Canal+ premiery filmowe od 8 do 14 marca 2014

Piekne istotyW drugim tygodniu marca w Canal+ obejrzymy: musical „Nędzinicy”, film fantasy „Piękne istoty”, horror wojenny „Śmiertelna paranoja”, komedia romantyczna „Trener bardzo osobisty”,  niemiecka komedia „Russendisko” oraz horror „Kolekcjoner”.

CANAL

 

 

FILMY OSCAROWE

PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 marca 2014, 21:00

NĘDZNICY (Les Miserables)

Musical, Wielka Brytania, 2012

Reżyseria: Tom Hooper

Obsada: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Eddie Redmayne,  Samantha Barks, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Aaron Tveit

NedznicyPo 19 latach ciężkich robót Jean Valjean (Hugh Jackman) zostaje warunkowo zwolniony. Za sprawą biskupa Myriela (Colm Wilkinson) były skazaniec postawia zacząć życie od nowa. Dzięki srebru od duchownego, pod zmienionym nazwiskiem, staje się właścicielem szwalni i merem w małym francuskim miasteczku. Trafia tam również inspektor Javert (Russell Crowe), który nie wierzy w resocjalizację więźniów, a Valjeana ściga za złamanie zasad zwolnienia warunkowego. Kiedy umiera Fantyna (Anne Hathaway), jedna z pracownic szwalni, Valjean czuje się odpowiedzialny za jej los. Obiecuje zająć się nieślubną córką kobiety – Cosette.  Zmuszony do ucieczki przed Javertem, ukrywa się przez lata wraz z dziewczynką w paryskim klasztorze. Tam zastaje ich w 1832 roku powstanie republikanów.

Nędznicy” Toma Hoopera (Oscar za „Jak zostać królem”) są adaptacją musicalu, zrealizowanego na podstawie powieści Victora Hugo z 1862 roku. Scenariusz napisał William Nicholson. Muzykę skomponował Claude-Michel Schönberg, a za produkcję odpowiadają Tim Bevan, Eric Fellner oraz Debra Hayward. Zanim widowisko trafiło na wielki ekran, pobiło rekordy na deskach teatrów na całym świecie: najdłużej wystawiany musical wszech czasów (nieprzerwanie od 1985 roku) obejrzało ponad 60 milionów ludzi w 42 krajach i 21 wersjach językowych. Hooper nie chciał jednak nakręcić wiernej ekranizacji przedstawienia, a zbliżyć się w miarę możliwości do oryginału, czyli do powieści. Do filmu dodano zatem wątki, sceny i postacie, których nie ma w musicalu scenicznym.

Wszystkie aktorskie partie wokalne były nagrywane bezpośrednio na planie filmowym, a podkład muzyczny był przekazywany aktorom przez mikrosłuchawki. Dało to wykonawcom swobodę interpretacji. Muzykę w wykonaniu 70-osobowej orkiestry podłożono potem, w procesie postprodukcji. Odwrotnie niż przy nagrywaniu typowego soundtracku, w tej ekranizacji orkiestra musiała się dostosowywać do tempa wybranego wcześniej przez wokalistów.

Filmowa adaptacja „Nędzników” Hoopera odniosła nie tylko sukces komercyjny – przy budżecie 61 milionów dolarów zarobiła blisko 442. Film został doceniony m.in. trzema Oscarami: dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Anne Hathaway), za charakteryzację i dźwięk oraz pięcioma innymi nominacjami, w tym za rolę Hugh Jackmana. Oboje aktorzy włożyli ogromny wysiłek w celu uwiarygodnienia swoich postaci. Hathaway naprawdę obcięła przed kamerą własne włosy, a do sceny agonii straciła w krótkim czasie 11 kilogramów. Jackman do początkowych scen, w których jest galernikiem stracił kilkanaście kilogramów, pracując jednocześnie nad muskulaturą, po czym musiał powrócić do poprzedniej wagi. W filmie role epizodyczne zagrała dwójka wykonawców z londyńskiej premiery musicalu „Les Miserables” z 1985 roku: Colm Wilkinson wystąpił jako biskup Digne (w 1985 Jean Valjean), a Frances Ruffelle jako prostytutka (w 1985 Éponine).

 

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 9 marca 2014, 21:00

Piękne istoty (Beautiful Creatures)

Fantasy, USA, 2013

Reżyseria: Richard LaGravenese

Obsada: Alden Ehrenreich,  Alice Englert, Jeremy Irons, Viola Davis, Emma Thompson, Emmy Rossum

Piekne istotyEthan Wate (Alden Ehrenreich) jest zwyczajnym nastolatkiem, który mieszka w Gatlin – małym, nudnym amerykańskim miasteczku w Karolinie Południowej. Od miesięcy śni mu się pewien koszmar. Widzi w nim piękną nieznajomą, której ręki nie może puścić. Pewnego dnia spotyka ją na szkolnym korytarzu. Lena Duchannes (Alice Englert) mieszka w ponurej posiadłości swego wuja Macona (Jeremy Irons), którego mieszkańcy Gatlin uważają za szaleńca i czciciela szatana. Dziewczyna nie szuka towarzystwa rówieśników, a jednak między nią a Ethanem rodzi się uczucie, które dla chłopaka staje się śmiertelnym zagrożeniem. Rodzina Leny jest bowiem od wieków związana z czarną magią, a jej członkom nie wolno wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami.

