Canal+ premiery filmowe od 14 do 20 listopada 2015

siedmiu krasnolodkow ratuje spiaca krolewneW tym tygodniu w Canal+ thriller „Zaginiona dziewczyna”, animowany „Siedmiu Krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”, dokumentalny „Citizenfour”, komedia „Stretch„, komediodramat „Lista na zaliczenie”, hiszpański melodramat „10 000 km” oraz hiszpański komediodramat „Dzikie historie”.

CANAL

CITIZENFOUR
(Citizenfour)
Dokument, USA, Niemcy, Wlk Brytania, 2014
Reżyseria: Laura Poitras

CITIZENFOURW 2013 roku Edward Snowden przekazał mediom sensacyjne dokumenty, które wywołały jeden z największych skandali politycznych naszych czasów. Osobą, której zaufał była amerykańska dokumentalistka Laura Poitras. Jej film o Snowdenie zdobył 42 nagrody, w tym Oscara, nagrodę BAFTA, nagrodę Emmy i Independent Spirit Award.

„Wiedz, że każda przekroczona przez ciebie granica, każdy zakup, który robisz, każda rozmowa telefoniczna, każdy mijany maszt komunikacyjny, każdy twój znajomy, każda odwiedzana przez ciebie strona, każda wstukiwana przez ciebie litera trafiają do systemu o nieograniczonym zasięgu i zerowym nadzorze”. Tym ostrzeżeniem Edwarda Snowdena rozpoczyna swój film Laura Poitras, reżyserka dla której „Citizenfour” był zakończeniem filmowej trylogii o Ameryce po 11 września. W jej skład wchodzą jeszcze „Mój kraj, mój kraj” i „Przysięga”.

Tytułowy obywatel to Edward Snowden. Niepozorny 30-latek, który był analitykiem w CIA, a potem, choć zatrudniony jako informatyk w Dell i Booz Allen Hamilton, pracował dla NSA. Wiódł komfortowe życie na Hawajach, miał piękną dziewczynę i zarabiał 200 tysięcy dolarów rocznie. Porzucił to wszystko i został zbiegiem. Wszystko dlatego, że postanowił ujawnić dokumenty dowodzące, że NSA (amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego) oraz kilka jej odpowiedników w innych krajach bezkarnie szpiegują ludzi, odbierając im prywatność. Szpiegują wszystkich, niezależnie od tego, czy istnieją ku temu jakiekolwiek podstawy.

Edward Snowden kopiował dokumenty swoich pracodawców przez lata. Powierzył je Laurze Poitras, którą wybrał ze względu na jej wcześniejsze filmy. Po pół roku szyfrowanej korespondencji zgodził się na spotkanie w Hongkongu, na którym reżyserce towarzyszyli dziennikarze z „Guardiana” – Glenn Greenwald i Ewen MacAskill. Przez kilka dni słuchali Snowdena, przeglądali dokumenty. Dowiedzieli się o skali stworzonego po 11 września 2001 aparatu nadzoru: bezprawnym nagrywaniu rozmów, kontroli nad przepływem informacji w wirtualnym świecie, a w szczególności portalami społecznościowymi, namierzaniu poprzez wbudowane w urządzenia elektroniczne systemy GPS, prowadzeniu obserwacji z powietrza za pomocą dronów. Ale „Citizenfour” nie jest tylko zapisem rozmów ze Snowdenem. Pokazuje również jego motywacje, konsekwencje działań i reakcje na nie świata.

