Canal+ premiery filmowe od 15 do 21 lutego 2014

Anna Karenina W kolejnym tygodniu lutego w Canal+ obejrzymy: brytyjski dramat kostiumowy „Anna Karenina”, komedia obyczajowa „Nieprzeciętny Henry”, komedia „Sex telefon”, komedia „Movie 43” w której wystąpiło wiele znanych gwiazd filmowych, komedia francuska „Nowy Jork i my” oraz w paśmie Piątki z twardzielami film akcji z Sylwestrem Stallone „Kula w CANALłeb”.

FILMY OSCAROWE

PREMIERA: CANAL+, sobota, 15 lutego 2014, 21:00

Anna Karenina (Anna Karenina)

dramat, kostiumowy, Wielka Brytania, 2012

reżyseria: Joe Wright

obsada: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson, Kelly Macdonald, Matthew Macfadyen, Domhnall Gleeson, Ruth Wilson, Alicia Vikander, Olivia Williams, Emily Watson

Anna KareninaRok 1874, carska Rosja. Anna ma wszystko, o czym może marzyć kobieta. Jest żoną wysokiego urzędnika państwowego Karenina (Jude Law), któremu urodziła syna. Trudno o lepszy status społeczny w ówczesnym St. Petersburgu. Odwiedza brata Oblonskiego (Matthew Macfadyen) w Moskwie, po tym jak dostaje od niego list z prośbą o pomoc w ratowaniu jego małżeństwa z Dolly (Kelly Macdonald). W podróży poznaje hrabinę Wrońską (Olivia Williams), którą na stacji odbiera syn – młody, przystojny oficer kawalerii (Aaron Taylor-Johnson). Zostają sobie przedstawieni i od tej chwili nie mogą przestać o sobie myśleć. W domu Obłońskiego gości jego najlepszy przyjaciel Levin (Domhnall Gleeson), który kocha się w młodszej siostrze Dolly – Kitty (Alicia Vikander). Postanawia jej się oświadczyć, jednak zakochana we Wrońskim dziewczyna zakochuje się, odrzuca te propozycję. Zrozpaczony Levin powraca do swojej posiadłości, gdzie oddaje się pracy. Na balu Kitty dostrzega jednak, że Wroński nie widzi świata poza Anną Kareniną, która – choć tego nie chce – odwzajemnia jego zainteresowanie. By uniknąć komplikacji w życiu i odzyskać równowagę, Karniena wraca do St. Petersburga do męża, ale Wroński podąża za nią. Romans między nimi wstrząsa miejscową socjetą. Karenin jest zmuszony postawić żonie ultimatum. Decyzja Anny, by porzucić rodzinę w imię szczęścia u boku Wrońskiego prowadzi do tragicznych konsekwencji.

„Anna Karenina” – zachwycająca wizualnie adaptacja epickiej powieści Lwa Tołstoja – to 12 tygodni zdjęć w 100 różnych lokacjach, 240 scen i 83 role mówione. Film wyreżyserował Joe Wright, według scenariusza laureata Oscara Toma Stopparda („Zakochany Shakespeare”). – „Proces realizacji filmu jest dla mnie bardzo stresujący, dlatego sięgam po wsparcie sprawdzonych współpracowników, ludzi którzy mają podobną wrażliwość artystyczną i którym ufam”. „Anna Karenina” jest więc czwartym projektem Wrighta z producentami Timem Bevanem i Erikiem Fellnerem oraz trzecim filmem z Keirą Knightley w głównej roli. Poprzednie – „Miłość i uprzedzenie” oraz „Pokuta” – były nie tylko sukcesami komercyjnymi, ale także artystycznymi (w sumie 11 nominacji do Oscara). W ekipie „Anny Kareniny” znaleźli się także: autor zdjęć Seamus McGarvey („The Avengers”), trzykrotnie nominowana do Oscara scenografka Sarah Greenwood („Sherlock Holmes”), charakteryzatorka Ivana Primorac („Hanna”), kompozytor Dario Marianelli (Oscar za „Pokutę”) oraz kostiumografka Jacqueline Durran („Miłość i uprzedzenie”), która za swoją prace przy „Annie Kareninie” zdobyła Oscara.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 16 lutego 2014, 21:00

