Canal+ premiery filmowe od 8 do 14 października 2016

sufrazystkaW tym tygodniu w Canal+: brytyjski film historyczny „Sufrażystka”, węgierska komedia romantyczna „Lisa, lisia wróżka”, australijski dramat CANAL„Powrót”, brytyjski film biograficzny „Mama Tina”, film akcji „Mordercza miłość” oraz nowy szwedzki serial kryminalny „Jordskott – Las zaginionych”.

SUFRAŻYSTKA
(Suffragette)
historyczny, Wielka Brytania , 2015
reżyseria: Sarah Gavron
obsada: Carey Mulligan, Meryl Streep, Anne-Marie Duff, Helena Bonham Carter, Ben Whishaw, Romola Garai, Brendan Gleeson

Meryl Streep (”Boska Florence”), Helena Bonham Carter („Alicja w Krainie Czarów”) i Carey Mulligan (“Była sobie dziewczyna”) w rolach twardych kobiet, które zmieniły bieg historii.

sufrazystkaBez nich historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone, silne kobiety, które domagały się praw – wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania im praw wyborczych. To ich walka zmieniła historię XX wieku, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 października, godz. 21:00

 

 

LIZA, LISIA WRÓŻKA
(Liza, a rókatündér)
komedia romantyczna, Węgry, 2015
Reżyser: Károly Ujj Mészáros
Obsada: Mónika Balsai, Szabolcs Bede Fazekas, David Sakurai

Komedia romantyczna. Czy główna bohaterka jest Lisią Wróżką? Czy każdy, kto się w niej zakocha, musi zginąć? Miłość, śmierć i japońska legenda.

liza-lisia-wrozkaLiza (Mónika Balsai) od 12 lat opiekuje się Martą (Piroska Molnár), wdową po byłym japońskim ambasadorze. Szuka miłości swojego życia. W dniu swoich 30. urodzin idzie do restauracji – z nadzieją, że pozna kogoś, z kim nawiąże romans. W tym samym czasie Marta ginie z rąk jedynego przyjaciela Lizy. Krewni zmarłej o zabójstwo oskarżają niewinną dziewczynę. Sprawą zaczyna interesować się sierżant Zoltan (Szabolcs Bede Fazekas), który z czasem ulega jednak urokowi Lizy. Na ich randce randce Zoltan ginie… Dziewczyna zaczyna wierzyć, że stała się Lisią Wróżką. Japońska legenda głosi bowiem, że każdy kto się w niej zakocha, umrze.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 10 października, godz. 21:00

 

 

 

POWRÓT
(The Daughter)
dramat, Australia, 2015
reżyseria: Simon Stone
obsada: Geoffrey Rush, Anna Torv, Sam Neill, Miranda Otto, Paul Schneider

Adaptacja dramatu Ibsena pt. „Dzika Kaczka” z plejadą gwiazd w obsadzie. Na ekranie m.in. laureat Oscara Geoffrey Rush („Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, „Jak zostać królem”), Sam Neill („Jurassic Park”, „Fortepian”) czy znana z serii „Władca Pierścieni” Miranda Otto.
powrotProwincjonalne miasteczko. Na ślub miejscowego bogacza z o wiele młodszą kobietą, przyjeżdża jego syn Christian (Paul Schneider). Mężczyzna korzystając ze swojego pobytu w rodzinnym mieście, postanawia odnowić kontakt z Oliverem (Ewen Leslie), przyjacielem z dzieciństwa. Z czasem poznaje też jego najbliższych i odkrywa rodzinny sekret, długo skrywaną tajemnicę z przeszłości, która mogłaby wstrząsnąć okolicą. Staje przed trudnym wyborem – dobro rodziny czy dążenie do prawdy?
PREMIERA: CANAL+FILM, wtorek, 11 października 2016, 20:00

 

 

 

MAMA TINA
(Noble)
biograficzny, Wielka Brytania, Wietnam, 2014
reżyseria: Stephen Bradley
obsada: Deirdre O’Kane, Sarah Greene, Gloria Cramer Curtis

