Canal+ premiery filmowe od 9 do 15 sierpnia 2014

Percy jackson morze potworowW kolejnym tygodniu sierpnia w Canal+: druga część przygodowego filmu „Percy Jackson: Morze potworów”, film przygodowy „Dary anioła: Miasto kości”, komedia „Narzeczona antychrysta”, francuska komedia „Książę nie z tej bajki”, hiszpański niemy film „Śnieżka” oraz francuski thriller „Perfekcjonista”.

 CANAL

 

 

 

 PREMIERA: CANAL+, sobota, 9 sierpnia 2014, 21:00

PERCY JACKSON: MORZE POTWORÓW (Percy Jackson: Sea Of Monsters)

przygodowy/familijny/ fantasy, USA, 2013

reżyseria: Thor Freudenthal

występują: Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Stanley Tucci, Douglas Smith, Leven Rambi, Anthony Head, Nathan Fillion

Percy jackson morze potworowPercy Jackson (Logan Lerman) był dyslektykiem z ADHD, który nagminnie popadał w tarapaty. Pewnego dnia okazało się, że jest synem Posejdona, boga mórz i z dnia na dzień stał się częścią wyprawy, mającej na celu uratowanie świata. Po powrocie do Obozu Herosów, Percy dowiaduje, że ma przyrodniego brata, cyklopa o imieniu Tyson (Douglas Smith). Tymczasem słabnie magiczna granica obozu dla półbogów. Aby go ocalić, Percy z przyjaciółmi (Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson) muszą odnaleźć Złote Runo. Trafiają do Waszyngtonu, a potem na Florydę. Wypływają na wody Morza Potworów, znanego pośród ludzi jako Trójkąt Bermudzki. Stawiają też czoła mechanicznemu bykowi, który zionie ogniem, potworom morskim, cyklopom i innym półbogom.

Autorem historii nastolatka, który nagle dowiaduje się, że jest synem greckiego boga jest Rick Riordan, którzy przez wiele lat uczył mitologii greckiej w gimnazjum. Pięciotomowy cykl przygodowo-fantastyczny opublikowano w ponad 35 krajach, sprzedano go w około 20 milionach egzemplarzy i przez 177 tygodni widniał na liście bestsellerów „New York Timesa” w kategorii literatury dziecięcej. Do napisania książek Riordana zainspirował syn Haley, chłopak ze zdiagnozowaną dysleksją i nadpobudliwością psychoruchową, który nie radził sobie z przyswojeniem mitologii greckiej.

Reżyserem ekranizacji drugiej części opowieści został Thor Freudenthal, który zrealizował projekt według scenariusza Marca Guggenheima. Producentem wykonawczym został Chris Columbus, który wyreżyserował pierwszą część „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna”. W roli Percy’ego Jacksona ponownie wystąpił Logan Lerman, młody aktor z ciekawą filmografią – zagrał m.in. w „Patriocie” u boku Mela Gibsona, „Czego pragną kobiety”, „Efekcie motyla” z Ashtonem Kutcherem oraz w „3:10 do Yumy”. W córkę bogini mądrości, Ateny, a jednocześnie sympatię Percy’ego znów wcieliła się Alexandra Daddario, a w Grovera, jego najlepszego przyjaciela, który jest gotów za niego zginąć – Brandon T. Jackson. Luke’a, syna Hermesa i posłańca bogów, zagrał Jake Abel. Jego bohater odziedziczył po ojcu podłość, bystrość i tajemniczość. W pierwszym filmie ukradł piorun Zeusa, a tym razem postanawia przeciągnąć kilku półbogów na mroczną stronę i ożywić Kronosa”. Clarisse LaRue, nową półboginię w Obozie Herosów, córkę Aresa, boga wojny gra Leven Rambi, a miejsce Pierce’a Brosnana w roli Centaura Chirona zajął Anthony Head. W filmie wystąpił również nominowany do Oscara i nagrodzony Emmy i Złotym Globem Stanley Tucci, który wciela się w Dionizosa. – „To bóg wina i hedonizmu. Lubię wino, więc uznałem, że to rola dla mnie” – śmieje się aktor, który jako Dionizos ma wąsy, brodę, perukę i spory brzuszek.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 10 sierpnia 2014, 21:00