NIEPRZECIĘTNY HENRY (Jesus Henry Christ)

komedia, obyczajowy, USA, 2012

Reżyseria: Dennis Lee

Obsada: Jason Spevack, Michael Sheen, Toni Collette, Frank Moore, Mark McDonald, Hannah Brigde

Nieprzecietny HenryHenry (Jason Spevack) jest 10-letnim geniuszem, który zaczął mówić jako niemowlę i od początku życia zapamiętuje wszystko, co przeżył, zobaczył i przeczytał. Urodził się w efekcie sztucznego zapłodnienia, któremu poddała się jego matka, lewicująca feministka Patricia (Toni Colette). Chłopiec wychowuje się w świecie bez mężczyzn. Zaczyna go nurtować pytanie o biologicznego ojca. Dzięki dziadkowi (Frank Moore), trafia na trop profesora O’Hara (Michael Sheen), samotnego ojca nastoletniej Audrey, którą wychowuje „na człowieka wolnego od genderowych uprzedzeń”. W zasadzie traktuje ją jak eksperyment naukowy, któremu poświęca książkę „Urodziła się lesbijką, czy tak ją wychowano?”. Dziewczyna jest w szkole pośmiewiskiem i wolałaby nie mieć ojca. Henry ma nadzieję, że odnalazł rodzinę, jakiej szukał, tymczasem jego matka wpada w panikę, że utraci syna.

„Nieprzeciętny Henry” to komedia wyreżyserowana przez Dennisa Lee na wyróżnionego studenckim Oscarem filmu krótkometrażowego własnego autorstwa. Rolę producentki zajęła Julia Roberts, która jednak w filmie nie pojawia się. W roli głównej wystąpił Jason Spevack jako Henry James Hermin. Michael Sheen zagrał profesora i pisarza Dr. Slavkina O’Harę, Toni Collette wcieliła się w matkę Henry’ego, a Samantha Weinstein w Audrey.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 17 lutego 2014, 23:00

SEX TELEFON (For a Good Time, Call…)

Komedia, USA, 2012

Reżyseria: Jamie Travis

obsada: Ari Graynor, Lauren Miller, Mark Webber

Sex telefonLauren (Lauren Miller) i Katie (Ari Graynor) postanawiają razem zamieszkać, choć nie znoszą się wzajemnie. Zakopują topór wojenny, bo jedna właśnie rozstała się z chłopakiem i nie chce wracać do rodziców, a drugiej nie stać na samodzielne utrzymywanie mieszkania w Gramercy Park, które zostało jej po babci. Żeby się utrzymać, zakładają sex telefon, biznes który okazuje się strzałem w dziesiątkę. Dzwonią do nich najróżniejsi klienci, m.in. piloci, księgowi i taksówkarze. Problemy finansowe idą w zapomnienie. W międzyczasie okazuje się, że dziewczyny naprawdę się zaprzyjaźniły. „Sex telefon” to projekt, do którego napisała scenariusz i w nim zagrała Lauren Miller, prywatnie małżonka Setha Rogena.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 18 lutego 2014, 23:00

MOVIE 43 (Movie 43)

Komedia, USA, 2013

Reżyseria: Peter Farrelly („The Pitch”, „The Catch”, „Truth or Dare”), Elizabeth Banks („Middleschool Date”), Griffin Dunne („Veronica”), Brett Ratner („Happy Birthday”), Steven Brill („iBabe), Steve Carr („The Proposition”), James Duffy („Super Hero Speed Dating”), Patrik Forsberg („Tampax”), James Gunn („Beezel”), Rusty Cundieff („Victory’s Glory”), Jonathan van Tulleken („Machine Kids”), Will Graham („Homeschooled”)

Obsada: Kate Winslet, Hugh Jackman, Gerard Butler, Halle Berry, Uma Thurman, Naomi Watts, Liev Schreiber, Emma Stone, Dennis Quaid, Greg Kinnear, Seth MacFarlane, Richard Gere, Jason Sudeikis, Johnny Knoxville, Elizabeth Banks

Dwóch nastolatków postanawia wkręcić młodego geniusza komputerowego w poszukiwania w sieci nieistniejącego, tajnego, nielegalnego filmu. Podczas wirtualnej wędrówki chłopcy obserwują szereg dziwnych sytuacji z życia współczesnych Amerykanów.

