Canal+ premiery filmowe od 12 do 18 maja 2018

W kolejnym tygodniu maja w Canal+ obejrzymy: polski dramat „Dzikie róże”, polski dramat „Pewnego razu w listopadzie„, brytyjski dramat „Podróż”, thriller „Powieść Henry’ego„, film biograficzny „Ja, Godard„, francuski film biograficzny „Rodin” rosyjski dramat „Niemiłość„, francuski thriller erotyczny „Podwójny kochanek” oraz komedia „Pomocnik Kupidyna„.

Dzikie róże
dramat, Polska, 2017
reżyseria: Anna Jadowska
obsada: Marta Nieradkiewicz, Michał Żurawski

Ciągłe poczucie samotności, nieprzemyślane decyzje i wielka życiowa tragedia.

Życie Ewy (Marta Nieradkiewicz) koncentruje się na dzieciach i obowiązkach domowych. Niestety nie może liczyć na wsparcie męża (Michał Żurawski), który na co dzień pracuje
w Norwegii. Ewa pragnie na nowo poczuć się pełnowartościową kobietą i wplątuje się
w niebezpieczny w skutkach romans z nastolatkiem. Nagle do Polski wraca mąż Ewy i zaczyna zauważać zmianę w życiu żony. Gdy wydaje się, że nie może stać się już nic gorszego, na plantacji dzikich róż ginie Jasio – dwuletni synek Ewy i Andrzeja.
PREMIERA: CANAL+, sobota 12 maja 2018

 

 

Pewnego razu w listopadzie
dramat, Polska, 2017
reżyseria: Andrzej Jakimowski
obsada: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski

Portret przerażającego oblicza współczesnej Polski. Brak solidarności i współczucia jest szczególnie dotkliwy, gdy nagle tracisz wszystko, co masz.

Mamusia (Agata Kulesza) i jej syn Mareczek (Grzegorz Palkowski) mieszkają w przedwojennej warszawskiej kamienicy. Mareczek zaczyna właśnie studiować prawo na Uniwersytecie Warszawskim, matka nie pracuje, po nagłym zwolnieniu, była nauczycielka pogrążyła się w głębokiej depresji. Gdy w wyniku eksmisji tracą mieszkanie, ich życie wywraca się do góry nogami. Codziennością jest tułanie się od przytułku do noclegowni, od ogródków działkowych do squatu w centrum miasta.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 13 maja

 

 

Podróż
(The Journey)
dramat, Wielka Brytania, 2016
reżyseria: Nick Hamm
obsada: Timothy Spall, Colm Meaney, John Hurt, Freddie Highmore, Catherine McCormack, Toby Stephens

Podczas rozmów pokojowych w Irlandii Północnej przywódca Sinn Fein Martin McGuiness i przywódca Partii Demokratycznej Ian Paisley zmuszeni są podróżować razem samochodem.

Konflikt w Irlandii Północnej ciągnie się przez dziesięciolecia. Strach po zamachach z 11 września doprowadził do eskalacji konfliktu. Reprezentanci dwóch zwaśnionych partii: Demokratycznych Unionistów – Ian Paisley (Timothy Spall) oraz Republikanów – Martin McGuinness (Colm Meaney) muszą zbadać porozumienie pokojowe z premierem Wielkiej Brytanii Tonym Blairem. Niestety, negocjacji nie ułatwia fakt, że jej uczestnicy są wieloletnimi wrogami. Paisely w dniu rozmów ma 50. rocznicę ślubu, ponieważ wiele wskazuje na to, że nie uda mu się wrócić do domu na czas, udaje się w długą podróż powrotną wspólnie z McGuinnessem.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 14 maja

 

 

Powieść Henry’ego
(The Book of Henry)
thriller, USA, 2016
reżyseria: Colin Trevorrow
obsada: Naomi Watts, Jaeden Lieberher, Jacob Tremblay, Sarah Silverman, Lee Pace

Zaskakująca fabuła trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Susan (Naomi Watts) samotnie wychowuje dwóch synów: Henry’ego (Jaeden Lieberher)
i Petera (Jacob Tremblay). Starszy chłopiec, nadzwyczaj inteligentny i o niezwykle bogatej wyobraźni, zakochuje się w mieszkającej po sąsiedzku córce komisarza policji (Maddie Ziegler). Po pewnym czasie Henry zauważa, że ojciec dziewczynki ją krzywdzi i zaczyna zapisywać w książce plan uratowania ukochanej. Matka chłopaka przypadkowo znajduje zapiski syna i planuje wdrożyć jego plan w życie.
PREMIERA: CANAL+, piątek 18 maja 2018

 

 

Ja, Godard
(Le Redoutable)
biograficzny, Włochy, Francja, 2017
reżyseria: Michel Hazanavicius
obsada: Louis Garrel, Stacy Martin, Bérénice Bejo

Historia wielkiej miłości oraz pasji do sztuki. Czy proces samoświadomości jest w stanie zniszczyć całe prywatne i twórcze życie?

