Canal+ premiery filmowe od 13 do 19 czerwca 2015

obietnicaW tym tygodniu w Canal+: polski dramat „Obietnica”, film akcji „Demonstracja siły”, polska komedia sensacyjna „Kochanie, chyba cię zabiłem”, francuski dramat biograficzny „Yves Saint Laurent” oraz komedia akcji „Drive Hard”.

CANAL+

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 14 czerwca 2015, 21:00

OBIETNICA
Dramat, Polska, 2014
Reżyseria: Anna Kazejak
Obsada: Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Nikodem Rozbicki, Magdalena Popławska, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Bartłomiej Topa

Film Anny Kazejak, reżyserki „Skrzydlatych świń” i producentów nagrodzonej Oscarem® „Idy” . Thriller rozgrywający się wśród licealistów, a zarazem dramat o ich relacjach z rodzicami. Nagroda za debiutancką rolę dla Elizy Rycembel na MFF dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu oraz dla Dawida Ogrodnika na Gdynia Film Festival.

obietnicaLila (Eliza Rycembel) mieszka z matką (Magdalena Popławska) i jej nowym partnerem Danielem (Dawid Ogrodnik). Ojciec (Andrzej Chyra) wyjechał do Danii, gdzie założył nowa rodzinę. Lila chodzi z kolegą z liceum, Jankiem (Mateusz Więcławek). Mają grupę znajomych, z którymi imprezują. Zarówno ze sobą, jak i ze znajomymi są w stałym kontakcie poprzez portale społecznościowe i komunikatory. Pewnego dnia zazdrosna o koleżankę Lila oskarża Janka o zdradę i zrywa z nim. Zakochany chłopak jest gotów na wszystko, by ją odzyskać. Postanawia spełnić daną Lili obietnicę. Dochodzi do tragedii.

„Obietnica” miała premierę podczas 64. Berlinale w sekcji Generation, gdzie pokazywane są najciekawsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej. Scenariusz do filmu Kazejak napisała wspólnie z Magnusem Von Hornem, mieszkającym w Warszawie szwedzkim filmowcem, który w tym roku zadebiutował jako reżyser w prestiżowej, kanneńskiej sekcji Quinzaine des Réalisateurs , w której zaczynali m.in. Martin Scorsese, Michael Haneke czy bracia Dardenne. Von Horn zakwalifikował się do niej z „Intruzem”, polsko-szwedzką koprodukcją, do której zdjęcia zrealizował nominowany do Oscara za „Idę” Łukasz Żal. „Obietnica” jest wspólną produkcją Polski i Danii. W ekipie znaleźli się doświadczeni filmowcy, współpracownicy Larsa von Triera, tacy jak montażysta Morten Hojbjerg („Nimfomanka” von Triera, „Tuż po weselu” Susanne Bier, „Templariusze: Miłość i krew” Petera Flintha) oraz odpowiedzialny za muzykę Kristian Eidnes Andersen („Dogville”, „Antychryst”, „Melancholia” i „Nimfomanka” von Triera, „Polowanie” Thomasa Vinterberga).

Główne role – Lili i Janka – zagrali w „Obietnicy” Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Partneruje im Nikodem Rozbicki, który zadebiutował na dużym ekranie rolą Kuby w filmie Kasi Rosłaniec „Bejbi blues”. Na drugim planie Kazejak zgromadziła gwiazdorską obsadę: Andrzeja Chyrę w roli nieobecnego ojca dziewczyny, Magdalenę Popławską jako jej matkę i Dawida Ogrodnika, grającego jej partnera. Rodziców Janka zagrali Jowita Budnik i Barłomiej Topa. W „Obietnicy” widzowie zobaczą także Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z klipów rapera Donatana „Nie lubimy robić” oraz „My Słowianie”. Z wynikiem 122 058 widzów „Obietnica” zajęła 14 miejsce w kinowym box office’ie polskich filmów 2014 roku.

