Canal+ premiery filmowe od 8 do 14 listopada 2014

dianaW Canal+ widzowie obejrzą: brytyjski film biograficzny „Diana”, brytyjska komedia „Daję nam rok”, komedia „Do zaliczenia”, kanadyjski dramat biograficzny „Versace. Geniusz, sława i morderstwo”, thriller „Uniewinniony” oraz 6 sezon serialu „Siostra Jackie”.CANAL

 

 

CYKL: ONI ZMIENILI ŚWIAT

PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 listopada 2014, 21:00

DIANA (Diana)

biograficzny, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Oliver Hirschbiegel

Obsada: Naomi Watts, Naveen Andrews, Douglas Hodge, Geraldine James, Charles Edwards

dianaDiana Spencer (Naomi Watts) żyje w izolacji pałacu Kensington. Jest w separacji z następcą tronu, księciem Karolem, ale wciąż jeszcze nie rozwiedziona. Borykając się z depresją, szuka w życiu jakiegoś celu. W wrześniu 1995 roku odwiedza w szpitalu męża przyjaciółki Oonagh Toffolo (Geraldine James). Poznaje tam Hasnata Khana (Naveen Andrews), znakomitego kardiochirurga o brytyjsko-pakistańskich korzeniach, bez reszty oddanego swojej pracy. Zaczynają się potajemnie spotykać. Diana odkrywa, że pomaganie innym jest tym, czego naprawdę pragnie, a związek z Hasnatem inspiruje ją do działania. Zaczyna zbierać pieniądze na badania diagnozujące raka piersi, regularnie odwiedza szpitale, organizacje i towarzystwa charytatywne. Dołącza do kampanii Brytyjskiego Czerwonego Krzyża przeciwko minom przeciwpiechotnym. By zwrócić uwagę świata na ich ofiary, udaje się do Angoli, gdzie przechodzi po zaminowanym polu. Dwa miesiące przed tragiczną śmiercią, za namową syna, księcia Williama, księżna wystawia na aukcję 79 (ponumerowanych od 1 do 80 z pominięciem numeru 13) wybranych sukien balowych, wizytowych i koktajlowych. Kilkumilionowy zysk z aukcji przekazuje na rzecz organizacji charytatywnych, które wspiera. W międzyczasie przechodzi kolejną przykrą lekcję w życiu osobistym, zdając sobie sprawę, że nie jest zwykłą kobietą i związek z ukochanym Hasnatem nie jest możliwy.

Filmowe biografie są dla twórców ogromnym wyzwaniem, nie sposób bowiem opowiedzieć o czyimś życiu w kilkadziesiąt minut. Filmowcy zwykle muszą zdecydować, czy koncentrują się bardziej na wpływie bohatera na innych, czy na jego prywatnym świecie. Twórcy „Diany” postanowili skupić się na życiu osobistym księżnej Walii. Jeden z producentów, Robert Bernstein zastrzega więc: – Film jest interpretacją faktów i posiada własną dramaturgię, ponieważ nie chcieliśmy tworzyć dokumentu i nie mieliśmy wglądu w to, co działo się za zamkniętymi drzwiami. Staraliśmy się po prostu być wierni temu, w jaki sposób wszystko mogło wyglądać. Pozycja, która przypadła Dianie Spencer w związku z małżeństwem z następcą tronu, uniemożliwiła jej osiągniecie pełni osobistego szczęścia. Miała na nie nadzieję w dwóch ostatnich latach życia, będąc w potajemnym związku z dr. Hasnatem Khanem, szanowanym londyńskim kardiochirurgiem o brytyjsko-pakistańskich korzeniach. To wówczas pomogła wielu ludziom, poszerzyła świadomość na temat ofiar min przeciwpiechotnych i wsparła szereg innych inicjatyw.

