wpada na pomysł, żeby znaleźć dla siebie zastępstwo w postaci jakiejś opiekuńczej kobiety, która zajmie się „chorobami” Romaina w pełnym wymiarze godzin. Ale gdy w wyniku pomyłki wiecznie chory przyjaciel wpada w oko siostrze doktora (Alice Pol), Zvenka wprowadza w życie własny plan wyleczenia hipochondryka.

Gwarancją jakości komedii „Przychodzi facet do lekarza” jest nazwisko Dany’ego Boona, reżysera, scenarzysty i odtwórcy tytułowej roli. W podobnej potrójnej roli Boon dał się wcześniej poznać przy realizacji „Nic do oclenia” oraz przeboju francuskiej kinematografii, znanej widzom CANAL+ komedii „Jeszcze dalej niż Północ”, która z liczbą ponad 20 milionów widzów ustanowiła do dziś niepobity rekord. „Przychodzi facet do lekarza”obejrzało we francuskich kinach ponad 5,2 mln widzów, zapewniając mu miejsce w pierwszej trójce najpopularniejszych tytułów 2014, przed amerykańskimi blockbusterami roku, jak „Ewolucja planety małp” czy „X-Men: Przyszłość, która nadejdzie”.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 15 sierpnia 2015, 21:00

 

 

SARILA (The Legend Of Sarila)
Animacja, Kanada, 2013
Reżyseria: Nancy Florence Savard
Obsada: Angakok (Adam Ferency, Christopher Plummer), Apik (Katarzyna Maciąg, Rachelle Lefevre), Markussi (Paweł Ciołkosz, Dustin Milligan), Putulik – Krzysztof Wach, Tim Rozon), Saya (Jolanta Wołłejko, Geneviève Bujold), Mipuluk (Sara Lewandowska, Angela Galuppo), Ukpik (Andrzej Blumenfeld, Natar Ungalaaq), Sedna (Anna Dereszowska, Elisapie Isaac)

Oparta na prastarych eskimoskich legendach „Sarila” nawiązuje do jednej z wersji mitu o bogini morza Sednie. Pierwszy film, który w przystępny sposób przybliża mało znaną kulturę eskimoską szerokiej publiczności.

sarilaJesień 1910 roku, Daleka Północ. W obozowisku Eskimosów panuje głód, ich sytuacja z każdym dniem staje się coraz trudniejsza. Miejscowy szaman Angakok jest bezsilny. I wtedy czarownica Saya przypomina plemieniu zapomnianą legendę o Sarili, baśniowej krainie ukrytej pomiędzy lodowcami, w której nigdy nie brakuje pożywienia. Legenda głosi, że Sarilę może odnaleźć jedynie ktoś o prawdziwie czystym sercu. Na czele ekspedycji staje dzielny syn wodza, Putulik i jego piękna narzeczona Apik. Wspiera ich młody czarodziej Markussi, psotny leming oraz zaprzęg wesołych psów husky. Stary szaman Angakok, widząc w młodym adepcie magii rywala, wykorzystuje złe moce i piętrzy przeszkody przed trójką poszukiwaczy Sarili.

Określenie Eskimosi w niektórych rejonach jest uważane za obraźliwe, bo oznacza „zjadaczy surowego mięsa”. Rdzenne ludy zamieszkujące obszary arktyczne to Inuici, a ich twórczość literacka jest niezwykle bogata. Wynika to w dużej mierze z ich stylu życia. Mieszkające pod jednym dachem wielopokoleniowe rodziny spędzały całe godziny na wspólnym śpiewaniu i opowiadaniu sobie historii, na które w dużej mierze składają się wiersze oraz pieśni. Scenariusz „Sarili” oparto na prastarych eskimoskich legendach. W oryginalnej wersji dubbingowej filmu głosów użyczyli m.in. zdobywca Oscara Christopher Plummer, laureatka Złotego Globu Geneviève Bujold („Anna tysiąca dni”), gwiazda „Zmierzchu” Rachelle Lefevre oraz znany z „Beverly Hills 90210” Dustin Milligan. Tytułową piosenkę do filmu zaśpiewała kanadyjska gwiazda muzyki pop, zdobywczyni Nagrody Juno – Elisapie Isaac. W wersji polskiej można usłyszeć m.in. Adama Ferencego, Annę Dereszowską i Katarzynę Maciąg.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 16 sierpnia 2015, 13:00