Biogafia niezwykłej kobiety, Chistiny Noble, która poświęciła swoje życie, by nieść pomoc wietnamskim sierotom. („Golden Eye”, „Granice wytrzymałości”). W roli głównej wyróżniona za tę kreację nagodą IFTA irlandzka aktorka Deirdre O’Kane.

mama-tinaUrodzona w Dublinie Christina Noble (Deirdre O’Kane) od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Lawina nieszczęść, jaka na nią spadła – przymieranie głodem, pobyt w sierocińcu, gwałt i odebranie siłą dziecka, nie złamała jej, lecz dodała sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odkryć swoje przeznaczenie.
PREMIERA: CANAL+FILM, środa, 12 października 2016, 20:00

 

 

 

MORDERCZA MIŁOŚĆ
(Shark Lake)
kino akcji, USA, 2015
reżyseria: Jerry Dugan
obsada: Dolph Lundgren, Sara Malakul Lane, Lily Brooks O’Briant

Thriller o miłości, która może okazać się zabójcza. W rolach głównych znana z seialu „Blindspot: Mapa zbrodni” oraz filmu „Thor” Jaimie Alexander oraz Wes Bentley („American Beauty”, seria „Igrzyska Śmierci”).

mordercza-miloscMichael (Cam Gigandet) i Tara (Jaimie Alexander) to para idealna. Od wielu lat niezmiennie w sobie zakochani, mieszkają w pięknym domu na przedmieściach, właśnie się zaręczyli i zaczynają planować swój ślub. Pewnego wieczoru, podczas wypadu do baru z przyjaciółką Tara poznaje przystojnego barmana Patricka (Wes Bentley). Początkowo niepewna, z biegiem wieczoru daje się jednak uwieść mężczyźnie. Po spędzonej razem upojnej nocy, kobieta dręczona wyrzutami sumienia, chce zakończyć znajomość. Patrick wpada we wściekłość.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 14 października 2016, 21:00

 

 

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 8 DO 14 października 2016

DYNIOWE WIEŚCI
(Pumpkin Reports, ep. 35, 36)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 8 października 2016

TASHI
(Tashi, ep. 37, 38)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 8 października 2016

BELFER
(odc. 3)
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 9 października 2016

DZIWNA PARA 2
(Odd Couple 2, ep. 5,6)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 9 października 2016

JORDSKOTT – LAS ZAGINIONYCH
(Jordskott, ep. 1,2)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 9 października 2016

WIDOKI NIE Z TEJ ZIEMI ODC. 5
(Undiscovered Vistas, ep. 5)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 10 października 2016

UPADEK KRÓLESTWA
(The Last Kingdom, odc. 3,4)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 13 października 2016

 

 

JORDSKOTT – LAS ZAGINIONYCH
(Jordskott)
Serial kryminalny, Szwecja, 2015
obsada: Moa Gammel, Göran Ragnerstam, Richard Forsgren

Mroczny thriller z wątkiem fantasy, który zainspirował twórców „Dochodzenia”. Doskonała produkcja rodem ze Skandynawii. Telewizyjny przebój roku w Szwecji i Wielkiej Brytanii.

jordskott-las-zaginionychCórka inspektor policji Evy Thornblad (Moa Gammel) ginie w tajemniczych okolicznościach. Akcja serialu rozpoczyna się siedem lat później, kiedy Eva wraca do Silverhöjd, wioski, w której miała miejsca tragedia. Ciała Jej córki nigdy nie odnaleziono i kobieta wierzy, że dziewczyna żyje. Zbiegiem okoliczności (ale czy na pewno?) w podobnych sposób ginie w Silverhöjd młody chłopak.

W całej sprawie pojawia się również wątek konfliktu pomiędzy obrońcami otaczających wioskę leśnych terenów a miejscową społecznością związaną z firmą Thornblad Cellulosa

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 9 października 2016, 22:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.