DARY ANIOŁA: MIASTO KOŚCI (Mortal Instruments: City Of Bones)

Przygodowy, fantasy, USA, Niemcy, Kanada, 2013

Reżyseria: Harald Zwart

Obsada: Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Robert Sheehan, Jonathan Rhys Meyers, Lena Headey, Jemima West, Kevin Zegers, Aidan Turner, Jared Harris

dary aniola miasto kosciClary Fray (Lily Collins) jest przeciętną nastolatką, która odkrywa, że wywodzi się z pradawnego klanu Nocnych Łowców, sekretnej kasty wojowniczych półaniołów, którzy od bronią nieświadomego zagrożenia świata przed demonami. Po tajemniczym zniknięciu matki (Lena Headey), Clary dołącza do Nocnych Łowców, którzy pokazują jej inne oblicze Nowego Jorku, zwane Podziemiem. To miejsce pełne demonów, czarnoksiężników, wampirów, wilkołaków oraz innych śmiertelnie niebezpiecznych potworów. To w tym nieznanym zwykłym ludziom świecie od stuleci rozgrywa się nieustanna walka dobra ze złem, zapoczątkowana przez anioła Razjela, który zmieszał swoją krew z krwią ludzi w kryształowym Kielichu. Teraz każdy, kto się z niego napije, staje się członkiem rasy półludzi, półaniołów, która jest obdarzona wielką siłą i magicznymi zdolnościami. Clary dostaje się pod skrzydła Hodge’a Starkweathera (Jared Harris), doświadczonego Nocnego Łowcy, który zajmuje się także edukacją Jace’a (Jamie Campbell Bower), Aleca (Kevin Zegers) i Isabelle (Jemima West). W nowym świecie Clary towarzyszy jej najlepszy przyjaciel, zwykły śmiertelnik Simon (Robert Sheehan), który od dzieciństwa potajemnie się w niej kocha.

Film został oparty na pierwszej z pięciu części serii powieści dla młodzieży „Dary Anioła”, stworzonej przez Cassandrę Clare. Powieść „Dary Anioła: Miasto kości” zdobyła wielką popularność na świecie i przez długi czas utrzymywała się na pierwszym miejscu prestiżowej listy „New York Timesa”. Rozpisana na różne kontynenty i rozciągnięta na stulecia, seria ma rzesze oddanych fanów, z którymi Clare utrzymuje stały kontakt. Ekranizujący „Miasto kości” Harald Zwart, kiedy miał pytania czy wątpliwości, często kierował się do Cassandry, a za jej pośrednictwem do czytelników, by konsultować film. Główną rolę zagrała w nim Lily Collins, znana m.in. z „Królewny Śnieżki” Tarsema Singha i „Porwania” Johna Singeltona. Widzowie CANAL+ mogli ją ostatnio oglądać w filmie „Bez miłości ani słowa”, w którym zagrała u boku Grega Kinneara, Jennifer Connelly i Kristen Bell. Najlepszym przyjacielem Clary jest Simon Lewis, nieśmiały chłopak, którego zna od dzieciństwa i który potajemnie podkochuje się w niej, co widzą wszyscy oprócz Clary. W Simona wcielił się Robert Sheehan, kolejna wschodząca gwiazda, Irlandczyk, który zdobył popularność występami w serialu „Wyklęci”. Simon musi sobie poradzić z faktem, że Clary jest zafascynowana pięknym, inteligentnym i nieco aroganckim Nocnym Łowcą, Jace’em Waylandem, którego zagrał Jamie Campbell Bower, brytyjski aktor, znany z trzech ostatnich części „Sagi Zmierzch”. Jace, po tym, jak został osierocony, wychowywał się z Isabelle i jej starszym bratem Alekiem. W rodzeństwo wcielili się Jemima West (“Rodzina Borgiów”) i Kevin Zegers, znany z serialu „Plotkara” i filmu „Kolonia”, w którym wystąpił wraz z Billem Paxtonem i Laurence’em Fisburne’em. W filmie można także zobaczyć Jonathana Rhysa Meyersa, który gra eleganckiego, ale diabelnie niebezpiecznego Valentine’a oraz Lenę Headey („Gra o tron”), która wcieliła się matkę Clary.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 21:00