 

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 15 czerwca 2015, 21:00

DEMONSTRACJA SIŁY (Force Of Execution)
Film kacji, USA, 2013
Reżyseria: Keoni Waxman
Obsada: Steven Seagal, Ving Rhames, Danny Trejo, Bren Foster

Jedenasty wspólny film Stevena Seagala i Keoni Waxmana. Tym razem Seagal w roli mafijnego bossa uwikłanego w walkę z rywalem, który chce przejąć handel narkotykami na jego terytorium.

demonstracja silyAlexander Coates (Steven Seagal) zbudował prawdziwe kryminalne imperium. Mafioso z jednej strony chce zachować wpływy, z drugiej chciałby odciąć się od zbrodni, która służy mu jako narzędzie w utrzymaniu władzy. Kiedy na drodze Coastesa pojawia się Icemanm (Ving Rhames), który pragnie przejąć handel narkotykami, a próby dogadania się obu stron spełzają na niczym, na ulicach rozpoczyna się mafijna wojna o władzę. Wygra tylko jeden, ten, który wykaże się absolutną bezwzględnością.

„Demonstracja siły” to kolejny wspólny projekt Stevena Seagala i Keoni Waxmana. Ich wcześniejsze filmy, wszystkie pokazywane w CANAL+, to „Cena powrotu” i „Niebezpieczny człowiek” – oba z 2009 roku, „Najwyższy wyrok” (2012) oraz dwie 6-odcinkowe serie „Bez litości”, które Waxman reżyserował na zmianę z Wayne’em Rose. Później duet zrealizował również „W imię zasad” i „Człowieka zasad”.

 

 

 

 

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 16 czerwca 2015, 20:00

KOCHANIE, CHYBA CIĘ ZABIŁEM
Komedia sensacyjna, Polska, 2014
Reżyseria: Jakub Nieścierow
Obsada: Zbigniew Zamachowski, Arkadiusz Jakubik, Ireneusz Czop, Marcin Korcz, Roma Gąsiorowska, Iza Kuna, Leszek Lichota

Komedia sensacyjna producentów „Ślubów panieńskich” ze Zbigniewem Zamachowskim w roli kilera z przypadku. Arkadiusz Jakubik („Drogówka”) i Ireneusz Czop („Jack Strong”) jako niedopasowany duet policjantów na tropie zabójcy. Na drugim planie między innymi Iza Kuna, Roma Gąsiorowska i Leszek Lichota.

kochanie chyba cie zabilemKsięgowy Jan Pokojski (Zbigniew Zamachowski) mieszka z piękną żoną-artystką (Iza Kuna) w uroczym domu na peryferiach wypełnionym kolekcją zwierzęcych poroży. Jego stabilne życie wywraca się do góry nogami, gdy nakrywa małżonkę z kochankiem (Leszek Lichota) na gorącym uczynku. W wyniku szamotaniny Pokojski staje się podwójnym mordercą, a całe zajście zostaje sfilmowane. Nagranie trafia w ręce pracownika wypożyczalni filmów Kacpra (Marcin Korcz), który razem z dziewczyną (Anna Karczmarczyk) postanawiają szantażować księgowego. Ich tropem rusza śledczy Wierzbowski (Ireneusz Czop), samozwańczy naśladowca Brudnego Harry’ego, który nie rozstaje się z bronią nawet pod prysznicem. Jako partner zostaje mu przydzielony gburowaty, przesadnie przesądny miłośnik papierkowej roboty Graś (Arkadiusz Jakubik). Tymczasem lista ofiar Pokojskiego nieoczekiwanie powiększa się.

 

 

 

 

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 17 czerwca 2015, 20:00

YVES SAINT LAURENT (Yves Saint Laurent)
Biograficzny, dramat, Francja, 2014
Reżyseria: Jalil Lespert
Obsada: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Le Bon

Tournage YSL7 nominacji do Cezara 2015, francuski Oscar dla Pierre’a Nineya za tytułową kreację. Głośny film „Yves Saint Laurent” Jalila Lesperta to opowieść o fenomenie YSL i narodzinach jego imperium modowego. Filmową biografię geniusza mody wspierał i autoryzował Pierre Bergé, wieloletni przyjaciel i partner życiowy, a także spadkobierca praw i materiałów Saint Laurenta.

Rok 1958. Nieśmiały, nadzwyczaj wrażliwy Yves Saint Laurent przybywa z rodzinnej Algierii do Paryża, by praktykować u Diora. Zdolny 17-latek tworzy tam swoją pierwszą kolekcję. Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia Pierre’a Berge. Z jego pomocą stworzy imperium mody i osiąga szczyty kreatywności, które potwierdza między innymi pokazana w 1976 roku kolekcja Opéra Ballets Russes.

