Canal+ premiery filmowe od 11 stycznia do 17 stycznia 2014

Pod kopulaW kolejnym tygodniu stycznia w Canal+ obejrzymy:  dramat „Niemożliwe” z Ewanem McGregorem i Naomi Watts, komedia muzyczna „Pitch Perfect„, komedia „Fun Size. Szalone Halloween”, thriller „Nocny pociąg do Lizbony”, francuski dramat „Sekret Afrykańskiego dziecka„, oraz horror „Piła mechaniczna„. W Canal+Film obejrzymy nowy serial na podstawie powieści Stephena Kinga „Pod kopułą”.

CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 11 stycznia 2014, 21:00

NIEMOŻLIWE (The Impossible)

Dramat, Hiszpania/Wielka Brytania, 2012

Reżyseria: Juan Antonio Bayona

Obsada: Ewan McGregor, Naomi Watts, Tom Holland, Geraldine Chaplin, Samuel Joslin, Oaklee Pendergast

Nakręcona z rozmachem historia rodziny, która przeżyła tsunami 2004 roku.

NiemozliweTajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) wraz z trzema synami spędzają święta Bożego Narodzenia w Tajlandii w przepięknym hotelu położonym przy złocistej plaży. Drugiego dnia świąt rano, kiedy wszyscy odpoczywają nad basenem, nagle od strony morza dochodzi przerażający huk, a wszystkie ptaki i zwierzęta zaczynają w panice uciekać w głąb lądu. Mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez gigantyczną, czarną falę wody. Rodzina zostaje rozdzielona, ale wszystkim udaje się przeżyć. W pogrążonej w chaosie okolicy rozpoczynają wzajemne poszukiwania.

Hiszpańsko-angielski dramat w reżyserii Juana Antonia Bayony („Sierociniec”) opowiada prawdziwą historię Marii i Henry’ego Bennettów i ich trzech synów, których sielankowy urlop w Tajlandii zostaje przerwany przez katastrofalne tsunami. Fala oceaniczna, wywołana podwodnym trzęsieniem ziemi na Oceanie Indyjskim zniszczyła wybrzeża kilku krajów Azji i Afryki i pozbawiła życia ok. 294 tysięcy ludzi. W Tajlandii potwierdzono śmieć 5 tysięcy, a kolejne 6,5 uznano za zaginionych. Bennettom i ich trzech synom cudem udało się przeżyć. Bayona opowiada historię ich dramatycznych zmagań, by odnaleźć siebie w ogarniętym chaosem kraju. W rolach głównych wystąpiła nominowana za tę kreację m.in. do Oscara® i Złotego Globu Naomi Watts oraz Ewan McGregor. Uwagę międzynarodowej krytyki zwrócił także 16-letni wówczas Tom Holland, który zagrał najstarszego syna Bennettów. Młody brytyjski aktor otrzymał m.in. nagrodę National Board of Review of Motion Pictures i na Hollywood Film Festival.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 12 stycznia 2014, 21:00

Pitch Perfect (Pitch Perfect)

Komedia muzyczna, USA, 2012

Reżyseria: Jason Moore

Obsada: Rebel Wilson, Brittany Snow, Alexis Knapp, Anna Camp, Christopher Mintz-Plasse, Adam DeVine, Elizabeth Banks

Pitch PerfectBeca (Anna Kendrick) jest spokojną introwertyczką, która właśnie rozpoczęła pierwszy rok studiów. Nie ma ochoty na integrację z jakąkolwiek grupą  studentów, jednak postanawia ostatecznie przyłączyć do grupy wokalnej Bellas. Dziewczyny śpiewają a cappella. Beca wnosi do zespołu ogromną dawkę energii, dzięki czemu dziewczyny podejmują

rywalizację z lokalnym męskim chórem. Film był porównywany do takich produkcji, jak „Step Up”, „Dziewczyny z drużyny” czy „Glee”.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 13 stycznia 2014, 21:00

FUN SIZE, SZALONE HALLOWEEN (Fun Size)

Komedia, USA, 2012

Reżyseria: Josh Schwartz

Obsada: Victoria Justice, Jackson Nicoll, Chelsea Handler, Osric Chau, Jane Levy, Thomas Mann, Thomas McDonell

Zwariowana komedia o przygodach grupki nastolatków w niesamowitą halloweenową noc.