movie 43Peter Farrelly, współtwórca „Sposobu na blondynkę” oraz „Głupiego i głupszego” zrealizował niepoprawną politycznie, skandalizującą, obrazoburczą komedię, w której gwiazdy Hollywood obnażają prawdziwe oblicza. – „Nienawidzę poprawności politycznej. Jeśli masz coś do powiedzenia, powiedz to tak, jak mówią prawdziwi ludzie. Nie chciałem, żeby nasze przesłanie zostało w jakiś sposób rozwodnione. Wszyscy pozostali zgodzili się ze mną” – opowiada Farrelly. Film składa się z krótkich filmów komediowych 11 różnych reżyserów. Każda nowela nawiązuje do najważniejszych gatunków  filmowych – autorzy parodiują science  fiction, komedie romantyczne, superprodukcje o superbohaterach, filmy gangsterskie, obyczajowe, a nawet młodzieżowe. Szeroka jest też tematyka podejmowana w filmikach. Jest o uprzedzeniach na różnych polach, pogoni za wieczną młodością, lęku przed zagładą świata, starością i niedołęstwem, braku czasu i zrozumienia dla dzieci, miłości i romantyzmie w związkach, relacjach seksualnych, ale też perwersjach. Jest to jeden z tych filmów, które można zobaczyć tylko w CANAL+.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 19 lutego 2014, 21:00

NOWY JORK I MY (Nous York)

Komedia, Francja, 2012

Reżyseria: Hervé Mimran, Géraldine Nakache

Obsada: Leïla Bekhti, Géraldine Nakache, Manu Payet , Nader Boussandel, Baptiste Lecaplain

Nowy Jork i myTrzydziestokilkuletni Michaël (Manu Payet), Nabil (Nader Boussandel) i Sylvain (Baptiste Lecaplain) postanawiają zrobić wspólnej przyjaciółce Samii urodzinową niespodziankę. W tym celu udają się do Nowego Jorku, gdzie dziewczyna wraz z przyjaciółką Gabrielle (Géraldine Nakache) przeniosły się kilka lat wcześniej. Samia dzieli piękny apartament ze znaną amerykańska aktorką, której jest asystentką. Gabrielle ma bardziej przyziemną pracę w niewielkim domu starości. Na miejscu okazuje się, że relacje piątki przyjaciół po latach i w nowych okolicznościach uległy zmianie.

 

PIĄTKI Z TWARDZIELAMI

PREMIERA: CANAL+, piątek, 21 lutego 2014, 22:10

KULA W ŁEB (Bullet in the Head)

Film akcji, USA, 2012

Reżyseria: Walter Hill

Obsada: Sylvester Stallone, Sung Kang, Jason Momoa, Weronika Rosati

Kula w lebZawodowy zabójca Jimmy Bobo (Sylvester Stallone) staje się sprzymierzeńcem młodego nowojorskiego detektywa, Taylora Kwona (Sung Kang). Choć pochodzą z różnych światów i zupełnie do siebie nie pasują, coś ich łączy – obaj stracili partnerów i poszukują tego samego człowieka – Keegana (Jason Momoa). Prowadzą dochodzenie, przemierzają obskurne zaułki i likwidują każdego, kto staje im na drodze. Trop prowadzi ich z ulic Nowego Orleanu aż do najwyższych szczebli władzy w Waszyngtonie. „Kula w łeb” jest inspirowana francuskim komiksem „Du plomb à la tête” autorstwa Matza i Colina Wilsona. W filmie twórców „Niezniszczalnych” i „Sherlocka Holmesa” po przeciwnych stronach barykady staje weteran kina akcji Sylvester Stallone („Rambo”, „Rocky”) i wschodzą gwiazda kina akcji Jason Mamoa („Conan Barbarzyńca”,  serial „Gra o tron”. W roli prostytutki Loli wystąpiła Weronika Rosati.

 

 FILMY DOKUMENTALNE

 

PREMIERA CANAL+FAMILY2, Poniedziałek 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki (Mythical Roads)

seria dokumentalna, odc. 7 (52 min) HD WERSJA Z LEKTOREM

 

 

SERIALE

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 5/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEXTER sezon 8 – serial kryminalny, odc. 3/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

Pod KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 6/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.