Canal+ premiery filmowe od 12 do 18 września 2015

magia w blaski ksiezycaW kolejnym tygodniu w Canal+: komedia romantyczna „Magia w blasku księżyca”, dramat „Motywacja”, belgijski melodramat „Na zawsze twoja”, dramat sci-fi „Dawca pamięci” oraz 4 sezon serialu „W garniturach”.

CANAL

 

MAGIA W BLASKU KSIĘŻYCA (Magic in the Moonlight)
Komedia romantyczna, USA, 2013
Reżyseria: Woody Allen
Obsada: Emma Stone, Colin Firth, Marcia Gay Harden, Jacki Weaver, Eileen Atkins

Komedia romantyczna Woody’ego Allena osadzona w realiach Riwiery Francuskiej lat 20. XX wieku. Colin Firth jako mistrz magii, który stara się zdemaskować fałszywe medium w osobie Emmy Stone.

magia w blaski ksiezycaPrzekonany o własnej wartości, arogancki iluzjonista Stanley Crawford (Colin Firth) żywi wyjątkową niechęć do wszelkiej maści spirytystów, twierdzących, że mają magiczne zdolności. Na prośbę przyjaciela Howarda Burkana (Simon McBurney) postanawia udać się do położonej na Lazurowym Wybrzeżu posiadłości rodziny amerykańskich bogaczy, by zdemaskować podającą się za medium Sophie Baker (Emma Stone). Piękna, tajemnicza dziewczyna, która pomaga pani Grace Catledge (Jacki Weaver) w nawiązaniu kontaktu ze zmarłym mężem, zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, a szczególnie na młodym Brice’ie (Hamish Linklater), który całkowicie traci dla niej głowę. Jedynie Stanley jest sceptyczny i przekonany, że nie będzie miał najmniejszego problemu z wykazaniem naiwności Catlegde’ów. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, dziewczyna daje liczne dowody ponadnaturalnych zdolności, które wymykają się racjonalnemu wytłumaczeniu. Urażony w swojej dumie, Stanley powoli przyjmuje do wiadomości, że wszystko jest możliwe – nawet to, że istnieje miłość.

Od 1971 roku Woody Allen realizuje każdego roku przynajmniej jeden film pełnometrażowy (wyjątkiem były lata 1974, 1976 i 1981). Najwięcej, bo aż 13 projektów nakręcił ze swoją byłą partnerką Mią Farrow, w 8 filmach zagrała Diane Keaton. Allen jest laureatem 4 Oscarów, z którego żadnego nie odebrał osobiście. Na ceremonii wręczenia Nagród Akademii pojawił się jedynie po to, by zaapelować do producentów, by po 11 września kręcili swoje filmy w Nowym Jorku. Mimo to, do niego należy rekord, jeśli chodzi o ilość nominacji za scenariusze. Ma ich 16, wszystkie w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny.

„Magią w blasku księżyca” kończący w tym roku 70 lat artysta powrócił do Francji, gdzie powstał największy komercyjny hit w jego karierze, czyli „O północy w Paryżu”. W obsadzie nowej komedii mistrza znalazła się jak zwykle plejada znakomitości, a wśród nich zdobywcy Oscarów®: Colin Firth („Jak zostać królem”) i Marcia Gay Harden („Pollock”) oraz dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii® Jacki Weaver („Poradnik pozytywnego myślenia”, „Królestwo zwierząt”). Główną rolę kobiecą zagrała Emma Stone („Służące”, „Niesamowity Spider-Man”), gwiazda Hollywoodu młodego pokolenia, która ma już na koncie m.in. nominację do Oscara za drugoplanową kreację w „Birdmanie”, gdzie zagrała u boku Micheala Keatona. Stone zagrała również w „Nieracjonalnym mężczyźnie”, kolejnym filmie Allena, który wszedł do polskich kin 14 sierpnia 2015. Niewykluczone, że wzorem Penelope Cruz czy Scarlett Johansson stanie się kolejną muzą mistrza.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 13 września 2015, 21:30

 

 

MOTYWACJA (Reach Me)
Dramat, USA, 2014
Reżyseria: John Herzfeld
Obsada: Sylvester Stallone, Tom Berenger, Kyra Sedgwick, Thomas Jane, Danny Aiello, Kevin Connolly, Nelly, Kelsey Grammer, Lauren Cohan, Terry Crews, Danny Trejo, David O’Hara, Omar Hardwick

motywacjaHistoria grupy ludzi, którzy po przeczytaniu popularnej książki motywacyjnej postanawiają zmienić swoje życie. W obsadzie m.in. Sylvester Stallone, Tom Berenger i Danny Aiello w rolach odbiegających od schematów .