 

 

 

NOC OCZYSZCZENIA: ANARCHIA (The Purge: Anarchy)
Horror, USA, Francja, 2014
Reżyseria: James DeMonaco
Obsada: Frank Grillo, Carmen Ejogo, Zach Gilford, Kiele Sanchez, Zoë Soul

Sequel thrillera z 2013. Pięcioro ludzi walczy o przetrwanie podczas jednej nocy, kiedy działanie prawa zostaje zawiedzona.

noc oczyszczenia anarchiaAmerykański rząd, kierowany obecnie przez organizację Nowych Założycieli Ameryki (New Founders of America – NFA), usankcjonował doroczną 12-godzinną Noc Oczyszczenia, podczas której działalność wszelkich służb bezpieczeństwa i szpitali zostaje zawieszona, a obywatele sami muszą się bronić i zaprowadzać porządek. Wszelkie wykroczenia, a nawet morderstwa nie spotkają się z żadną karą. Celem takiego działania jest ograniczenie przestępczości przez resztę roku, sprowadzając ją do poziomu poniżej jednego procenta. Sierżant Leo (Frank Grillo) wcześniej stracił syna. Teraz uzbrojony w po zęby stara się zemścić na tych, którzy przyczynili się do śmierci chłopca. Eva (Carmen Ejogo) jest samotną matką, która mieszka z nastoletnią córką Cali (Zoë Soul) i z trudem wiąże koniec z końcem. Nie mogąc liczyć na ochronę, na jaką mogą sobie pozwolić tylko najzamożniejsi, podczas Nocy Oczyszczenia musi przyjąć pomoc od Leo. W tym samym czasie para młodych ludzi, Shane (Zach Gilford) i Liz (Kiele Sanchez), staje się obiektem ataku przestępców. Młodzi ludzie nie zdążyli znaleźć schronienia, ponieważ w drodze do domu zepsuł im się samochód. Oni muszą zdać się na pomoc Leo i wspólnymi siłami odeprzeć atak tych, których bezkarność popycha do zbrodni. W tych ekstremalnych warunkach nic nie jest oczywiste, a jedyną siłą napędową okazuje się być chęć przetrwania.

W 2013 roku widzowie z zainteresowaniem przyjęli prowokacyjny film, którego myślą przewodnią była koncepcja, że podczas jednej nocy w roku przez 12 godzin wszystkie wykroczenia i przestępstwa są dozwolone. Popularność „Nocy oczyszczenia” (The Purge) zaskoczyła nawet twórców filmu, którzy nie spodziewali się, że wpływy ze sprzedaży biletów przekroczą 34 miliony dolarów. Po tak zachęcającym przyjęciu ze strony widzów reżyser i scenarzysta James Demonaco postanowił nakręcić sequel thrillera oparty na jeszcze bardziej przerażających historiach ludzi, którzy są zmuszeni lub świadomie postanawiają spędzić Noc Oczyszczenia poza domem. W obsadzie widzowie zobaczą Franka Grillo („Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, „Wróg numer jeden”), Carmen Ejogo („Para na życie”), Zoë Soul („Labirynt”), Zacha Gilforda („Diabelskie nasienie”) i Kiele Sanchez („Wyspa strachu”).
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 23:00

 

 

 

RAZEM CZY OSOBNO? (And So It Goes)
Komedia romantyczna, USA, 2014
Reżyseria: Rob Reiner
Obsada: Michael Douglas, Diane Keaton, Sterling Jerins, Meryl Williams, Frankie Valli, Frances Sternhagen, David Aaron Baker, Theo Stockman, Scott Shepherd