W 2015 o Cezary, najważniejsze nagrody filmowe we Francji, rywalizowały dwa filmy biograficzne o tym samym człowieku. Były to „Yves Saint Laurent” w reżyserii Jalila Lesperta oraz „Saint Laurent” Bertranda Bonella. Oba zdobyły rekordową liczbę nominacji: pierwszy 7, drugi aż 10. Każdy zdobył jedną nagrodę. W kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy zmierzyli się ze sobą Gaspard Ulliel i Pierre Niney, którzy wcielili się w słynnego projektanta i zebrali za swoje kreacje świetne recenzje. Wygrał Niney. Konkurencyjny film Bonella dostał Cezara za kostiumy, choć twórcy mieli trudniejsze od Lesperta zadanie. Dzięki współpracy z przyjacielem i spadkobiercą YSL, Pierre’em Bergém, który akceptował niemal każdy szczegół produkcji, Lespert miał autoryzację domu mody i dostęp do oryginalnych strojów. Bonello wszystko odtwarzał samodzielnie.

Cezar za najlepszą rolę męską dla Pierre’a Nineya nikogo nie zaskoczył. Zwiastowały go dwie jego wcześniejsze nominacje do nagrody francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej w kategorii najbardziej obiecujący aktor. Yves Saint Laurent w interpretacji Nineya to introwertyk, chorobliwie nieśmiały wrażliwiec, którego tak naprawdę nie interesuje nic poza pracą twórczą, projektowaniem. Jego delikatna konstrukcja psychiczna sprawia, że nie potrafi stawić czoła przeciwnościom losu. Niepowodzenia wyzwalają w nim skłonności autodestrukcyjne. Jego życie to powtarzające się depresje, a także walka z alkoholizmem i narkomanią.

 

 

 

 

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 19 czerwca 2015, 21:00

DRIVE HARD (Drive Hard)
Komedia, film akcji, Australia, Kanada, USA, 2014
Reżyseria: Brian Trenchard-Smith
Obsada: John Cusack, Thomas Jane, Zoe Ventoura, Christopher Morris, Damien Garvey

John Cusack („Pokusa”, „1408”) w roli honorowego przestępcy, który porywa kierowcę rajdowego, by pomógł mu uciec po napadzie na bank.

DRIVE HARDByły kierowca wyścigowy Peter Roberts (Thomas Jane) marzy o otwarciu szkoły wyścigów samochodowych, a tymczasem pracuje jako instruktor jazdy i nie stać go na opłacenie prywatnych lekcji córki. Jeden z jego klientów Simon Keller (John Cusack) ujawnia, że zbadał jego finanse i życie prywatne. Zaniepokojony Roberts kończy lekcję. Keller zgadza, ale prosi, żeby zatrzymać się w banku, by mógł pobrać pieniądze i mu zapłacić. Wychodząc z banku, Keller otwiera ogień do ochrony, wskakuje do samochodu z walizką pełną pieniędzy i domaga się, żeby Roberts uciekał. Choć Keller proponuje mu procent z łupu, Roberts chce oddać się policji. Keller zapewnia go, że policja nie będzie ich ścigać, ponieważ bank jest zarządzany przez przestępców, którzy mają policję w kieszeni. Na ich czele stoi były wspólnik Kellera, Rossi (Christopher Morris), który odwołuje policyjny pościg, ale wysyła najemników, by odzyskać pieniądze. Śledztwo w sprawie napadu na bank przejmuje nieskorumpowana agentka Walker (Zoe Ventoura).

 

 

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 13 DO 19 CZERWCA 2015

LASSIE I PRZYJACIELE
(The New Adventures of Lassie, ep. 17, 18, 19, 20)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, niedziela, 13 i 14 czerwca 2015

NOWE PRZYGODY PIOTRUSIA PANA
(Peter Pan-The New Adventures, ep. 17, 18, 19, 20)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, niedziela, 13 i 14 czerwca 2015

BRACTWO CZERWONEJ OPASKI
(Red Band Society, ep. 5)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 14 czerwca 2015

KAMUFLAŻ 5
(Covert Affairs 5, ep. 9, 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 14 czerwca 2015

BROOKLYN 9-9 SEZON 2
(Brooklyn Nine-Nine 2, ep. 11, 12)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 16 czerwca 2015

POD KOPUŁĄ SEZON 2
(Under the Dome 2, ep. 10, 11)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 18 czerwca 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.