Canal+ premiery filmowe od 14 do 20 marca 2015

legenda telewizji 2 kontynuacjaW kolejnym tygodniu marca w Canal+ komedia „Legenda telewizji 2: Kontynuacja”, komediodramat „Bardzo długi tydzień”, film akcji z Jackie Chanem „Chiński zodiak”, włoski dramat „Czerwony i niebieski” francuska komedia „Eks mojego życia” oraz brytyjska CANAL PLUSkomedia kryminalna „Dom Hemingway”.

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 14 marca 2015, 21:00

LEGENDA TELEWIZJI 2: KONTYNUACJA (Anchorman 2: The Legend Continues)
Komedia, USA, 2013
Reżyseria: Adam McKay
Obsada: Will Ferrell, Paul Rudd, Christina Applegate, Steve Carell,, David Koechner, James Marsden, Kristen Wiig, Greg Kinnear

legenda telewizji 2 kontynuacjaRon Burgundy (Will Ferrell) stracił pracę, dom i rodzinę. Kiedy jest gotów zakończyć swój żywot, odnajduje go wysłannik ekscentrycznego miliardera, który chce otworzyć telewizję nadającą wiadomości przez całą dobę. Ron przyjmuje pracę i zbiera ekipę, w skład której wchodzi nieustraszony Brian (Paul Rudd), przesadnie entuzjastyczny reporter sportowy Champ (David Koechner), niedorozwinięty umysłowo prezenter pogody Brick (Steve Carell) oraz współprowadząca wiadomości Veronica (Christina Applegate). Wspólnie tworzą całodobowy kanał informacyjny i stają do walki o widza z rywalem – spikerem (James Marsden).

„Legenda telewizji: Kontynuacja” jest sequelem nakręconej 9 lat wcześniej „Legendy telewizji” – oba filmy były napisane i wyreżyserowane przez Adama McKaya. Niepoprawna politycznie, pełna zwariowanych gagów komedia została wysoko oceniona przez krytyków, jako trafna i bezlitosna satyra na współczesną telewizję. „Każdy gag opowiedziany jest tu – podobnie jak w części pierwszej – ze śmiertelną powagą. Dzięki temu „Legenda…” bawi jeszcze bardziej, a co najważniejsze powoli zaciera granicę między tym, co jest żartem a poważnym komentarzem do kondycji naszych mediów – pisał w swojej recenzji Robert Ziębiński na portalu Dzika Banda.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 15 marca 2015, 21:00

BARDZO DŁUGI TYDZIEŃ (The Longest Week)
Komediodramat, USA, 2014
Reżyseria: Peter Glanz
Obsada: Jason Bateman, Olivia Wilde, Billy Crudup, Larry Pine

bardzo dlugi tydzienDobiegający 40-stki spadkobierca rodzinnej fortuny, Conrad Valmont (Jason Bateman), nigdy nie pracował, prowadząc beztroskie życie w luksusowym hotelu, w którym zamieszkuje od dziesięcioleci. Marzy, by zdobyć uznanie jako pisarz, ale ponieważ jest leniwy i niezbyt utalentowany, projekt jego pierwszej powieści ciągnie się od dekady. Pewnego dnia w wyniku rozwodu rodziców Conrad zostaje wydziedziczony i musi opuścić hotel. W obliczu zamrożonych kont bankowych i braku domu, wprowadza się do najlepszego przyjaciela, dobrze sytuowanego malarza, Dylana (Billy Crudup). Nie zwierza mu się z kłopotliwej sytuacji, w której właśnie się znalazł, za to Dylan opowiada mu z entuzjazmem o atrakcyjnej dziewczynie, którą poznał. Wkrótce okazuje się, że Beatrice (Olivia Wilde) to ta sama kobieta, którą Conrad widział poprzedniego dnia w metrze, i która dała mu swój numer telefonu. Conrad i Beatrice spotykają się potajemnie, a kiedy Dylan odkrywa zdradę przyjaciela, wyrzuca go z domu. Conrad wprowadza się do dziewczyny, która nie wie, że ukochany został wydziedziczony.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 16 marca 2015, 21:00

CHIŃSKI ZODIAK (Chinese Zodiac aka. Sap ji sang ciu)
Film akcji, Chiny, Hong Kong, 2012
Reżyseria: Jackie Chan
Obsada: Jackie Chan, Qi Shu, Laura Weissbecker

chinski zodiakAsian Hawn (Jackie Chan) jest najemnikiem i jednocześnie liderem grupy, której zadaniem jest odnalezienie artefaktów zagrabionych przez brytyjskich i francuskich żołnierzy z pałacu Yuan Ming Yuan (Ogród Doskonałości i Blasku) w XIX w. n.e. Głównym celem ekspedycji jest odzyskanie 12 głów zwierząt  z brązu, które symbolizują chińskie znaki zodiaku. Assisted by a Chinese student and a Parisian lady,

