Canal+ premiery filmowe od 11 do 17 kwietnia 2015

47 roninowW tym tygodniu w Canal+: film akcji „47 Roninów”, komedia fantasy 'Rycerze (nie) na niby”, 2 część miniserialu „Trzy razy Manon”, film kostiumowy „Markiza Angelika”  oraz film akcji „Sabotaż”.

CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 11 kwietnia 2015, 21:00

47 RONINÓW (47 Ronin)
Film akcji, fantasy, USA, 2013
Reżyseria: Carl Erik Rinsch
Obsada: Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Tadanobu Asano, Rinko Kikuchi, Kō Shibasaki, Jin Akanishi, Min Tanaka

47 roninowJaponia, XVIII wiek. Półkrwi Japończyk Kai (Keanu Reeves) zostaje jako dziecko znaleziony w lesie i przygarnięty przez księcia Ako – Naganoriego Asano (Min Tanaka). Dorastając w jego domostwie, zakochuje się ze wzajemnością w Mice (Kō Shibasaki), córce swego pana. Tymczasem Asano ma przyjąć na swoim dworze szoguna Tsunayoshi (Cary-Hiroyuki Tagawa). Do wizyty ma go przygotować wpływowy urzędnik z dworu szoguna, lord Kira (Tadanobu Asano). Zamiast tego z pomocą Wiedźmy (Rinko Kikuchi) doprowadza on do haniebnej śmierci Asano. Przejmuje jego księstwo, wypędza jego 300 samurajów i więzi córkę. Kilka miesięcy później jeden z samurajów i najbliższy przyjaciel Asano, Kuranosuke Oishi (Hiroyuki Sanada), zbiera 46 roninów i przygotowuje z nimi zemstę na Kirze. Dołącza do nich Kai. Wojownicy stawiają czoło ogromnej armii lorda, wspieranej przez Wiedźmę i ciemne moce. Lord Kira próbuje zmusić Mikę do ślubu.

Debiut fabularny Carla Erika Rinscha jest pierwszym hollywoodzkim projektem podejmującym temat zemsty 47 roninów. Historia zaczęła się w 1701 roku. Wkrótce po śmierci samurajów trafiła jako Chūshingura do teatrów kabuki oraz bunraku (teatr kukiełkowy). Legendę utrwaliła opera, literatura, manga, sztuki plastyczne, a w końcu kino i telewizja. W Japonii zekranizowano ją 6-krotnie, wliczając 9-odcinkowy serial „Chushingura” z 2004 roku. Reżyser miał o tyle trudne zadanie, że Japończycy są bardzo przywiązani do legendy. Co roku 14 grudnia w mieście Ako w prefekturze Hyogo odbywa się festiwal ku pamięci 47 samurajów, codziennie tysiące zwiedzających oddaje im hołd na cmentarzu Sengaku-ji. Scenariusz do filmu stworzyli Chris Morgan i Hossein Amini, autorzy m.in. „Szybkich i wściekłych: Tokio Drift”. Na wielu płaszczyznach odbiega on od legendy. Głównym bohaterem jest tu pół krwi Japończyk, w którego wcielił się Keanu Reeves. Jednym z pierwowzorów postaci jest najprawdopodobniej William Adams, angielski żeglarz, który został pierwszym samurajem pochodzącym z Zachodu. Aby nadać „47 roninom” Carla Erika Rinscha autentyczności, do obsady zaangażowano wielu znanych japońskich aktorów, takich jak: Hiroyuki Sanada, nominowana do Oscara za rolę w filmie „Babel” Rinko Kikuchi czy popularny w Kraju Kwitnącej Wiśni piosenkarz Jin Akanishi.