Po światowej premierze filmu Laura Poitras przeniosła się do Berlina. Z kilkudziesięciu krajów do których Snowden zwrócił się o azyl, udzieliła mu go tylko Rosja. Dwa lata po ujawnieniu dokumentów, instytut badania opinii publicznej PEW zapytał Amerykanów, czy przejmują się tym, że rząd może ich inwigilować. Sondaż wskazał, że 46% badanych nie interesuje się tematem. W 2015 roku nowojorski sąd stwierdził, że masowe zbieranie danych dotyczących rozmów telefonicznych przez NSA było nielegalne. Snowden nadal jest oskarżony o szpiegostwo i nie może wrócić do domu.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 14 listopada 2015, 17:00

 

 

ZAGINIONA DZIEWCZYNA 
(Gone Girl)
Thriller, USA, 2014
reżyseria: David Fincher
Obsada: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry, Carrie Coon, Kim Dickens

Rosamund Pike w nominowanej do Oscara® i Złotego Globu 2015 roli zaginionej młodej żony. Studium toksycznego związku i rozpadu małżeństwa. Mroczny, klimatyczny thriller Davida Finchera („Podziemny krąg”, „Siedem”, Dziewczyna z tatuażem”) na podstawie bestsellerowej powieści i według scenariusza Gillian Flynn.

zaginiona dziewczynaByły nowojorski pisarz Nick Dunne (Ben Affleck) i jego żona Amy (Rosamund Pike) poznali się i pobrali w Nowym Jorku z silnym postanowieniem, że nie dopuszczą, by ich związek popadł w rutynę. Jednak recesja i utrata pracy, przeprowadzka z Nowego Jorku do małej mieściny w Missouri, choroba i śmierć matki Nicka powodują, że magia i namiętność ich związku znika. W dniu piątej rocznicy ślubu Amy znika, pozostawiając w domu ślady krwi. Sprawa trafia do detektyw Rhondy Boney (Kim Dickens) oraz mediów. Nick staje się głównym podejrzanym. Nie pomaga mu fakt, że nie potrafi odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące żony. Nie wie, czym się zajmowała, gdy zostawała sama w domu, z kim się przyjaźni, ani jaka jest jej grupa krwi. Opinia publiczna wydaje wyrok. Rodzina i sąsiedzi Amy odwracają się od niego. Nick, próbując poradzić sobie z sytuacją, wynajmuje znanego prawnika, genialnego manipulatora i speca od public relations Tannera Bolta (Tyler Perry), zwanego patronem zabójców żon. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw sprawy, które nie prowadzą do wyjaśnienia zagadki zniknięcia Amy, a jedynie odkrywają coraz więcej tajemnic.

„Zaginiona dziewczyna” to zaskakujący zwrotami akcji thriller Davida Finchera ze świetnymi pierwszoplanowymi rolami Rosamund Pike i Bena Afflecka oraz doskonałą muzyką Trenta Reznora, która podkreśla złowieszczą atmosferę filmu. Jest to historia dwójki ludzi, którzy z kochającego małżeństwa zmieniają się w najgorszych wrogów. Scenariusz do filmu napisała Gillian Flynn na podstawie swojej książki, która przez ponad 100 tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Na potrzeby ekranizacji autorka przerobiła zakończenie swojej powieści. Rosamund Pike, która zagrała tytułową postać, przygotowując się do roli czerpała inspirację z kreacji Nicole Kidman w „Za wszelką cenę” oraz Sharon Stone w „Nagim instynkcie”. Analizowała również mowę ciała Caroline Kennedy, żony Johna Kennedy’ego Jr. Wysiłek aktorki zaowocował pierwszą w jej karierze nominacją do Oscara i Złotego Globu, a także szeregiem innych wyróżnień. Dla Bena Afflecka, który partnerował Pike, „Zaginiona dziewczyna” jest również w pewnym sensie projektem przełomowym w karierze. Na wyraźne życzenie Finchera, który chciał nadać relacji małżonków realizmu rodem z europejskiego kina, aktor po raz pierwszy wystąpił nago przed kamerą.

