Canal+ premiery filmowe od 8 do 14 lutego 2014

Zambezia W drugim tygodniu lutego Canal+ wyemituje: film animowany (twórców Madagascaru)Zambezia”,  brytyjski melodramat „W.E. Królewski romans”, kryminalnyMartwy policjant, rosyjska komediaWykrętasy polski dramat „Miłość” oraz film akcji „Likwidator” z Arnoldem Schwarzeneggerem.CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 lutego 2014, 21:00

ZAMBEZIA (Zambezia)

Animacja, RPA, 2012
Reżyseria: Wayne Thornley
Obsada: Kai (Jakub Mróz), Zoe (Weronika Łukaszewska), komentator (Dariusz Szpakowski), Marabuty (Kabaret Moralnego Niepokoju, czyli Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć), Luzik (Sławomir Pacek), plotkary (Joanna Horodyńska i Ada Fijał), Ajax (Wojciech Machnicki), Tendai (Grzegorz Pawlak), Sekhuru (Janusz R. Nowicki), Budzo (Mirosław Zbrojewicz)

ZambeziaMłody sokół Kai mieszka z ojcem z dala od innych. Ciekawy świata młodzieniec marzy, by jak najszybciej opuścić rodzinne gniazdo i oddychać pełną piersią wśród innych. Tymczasem dla pogrążonego w żałobie po żonie ojca świat to zagrożenie, dlatego chce trzymać syna blisko siebie. Pewnego dnia po kłótni z rodzicem Kai wylatuje z gniazda. Rusza do ptasiej metropolii zwanej Zambezią, gdzie zamierza wstąpić do elitarnego oddziału strażników miasta – Dziobasów Przestworzy. Zatroskany ojciec rusza jego śladem, ale wkrótce zostaje schwytany przez legwana imieniem Budzo, który zamierza go wykorzystać, by dostać się do ptasiej krainy i zrobić sobie ucztę z ptasich jaj. Przyszłość starego sokoła i całej Zambezii spoczywa teraz na skrzydłach Kaia i jego przyjaciół – gadatliwego Luzika i walecznej Zoe. Scenariusz „Zambezii” powstał pod kierunkiem Kiela Murraya, scenarzysty „Aut”, współtwórcy wielkich przebojów Studia Pixar – „Iniemamocni”, „Merida Waleczna”, „Gdzie jest Nemo”, „Odlot”. W polskiej wersji językowej można usłyszeć m.in. członków Kabaretu Moralnego Niepokoju, nominowaną do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Joannę Kulig („Żółwik Sammy 2”), Dariusza Szpakowskiego, Wojciecha Machnickiego („Ratatuj”, „Auta”,  „Epoka lodowcowa”), Sławomira Packa („Gdzie jest Nemo”, „Potwory i spółka”) oraz jako ptaszki-plotkary specjalistki od mody Joannę Horodyńską i Adę Fijał.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 9 lutego 2014, 21:00

W.E. Królewski romans (W.E.)

Melodramat, biograficzny, Wielka Brytania, 2011

Reżyseria: Madonna
Obsada: Abbie Cornish, Andrea Riseborough, James D’Arcy, Oscar Isaac, Richard Coyle

W.E.Młoda Amerykanka Wally Winthrop (Abbie Cornish) jest żoną odnoszącego sukcesy psychiatry (Richard Coyle), jednak jej małżeństwo nie jest szczęśliwe. Mąż zaniedbuje ja i zdradza, a pretensje gasi uderzeniem pięści. Uciekając w świat fantazji, Wally zaczyna zgłębiać historię miłości z początki XX wieku. Dwukrotna rozwódka, Amerykanka Wallis Simpson (Andrea Riseborough) i przyszły król Edward VIII (James D’Arcy) poznali się na przyjęciu. Od 1934 roku byli nierozłączni aż do śmierci Edwarda w 1972 roku. Romans, a potem ślub dwukrotnej rozwódki Wallis Simpson oraz następcy tronu Edwarda był wielkim mezaliansem tamtych w tamtych czasach. By móc żyć u boku wybranki, dwa lata po koronacji Edward abdykował, przekazując tron młodszemu bratu. Wally z czasem odkrywa, że życie króla z Wallis Simpson nie było bajką.

Madonna rozpoczęła przygodę z filmem w latach 80. ubiegłego wieku. Zagrała w takich filmach, jak „Rozpaczliwie poszukując Susan” (1985), „Kim jest ta dziewczyna?” (1987) czy „Evita” (1996). Jako reżyserka zadebiutowała dopiero w 2008 roku komediodramatem „Mądrość i seks”. W kolejnym filmie podjęła się przeniesienia na ekran jednego z największych skandali lat 20. i 30. XX wieku. W „W.E. królewskim romansie” główne role zagrali: Abbie Cornish („Jaśniejsza od gwiazd”), Andrea Riseborough („Niepamięć”), Oscar Isaac („Drive”, „Co jest grane, Davis?”) i James D’Arcy („Atlas chmur”). Film był nominowany do Oscara 2012 w kategorii najlepsze kostiumy, otrzymał też Złoty Glob za najlepszą piosenkę „Masterpiece” Madonny.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 10 lutego 2014, 21:00