CHŪSHINGURA, CZYLI PRAWDZIWA HISTORIA 47 RONINÓW
Historia miała miejsce w latach 1701-02. W owym czasie Japonią rządził z Edo (dzisiejszego Tokio) shōgun Tsunayoshi Tokugawa, a cesarz przebywał w stolicy – Kioto. Raz w roku cesarz wysyłał do shōguna wizytatora, którego należało ugościć z należnym mu szacunkiem. Do przyjęcia wysłanników cesarza wskazano dwóch młodych, nieobeznanych z dworską etykietą lordów (daimyō) – Naganoriego Asano z Ako i Sama Kamei z Tsumano. Do pomocy wyznaczono im mistrza ceremoniału Kirę Yoshinaka. Zgodnie z obyczajem Asano i Kamei ofiarowali urzędnikowi prezenty. Kira uznał je za nieodpowiednie i zaczął traktować młodych daimyo z pogardą. Kamei, oburzony zachowaniem Kiry, głośno protestował. Jego podwładni, bojąc się by nie popełnił jakiegoś głupstwa, po kryjomu przekupili Kirę, który zaczął lepiej traktować Kamei. Niestety nadal dręczył Asano. W końcu na dworze szoguna w Edo Asano nie wytrzymał impertynencji urzędnika. Sprowokowany i upokorzony, ranił go mieczem, co stanowiło drastyczne naruszenie obyczaju. Kira został tylko draśnięty, ale prawo shōgunatu zabraniało dobywania miecza na terenie zamku Edo. Mający 34 lata Asano został skazany na popełnienie rytualnego samobójstwa – seppuku. Jego ziemie skonfiskowano, rodzinę pozbawiono środków do życia, a samurajów rozpędzono, czyniąc z nich roninów. Kira Yoshinaka zdawał sobie sprawę, że grozi mu wendeta ze strony wojowników Asano i zamienił swoją posiadłość w warownię. Oishi, dowódca roninów gotowych do zemsty, wymyślił więc taktykę na zmylenie czujności przeciwnika. Przez wiele miesięcy byli samurajowie pana Asano sprawiali wrażenie zdemoralizowanych i zrezygnowanych. Sam Oishi często był widywany pijany w towarzystwie prostytutek. Plan zdał egzamin. Kira był przekonany o upadku moralnym poddanych pana Asano i rozluźnił ochronę. Wówczas Oishi zebrał samurajów i przedstawił plan ataku. Z początkowych 50 zostało ich tylko 47 – jeden popełnił samobójstwo w rocznicę śmierci swego pana, a dwóch innych zginęło w pojedynkach. 22 miesiące po śmierci Asano samurajowie dokonali zemsty. Głowę Kiry zanieśli na grób Asano. Następnie oddali się w ręce sprawiedliwości. Po tygodniach debat skazano ich na śmierć, ale poprzez honorowe seppuku. Darowano życie tylko najmłodszemu z nich, 14-letniemu roninowi, który dożył 80 lat, a po śmierci został pochowany obok towarzyszy broni i pana Asano na cmentarzu Sengaku-ji.

 

CANAL+, niedziela, 12 kwietnia 2015, od 21:00

PIRACI 2 (Black Sails 2)
Serial sensacyjny, USA, RPA, 2015, 10 odc.
twórcy: Robert Levine, Jonathan E. Steinberg
obsada: Toby Stephens (kapitan Flint), Hannah New (Eleanor Guthrie), Luke Arnold (John Silver), Zach McGowan (kapitan Charles Vane), Toby Schmitz (Rackham), Clara Paget (Anne Bony), Louise Barnes (Miranda Barlow), Roland Reed (Dufresne), Robert Hobbs (Jenks), Ben Hornigold (Patrick Lyster), Tadhg Murphy (Ned Low)

Budzący największą grozę, najinteligentniejszy z przywódców Złotej Ery Piractwa kapitan Flint (Toby Stephens) zostaje skazany na śmierć przez własną załogę. Ma niewiele czasu, by z pomocą młodego żeglarza Johna Silvera (Luke Arnold) znaleźć sposób, by ocalić życie i odzyskać władzę na okręcie. Determinacja Flinta, by zdobyć złoto ze statku Urca de Lima i ochronić Nassau przez zewnętrznymi i wewnętrznymi zagrożeniami nie ma granic. Zwłaszcza, że w czasie jego nieobecności port zmienia się nie do poznania. Fort przejmuje Charles Vane (Zach McGowan) i jego załoga, a Eleanor Guthrie (Hannah New) staje do konfrontacji z bezwzględnym Nedem Lowem, który sprawdza na wyspę skarb ogromnej wartości. W jego obliczu okaże się, kto jest człowiekiem, a kto potworem. Jednocześnie akcja drugiego sezonu przenosi widzów do Londynu pierwszej połowy XVIII wieku, do czasów kiedy Flint był porucznikiem brytyjskiej floty i poznał Mirandę Barlow (Louise Barnes). Teraz w obliczu nieoczekiwanych okoliczności oboje muszą rozliczyć się z przeszłością, a Miranda po raz kolejny zaryzykuje wszystko, by ratować Flinta.