„Zaginiona dziewczyna” odniosła finansowy sukces, przynosząc blisko 340 mln przychodu. Jednocześnie jest to czwarty z rzędu film Finchera, który zdobył nominację do Oscara za pierwszoplanową rolę. Wcześniej były to: „Dziewczyna z tatuażem” (Rooney Mara), „The Social Network” (Jesse Eisenberg) i „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (Brad Pitt).
PREMIERA: CANAL+, sobota, 14 listopada 2015, 21:00

 

 

SIEDMIU KRASNOLUDKÓW RATUJE ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ
(Der 7bte Zwerg)
Animacja, Niemcy, 2014
reżyseria: Boris Aljinovic, Harald Siepermann
obsada: Antoni Królikowski (Bobo), Czesław Mozil (Śmieszek), Wojciech Mann (Pichcik), Jarosław Boberek (Chyży), Tomasz Majewski (Krzepek), Łukasz Nowicki (Chwatek), Tomasz Borkowski (Smętek), Sonia Bohosiewicz (Voldemorta), Anna Cieślak (Róża), Agata Młynarska (Czerwony Kapturek)

Antoni Królikowski, Czesław Mozil, Wojciech Mann, Jarosław Boberek, Sonia Bohosiewicz i Agata Młynarska w dubbingu pełnej wdzięku, urzekającej dowcipem animacji o księżniczkach, smokach i krasnoludkach.

siedmiu krasnolodkow ratuje spiaca krolewneBobo, największy ciamajda spośród siedmiu krasnoludków, przypadkowo kłuje Królewnę Różę i zamienia ją w Śpiącą Królewnę. Wraz z nią w 100-letni sen zapada całe królestwo. Zły czar zdjąć może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Krasnale wiedzą, że Róża kocha Jasia i młody kuchcik jest jedynym, który może znów przywrócić ją do życia. Niestety, chłopak trafił do niewoli smoka Palnika, sługi złej czarownicy, która rzuciła zaklęcie na Różę. Bobo wraz z sześcioma innymi krasnalami wyrusza do twierdzy wiedźmy, by uwolnić Jasia i przyprowadzić go przed oblicze śpiącej Róży. Będzie to podróż pełna przygód, magii i niebezpieczeństw.

„Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” to połączenie najlepszych bajek dla widzów w każdym wieku, z porywającymi bohaterami: smokiem o tanecznym zacięciu, dzielnym krasnalem-ciamajdą, królewną Śnieżką, Kopciuszkiem, Śpiącą Królewną i wieloma innymi postaciami rodem z bajkowej klasyki. Głównego bohatera filmu, krasnoludka Bobo, mową obdarzył Antoni Królikowski („Miasto 44”). W polskiej wersji językowej widzowie usłyszą ponadto Jarosława Bobereka, czyli jedynego w swoim rodzaju Króla Juliana z „Madagaskaru”, Czesława Mozila (bałwanek Olaf), Krzysztofa Kowalewskiego (kucharz Gusteau z „Ratatuja”), Łukasza Nowickiego (Buzz Astral z serii „Toy Story”), Sonię Bohosiewicz (kotka Marlenka z „Pioruna”) czy Wojciecha Manna (Doris ze „Shreka”). W filmie „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” należy odnotować również ciekawe debiuty dubbingowe. Pierwszy należy do mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego. Druga rola przypadła Agacie Młynarskiej, której głosem przemawia Czerwony Kapturek. Trzecia postać, która po raz pierwszy próbuje sił w dubbingu to popularna blogerka modowa – Julia Kuczyńska, znana jako Maffashion. Sherman i Herman, czyli rozgwiazdy estrady z krainy bajek, śpiewają zaś głosami „Barona” i „Tomsona”, członków zespołu Afromental oraz jurorów popularnego programu Voice of Poland.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 15 listopada 2015, 18:00

 

STRETCH
(Stretch)
Komedia, film akcji, USA, 2014
Reżyseria: Joe Carnahan
Obsada: Patrick Wilson, Ed Helms, Jessica Alba, David Hasselhoff, Ray Lliota, Chris Pine

stretchPatrick Wilson w roli kierowcy limuzyny, który musi zdobyć do świtu 6 tysięcy dolarów na pokrycie długu. Komedia sensacyjna Joe’ego Carnahana, reżysera „Asa w rękawie” i „Drużyny A”. W obsadzie w epizodach: Chris Pine i Jessica Alba, a w roili samych siebie m.in. Ray Lliota i David Hasselhoff.