NARZECZONA ANTYCHRYSTA (Rapture-Palooza)

Komedia, fantasy, USA, 2012

Reżyseria: Paul Middleditch

Obsada: Craig Robinson, Anna Kendrick, John Francis Daley, Ken Jeong

narzeczona antychrystaLindsey Lewis (Anna Kendrick) i jej chłopak Ben House (John Francis Daley) odkrywają, że wraz z innymi mniej wartościowymi duszami nie załapali się na wniebowzięcie. Ludzie, którzy pozostali na Ziemi muszą teraz walczyć o siebie w świecie pełnym żądnych ich krwi złym istotom. Kontrolę w rządzie przejmuje były polityk Earl Gundy (Craig Robinson), który od tej pory nazywa się „Bestią”. Pracuje dla niego ojciec Bena, który próbuje ściągnąć do interesu również Lindsey i Bena. Początkowo nie chcą się zgodzić, ale marzenie, by otworzyć własny sklep z kanapkami, sprawia że ulegają pokusie. Zauroczona dziewczyną Bestia, daje jej osiem godzin, by zdecydowała, czy chce za niego wyjść za maż. Jeśli nie, Antychryst zabije wszystkich, których Lindsey kocha.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 12 sierpnia 2014, 21:00

KSIĄŻĘ NIE Z TEJ BAJKI (Under The Rainbow)

Komedia, Francja, 2013

Reżyseria: Agnès Jaoui

Obsada: Agathe Bonitzer, Arthur Dupont, Valérie Crouzet, Jean-Pierre Bacri, Dominique Valadié, Benjamin Biolay, Agnès Jaoui, Laurent Poitrenaux, Béatrice Rosen, Didier Sandre, Nina Meurisse, Clément Roussier

kasiaze nie z tej bajkiLaura ma 24 lata i bardzo romantyczne wyobrażenie o miłości. Wciąż czeka na upragnionego „księcia z bajki”. Pewnego dnia spotyka na imprezie przystojnego i intrygującego Sandra, który nie jest typem twardziela. Jest raczej nieśmiały i zniewieściały, a jednak Laurze wydaje się, że poznała wreszcie właściwego mężczyznę. Wkrótce dziewczyna zawiera znajomość z fascynującym Maxime’em i zaczyna się problem z wyborem. Sprawy nie ułatwiają Laurze rodzice, którzy w każdym kandydacie na zięcia dopatrują się wszystkiego, co najgorsze. „Książę nie z tej bajki” to komedia twórców nominowanego do Oscara filmu „Gusta i guściki” w reżyserii Agnès Jaoui, laureatki Złotej Palmy, czterech Cezarów oraz Europejskiej Nagrody Filmowej.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 13 sierpnia 2014, 21:00

ŚNIEŻKA (Blancanieves)

Przygodowy, niemy, Belgia, Francja, Hiszpania, 2012

Reżyseria i scenariusz: Pablo Berger

Obsada: Macarena García, Sofía Oria, Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Ángela Molina

sniezkaMała Carmen (Sofía Oria) nigdy nie poznała swojej pięknej, zmarłej przedwcześnie matki. Ojciec (Daniel Giménez Cacho), niegdyś sławny torreador, zaniedbuje córkę, ulegając złemu wpływowi nowej żony (Maribel Verdú). Macocha z całego serca nienawidzi dziecka i pewnego dnia postanawia pozbyć się go raz na zawsze. Dziewczynce udaje się uniknąć śmierci. Spotyka wesołą kompanię małych torreadorów, którzy przyjmują ją do swojej grupy i dają przezwisko Śnieżka. Carmen (Macarena García) pragnie pójść w ślady ojca i stać się mistrzynią corridy. Zła macocha, kiedy dowiaduje się, że Śnieżka żyje, postanawia dokonać zbrodni.

