Canal+ premiery filmowe od 11 do 17 lipca 2015

ewolucja planety malpW kolejnym tygodniu lipca w Canal+: film sci-fi „Ewolucja planety małp”, koncert „Beyoncé i Jay Z: On The Run – Live In Paris”, komedia „Szef”, polski dramat „Karuzela”, brytyjski miniserial „Odzyskać Honor”, australijska komediaCANAL+ kryminalna „Trzy razy śmierć” oraz nowy serial dramatyczny „Niewierni”.

EWOLUCJA PLANETY MAŁP
(Dawn of the Planet of the Apes)
reżyseria: Matt Reeves
obsada: Andy Serkis, Jason Clarke, Gary Oldman, Keri Russell, Terry Notary, Kodi Smit-McPhee, Judy Greer

Konfrontacja populacji genetycznie rozwiniętych małp z grupą ludzi, którzy przeżyli epidemię wirusa. Nominowane do Oscara® 2015 i nagrody BAFTA efekty wizualne. W obsadzie ponownie Andy Serkis jako Caesar i były artysta Cirque de Soleil Terry Notary w roli Rocketa, a także Gary Oldman, Jason Clarke i Keri Russell.

ewolucja planety malpDziesięć lat po epidemii wirusa, który uśmiercił niemal wszystkich ludzi, genetycznie zmodyfikowane małpy przewodzą wielotysięcznej populacji orangutanów, szympansów i goryli. Caesar (Andy Serkis), wychowany przez człowieka samiec, który swego czasu poprowadził człekokształtne do rewolucji, jest ich liderem. Dziś, wraz ze swoją partnerką Kornelią (Judy Greer), wychowuje dwójkę młodych i stara się zapewnić im oraz pozostałym małpom bezpieczeństwo. Zwłaszcza kiedy okazuje się, że w ruinach San Francisco istnieje kolonia odpornych na wirusa ludzi. Ich przywódcą jest były policjant Dreyfus (Gary Oldman), a pomagają mu: architekt Malcolm (Jason Clarke), którego żona zmarła podczas epidemii oraz Ellie (Keri Russell), pielęgniarka z Centrum Zapobiegania Chorobom. Podczas wyprawy zwiadowczej dochodzi do spotkania ludzi i małp. Caesar i Malcolm rozumieją, że w imię ochrony najbliższych powinni za wszelką cenę uniknąć walki, ale konfrontacja jest nieunikniona.

„Ewolucja planety małp” jest sequelem pokazywanej premierowo w CANAL+ „Genezy planety małp”. Film Ruperta Wyatta z 2011 roku był rebootem produkcji „Planeta małp” (1968 i 2001), opartych na powieści autorstwa Pierre’a Boulle’a z 1963 roku. „Ewolucja planety małp” kontynuuje opowieść o Caesarze, samcu wychowanym przez człowieka, który został przez niego porzucony i oddany do ośrodka. Tam Caesar musiał odnaleźć się wśród swoich. Wykorzystując ponadprzeciętną inteligencję, przejął przywództwo i poprowadził małpy do walki o wolność. Tymczasem świat ludzi pogrążył się w chaosie, po tym jak stworzony przez nich małpi wirus wyniszczał ich z zastraszającą skutecznością.

„Ewolucja planety małp” pokazuje, jak inteligentne człekokształtne stają się rozwiniętym, porozumiewającym się mową gatunkiem. Reżyser Matt Reeves („Projekt: Monster”) pragnął, by film był nade wszystko realistyczny. Choć na planie nie wystąpiła ani jedna prawdziwa małpa, stworzone przez Weta Digital efekty wizualne pozawalają widzom podziwiać kilkutysięczną populację człekokształtnych w naturalnym środowisku. Film był bowiem zrealizowany w 85% poza studiem filmowym, w lasach Vancouver i na obrzeżach Nowego Orleanu. Produkcja przyniosła dochód na poziomie 709 milionów dolarów. Pomimo blisko dwukrotnie wyższych kosztów produkcji, film pobił wyniki „Genezy planety małp”, która zarobiła 469 miliona.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 11 lipca 2015, 21:00