„Piękne istoty” to to pierwsza z serii powieści napisanych przez Kami Garcię oraz Margaret Stohl, a jednocześnie światowy hit czytelniczy, który długo utrzymywał się na prestiżowej liście bestsellerów „New York Timesa”. Książkę przetłumaczono na 28 języków i wydano w 37 krajach świata. Ekranizacji książki podjął się Richard LaGravanese, znany jako scenarzysta takich produkcji, jak „Fisher King” Terry’ego Gilliama czy „Co się wydarzyło w Madison County” Clinta Eastwooda. Jako reżyser zadebiutował w 1998 roku „Pełnią życia”. Później wraz z Tedem Demme nakręcił dokument „Burzliwe lata siedemdziesiąte” oraz samodzielnie filmy „P.S. Kocham cię” oraz „Wolność słowa”. Szukając odtwórców głównych ról do „Pięknych istot” przesłuchał ponad tysiąc aktorów i aktorek, ostatecznie wybierając mało znanych Aldena Ehrenreicha oraz Alice Englert, córkę reżyserki i scenarzystki Jane Campion. Alden Ehrenreich zaczął pisać, reżyserować oraz grać filmach jeszcze w szkole, dzięki czemu został odkryty na pewnej bar micwie przez samego Stevena Spielberga. W 2009 zagrał główną rolę w „Tetro” Francisa Forda Coppoli, a niedawno u tego samego reżysera w „Twixt”. Wystąpił też w thrillerze „Stoker” Park Chan-wooka oraz „Blue Jasmine” Woody’ego Allena. Alice Englert zadebiutowała na ekranie w wieku 11 lat w „8”, filmie złożonym z noweli, zrealizowanych przez 8 różnych reżyserów, w tym Jane Campion, która napisała i wyreżyserowała część z córką w jednej z ról. Englert otrzymała nominację do British Independent Spirit Awards za rolę w „Ginger and Rosa” Sally Potter, zagrała też w „Singularity” Rolanda Joffe oraz „In Fear” Jeremy’ego Loveringa.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 10 marca 2014, 21:00

ŚMIERTELNA PARANOJA (El Paramo / SQUAD)

Horror, wojenny, Kolumbia, Argentyna, Hiszpania, 2011

reżyseria: Jaime Osorio Marquez

obsada: Juan David Restrepo, Mateo Stevel, Mauricio Navas, Andrés Castañeda, Daniela Catz, Julio César Valencia, Alejando Aguilar, Andres Torres, Nelson Camayo, Juan Pablo Barragan

Smiertelna paranojaSpecjalny oddział żołnierzy zostaje wysłany na odludny i bagienny teren Kolumbii. Mają sprawdzić, co się wydarzyło w tamtejszej bazie, z którą kontakt został utracony kilka dni wcześniej. Dowództwo podejrzewa, że stała się ona celem ataku miejscowych partyzantów. Na miejscu nie ma nikogo oprócz zakutej w łańcuchy, zamurowanej czarnowłosej, niemej kobiety. Żołnierze widzą dziwne zapisy na ścianach, symbole na podłogach i wszechobecną krew. Jeden z nich znajduje notatki poprzedniej ekipy, w których jest mowa o tajemniczej kobiecie. Kiedy udaje jej się uciec, żołnierze dochodzą do wniosku, że była winna temu, co się wydarzyło. Rozpoczynają desperackie poszukiwania, pogrążając się z każda chwila coraz bardziej w ogarniającej ich paranoi.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 11 marca 2014, 21:00

TRENER BARDZO OSOBISTY (Playing for keeps)
komedia romantyczna, USA, 2012
Reżyseria: Gabriele Muccino

Obsada: Gerard Butler, Catherine Zeta-Jones, Jessica Biel, Uma Thurman, Dennis Quaid, Noah Lomax, Judy Greer

Trener bardzo osobistyGeorge Dryer (Gerard Butler) był niegdyś światowej klasy piłkarzem, który zachwycał grą na stadionach Europy. Dziś jest spłukany, ma długi i nie ma pojęcia, co począć ze swoim życiem. Postanawia odzyskać utraconą rodzinę: żonę Stacie (Jessica Biel) i 9-letniego syna Lewisa (Noah Lomax), z którym w ciągu pięciu lat od rozwodu widywał się sporadycznie. George zatrudnia się jako trener piłkarskiej drużyny swojego syna. Nie jest to zbyt prestiżowa posada, ale nieoczekiwanie daje mu sporo satysfakcji, a mamusie małych piłkarzy tracą dla niego głowę. Jego życie zamienia się w prawdziwy – choć przyjemny – koszmar. Nie może skupić się na byciu dobrym ojcem, kiedy pół miasteczka, w którym mieszka, wydaje się walczyć o jego względy.