W tytułową rolę wcieliła się dwukrotnie nominowana do Oscara brytyjska aktorka Naomi Watts. W pozostałych rolach wystąpili znany z serialu „Zagubieni” Naveen Andrews, który zagrał dr Hasnata Khana, ukochanego Diany, a także śmietanka brytyjskich aktorów: Douglas Hodge, Geraldine James, Charles Edwards oraz Juliet Stevenson. Za kamerą „Diany” stanął Oliver Hirschbiegel, nominowany do Oscara za „Upadek”, obraz opowiadający o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 9 listopada 2014, 21:00

DAJĘ NAM ROK (I Give It a Year)

Komedia, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Dan Mazer

Obsada: Rose Byrne, Anna Faris, Simon Baker, Rafe Spall, Minnie Driver, Stephen Merchant

daje nam rokJosh (Rafe Spall) to niefrasobliwy, trochę nieodpowiedzialny i nie do końca uporządkowany mężczyzna, który nadrabia dowcipem i urokiem. Jest pisarzem, który ma na koncie wydaną książkę i spory sukces, ale nie udało mu się, jak dotąd napisać drugiej. Nat (Rose Byrne) jest atrakcyjna i przedsiębiorcza. Ma wysokie wymagania wobec siebie i wszystkich dokoła. Przeżyła serię nieudanych związków i uważa, że Josh zapewni jej bezpieczeństwo i stabilizację. Wkrótce po ich ślubie staje się jasne, że oboje niezbyt do siebie pasują. Jego denerwuje jak ona śpiewa, ona wstydzi się, kiedy on tańczy. Pierwszy kryzys małżeński zbiega się z pojawieniem się przystojnego i bardzo pomysłowego Amerykanina (Simon Baker) i byłej dziewczyny Josha, Chloe (Anna Faris). Kiedy przeciwieństwa przestają się przyciągać, a prawdziwa miłość wciąż może czekać za rogiem, wspólny pierwszy rok zaczyna wydawać się nieosiągalny.

„Daję nam rok” jest debiutem fabularnym Dana Mazera, który współpracował z Sachą Baronem Cohenem jako scenarzysta i producent „Da Ali G Show”, „Borata” oraz „Bruno”. Był też producentem „Dyktatora”. – Film jest przede wszystkim komedią, a dopiero potem romansem. Nie da się ukryć, że ciągnie się za mną reputacja twórcy filmów dość prowokacyjnych, nietypowych oraz obrazoburczych. Liczę na to, że ten styl przebije się w filmie, choć pewnie w nieco przystępniejszej, łatwiejszej do przełknięcia formie – mówi o swoim filmie reżyser. Za realizacją filmu stoją producenci takich hitów, jak „To właśnie miłość” i „Dziennika Bridget Jones”.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 10 listopada 2014, 21:00

DO ZALICZENIA (The To Do List)

Komedia, USA, 2013

Reżyseria: Maggie Carey

obsada: Aubrey Plaza, Johnny Simmons, Bill Hader

do zaliczeniaNastolatka Brandy Clarke desperacko próbuje odbyć inicjację seksualną, zanim zacznie naukę w college’u. Jej aspiracją nie jest jednak zaliczenie wyjątkowego „pierwszego razu”, ale kolekcja doświadczeń z długiej listy „do zaliczenia”.

 

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 12 listopada 2014, 21:00

VERSACE. GENIUSZ, SŁAWA I MORDERSTWO (House of Versace)

Dramat, biograficzny, Kanada, 2013

Reżyseria: Sara Sugarman

Obsada: Gina Gershon, Enrico Colantoni, Colm Feore, Raquel Welch, Samantha Hodhod

VERSACE GENIUSZ SLAWA I MORDERSTWOPo zamordowaniu Gianniego Versace (Enrico Colantoni) jego siostra Donatella (Gina Gershon) przejmuje interesy brata. Wyśmiewana przez krytyków na całym świecie, próbuje utrzymać imperium, kosztem małżeństwa i dzieci. Uzależnia się od kokainy. Doprowadza firmę na granicę bankructwa. Z pomocą przychodzi jej rodzina: córka Allegra (Samantha Hodhod), ciotka Lucia (Raquel Welch) i brat Santo (Colm Feore), którzy zmuszają Donatellę do odwyku. Powraca silniejsza, z własną wizją ukochanej marki Versace, z której czyni jeden z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych domów mody. Film jest oparty na powieście Debory Ball, reporterki „Wall Street Journal”, wydanej w Polsce w 2010 roku pod tytułem „Versace: Geniusz, sława i morderstwo”.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 14 listopada 2014, 21:00