 

 

BEYONCE & JAY Z: ON THE RUN
(Beyonce & Jay Z: On The Run – Live In Paris)
koncert, USA, 2014
reżyseria: Jonas Åkerlund

Beyoncé i Jay Z, jedna z najsłynniejszych par showbiznesu, mąż i żona, wyruszyli w pierwszą wspólną trasę koncertową, obejmującą 19 występów w USA i dwa na Stade de France w Paryżu. We wrześniu 2014 roku, w stolicy Francji, przed blisko 80-tysięczną widownią, wykonali ponad 40 utworów, udowadniając że nie przez przypadek znaleźli się na szczycie.

Siedemnastokrotna laureatka nagrody Grammy Beyoncé Knowles-Carter i posiadacz 19 statuetek Grammy Shawn „Jay Z” Carter nagrali razem liczne przeboje, w tym „Crazy in Love” i „Drunk in Love”. Wielokrotnie występowali gościnnie na swoich koncertach. Ale dopiero w 2014 roku wyruszyli we wspólną trasę. Podczas dwóch show w Paryżu, jedynych występów w Europie, artyści wykonali takie utwory, jak „Run The World (Girls)”, „Tom Ford”, „Diva”, „Baby Boy”, „Pretty Hurts”, „Young Forever” czy „Clique”. Tylko podczas tych koncertów do Beyoncé dołączyła na scenie Nicki Mintaj, by wspólnie wykonać remix „Flawless”. Widownia mogła też zobaczyć prywatne nagrania wideo pary, dokumentujące ich związek, w tym wczesne wspólne lata, ślub w 2008 roku, a także zdjęcia córki Blue Ivy. Koncerty w Paryżu zostały zarejestrowane za pomocą 20 kamer zainstalowanych w starannie wyznaczanych miejscach wokół Stade de France. Widowisko wyreżyserował Jonas Åkerlund, trzykrotny laureat nagrody Grammy, wyróżniony nagrodą specjalną na Cammerimage za wybitne osiągnięcia w dziedzinie realizacji teledysków.

Fakty:
· Według magazynu branżowego „Pollstar” „On the Run” znalazł się na 5. miejscu najbardziej dochodowych tras koncertowych 2014 roku z wynikiem 109,7 milionów dolarów przychodu.
· Beyoncé i Jay-Z mieli zagwarantowane 4 miliony dolarów za każde show, niezależnie od wyników sprzedaży biletów. Małżeństwo otrzymało za całą trasę 84 miliony dolarów. Wszystkie bilety na każdy koncert zostały wyprzedane.
· Koncerty obejrzało na żywo w sumie blisko 980 tysięcy widzów, średnia widownia na miasto wyniosła 57 634 osób.
· Występ małżeństwa na MTV Video Music Awards w 2011 roku, podczas którego Beyoncé oznajmiła, że jest w ciąży obejrzała rekordowa w historii stacji publiczność w liczbie 12,4 milionów.
· Informacja o ciąży Beyoncé była twittowana 8 868 razy na sekundę, ustanawiając rekord zapisany w „Księdze Rekordów Guinnessa”.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 12 lipca 2015, 21:00

 

 

SZEF
(Chef)
Komedia, USA, 2014
Reżyseria: Jon Favreau
Obsada: Jon Favreau, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Sofía Vergara, John Leguizamo, Oliver Platt, Bobby Cannavale

Smakowita komedia, której autorem scenariusza, producentem, reżyserem oraz odtwórcą głównej roli jest Jon Favreau. W obsadzie ponadto: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Dustin Hoffman i Sofía Vergara.