Martwy policjant (Officer Down)

kryminał, dramat, USA, 2013

Reżyseria: Brian A Miller

Obsada: AnnaLynne McCord, Stephen Dorff, David Boreanaz

Martwy policjantZostaje zamordowana młoda kobieta. O zabójstwo jest podejrzany jej mąż. Śledztwo prowadzi David Callahan (Steven Dorff), policjant o nienajlepszej reputacji, który ma problem z alkoholem i narkotykami. Callahan w przeszłości popełnił kilka błędów, które teraz ma szansę naprawić. Pewnej nocy podczas pościgu zostaje postrzelony w brzuch i pozostawiony na pewną śmierć. Udaje mu się jednak przeżyć, a lokalna społeczność widzi w nim bohatera.

 

 

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 11 lutego 2014, 21:00

Wykrętasy (Lucky Trouble)

Komedia, Rosja, 2011

Reżyseria: Levan Gabriadze

Obsada: Konstantin Chabienskij, Ivan Urgant, Milla Jovovich, Siergiej Garmasz,

WykretasySława Kołotiłow (Konstantin Chabienskij), prosty nauczyciel z sennego nadmorskiego miasteczka Paluszki, przyjeżdża  do Moskwy z rękopisem powieści. Poznaje tutaj i zakochuje się w pięknej Nadii (Milla Jovovich). Młodzi planują ślub, rezerwują salę weselną i zapraszają gości. Jednak rodzinne miasteczko nie chce pozwolić Sławie związać się z ukochaną. Nauczyciel wpada w szereg „sytuacji bez wyjścia”, z których musi się potem tłumaczyć przed narzeczoną. W tym czasie w dalekiej Moskwie Nadia odpiera zaloty byłego narzeczonego, Dani (Ivan Urgant), który stara się odzyskać  dziewczynę.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 12 lutego 2014, 23:00

MIŁOŚĆ (Miłość)

Dramat, Polska, 2012

Reżyseria: Sławomir Fabicki

Obsada: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Marian Dziędziel, Agata Kulesza, Adam Woronowicz

MiloscMaria i Tomek to młode małżeństwo, które spodziewa się dziecka. Są ze sobą od czasów liceum. Teraz mają dom, pracę – on jest architektem, ona pracuje w ratuszu miejskim – mają plany na przyszłość. Problemem okazuje się szef Marii, prezydent miasta, który nieustannie i coraz śmielej ją adoruje. W końcu dochodzi do sytuacji, która zmienia wszystko. Maria próbuje ukryć fakt przed mężem, ale w końcu zwierza mu się. Od tej chwili Tomek nie potrafi patrzeć na ukochaną tak, jak wcześniej. Nie wie, czy chce z nią żyć i wychowywać dzieci. Mąż i żona, żyjąc w jednym domu, zaczynają zachowywać się wobec siebie jak obcy ludzie, wymieniając jedynie konieczne komunikaty.

„Miłość” Sławomira Fabickiego, nominowanego w 2002 roku do Oscara za „Męską sprawę” oraz znanego z głośnej produkcji „Z odzysku”, powstał z inspiracji doniesieniami prasowymi sprzed kilku lat. W filmie główne role zagrali: Marcin Dorociński („Obława”, „Róża”), wschodząca gwiazda polskiego kina Julia Kijowska („Pod mocnym Aniołem”, „Drogówka”, najlepsza aktorka MFF w Salonikach). Partnerują im: Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolniść jest w nas”, „Baby sa jakieś inne”), Marian Dziędziel „Kret”, „Dom zły”) i Agata Kulesza („Róża”, serial „Krew z krwi”).

 

PIĄTKI Z TWARDZIELAMI

PREMIERA: CANAL+, piątek, 14 lutego 2014, 21:00

Likwidator (The Last Stand) Film akcji, USA, 2013

Reżyseria: Jee-woon Kim

Obsada: Arnold Schwarzenegger, Forest Whitaker, Johnny Knoxville, Rodrigo Santoro, Eduardo Noriega

LikwidatorSzeryf Owens (Arnold Schwarzenegger) wiedzie spokojny żywot stróża prawa w małej mieścinie na granicy z Meksykiem. Nikt tutaj nie zna jego przeszłości, choć każdy się domyśla, że kryje ona mroczne tajemnice. To miasteczko jest dla niego schronieniem przed problemami świata. Do czasu, gdy kilkaset mil dalej z rąk FBI zostaje odbity jeden z najbardziej niebezpiecznych bossów narkotykowych Gabriel Cortez (Eduardo Noriega).

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

PREMIERA CANAL+FAMILY2, Poniedziałek 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki (Mythical Roads)

seria dokumentalna, odc. 6 (52 min) HD WERSJA Z LEKTOREM

 

 

SERIALE

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 4/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEXTER sezon 8 – serial kryminalny, odc. 2/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

POD KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 5/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.