Kevin Stretch (Patrick Wilson) jest kierowcą limuzyny w Hollywood, który ma u mafii spory dług hazardowy. Ostateczny termin jego spłaty zbliża się nieubłaganie i dla Stretcha pojawia się nadzieja. Ekscentryczny miliarder (Chris Pine), który słynie z idących w tysiące dolarów napiwków potrzebuje wynająć na noc limuzynę. Stretch bierze zlecenie. Gustujący w niekonwencjonalnych nocnych przygodach bogacz zamienia życie Stretcha w piekło.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 16 listopada 2015, 21:00

 

 

LISTA NA ZALICZENIE
(The A List)
Komediodramat, USA, 2014
Reżyseria: Will Bigham
Obsada: Hudson Thames, Elizabeth Bond, Alyson Stoner, Hal Sparks, Skyler Vallo

lista na zaliczenieEric Schultz (Hudson Thames) jest najbardziej popularnym uczniem w szkole. Jednak jego jego promocja do następnej klasy jest zagrożona przez jego promotorkę. Sylvia Martin (Elizabeth Bond) stawia przed nim ultimatum: pozwoli mu zdać, jeśli uda mu się wypełnić listę jej niespełnionych młodzieńczych fantazji.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 17 listopada 2015, 20:00

 

 

10 000 KM
(10 000 km)
melodramat, Hiszpania, 2014
Reżyseria: Carlos Marques-Marcet
Obsada: Natalia Tena, David Verdaguer

Oryginalna, wiarygodna i wzruszająca opowieść o wzlotach i upadkach rozdzielonych kochanków. Debiut hiszpańskiego reżysera Carlosa Marquesa-Marceta.

10 000 KMAlex (Natalia Tena) i Sergi (David Verdaguer) są w sobie zakochani i planują wspólną przyszłość w Barcelonie. Zaproszenie na roczny staż do Los Angeles dla Alex nie wydaje się problemem. Przecież to tylko rok i mogą być cały czas w kontakcie poprzez różnego rodzaju komunikatory. Tak też wygląda ich związek na odległość, charakteryzujący się tylko namiastką czyjejś obecności, widokiem bliskiej osoby na ekranie komputera.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 18 listopada 2015, 20:00

 

 

DZIKIE HISTORIE
(Relatos salvajes)
komediodramat, Hiszpania, Argentyna, 2014
Reżyseria: Damian Szifron
Obsada: Darío Grandinetti, María Marull, Mónica Villa

Nominowany do Oscara 2015 oraz Złotej Palmy w Cannes komediodramat wyprodukowany przez Pedra Almodovara. Sześciorgu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczają nerwy.

dzikie historieModelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista od materiałów wybuchowych i panna młoda – każda z tych osób pochodzi z zupełnie innego świata, ale łączy ich to, że docierają do skraju załamania nerwowego. Wszyscy musza zmierzyć się ze stresującą sytuacją, jedną z tych, które każdy z nas przeżywa każdego dnia: gadatliwy pasażer na miejscu obok, niespodziewane spotkanie z kochanką męża, bezduszny urzędnik, kolejne spóźnienie, pirat drogowy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, tych sześcioro postanawia zawalczyć o siebie. Nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 20 listopada 2015, 22:30

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 14 DO 20 LISTOPADA 2015

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends, odc. 2, 3)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 14 listopada 2015

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 6)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 14 listopada 2015

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 8)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 15 listopada 2015

QUANTICO
(Quantico, odc. 6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 15 listopada 2015

DEFIANCE 3
(Defiance s 3, odc. 6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 15 listopada 2015

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 17 listopada 2015

SIOSTRA JACKIE 7
(Nurse Jackie s. 8, odc. 6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 17 listopada 2015

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI
(Blindspot, odc. 3, 4)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 19 listopada 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.