Michael Douglas i Diane Keaton zakochują się w sobie dzięki jego 9-letniej wnuczce. Kolejna komedia romantyczna mistrza gatunku Roba Reinera, autora takich hitów, jak („Choć goni nas czas” i „Prezydent – Miłość w Białym Domu”.

razem czy osobnoPo śmierci żony Oren Little (Michael Douglas) stał się zgorzkniałym, zamkniętym w sobie człowiekiem, stroniącym od kontaktów z innymi. Pewnego dnia pojawia się u niego uzależniony od narkotyków, dawno niewidziany syn, który ma do odsiedzenia wyrok w więzieniu. Zostawia mu pod opieką 9-letnią Sarah (Sterling Jerins), wnuczkę, o której istnieniu Oren nie wiedział. Rezolutna dziewczynka niespodziewanie wnosi w jego życie dużo radości. Dzięki niej antypatyczny agent nieruchomości zaprzyjaźnia się z mieszkającą po sąsiedzku Leah (Diane Keaton), która także czuje się samotna po śmierci ukochanej osoby.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 18 sierpnia 2015, 20:00

 

 

 

POSZUKIWACZ PRZYGÓD: KLĄTWA SKRZYNI MIDASA
(The Adventurer: Curse Of Midas Box)
Przygodowy, fantasy, Wielka Brytania, Hiszpania, Belgia, 2013
Reżyseria: Jonathan Newman
Obsada: Michael Sheen, Lena Headey, Sam Neill, Ioan Gruffudd, Aneurin Barnard

poszukiwacz przygod klatwa skrzyni midasaWidowisko przygodowe, doskonałe kostiumy muzyka i scenografia. W gwiazdorskiej obsadzie Michael Sheen, Lena Headey, Sam Neill i Ioan Gruffudd.

Maria Mundi (Aneurin Barnard) jest typowym siedemnastolatkiem, do czasu gdy jego rodzice znikają bez śladu, a młodszy brat zostaje porwany. Podczas poszukiwań chłopak trafia do tajemniczego królestwa. Zagrażają mu tam potwory porywające dzieci, ale znajduje tam również artefakt, który zapewnia nieograniczone bogactwo. By wykorzystać jego moc dla dobra i uratować najbliższych, młody Maria musi nauczyć się znaczenia słowa odpowiedzialność.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 19 sierpnia 2015, 20:00

 

 

 

WIĘZY KRWI (Blood Ties)
Kryminał, dramat, USA, Francja, 2013
Reżyseria: Guillaume Canet
Obsada: Clive Owen, Marion Cotillard, Billy Crudup, Zoe Saldana, Matthias Schoenaerts

Anglojęzyczny debiut reżyserski Guilaume’a Caneta („Nie mów nikomu”). Osadzony w latach 70. XX wieku mocny dramat sensacyjny o dwóch braciach, policjancie i przestępcy, którzy walczą o przetrwanie po dwóch stronach barykady. W gwiazdorskiej obsadzie m.in. Clive Owen, Billy Crudup, Marion Cotillard, Zoe Saldana i Mila Kunis .

wiezy krwiChris (Owen) wychodzi z więzienia po odsiedzeniu wieloletniego wyroku za zabójstwo. Czeka na niego młodszy brat Frank (Crudup),który jest dobrze zapowiadającym się gliniarzem. Frank, mimo wielu wątpliwości, daje mu schronienie i pomaga znaleźć pracę. Aranżuje tez spotkanie z dziećmi, które go nie pamiętają oraz byłą żoną (Cotillard), narkomanką i prostytutką. Kiedy Chris poznaje i poślubia Natalie (Mila Kunis), pojawia się nadzieja na nowy początek. Frank tymczasem spotyka się z Vanessą (Saldana), byłą dziewczyną zabójcy na usługach mafii. Potrzeby Chrisa jednak rosną, a harówka za marne grosze na dłuższą metę nie jest dla niego. Żeby się ustawić, przyjmuje kilka zleceń od starych znajomych. W końcu podczas jednej z akcji dochodzi do nieuniknionego spotkania z bratem.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 21 sierpnia 2015, 22:30