Za sprawą „Chińskiego zodiaku” Jackie Chan został dwukrotnie wpisany do „Księgi rekordów Guinnessa”. Pierwszy rekord dotyczy wykonania przed kamerą największej liczby wyczynów kaskaderskich, drugi liczby pełnionych funkcji. W filmie Chan był reżyserem, scenarzystą, odtwórcą głównej roli, producentem, producentem wykonawczym, autorem zdjęć, scenografem, kierownikiem produkcji, koordynatorem cateringu, koordynatorem kaskaderów, mistrzem oświetlenia, wykonawcą przewodniego tematu muzycznego, rekwizytorem i kaskaderem.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 17 marca 2015, 21:00

CZERWONY I NIEBIESKI (Il Rosso e il blu)
Dramat, Włochy, 2012
Reżyseria: Giuseppe Piccioni
Obsada: Margherita Buy, Riccardo Scamarcio, Roberto Herlitzka, Silvia D’Amico, Elena Lietti, Nina Torresi

czerwony i niebieskiDo szkoły średniej w Rzymie trafia na zastępstwo początkujący, pełen zapału nauczyciel Giovanni Prezioso (Riccardo Scamarcio). Dobre chęci jednak nie wystarczają – Giovanni napotyka na obojętność klasy. Jego przewodnikiem w szkole staje się profesor Fiorito (Roberto Herlitzka), stary nauczyciel historii sztuki, kiedyś wspaniały wykładowca, obecnie wypalony przez lata pracy cynik, który marzący już tylko o zbliżającej się emeryturze. Szkołą stara się zarządzać Giuliana (Margherita Buy, która podobnie jak Giovanni boryka się z obojętnością, tym razem rodziców, niechęcią władz do dotowania szkoły i natłokiem spraw administracyjnych, które powoli czynią z niej wyzutą z emocji i niedostępną kobietę. Pewnego dnia Giuliana znajduje na sali gimnastycznej jednego z najlepszych uczniów szkoły. Porzucony przez matkę chłopiec nie ma gdzie mieszkać. Giuliana postanawia mu pomóc. Tymczasem przed wyzwaniem staje także profesor Fioritino, w życiu którego pojawia się jego dawna uczennica. Młody Prezioso musi się natomiast zmierzyć ze zbuntowaną, otwarcie z nim flirtującą uczennicą. „Czerwony i niebieski” to adaptacja powieści Marco Lodoli „Il rosso e il blu, cuori ed errori nella scuola italiana”.
PREMIERA: CANAL+, środa, 18 marca 2015, 21:00

EKS MOJEGO ŻYCIA (L’ex de ma vie aka Divorce a la Francaise)
Komedia, Francja, Włochy, 2014
reżyseria: Dorothée Sebbagh
obsada: Géraldine Nakache, Kim Rossi Stuart, Pascal Demolon, Sophie Cattani

Arian e (Géraldine Nakache), młoda francuska skrzypaczka, po upojnej nocy w Rzymie akceptuje oświadczyny przystojnego dyrygenta Christena (Pascal Demolon). Problem w tym, że dziewczyna jest już mężatką. Mąż Ariene, Nino (Kim Rossi Stuart), nie pogodził się z faktem, ze od dwóch lat sa w separacji. Zgadza się podpisać papiery rozwodowe w Paryżu pod warunkiem, że Ariene pojedzie tam z nim na osiem dni, na ich zaległy miodowy miesiąc.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 20 marca 2015, 21:00

DOM HEMINGWAY (Dom Hemingway)
Komedia kryminalna, Wielka Brytania, 2014
Reżyseria: Richard Shepard
Obsada: Jude Law, Richard E. Grant, Emilia Clarke, Demián Bichir

Dom HemingwayDom Hemingway (Jude Law) to zdolny, ale dość narwany kasiarz. Po 12 latach spędzonych w więzieniu postanawia upomnieć się o nagrodę za to, że nie wydał swojego szefa Ivana Fontaine’a (Demián Bichir). Za sprawą dziewczyny bossa, Paoliny (Mădălina Diana Ghenea), sprawy zawodowe nie układają się po myśli Doma. Jednak z drugiej strony mężczyzna ma szansę uzyskać wybaczenie mało dotychczas znanej mu córki Evelyn (Emilia Clarke).

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.