szefCarl Casper (Jon Favreau ) jest szefem kuchni w renomowanej restauracji. Kocha to, co robi i cieszy się na możliwość zademonstrowania swojego talentu znanemu krytykowi i blogerowi, Ramseyowi Michele’emu (Oliver Platt). Niestety, właściciel restauracji (Dustin Hoffman) nakazuje Carlowi przygotowanie klasycznych, sprawdzonych dań. Ramsey wystawia restauracji niską ocenę, a rozczarowany Carl rzuca pracę. Z pomocą przychodzą mu przyjaciele: piękna kelnerka Molly (Scarlett Johansson), z którą Carl romansuje, jego była żona (Sofía Vergara) i jej obecny partner ( Robert Downey Jr.). Wkrótce nowy projekt kulinarny Caspera staje się głośny w całej Ameryce, a on sam zyskuje sławę celebryty.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 13 lipca 2015, 21:00

 

 

 

KARUZELA
Dramat obyczajowy, Polska, 2014
Reżyseria: Robert Wichrowski
Obsada: Mikołaj Roznerski, Karolina Kominek, Mateusz Janicki, Maria Pawłowska, Zofia Wichrowska, Małgorzata Zajączkowska, Aleksander Mikołajczak, Magdalena Łaska, Ireneusz Czop

Uniwersalna opowieść o ludzkiej naturze, miłości, przyjaźni i zdradzie. Czwórka dwudziestokilkulatków przekonuje się, jak kruche jest szczęście zbudowane na kłamstwie. W obsadzie Mikołaj Roznerski, Mateusz Janicki, Karolina Kominek i Maria Pawłowska.

KARUZELAW dzieciństwie Piotr (Mateusz Janicki), porzucony przez ojca i wychowywany przez matkę alkoholiczkę, znalazł namiastkę rodziny w domu Rafała (Mikołaj Roznerski) i jego rodziców. Przyjaźń chłopców przetrwała lata. Kiedy obaj zakochują się w tej samej dziewczynie (Karolina Kominek), Rafał wycofuje się i wyjeżdża do pracy do Berlina. Poznaje tam Natalię (Maria Pawłowska), która okazuje się przyrodnią siostrą Piotra, i zakochuje się w niej ze wzajemnością. Tymczasem Piotr dowiaduje się, że jego dziewczyna Magda (Karolina Kominek) jest w ciąży. Chcąc zapewnić dziecku rodzinę, jakiej nie miał, natychmiast się oświadcza, kupuje samochód i bierze kredyt na mieszkanie. Problemy finansowe zmuszają go do zgłoszenia się na wojskową misję w Afganistanie. Rafała podąża za nim. Dla przyjaciół przychodzi czas konfrontacji.

„Karuzela” to drugi pełnometrażowy film Roberta Wichrowskiego, reżysera i współautora scenariusza „Francuskiego numeru” z 2006 roku, twórcy odcinków licznych polskich seriali telewizyjnych. Na planie spotkali się koledzy z planu seriali „M jak miłość” Mikołaj Roznerski i Mateusz Janicki, którzy pojawili się również gościnnie w „Prawie Agaty”, gdzie na stałe gra Karolina Kominek. Ostanią w miłosnym kwadracie Natalię, zagrała Maria Pawłowska. Atutem filmu Wichrowskiego są zdjęcia Adama Bajerskiego, który pracował m.in. przy filmach Andrzeja Jakimowskiego „Zmruż oczy”, „Sztuczki” czy „Imagine”. Muzykę do filmu skomponował Mikołaj Bugajak, znany jako Noon, producent trzech pierwszych płyt Pezeta.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 14 lipca 2015, 22:00

 

 

ODZYSKAĆ HONOR CZ. 1
(The Lost Honour of Christopher Jefferies, ep. 1)
Miniserial, dramat, Wielka Brytania, 2014
Reżyseria: Roger Michell
Obsada: Jason Watkins, Shaun Parkers, Matthew Barker, Carla Turner