Paryż 1968. Jean-Luc Godard, najsłynniejszy reżyser swojego pokolenia, kręci film „Chinka”. Główną rolę powierza o 17 lat młodszej, eterycznej piękności Anne Wiazemsky. Zafascynowani sobą nawzajem, zakochani po uszy, nie mogą uprzeć się swojemu magnetyzmowi i biorą ślub. Jednak praca nad filmem i jego późniejszy odbiór przez widzów uwalnia u Jean-Luc’a proces rewizji samooceny swojej dotychczasowej twórczości, a postępujący kryzys wartości wstrząsa Godardem, zmieniając go na zawsze. Nierozumiany i krytykowany reżyser, odsuwa się coraz dalej, zarówno od swoich bliskich, jak i wiernej publiczności.

PREMIERA: CANAL+ FILM, poniedziałek 14 maja 2018

 

 

Rodin
(Rodin)
biograficzny, Francja, Belgia, USA, 2017
reżyseria: Jacques Doillon
obsada: Vincent Lindon, Izïa Higelin, Séverine Caneele

Pełna pasji, szaleństwa i miłości opowieść o człowieku, który potrafił pasję, szaleństwo i miłość zamienić w ciało stałe – Auguste’a Rodina.

Auguste Rodin(Vincent Lindon) pracuje nad dantejską Bramą Piekieł, jednym z najważniejszych dzieł jego życia i częściową kompilacją innych wielkich dzieł, m.in. „Myśliciela” i „Pocałunku”. Zlecenie, którego realizacja miała potrwać pięć lat, zabrało niemal cztery dekady jego życia.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek 15 maja 2018

 

 

Niemiłość
(Nelyubov)
dramat, Rosja, Francja, Niemcy, Belgia, 2017
reżyseria: Andrey Zvyagintsev
obsada: Maryana Spivak, Aleksey Rozin, Matvey Novikov

Nominowany do Oscara film opowiadający o codziennym życiu w rosyjskiej metropolii.

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), mieszkańcy wielkiego miasta we współczesnej Rosji, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe, ale przeszkodą w ułożeniu Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza.
PREMIERA: CANAL+ FILM, czwartek 17 maja 2018

 

 

Podwójny kochanek
(L’amant double)
thriller erotyczny, Francja, Belgia, 2017
reżyseria: François Ozon
obsada: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset

Chloé zakochuje się w swoim psychiatrze, Paulu. Kilka miesięcy później odkrywa tajemnicę, którą ukrywa przed nią kochanek.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania i działając nieetycznie przekracza granice swojej profesji. Para postanawia razem zamieszkać. Kilka miesięcy później, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz bardziej mroczną stronę zarówno jego, jak i swojej seksualności.
PREMIERA: CANAL+ FILM, piątek 18 maja 2018

 

 

Pomocnik Kupidyna
(Cupid’s Proxy)
komedia, USA, 2017
reżyseria: Jason Dallas
obsada: Jet Jurgensmeyer, Valerie Azlynn, Steve Byrne

Swatanie bliskich osób nie należy do łatwych zadań – przekona się o tym 12-letni Justin chcąc dać szansę na nowy związek wychowującej go samotnie matce.

Rebecca Murphy jest cyniczną, zakochaną wdową. Jej cały świat kręci się wokół jej syna, 12-letniego Justina, początkującego muzyka, który nie pamięta swojego zmarłego ojca. Rebecca nie ma ochoty na nowy związek, mimo wysiłków jej zadziornej sąsiadki, Olive, prowadzącej randkową kolumnę w magazynie. Kiedy Olive zostaje zmuszona przez swojego redaktora, uzupełnić luki w rubryce, zwraca się do Justina o pomoc w odpowiedzi na list. Bez wiedzy chłopca publikuje jego rady pod alter ego, „Pomocnik Kupidyna”.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela 13 maja 2018

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 12 DO 18 MAJA 2018

Lucyfer 3
(Lucifer 3 ep. 15)

Zabójcza broń 2
(Lethal Weapon 2 ep. 15)

Wersal. Prawo krwi 3
(Versailles 3 ep. 3,4)

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.