Fun Size szalone halloweenNastoletnia Wren (Victoria Justice) zamierza spędzić Halloween na szalonej imprezie. Plany dziewczyny rujnuje decyzja matki (Chelsea Handler), która prosi ją, by spędziła wieczór, opiekując się młodszym bratem (Jackson Nicoll). Wren nie jest zachwycona, ale problemy pojawiają się dopiero, kiedy 8-latek znika. Wren musi go odnaleźć i nie dopuścić, żeby o wszystkim dowiedziała się matka. W poszukiwaniach pomagają jej najlepsza przyjaciółka April (Jane Levy) i dwóch niezbyt popularnych w towarzystwie nastolatków Roosevelt (Thomas Mann) i Peng (Osric Chau). Poszukiwania utrudnia fakt, że wszyscy wokół sa przebrani.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 14 stycznia 2014, 21:00

NOCNY POCIĄG DO LIZBONY (Night Train to Lizbon)

thriller, Niemcy, Portugalia, Szwajcaria, 2013

Reżyseria: Bille August

Obsada: Jeremy Irons, Mélanie Laurent, Jack Huston, Bruno Ganz, Martina Gedeck, Tom Courtenay, Lena Olin, Charlotte Rampling, Christopher Lee, Beatriz Batarda, Nicolau Breyner

Nocny pociąg do LizbonyPewnego deszczowego poranka w Bernie profesor filologii klasycznej Raimund Gregorius (Jeremy Irons) widzi kobietę, szykującą się do samobójczego skoku z mostu Kirchenfeld. Wkrótce przypadkowo spotkana tajemnicza Portugalka przekonuje go, by przeczytał książkę Amdeu de Prado. Zafascynowany dziełem, Gregorius porzuca dotychczasowe życie i wyrusza w podróż do Lizbony. Chce odkryć losy de Prado (Jack Huston), który był doktorem i poetą żyjącym za czasów dyktatury Antonio de Oliveira Salazara.

Ekranizacja poruszającej powieści Pascala Merciera w reżyserii dwukrotnego zdobywcy canneńskiej Złotej Palmy Bille’ego Augusta. W rolach głównych zdobywca Oscara Jeremy Irons, nominowany do dwóch Oscarów Tom Courtenay, nominowana do Oscara Lena Olin, zdobywczyni Cezara Charlotte Rampling oraz gwiazda trylogii „Władca Pierścieni” Christopher Lee.
 PREMIERA: CANAL+, środa, 15 stycznia 2014, 21:00

Sekret Afrykańskiego dziecka  (Le secret de l’enfant-fourmi)

Dramat, Francja, 2011

Reżyseria: Christine François

Obsada: Audrey Dana, Robinson Stévenin, Élie Lucas Moussoko

Sekret afrykanskiego dzieckaMłoda Francuzka, Cécile (Audrey Dana) jedzie odwiedzić narzeczonego (Robinson Stévenin), który jest pracownikiem pomocy humanitarnej na terenach północnego Beninu, jednego z najbiedniejszych miejsc w Afryce. W buszu młoda, przerażona kobieta i zostawia w jej ramionach niemowlę. Dziecka nikt nie chce przyjąć pod dach, w końcu Cecile postanawia adoptować chłopca. Nadaje mu imię Lancelot i zabiera go do Francji, gdzie bezwarunkowo oddaje się jego wychowaniu. Po siedmiu latach zachowanie Lancelota staje się dziwne. Chłopiec brutalnie atakuje szkolnego rówieśnika, tornister dotknięty przez ciężarną nauczycielkę wrzuca do rzeki, w nocy lunatykuje, oddając się rytualnym gestom oraz śpiewom. Kobieta postanawia powrócić z chłopcem do Afryki, by ponownie znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania.

Debiutancki film Christine François to zaskakujący obraz Afryki i próba zderzenia dwóch kultur: pełnej mrocznych czarów i okrucieństwa kultury Beninu i racjonalnego świata Zachodu. To także poruszający film o macierzyństwie, dzięki rewelacyjnej roli Audrey Dany, kilkukrotnie nominowanej do Cezara aktorki filmów Claudela Leloucha.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 17 stycznia 2014, 23:00

Piła mechaniczna (Texas Chainsaw 3D)

Horror, USA, 2012

Reżyseria: John Luessenhop

Obsada: Alexandra Daddario, Dan Yeager, Trey Songz

Pila mechanicznaHeather Miller wyrusza ze swoim chłopakiem do małego miasteczka w Teksasie, przejąć odziedziczony po babci stary dwór. Dziewczyna spotyka tam swojego dalekiego kuzyna, Leatherface’a, który skrywa pewną tajemnicę.

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 13 stycznia 2014, 22:25

SURFERZY (Waveriders)

dokument, Irlandia/Wlk. Brytania, 2008

reżyseria: Joel Conroy

obsada: Cillian Murphy (narrator), Richard Fitzgerald, Gabe Davies

Kelly Slater, Rabbit Kekai, Chris, Keith & Dan Malloy

Dokument Joela Conroya koncentruje się na irlandzkich korzeniach surfingu. Postanowił go zrealizować w 2005 roku, kiedy po raz pierwszy przeczytał w gazecie o George’u Freethcie, pierwszym ratowniku. Freeth(1883-1919), zmarły w wyniku akcji ratowniczej sześciu japońskich rybaków, był tym, który spopularyzował surfing w Kalifornii. Bohaterami dokumentu są również  współcześni surferzy: Richie Fitzgerald, Gabe Davies, Kelly Slater i bracia Malloy Brothers, którzy 1 grudnia 2007 roku zdobyli ogromne 18-metrowe fale – największe, na jakich kiedykolwiek surfowano na atlantyckim wybrzeżu Irlandii. Wśród smiałków była także kobieta Easkey Britton. Film powstawał przez 3 lata, w tym dwa zajęło kręcenie niesamowitych zdjęć.