Dynamiczna akcja, bezlitosna rywalizacja, zapierające dech w piersi sceny bitew i urzekające obrazy dzikiej natury. Do tego wyraźnie zarysowane postacie: skrywający mroczne sekrety mężczyźni i piękne, silne kobiety. „Piraci” to widowiskowy serial, nad którego stroną wizualną czuwa Michael Bay, reżyser m.in. czterech filmów z cyklu „Transformers”, „Armageddonu” i „Pearl Harbour”. Bay, który z wynikiem 5,5 miliarda dolarów zajmuje 4. miejsce na liście najbardziej dochodowych reżyserów wszech czasów, zagwarantował „Piratom” kinowy rozmach i godne nagrody Emmy efekty specjalne. „Piraci” zostali bowiem nagrodzeni przez Amerykańską Akademię Telewizyjną statuetkami Emmy właśnie za efekty specjalne i montaż dźwięku, a także wyróżnieni nominacjami za czołówkę i najlepszy muzyczny motyw przewodni. Twórcami serialu są Jon Steinberg i Robert Levine.
Akcja „Piratów” jest osadzona w 1715 roku i skupia się na kapitanie Flincie (w tej roli Toby Stephens) i jego pragnieniu przejęcia złota z hiszpańskiego okrętu-skarbca Urca de Lima. Pomaga mu w tym młody żeglarz John Silver. Piraci wyznaczyli jako miejsce zbytu skradzionych towarów port Nassau na brytyjskiej wyspie New Providence. Władzę w porcie sprawuje Eleanor Guthrie (Hannah New), która sprzedając towary na legalnych rynkach, pozwala piratom się wzbogacić. By utrzymać pozycję i zapewnić Nassau dalszy rozwój, Eleonor musi mierzyć się nie tylko ze zbuntowanymi piratami, ale też zagrożeniem związanym z powracającymi Brytyjczykami. Wśród bohaterów serii można znaleźć postacie historyczne, takie jak Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham (Toby Schmitz), Anne Bony (Clara Paget), Ben Hornigold (Patrick Lyster).
Drugi sezon „Piratów” zadebiutował w USA 24 stycznia 2015 roku. Pierwszy odcinek obejrzało w sumie 4 miliony widzów, co daje 27% wzrost widowni w porównaniu do finałowego odcinka sezonu pierwszego (1.77 miliona). W październiku 2014 zatwierdzono realizację części trzeciej, która pojawi się w roku 2016. Zdaniem szefa stacji Starz Chrisa Albrechta, „Piraci” to obiecująca produkcja, która może gościć na ekranach przez wiele lat.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 21:00

RYCERZE (NIE) NA NIBY (Knights of Badassdom)
Fantasy, horror, komedia, USA, 2014
Reżyseria: Joe Lynch
Obsada: Peter Dinklage, Steve Zahn, Ryan Kwanten

KNIGHTS OF BADASSDOMHung (Peter Dinklage), Eric (Steve Zahn) i Joe (Ryan Kwanten) są fanami gry LARP (live action role-playing). Spotykają sie w lesie, by wraz z innymi graczami odegrać rozgrywający się w średniowieczu scenariusz gry. W trakcie zabawy niechcący przyzywają zło rodem z Piekła pod postacią krwiożerczego demona sukkuba.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 14 kwietnia 2015, 21:00

TRZY RAZY MANON ODC. 2 (Trois fois Manon, ep. 2/3)
Miniserial, Francja, 2014
Reżyseria: Jean-Xavier de Lestrade
Obsada: Alba Gaïa Bellugi, Naidra Ayadi, Yannick Choirat, Alix Poisson, François Loriquet, Claire Bouanich