W księgarniach Los Angeles pojawia się bestsellerowy poradnik motywacyjny napisany przez ukrywającego pod pseudonimem Teddy’ego Raymonda (Tom Berenger). Książka ma ogromny wpływ na grupę ludzi, których losy zaczynają się ze sobą splatać. Jest wśród nich wychodząca z więzienia kobieta (Kyra Sedgwick), gwiazda hip-hopu (Nelly), ksiądz-alkoholik (Danny Aiello) i uzależniony od wymierzania sprawiedliwości policjant (Thomas Jane). Pod wpływem poradnika ponownej oceny swojego życia dokonuje także poczatkująca aktorka (Lauren Cohan) i płatny zabójca (David O’Hara). Autor bestsellera wzbudza zainteresowanie wydawcy prasy (Sylvester Stallone), który nakazuje jednemu ze swoich dziennikarzy (Kevin Connolly) odnaleźć go i zdemaskować. Film napisał i wyreżyserował John Herzfeld, twórca m.in. „15 minut” z Robertem De Niro.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 14 września 2015, 21:00

 

 

NA ZAWSZE TWOJA  (A Promise)
melodramat, Belgia, Francja, 2013
reżyseria: Patrice Leconte
obsada: Rebecca Hall, Alan Rickman, Richard Madden

Historia zakazanej miłości wystawionej na próbę czasu. Adaptacja powieści Stefana Zweiga autorstwa Patrice’a Leconte. W obsadzie Rebecca Hall, Alan Rickman i Richard Madden.

na zawsze twojaFriedrich Zeitz (Richard Madden) zostaje zatrudniony przez Karla Hoffmeistera (Alan Rickman), bogatego właściciela fabryki. Wkrótce młody mężczyzna przeprowadza się do jego posiadłości i zakochuje w pięknej żonie pracodawcy, Lotte (Rebecca Hall). Ze zrozumiałych względów ukrywa swoje uczucia, a lojalna wobec męża kobieta na pozór ich nie odwzajemnia. Do czasu, gdy nie przychodzi im się rozstać. Friedrich zostaje wysłany przez Hoffmeistera na dwa lata do Meksyku. Lotte wyznaje Friedrichowi miłość i obiecuje, że będzie czekała na jego powrót. W międzyczasie wybucha I wojna światowa i zakochani spotkają się dopiero po 8 latach.

„Na zawsze twoja” jest ekranizacją powieści „Widerstand der Wirklichkeit” (z niem. „Opór rzeczywistości”) napisanej przez Austriaka Stefana Zweiga, jednego z najpopularniejszych pisarzy okresu międzywojennego. Książka nigdy nie ukazała się w polskim tłumaczeniu. Poruszającą opowieść przeniósł na ekran francuski reżyser Patrice Leconte („Mąż fryzjerki”, „Dziewczyna na moście”), laureat m.in. dwóch Cezarów i nagrody BAFTA za „Śmieszność”.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 15 września 2015, 20:00

 

 

 

DAWCA PAMIĘCI (The Giver)
Dramat, science fiction, USa, 2014
Reżyseria: Phillip Noyce
obsada: Brenton Thwaites, Jeff Bridges, Meryl Streep, Alexander Skarsgård, Katie Holmes, Taylor Swift

Pierwszy wspólny film Jeffa Bridgesa i Meryl Streep. Ekranizacja bestsellerowej powieści dla młodzieży. Klasyczna opowieść o dorastaniu, odkrywaniu indywidualności i wartości uczuć.

dawca pamieciNastoletni Jonas (Brenton Thwaites) to nad wiek dojrzały, bystry chłopiec o dobrym sercu, który żyje w czarno-białym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, bo ludzie nie mają wspomnień. Ceną za świat bez konfliktów jest wyeliminowanie indywidualności i możliwości wyboru. Pamięć po dawnych czasach przechowuje w imieniu społeczności tylko jeden człowiek, zwany Dawcą (Jeff Bridges). Jonas zostaje wytypowany na jego następcę. W czasie szkolenia poznaje emocje i zaczyna widzieć świat w kolorze. Z drugiej strony dowiaduje się, czym jest śmierć i wojna. W końcu odkrywa wstrząsający sekret przeszłości, który burzy ład świata, w którym żyje i ściąga na niego i jego najbliższych niebezpieczeństwo.