UNIEWINNIONY (Resonable Doubt)

Kryminał, thriller, Kanada, Niemcy, USA, 2014

Reżyseria: Peter Howitt

Obsada: Samuel L. Jackson, Dominic Cooper

uniewinnionyMitch Brockden (Dominic Cooper) jest wschodzącą gwiazdą sali sądowej. Elokwentny, pewny siebie prawnik z łatwością potrafi wpływać na decyzje ławy przysięgłych. Pewnego wieczoru, prowadząc pod wpływem alkoholu, potrąca przechodnia. W obawie przed konsekwencjami ucieka z miejsca zdarzenia. Martwa ofiara zostaje znaleziona w bagażniku ciężarówki Clintona Davisa (Samuel L. Jackson), który twierdzi, że próbował pomóc nieżyjącemu chłopakowi. Davis zostaje oskarżony, Brockden podejmuje się jego obrony i wygrywa. Wkrótce okazuje się, że uniewinniony zna prawdziwy przebieg wydarzeń i ma zamiar samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość prawnikowi.

 

SERIALE

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 11/22

 

RAKE – serial obyczajowy, odc. 4/13

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz.  14:00

 

FISHEROWIE – serial komediowy, odc. 8/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEFIANCE II – serial science fiction (3/13)

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki godz. 20:00

 

HOSTAGES – ZAKŁADNICY – serial sensacyjny (3/15)

PREMIERA: CANAL+, czwartki  godz. 21:30

 

SIOSTRA JACKIE VI – serial medyczny (1-2/12)

PREMIERA: CANAL+, wtorki, od11 listopada 2014 godz. 22:00 i 22:30

 

SIOSTRA JACKIE VI (Nurse Jackie VI)

serial, USA, 2014, 12 odc.

twórcy: Liz Brixius, Evan Dunsky, Linda Wallem

występują: Edie Falco, Merritt Wever, Adam Ferrara, Betty Gilpin, Morris Chestnut, Paul Schulze, Dominic Fumusa, Anna Deavere Smith, Peter Facinelli, Mackenzie Aladjem

siostra jackie 6Jackie Peyton (Edie Falco) to uzależniona od leków przeciwbólowych pielęgniarka nowojorskiego szpitala All Saints. Na pozór jest ideałem – robi wszystko, by zapewnić swoim pacjentom doskonałą opiekę. W rzeczywistości Jackie prowadzi podwójne życie. Okłamywała męża (Dominic Fumusa), rodzinę i wszystkich wokół. By mieć stały dostęp do leków, miała romans z miejscowym farmaceutą Eddiem (Paul Schulze). Jest matką dwóch córek: nastoletniej Grace (Ruby Jerins), która najwyraźniej odziedziczyła po matce sztukę kłamania oraz młodszej Fiony (Mackenzie Aladjem). Jest w stanie zrobić wszystko, by jej tajemnice nie wyszły na jaw. Na początku szóstego sezonu Jackie jest w związku z Frankiem (Adam Ferrara), dr Ike Prentiss (Morris Chestnut), w relacji z Zoey (Merritt Wever). Grace (Ruby Jerins) wciąż bierze Adderall. Wkrótce Jackie również powraca do pigułek.

Serial był czterokrotnie nominowany do Złotego Globu i aż 23 razy do nagród Emmy, z czego zdobył 4 statuetek, w tym nagrody dla Edie Falco i Merritt Wever.

PREMIERA: CANAL+, w każdy wtorek, od 11 listopada 2014, dwa odcinki, 22:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.