Manon (Alba Gaïa Bellugi) jest zbuntowaną, agresywną i udręczoną 15-latką. Pewnego wieczoru podczas napadu bulimii, rzuca się na matkę z nożem. Sąd dla nieletnich kieruje Manon na sześć miesięcy do zamkniętego ośrodka resocjalizacyjnego. Trudno jej się przystosować do rygorystycznego regulaminu ośrodka. Do tego musi skonfrontować się miejscowymi klanem, na czele którego stoi Lola (Claire Bouanich).

Składający się z 3 odcinków miniserial wyreżyserował Jean-Xavier de Lestrades, zdobywca Oscara 2002 dla najlepszego dokmunetu pełnometrażowego za „Morderstwo w niedzielny poranek”. Scenariusz do „Trzy razy Manon” de Lestrades napisał wspólnie z Antoine’em Lacomblez’em, z którym pracował wcześniej przy filmie „La Disparition”.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 15 kwietnia 2015, 21:00

MARKIZA ANGELIKA
(Angélique)
Kostiumowy, romans, Austria, Belgia, Czechy, Francja, 2013
reżyseria: Ariel Zeïtoun
obsada: Nora Arnezeder, Gérard Lanvin, Mathieu Kassovitz, David Kross

markiza angelikaFrancja, druga połowa XVII wieku. Młoda arystokratka Angélique de Sancé de Monteloup (Nora Arnezeder) musi poślubić znacznie starszego od siebie hrabiego Tuluzy Joffreya de Peyrac (Gérard Lanvin), zwanego z racji charakterystycznej ułomności Wielkim Kulawcem z Langwedocji. Jest zrozpaczona , gdyż od dawna kocha innego mężczyznę, Nicolasa (Mathieu Kassovitz). Z czasem piękna dziewczyna przekonuje się do mężczyzny, z którym związał ją los. Hrabia okazuje się mądrym, postępowym człowiekiem, który dorabia się ogromnego majątki. To zwraca uwagę króla Ludwika XIV (David Kross), który chce go pozbawić złota i wpływów. Oskarża więc hrabiego o herezję i skazuje na śmierć. Angelika postanawia stanąć do walki nie tylko o życie męża, ale także przeciwstawiać się tyranii i niesprawiedliwości króla Ludwika XIV.

Postać markizy Andżeliki narodziła się na kartach cyklu powieści Anne i Serge’a Golonów . Popularność książek skłoniła francuskich filmowców do przeniesienia historii na ekran. W latach 60. XX wieku powstała seria 5 filmów, w których tytułowa rolę zagrała Michèle Mercier. Na cykl składały się: „Markiza Angelika”, „Piękna Angelika”, „Angelika i król”, „Angelika wśród piratów” i „Angelika i sułtan”.

 

PREMIERA ODC 3 i 4: CANAL+, czwartek, 16 kwietnia 2015, od 21:00

EXTANT: PRZETRWANIE (Extant)
Serial science fiction, USA, 2014, 13 odcinków
Twórca: Mickey Fisher
Obsada: Halle Berry  (Molly Woods), Goran Visnjic  (John Woods), Pierce Gagnon  (Ethan Woods), Hiroyuki Sanada  (Hideki Yasumoto), Camryn Manheim  (Sam Barton), Grace Gummer  (Julie Gelineau), Michael O’Neill  (Alan Sparks), Charlie Bewley (Odin James)

Pracująca dla korporacji ISEA astronautka Molly Woods (Halle Berry) powraca z trwającej ponad rok samotnej misji w kosmosie. Próbuje na nowo odnaleźć się na Ziemi oraz w rodzinie. Odnawia relacje z mężem Johnem i ich synem Ethanem, który jest prototypowym androidem, stworzonym przez Johna w laboratorium jego firmy Humanichs Corp. Wkrótce po powrocie okazuje się, że Molly jest w ciąży, co wydaje się całkowicie niemożliwe. Zaczyna podejrzewać, że była królikiem doświadczalnym w rękach swojego szefa i przyjaciela Alana Sparksa (Michael O’Neill ), ale rzeczywistość okazuje się bardziej skomplikowana. Doświadczenia Molly i jej działania zmieniają bieg historii.