Film jest ekranizacją powieści „Dawca” autorstwa Lois Lowry, która sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy i trafiła w USA na listę lektur szkolnych. Reżyserii podjął się Phillip Noyce, znany z takich tytułów, jak „Salt”, „Kolekcjoner kości” czy „Czas patriotów”. Na planie spotkały się po raz pierwszy w karierze dwie ikony Hollywood, wielokrotni zdobywcy Oscarów® i Złotych Globów, Meryl Streep i Jeff Bridges. W rolę Jonasa wcielił się Brenton Thwaites, czyli Książę Phillip z disnejowskiej „Czarownicy”, a jego rodziców zagrali Katie Holmes oraz znany m.in. z serialu „Czysta krew” Alexander Skarsgård. W filmie zagrała również piosenkarka Taylor Swift.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 18 września 2015, 22:30

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 12 DO 18 WRZEŚNIA 2015

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 45-48)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 12 września 2015

NA TROPIE KRÓLA LASU
(FloopaLoo, Where Are You?, ep 45-46)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, 12 września 2015

DZIWNA PARA
(Odd Couple, ep. 9, 10)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 13 września 2015

AMERICAN ODYSSEY
(American Odyssey odc. 7, 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 13 września 2015

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC 2
(About A Boy s. 2, ep 13, 14)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 15 września 2015

BITWA O GALLIPOLI ODC. 3
(Deadline Gallipoli, ep. 3)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, środa, 16 września 2015

W GARNITURACH 4
(Suits 4, ep. 1, 2)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 17 września 2015

 

 

W GARNITURACH 4
(Suits season 4)
serial prawniczy, USA, 2013, 16 odcinków
twórca: Aaron Korsh
występują: Gabriel Macht (Harvey Spector), Patrick J. Adams (Mike Ross), Gina Torres (Jessica Pearson), Rick Hoffman (Louis Litt), Meghan Markle (Rachel Zane), Sarah Rafferty (Donna), D.B. Woodside (Jeff Malone), Brendan Hines (Logan Sanders), Eric Roberts (Charles Forstman), Zeljko Ivanek (Eric Woodall), Brandon Firla (Jonathan Sidwell), Neal McDonough (Sean Cahill)

w garniturach 4„W garniturach” to pełen lekkości i wdzięku serial o prawnikach, którego bohaterami są pracownicy renomowanej kancelarii na nowojorskim Manhattanie. Jej gwiazdą jest czołowy nowojorski adwokat Harvey Specter (Gabriel Macht), który zatrudnił obdarzonego fenomenalną pamięcią Mike’a Rossa (Patrick J. Adams). Chłopak zawsze chciał być prawnikiem, ale został usunięty z college’u, co w praktyce przekreśliło możliwość uzyskania licencji. Harvey zatrudnił Mike’a wbrew regułom – teraz obaj muszą chronić łączący ich sekret, który może zrujnować nie tylko karierę Spectera.

W czwartym sezonie Harvey staje do bezpośredniej konfrontacji z Mike’iem, który opuścił kancelarię i pracuje jako inwestor w firmie Sidwell Investment Group. Ku rozpaczy Louisa, w Pearson Specter zaczyna pracę Jeff Malone, dotychczasowy kochanek Jessiki, który oddala Louisa od spełnienia jego największego marzenia – by jego nazwisko pojawiło się w logo kancelarii. W końcu jednak znajduje sposób, by tego dokonać, a wówczas wszyscy, którzy przez lata nie powiedzieli mu o sprawie Mike’a tego pożałują. Pojawienie się jako klienta Harveya Logana Sandersa, byłego kochanka Rachel, komplikuje nie tylko jej związek z Mike’iem, ale także życie zawodowe obojga.

Pomysłodawcą „W garniturach” jest Aaron Korsh, scenarzysta z doświadczeniem m.in. przy serialach komediowych „Wszyscy kochają Raymonda” i „Ja się zastrzelę”. W obsadzie bryluje charyzmatyczny Gabriel Macht („Dobry agent”, „Spirit – Duch Miasta”) w duecie z Patrickiem J. Adamsem, który za kreację Mike’a Rossa był nominowany do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. Partnerują im m.in. Meghan Markle („Szefowie wrogowie”), Gina Torres („Chyba kocham swoją żonę”) oraz Rick Hoffman („Potępiony”). Producentami serialu są: Doug Liman („Kamuflaż,” trylogia Bourne’a, „Pan i Pani Smith”), David Bartis („Kamuflaż”) i Jon Cowan („Prywatna praktyka”).
PREMIERA: CANAL+, od 17 września 2015, w każdy czwartek o 21:00, dwa odcinki

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.