Nagroda BAFTA 2015 w kategorii najlepszy miniserial i za pierwszoplanową rolę dla Jasona Watkinsa. Ekscentryczny nauczyciel akademicki zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo kobiety i zniesławiony przez prasę. Historia oparta na faktach, wyreżyserowana przez byłego ucznia głównego bohatera. Plus epizodyczny występ Steve’a Coogana w roli samego siebie.

odzyskac honorChristopher Jefferies (Jason Watkins), 65-letni emerytowany nauczyciel angielskiego, jest właścicielem domu w Bristolu, którego część wynajmuje lokatorom. Prowadzi zdrowy styl życia, udziela się w kilku stowarzyszeniach i spotyka z przyjaciółmi. Niemniej ze względu na fryzurę i staromodny, zmanierowany sposób bycia, jest powszechnie uważany za ekscentryka. W grudniu 2010 roku jeden z najemców Chrisa, Greg Reardon (Matthew Barker), zgłasza, że jego partnerka Jo Yeates (Carla Turner) zaginęła. Jej ciało zostaje znalezione nieopodal domu Jefferiesa. Wkrótce policja aresztuje go pod zarzutem morderstwa, ale po trzech dniach przesłuchań nie jest w stanie postawić podejrzanemu zarzutów. W tym czasie prasa brukowa przeprowadza własne śledztwo i proces. Mieszkańcy Bristolu i cały kraj poznaje „lubieżnego”, „przerażającego” profesora, dziwaka i najpewniej zboczeńca. Po zwolnieniu z aresztu adwokat Chrisa, Paul Okebu (Shaun Parkers), i przyjaciele namawiają go, żeby walczył w sądzie o utracone dobre imię.

Historia przedstawiona w brytyjskim miniserialu „Odzyskać honor” wydarzyła się naprawdę. Scenariusz autorstwa Petera Morgana zatwierdził bohater wydarzeń Christopher Jefferies. Jednym ze studentów Jefferiesa w Clifton College w Bristolu był reżyser projektu, Roger Michell. W drugiej części miniserialu wystąpił w epizodzie brytyjski aktor i komik Steve Coogan, twórca postaci Alana Partridge’a, który w 2011 roku, wraz z Hugh Grantem, rzeczywiście zeznawał w sprawie podsłuchów telefonicznych w związku z debatą w sprawie wprowadzenia projektu Lorda Levesona, mającego na celu większą kontrolę mediów.
PREMIERA cz. 1: CANAL+ FILM, środa, 15 lipca 2015, 20:00
PREMIERA cz. 2: CANAL+ FILM, środa, 22 lipca 2015, 20:00

 

 

 

TRZY RAZY ŚMIERĆ
(Kill Me Three Times)
Komedia kryminalna, Australia, 2014
Reżyseria: Kriv Stenders
Obsada: Simon Pegg, Alice Braga, Bryan Brown, Teresa Palmer, Luke Hemsworth, Sullivan Stapleton

Komedia kryminalna w stylu Quentina Tarantino. Simon Pegg jako doświadczony detektyw-zabójca, a partnerują mu Alice Braga, Luke Hemsworth i Bryan Brown.

trzy razy smiercDetektyw – zabójca Charlie Wolfe (Simon Pegg) zdobywa dowody na romans Alice Taylor (Alice Braga) z przystojnym mechanikiem Dylanem (Luke Hemsworth). Majętny właściciel motelu, Jack Taylor (Callan Mulvey), zleca Charliemu zamordowanie niewiernej żony. Śledząc ją, detektyw odkrywa, że tylko on chce ją zabić. Wyręczają go, starannie pozorując wypadek, Lucy (Teresa Palmer) i jej mąż Nathan (Sullivan Stapleton). Wolfe dokumentuje działania nieostrożnej pary i postanawia upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Od tego momentu dla Charliego zaczynają się same problemy.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 17 lipca 2015, 22:30