„Extant” to kolejny projekt telewizyjny sygnowany nazwiskiem Stevena Spielberga, który jest producentem wykonawczym serialu. W główną bohaterkę wcieliła się laureatka Oscara® za „Czekając na wyrok” Halle Berry, która pełni również funkcję producentki. Berry debiutowała na ekranie 26 lat temu w serialu „Living Dolls”, będącym spin-offem „Who’s the Boss?”. Dziś jest jednak znana przede wszystkim z roli mutantki Storm z kinowej serii „X-men”, jako „Kobieta-kot”, a także pierwsza czarnoskóra dziewczyna Bonda z produkcji „Śmierć nadejdzie jutro”. W „Extant” partneruje jej Goran Visnjic, który wciela się w męża Molly, biotechnologa, który stworzył dziecko-androida i wierzy, że pewnego dnia ludzie i roboty będą mogły koegzystować ze sobą na równych warunkach. Ethana, chłopca-robota, którego wychowują Woodsowie zagrał Pierce Gagnon. W Julie, współtwórczynię i przyjaciółkę Ethana i jego ojca, wcieliła się Grace Gummer, a w jej chłopaka, który jest przeciwny obecności androidów w życiu ludzi – Charlie Bewley. Ważnymi postaciami w serialu są także: szef Molly – Alan Sparks (Michael O’Neill), którego córka zginęła podczas jednej z misji w kosmosie oraz tajemniczy przedsiębiorca Hideki Yasumoto (Hiroyuki Sanada), który finansuje badania Johna, ale jest bardziej zainteresowany jego żoną i potomkiem, którego ma urodzić.

Wymyślony przez Mickeya Fishera „Extant” został wybrany przez krytyków jednym z najbardziej obiecujących tytułów roku (Critics’ Choice Television Award for Most Exciting New Series 2014). Pierwszy odcinek zgromadził w USA przed telewizorami 9,58 miliona widzów i choć jego popularność nie utrzymała się na tak spektakularnym poziomie, została zamówiona realizacja drugiego sezonu, który pojawi się 1 lipca 2015.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 17 kwietnia 2015, 23:05

SABOTAŻ (Sabotage)
Film akcji, thriller, USA, 2014
reżyseria: David Ayer
obsada: Arnold Schwarzenegger, Sam Worthington, Olivia Williams, Terrence Howard, Joe Manganiello, Harold Perrineau, Max Martini, Josh Holloway, Mireille Enos

sabotazJohn Wharton (Arnold Schwarzenegger) stoi na czele elitarnej jednostki do walki z narkotykami. Jego ludzie gotowi są bez wahania skoczyć za nim w ogień. Dzięki ich zaangażowaniu udaje się ująć jednego z ważniejszych bossów narkotykowej mafii. Po udanej akcji zlikwidowania siedziby kartelu ekipa Johna Breachera postanawia ukraść z gigantycznego bloku znalezionych pieniędzy 10 milionów dolarów. Ukrywają zdobycz, ale kiedy po nią wracają, pieniędzy już nie ma. Trwa tymczasem śledztwo w sprawie kradzieży, a cała jednostka zostaje zawiedzona na pół roku. Po zakończeniu dochodzenia agenci dowodzeni przez Breachera zaczynają ginąć w makabrycznych okolicznościach. Śledztwo prowadzi policjantka Caroline Brentwood (Olivia Williams).

„Sabotaż” wyreżyserował David Ayer, który dał się poznać jako scenarzysta „Dnia próby” oraz jako reżyser m.in. „Bogów ulicy”. W gwiazdorskiej obsadzie filmu, obok Schwarzeneggera i Olivii Williams, grają Terrence Howard („Miasto gniewu”), Joe Manganiello („Magic Mike”), Sam Worthington („Avatar”), Harold Perrineau (serial „Zagubieni”), Josh Holloway (serial „Zagubieni”) i Mireille Enos (serial „Dochodzenie”).

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.