 

Premiery seriali w CANAL+, CANAL+ FAMILY i CANAL+ SERIALE to:

 

DZIWNIA PARA
(Odd Couple)
Serial komediowy, USA, 2015, 12 odc.
Twórcy: Danny Jacobson, Joe Keenan, Matthew Perry
Obsada: Matthew Perry , Thomas Lennon, Wendell Pierce, Yvette Nicole Brown, Lauren Graham

Dwóch skrajnie się od siebie różniących mężczyzn w średnim wieku, po wyrzuceniu z domów przez żony, postanawia zamieszkać razem. Adaptacja sztuki teatralnej autorstwa Neila Simona i remake serialu z lat 70. XX wieku. Matthew Perry jako producent i odtwórca jednej z głównych ról.

dziwna paraFelix Unger (Thomas Lennon) jest neurotycznym, obsesyjnie pedantycznym romantykiem. Jego współlokator Oscar Madison (Matthew Perry) to tymczasem niechluj, leń i imprezowicz, któremu trudno odmówić jednak uroku. Czy z tak różnymi charakterami można mieszkać pod jednym dachem?

„Dziwna para” powstała już w 1965 roku jako wystawiana z powodzeniem na Broadwayu sztuka autorstwa Neila Simona. W 1968 roku powstała kinowa wersja komediowego przeboju, w której w główne role wcielili się Jack Lemmon jako Felix i Walter Matthau w roli Oscara. Dwa lata później powstał liczący pięć sezonów serial, w którym zagrali Tony Randall i Jack Klugman.

Jednym z producentów najnowszej wersji perypetii Feliksa i Oscara jest Matthew Perry, aktor który zasłynął rolą Chandlera w kultowym serialu „Przyjaciele”. Od czasu jego zakończenia w 2004 roku Perry zagrał m.in. w dramacie biograficznym „The Ron Clark Story”, za rolę w którym był nominowany do Złotego Globu. Nie maił szczęścia do seriali komediowych, w które się angażował. „Studio 60”, „Mr. Sunshine” i „Go on” kończyły się po jednym sezonie. Dopiero „Dziwna para” po 11 latach przełamuje tę passę – stacja CBS oficjalnie zamówiła drugi sezon serialu, który będzie miał premierę w 2016 roku.

W serialu Perry’emu partneruje bardzo solidna grupa aktorów. Co prawda w Feliksa Ungera wciela się Thomas Lennon, dla którego jest to pierwsza szansa zaistnienia w telewizji w roli pierwszoplanowej, ale w obsadzie znalazła się również Wendell Pierce (doskonałe role w serialach Davida Simona „The Wire” i „Treme”) oraz Yvette Nicole Brown, która odeszła z serialu „Commmunity”, by grać na stałe w „Dziwnej parze”. W byłą żonę Oscara Madisona wcieliła się Lauren Graham, gwiazda „Gilmore Girls” i „Parenthood”, która prywatnie była kiedyś dziewczyną Perry’ego.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 16 sierpnia 2015, 17:30, dwa odcinki

 

WIKING VIC (Vic the Viking, ep 29-32)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 15 sierpnia 2015, 9.00

NA TROPIE KRÓLA LASU (FloopaLoo, Where Are You?, ep 29-32)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, 15 sierpnia 2015, 10.00

NIEWIERNI (Satisfaction, ep. 11, ostani)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 16 sierpnia 2015

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC 2 (About A Boy s. 2, ep 5, 6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 18 sierpnia 2015

INCYDENT (The Slap, ep. 8, ostatni)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, środa, 19 sierpnia 2015

GRIMM 4 (GRIMM 4, ep. 15, 16)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 20 sierpnia 2015

 

 