Historia, którą widzowie widzą na ekranie została oparta na faktach. Jej geneza sięga czasów, kiedy Jonathan Mostow, jeden z producentów „Trenera bardzo osobistego”, świętował sukces wyreżyserowanego przez siebie „Terminatora 3: Buntu maszyn”. Chcąc spędzać więcej czasu z synem, Mostow zgłosił się do roli asystenta trenera drużyny baseballowej, w której jego malec występował. Wówczas poznał scenarzystę Robbiego Foxa („Poślubiłem morderczynię”), który był trenerem drużyny.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 12 marca 2014, 21:00

RUSSENDISKO (Russendisko)

Komedia, Niemcy, 2012

Reżyseria: Olivier Ziegenbalg

Obsada: Matthias Schweighöfer, Friedrich Mücke, Christian Friedel, Peri Baumeister, Susanne Bormann, Pheline Roggan

RussendiskoJest lato 1990 roku, niedawno runął berliński mur. Trzej przyjaciele z Moskwy – Vladimir, Misza i Andriej  – przyjeżdżają do niemieckiej stolicy. Mimo problemów z uzyskaniem karty stałego pobytu i brakiem pieniędzy, jest w nich dużo pozytywnej energii. Pragną tego, co każdy chłopak w ich wieku: chcą być gwiazdami rocka, poznawać piękne dziewczyny i imprezować. Tymczasem palą ogromne ilości papierosów i piją mnóstwo piwa. Zebrane puszki sprzedają, a uzyskane pieniądze inwestują w rozprowadzanie papierosów i alkoholu. Przełomem jest otwarcie klub nocny z rosyjską muzyką disco, który staje się ulubioną rozrywką Berlińczyków.

„Russendisko” to brawurowa komedia w rytmie rosyjskiego disco o miłości, przyjaźni, marzeniach i poszukiwaniu szczęścia. To połączenie „Good Bye Lenin” i „Amelii”, wypełnione młodzieńczą energią i entuzjazmem. Scenariusz powstał na podstawie wydanych w 2000 roku opowiadań Wladimira Kaminera. Trudne zadanie zebrania wielu wątków w spójną opowieść powiodło się. Kaminer  miał wykrzyknąć po obejrzeniu obrazu: „Dokładnie tak to było”. Dynamizm filmu podkreślają świetne zdjęcia autorstwa Tetsuo Nagaty, wielokrotnie nagradzanego operatora zdjęć m.in. do filmów „Istota”, „Bazyl. Człowiek z kulą w głowie” czy „Niczego nie żałuję. Edith Piaf”. Sobotnie rosyjskie wieczory pod nazwą Russendisko do dziś cieszą się olbrzymią popularnością w berlińskim klubie Kaffe Burger, o którego początkach opowiada film.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 14 marca 2014, 23:00

KOLEKCJONER (The Collection)

horror, USA, 2012

reżyseria: Marcus Dunstan

obsada: Josh Stewart, Emma Fitzpatrick, Christopher McDonald, Lee Tergesen, Tim Griffin, Erin Way, Randall Archer

Kolekcjoner„Kolekcjoner” jest sequelem filmu „The Collector” z 2009 roku tego samego reżysera. W pierwszej części Arkin (Josh Stewart) cudem uszedł z życiem z rąk sadystycznego mordercy (Randall Archer). W kontynuacji horroru chłopak zostaje zmuszony do ponownej konfrontacji z psychopatą. Pochodząca z zamożnej rodziny Elena (Emma Fitzpatrick) wybiera się z przyjaciółmi do sekretnego klubu, o którym wiedzą nieliczni. Na miejscu dochodzi do krwawej jatki – Kolekcjoner za pomocą kombajnu wybija w pień większość imprezowiczów i uprowadza Elenę do hotelu przekształconego w labirynt tortur. Ojciec dziewczyny (Christopher McDonald) nie szczędzi środków, aby ją ocalić. Odnajduje Arkina i szantażem wymusza na nim dołączenie do ekipy najemników wybierającej się do hotelu na ratunek córce milionera. Reżyser Marcus Dunstan ma  doświadczenie przy pracy nad filmami z gatunku gore. To on odpowiadał za scenariusz do czterech części „Piły”. Grającego głównego bohatera Josha Stewarta widzowie mogą znać z takich produkcji, jak „Mroczny Rycerz powstaje” czy „Prawo zemsty”. Z kolei Emma Fitzpatrick na dużym ekranie debiutowała w „The Social Network” Davida Finchera.

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

PREMIERA CANAL+FAMILY2, Poniedziałek 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki (Mythical Roads)

seria dokumentalna, odc. 10 (52 min) HD WERSJA Z LEKTOREM

 

SERIALE

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 8/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEXTER sezon 8 – serial kryminalny, odc. 6/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

Pod KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 9/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.