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 11 DO 17 LIPCA 2015

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 9-12)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 11 lipca 2015

NA TROPIE KRÓLA LASU
(FloopaLoo, Where Are You?, ep 5-8)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, 11 lipca 2015

BRACTWO CZERWONEJ OPASKI
(Red Band Society, ep. 9)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 12 lipca 2015

NIEWIERNI
(Satisfaction, ep. 1, 2)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 12 lipca 2015

BROOKLYN 9-9 SEZON 2
(Brooklyn Nine-Nine 2, ep. 19, 20)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 14 lipca 2015

INCYDENT
(The Slap, ep. 3)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, środa, 15 lipca 2015

GRIMM 4
(GRIMM 4, ep. 5, 6)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 16 lipca 2015

 

 

NIEWIERNI
(Satisfaction, ep. 1, 2)
Serial dramatyczny, USA, 2014, 10 odc.
twórca: Sean Jablonski
Reżyseria: Kevin Bray, Michael Smith
Obsada: Matt Passmore, Stephanie Szostak, Blair Redford, Katherine LaNasa, Michelle DeShon

niewierniMałżeństwo w kryzysie wieku średniego. Neil przez przypadek odkrywa, że jego żona ma romans z żigolakiem. Próbując dociec przyczyn, sam po godzinach odgrywa jego rolę. Drugi sezon produkcji, która rozpoczęła „kulturową dyskusję o współczesnej miłości i małżeństwie” ma pojawić się jeszcze w 2015 roku. W obsadzie znany z serialu „The Glades” Matt Passmore i Stephanie Szostak.

Neil (Matt Passmore) i Grace (Stephanie Szostak) Trumanowie są małżeństwem około czterdziestki z 18-letnim stażem. Osiągnęli wszystko, co wydaje się niezbędne do szczęścia, a jednak nie spędzają już czasu nad basenem, który skłonił ich do kupienia pięknego domu, ani z dorastająca córką Aniką (Michelle DeShon), która ma własne problemy. Podczas gdy Neil pracuje 80 godzin tygodniowo, Grace próbuje po latach przerwy w życiu zawodowym powrócić na rynek pracy i zacząć realizować własne ambicje. Mała stabilizacja wali się gruzy gdy Neil odkrywa, że Grace spotyka się z młodym żigolakiem, Simonem (Blair Redford). W wyniku zbiegu okoliczności zszokowany mąż przejmuje jego telefon, a wraz z nim kontakty do klientek. Chcąc odkryć, czym kierują się kobiety korzystające z usług mężczyzn do towarzystwa, Neil zaczyna podszywać się pod Simona.

„Niewierni”, serial stworzony przez Seana Jablonskiego, to dobrze przyjęta przez krytyków i widzów produkcja o małżeństwie w średnim wieku, które próbuje poradzić sobie ze stagnacją i poważnym kryzysem ich związku. USA Network już zamówiło realizację drugiego sezonu. Uzasadniając decyzję, prezes stacji Chris McCumber zwrócił uwagę, że „Niewierni” rozpoczęli kulturową dyskusję o współczesnej miłości i małżeństwie. Jak podsumował jeden z recenzentów portalu fdb.pl „jest lekko, choć nie zawsze przyjemnie. Sceny dramatyczne przeplatają się z komediowymi. (…) Obsada jest też celnie dobrana”.

W „Niewiernych” główne role zagrali Matt Passmore, znany m.in. z serial „The Glades” oraz Stephanie Szostak („Diabeł ubiera się u Prady”, „Iron Man 3”). Partnerują im Blair Redford, Katherine LaNasa, Michelle DeShon oraz Deanna Russo. W roli fotografika, który pomaga Grace zaistnieć w świecie projektowania widzowie zobaczą Michaela Vartana, gwiazdora seriali „Bates Motel” i „Agentka o stu twarzach”.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 12 lipca 2015, 22:00, dwa odcinki

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.