„Śnieżka” Pabla Bergera jest nową wersją słynnej baśni braci Grimm. W stylizowanej na czarno-biały film z lat 20. XX wieku opowieści słowa zastąpiła gra aktorska, mimika oraz muzyka nawiązująca do flamenco. Jej autorem jest Alfonso Vilallonga, który ma na koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do „Moje życie beze mnie” w reżyserii Isabel Coixet. Berger zaprosił do pracy nad „Śnieżką” wybitnych hiszpańskich artystów. Macochę zagrała Maribel Verdú, pamiętana z „Tetro” Francisa Forda Coppoli, „I twoją matkę też”, gdzie zagrała u boku Gaela Garcíi Bernala i Diego Luny czy „Labiryntu Fauna” Guillermo del Toro. W ojca Śnieżki wcielił się Daniel Giménez Cacho, który wystąpił m.in. w „Złym wychowaniu” Pedra Almodóvara i „Dorwać Gringo” u boku Mela Gibsona. W tytułowej roli pojawia się młoda i piękna Macarena García. „Śnieżka” była oficjalnym kandydatem Hiszpanii do Oscara, zdobyła 32 nagrody przemysłu filmowego, w tym 10 statuetek Goya.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 15 sierpnia 2014, 21:00

PERFEKCJONISTA (11.6)

Thriller, kryminał, Francja, 2013

Reżyseria: Philippe Godeau

Obsada: François Cluzet, Bouli Lanners, Corinne Masiero, Juana Acosta, Johan Libéreau, Mireille Franchino, Stéphan Wojtowicz, Jean-Claude Lecas

perfekcjonistaToni Musulin (François Cluzet) pracuje jako konwojent w firmie ochroniarskiej. Jest punktualny, pracowity, trzyma się z dala od związków zawodowych. Codziennie jeździ do pracy rowerem w tym samym, roboczym uniformie i za 1700 euro miesięcznie ryzykuje życiem. Pracodawcy go nie szanują, zwracają się do niego, jakby był nikim. Gdy po latach oszczędzania, w końcu kupuje sobie używane Ferrari, nagle inni zaczynają postrzegać go inaczej. I on również widzi w lustrze odbicie innego człowieka. Pewnego dnia postanawia zemścić się na swoim pracodawcy, który przez lata go oszukiwał i upokarzał. Opracowuje błyskotliwy plan, który wprowadza w życie z chirurgiczną precyzją. 5 listopada 2009 roku, o godzinie 10:00, po kilku miesiącach przygotowań, zasiada w opancerzonej furgonetce, w której jest 11,6 miliona euro i odjeżdża. Kradnie ogromne pieniądze i nikogo przy tym nie skrzywdzi, nie stosuje przemocy, nie przelewa krwi. Pieniądze chowa za specjalnie w tym celu zbudowaną ścianką w garażu.

 

Film Philippe’a Godeau jest oparty na prawdziwej historii. Urodzony w 1970 roku Toni Musulin, syn serbskiego imigranta, przeszedł do historii francuskiej kryminalistyki jako sprawca napadu stulecia. W 2009 roku mężczyzna, który pracował jako ochroniarz opancerzonego samochodu konwojowego, ukradł 11,6 miliona euro, należące do Banque de France. Musulin bardzo starannie przygotował się do skoku. Zanim wprowadził w życie swój plan, zerwał wszelkie więzi ze znajomymi. W czasie kradzieży nie użył przemocy, nie sięgnął po broń. Policja odnalazła część zrabowanej kwoty – 9,1 miliona euro. Nie wiadomo, co stało się z resztą pieniędzy. Sam Musulin zaprzecza jakoby miał z tym coś wspólnego. W zbiorowej świadomości Musulin okradł złodziei, bowiem w 2009 roku dla wszystkich było jasne, że to banki odpowiadają za światowy kryzys. Musulin odsiaduje wyrok w więzieniu w Corbas. 11 maja 2010 roku sąd skazał go na trzy lata więzienia, ale kilka miesięcy później wyrok przedłużono o kolejne dwa lata – dodając do zarzutu rabunku próbę oszustwa ubezpieczeniowego. Skazaniec przebywa w odosobnionej celi i może widywać się tylko ze swoimi prawnikami.

 

 

SERIALE

 

MICHAEL J. FOX SHOW – serial komediowy, odc. 3-4/22

PREMIERA: CANAL+, soboty po dwa odcinki, od 2 sierpnia 2014, 14:00

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 4/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC – serial komediowy, odc. 8/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 12/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 6/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, godz. 21:00

 

RIPPER STREET – serial kryminalny, odc. 7/8

PREMIERA: CANAL+ Film, piątki godz. 23:15

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.