 

PREMIERA CANAL+FAMILY2, PONIEDZIAŁEK 13 stycznia 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki

seria dokumentalna, odc. 2 (52 min) HD WERSJA Z LEKTOREM

 

EMISJA 3D

PREMIERA CANAL+FAMILY2, niedziela godz. 17:00

PREMIERA 3D: Żywe dinozaury

dokument popularnonaukowy (39 min) 7 WERSJA Z LEKTOREM

 

SERIALE

 

SIOSTRA JACKIE V – serial medyczny, odc. 10

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21:00

 

DEFIANCE – serial science fiction, odc. 9

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21:30

 

POD KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 1/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałek, 13 stycznia 2014, 20:00

POD KOPUŁĄ (Under the Dome)

Serial science fiction, USA, 2013, 13 odc.

Twórca: Brian K. Vaughan, Stephen King

Producenci: m.in. Stephen King, Brian K. Vaughan, Neal Baer, Jack Bender, Steven Spielberg

Obsada: Mike Vogel (Dale „Barbie” Barbara), Rachelle Lefevre (Julia Shumway), Dean Norris (James „Big Jim” Rennie), Natalie Martinez (Linda), Britt Robertson (Angie McAlister), Alex Koch (Junior), Colin Ford (Joe McAlister), Mackenzie Lintz (Norrie Calvert-Hill), Nicholas Strong (Phil Bushey), Jolene Purdy (Dodee), Aisha Hinds (Carolyn Hill), Ned Bellamy (wielebny Coggins)

Pod kopulaSerial na podstawie powieści Stephena Kinga. Akcja rozgrywa się w ciągu 9 dni w niewielkim amerykańskim miasteczku, które zostaje odcięte od świata przez tajemnicze pole siłowe.

Niewielkie amerykańskie miasteczko Chester’s Mill zostaje odcięte od świata przez niewidzialną kopułę. Podczas gdy wojsko próbuje ustalić, jakie właściwości ma bariera i kto ją stworzył, wewnątrz pozostają uwięzieni mieszkańcy i przypadkowi odwiedzający. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, giną ludzie. Władzę w mieście próbuje przejąć wiceprzewodniczący rady miejskiej James „Big Jim” (Rennie Dean Norris), który wespół z wielebnym Cogginsem (Ned Bellamy) na krótko przed zdarzeniem magazynował w mieście duże ilości propanu. Syn urzędnika, Junior (Alexander Koch), wykorzystuje zamieszanie, by porwać i zamknąć w podziemnym schronie Angie McAlister (Brittany Robertson), która nie odwzajemnia jego zaborczej miłości. Wierzy, że przyczyną braku zainteresowania jego osobą jest romans dziewczyny z uwięzionym w mieście weteranem wojny w Iraku, Barbie’em (Mike Vogel), którego Junior zaczyna śledzić. Tak się składa, że Dale „Barbie” Barbara ma tajemnicę, której odkrycie mogłoby zrujnować mu życie, a także zburzyć rodzące się uczucie między nim a miejscową dziennikarką, Julią Shumway (Rachelle Lefevre). Młodszy brat Angie McAlister, Joe (Colin Ford), wraz z przypadkiem przebywającą w mieście zbuntowaną Norrie (Mackenzie Lintz) podejrzewają, że kopułę musi zasilać urządzenie znajdujące się wewnątrz i rozpoczynają jego poszukiwania.

Zrealizowany na zlecenie stacji CBS serial powstał w oparciu o powieść Stephena Kinga z 2009 roku. Akcja rozgrywa się w ciągu 9 dni w niewielkim amerykańskim miasteczku, które zostaje odcięte od świata przez tajemnicze pole siłowe.

Kopuła szczelnie oplata przestrzeń nad miastem oraz pod nim. Jest niewidoczna, a swoimi właściwościami przypomina membranę półprzepuszczalną, przez którą mogą przedostać się jedynie niewielkie ilości wody oraz powietrza.

Pierwszy sezon „Pod kopułą” odniósł w USA ogromny sukces. Emitowany w czerwcu 2013 roku ustanowił kilka rekordów oglądalności. W sumie premierę obejrzało ponad 17 milionów widzów. Decyzja o produkcji drugiego sezonu już zapadła, a Stephen King aktywnie współpracuje z jego twórcami. Podążając za jego marzeniem, druga część ma pokazać, co się stanie, gdy bohaterowie pozostaną pod kopułą dłużej niż kilka tygodni jak w książce. Mieszkańcy spróbują zaakceptować nową rzeczywistość i fakt, że nigdy nie wydostana się na zewnątrz. Zostaną poruszone tematy i wątki, których w książce Kinga nie było. Drugi sezon pojawi się latem 2014 roku.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.