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC 2
(About A Boy 2)
serial komediowy, USA, 2014/2015, 20 odc.
twórca: Jason Katims
scenariusz: Nick Hornby, Jason Katims, Chris Weitz, Paul Weitz, Peter Hedges i inni
obsada: David Walton (Will Freeman), Minnie Driver (Fiona Brewer), Benjamin Stockham (Marcus Brewer), Al Madrigal (Andy), Annie Mumolo (Laurie), Leslie Bibb (Dakota), Adrianne Palicki (Samantha Lake), Will Sasso (Lou), Keith Powell (Richard)

Will Freeman (David Walton) wiedzie wygodny żywot singla bez zobowiązań. Dzięki piosence, która stała się wielkim hitem ma zagwarantowane dochody do końca życia, jest więc wolny i może robić, co chce. Jego beztroską egzystencję zakłóca wprowadzenie się do sąsiedniego mieszkania Fiony (Minnie Driver), matki samotnie wychowującej 11-letniego Marcusa (Benjamin Stockham). Chłopak pojawia się bez zapowiedzi w domu Willa, co nie jest na rękę gospodarzowi, do czasu gdy odkrywa, że kobiety nie potrafią się oprzeć samotnym ojcom. Wkrótce Will zaczyna nie tylko doceniać towarzystwo chłopca, ale też się o niego martwić. Rodząca się miedzy nimi przyjaźń uświadamia mu sporo nowych rzeczy o nim samym i o tym, jak troszczyć się o innych.

Serial „Był sobie chłopiec”, podobnie jak film z 2002 roku, jest oparty na powieści Nicka Hornby’ego, autora takich przebojów jak „Była sobie dziewczyna”, „Miłosna zagrywka” czy „Przeboje i podboje”. W napisanie i wyprodukowanie serialu zaangażowała się duża grupa osobistości Hollywood, odpowiedzialna za powstanie i sukces filmu kinowego z Hugh Grantem. Znaleźli się wśród nich bracia Weitz („Mrówka Z”, „Złoty kompas” (Chris Weitz), „W doborowym towarzystwie” (Paul Waitz)), Jason Katims (serial „Parenthood”), Peter Hedges („Ja cię kocham, a ty z nim”, „Wizyta u April”), Tim Bevan („Les Misérables – Nędznicy”, „Big Lebovski”, Fargo”), Eric Fellner („Anna Karenina”, serial „Dynastia Tudorów”), Liza Chasin („To właśnie miłość”, „Pokuta”, „Duma i uprzedzenie” ), Jane Rosenthal („Poznaj mojego tatę”, „Depresja gangstera” czy wreszcie sam Robert De Niro („Wrogowie publiczni”, „Pokój Marvina”).

Do roli głównej zaangażowano Davida Waltona, aktora znanego dotychczas głównie z seriali, takich jak „Bent” czy „Perfect Couples”. Na planie towarzyszy mu doświadczona aktorka Minnie Driver, która rozpoczęła karierę u boku Chrisa O’Donnella i Colina Firtha w filmie „W kręgu przyjaciół” z 1995 roku. Widzowie mogą ją ponadto pamiętać z ról w takich produkcjach, jak „Uśpieni”, „Zabijanie na śniadanie”, w którym zagrała z Johnem Cusackiem czy „Buntownik z wyboru” z Mattem Damonem, Benem Affleckiem i Robinem Williamsem. W uroczego 11-latka, który podbija serce zakochanego w sobie bon vivanta wcielił się Benjamin Stockham, zdolny nastolatek, który od czasu debiutu w 2008 roku zdobył już dwie nominacje do Young Artist Award za role w serialach „Zabójcze umysły” i „Sons of Tuscon”. W „Był sobie chłopiec” gra też Al Madrigal, a gościnnie występuje znana z filmów „Iron Man” Leslie Bibb oraz Adrianne Palicki („G.I. Odwet”, „Czerwony świt”).
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 18 sierpnia 2015, 22:00, dwa odcinki

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.