Canal+ premiery filmowe od 7 do 13 października 2017

W tym tygodniu w Canal+ obejrzymy: dramat „Zwierzęta nocy”, fim animowany „Kubo i dwie strony”, komedia familijna „Dziennik cwaniaczka 2”, film biograficzny „Narodziny narodu”, francuski dramat „Spowiedź”, niemiecki film biograficzny „Młody Karol Marks”, brytyjski thriller szpiegowski „Tajniacy: Mniejsze zło”, oraz nowy serial „Zakładnicy z metra”.

 

ZWIERZĘTA NOCY
(Nocturnal Animals)
dramat, USA, 2016
Reżyseria: Tom Ford
Obsada: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Armie Hammer, Laura Linney, Michael Sheen

Hipnotyczny thriller, który wzbudził zachwyt krytyki filmowej oraz widzów na całym świecie. Dzieło twórcy „Samotnego mężczyzny” Toma Forda. Film był nominowany do Złotych Globów w kategorii najlepszy reżyser oraz najlepszy scenariusz. Na ekranie: Amy Adams („Wielkie oczy”), Jake Gyllenhaal („Tajemnica Brokeback Mountain”) oraz Michael Shannon („Zakazane imperium”).

Susan Morrow (Amy Adams) po latach małżeństwa postanowiła opuścić swojego męża, Tony’ego (Jake Gyllenhaal), ambitnego pisarza w wiecznym kryzysie twórczym. Dziś, po piętnastu latach, kobieta jest właścicielką galerii i szczęśliwą żoną innego mężczyzny. Pewnego dnia otrzymuje od Tony’ego rękopis jego pierwszej książki, brutalnego thrillera, który Susan interpretuje jako symboliczną zemstę za rozstanie. Tajemnicza i przerażająca treść książki wprowadza niepokój w życie Susan.
PREMIERA: sobota 7 października godz. 22:15

 

 

 

KUBO I DWIE STRUNY
(Kubo and the Two Strings)
animacja, USA, 2016
Reżyseria: Travis Knight

Nominowana do Oscara® opowieść o przygodach nieustraszonego chłopca – syna legendarnego samuraja. Animowana refleksja nad tym, że czasem największym zwycięstwem bywa przebaczenie.

Kubo to dobry i pokorny chłopiec, który razem z matką mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Pewnego dnia odwiedza chłopca duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca – największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny, która pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że wszystko jest możliwe.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 8 października, godz. 19:15

 

 

 

 

DZIENNIK CWANIACZKA 2
(Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules)
komedia familijna, USA, 2011
Reżyseria: David Bowers
Obsada: Zachary Gordon, Robert Capron

Wyreżyserowana przez Davida Bowersa („Astro Boy”) druga z ekranizacji serii bestsellerowych książek dla dzieci autorstwa Jeffa Kinneya. W rolach głównych: Zachary Gordon („Cztery gwiazdki”, „Skarb narodów: Księga tajemnic”) i Steve Zahn („Sahara”, „Hamlet”).

Greg (Zachary Gordon) rozpoczyna siódmą klasę z nienaruszoną pewnością siebie, świeżymi przyjaźniami oraz okiem skierowanym na nową dziewczynę w mieście, Holly Hills (Peyton List). Jednak w domu sprawy wymykają się spod kontroli, szczególnie te, związane ze starszym bratem, Rodrickiem (Devon Bostick). Greg odkrywa, że jednak istnieje coś gorszego od szkoły – jego własna rodzina!
Premiera: CANAL+ FAMILY, niedziela 8 października godz. 18:30

 

 

 

NARODZINY NARODU
(The Birth of a Nation)
biograficzny, Kanada/USA, 2016
Reżyseria: Nate Parker
Obsada: Nate Parker, Armie Hammer, Penelope Ann Miller, Jackie Earle Haley

Nagrodzona na MFF Sundance 2016 opowieść o ruchu wyzwoleńczym Afroamerykanów. Na ekranie: reżyser filmu Nate Parker, Armie Hammer („Zwierzęta nocy”, Kryptonim U.N.C.L.E.”) oraz Penelope Ann Miller („Artysta”).

Południe Stanów Zjednoczonych, tuż przed wybuchem wojny secesyjnej. Nat Turner (Nate Parker) jest niewolnikiem i domorosłym kaznodzieją, który – w przeciwieństwie do swych braci – potrafi czytać i pisać. Jego właściciel postanawia wykorzystać umiejętności Nata, by poskromić buntownicze nastroje wśród niewolników. Wędrując po okolicznych plantacjach, Nat staje się świadkiem niezliczonych okrucieństw i organizuje zbrojne powstanie w nadziei, że uda mu się wywalczyć upragnioną wolność.
Premiera: CANAL+, poniedziałek 9 października godz. 21:00

 

 

 

SPOWIEDŹ
(La confession)
dramat, Francja, 2016
Reżyseria: Nicolas Boukhrief
Obsada: Romain Duris, Marine Vacth, Anne Le Ny

Poruszająca historia zakazanej miłości w wojennych czasach. Na ekranie gwiazdy francuskiego kina: Romain Duris („Dziewczyna z lilią”), Marine Vacth („Podwójny kochanek”) oraz Anne Le Ny („Nietykalni”).

Czasy niemieckiej okupacji. Do małego francuskiego miasteczka przybywa nowy ksiądz, który wzbudza zainteresowanie wszystkich kobiet. Barny (Marine Vacth), młoda komunistka i ateistka, nie może dłużej pozostać obojętna. Pod wpływem ciekawości kobieta udaje się do kościoła, aby zakwestionować nowego opata.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 10 października godz. 20:00

 

MŁODY KAROL MARKS
(Le jeune Karl Marx)
biograficzny, Niemcy/Francja/Belgia, 2017
Reżyseria: Raoul Peck
Obsada: August Diehl, Stefan Konarske, Vicky Krieps

Obraz nominowanego do Oscara® Raoula Pecka, reżysera głośnego dokumentu „Nie jestem twoim murzynem”. Inteligentna historia Karola Marksa i narodzin socjalizmu naukowego.

Rok 1844. Karol Marks (August Diehl) przebywa ze swoją żoną Jenny na emigracji w Paryżu. Tam spotyka Fryderyka Engelsa (Stefan Konarske), syna właściciela fabryki, który zajmuje się nowym zjawiskiem zubożenia angielskiego proletariatu. Mimo cenzury, policyjnych nalotów i zamieszek, wspólnie udaje im się przyczynić się do narodzin komunizmu. Jest to największa polityczna zmiana w dziejach od czasów renesansu, której całkowicie niespodziewanie dokonali aroganccy i zabawni synowie zamożnych rodzin.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa 11 października, godz. 20:00

 

 

 

 

TAJNIACY: MNIEJSZE ZŁO
(Spooks: The Greater Good)
thriller szpiegowski, Wielka Brytania, 2015
Reżyseria: Bharat Nalluri
Obsada: Kit Harington, David Harewood, Peter Firth, Jennifer Ehle

Pełen akcji thriller szpiegowski w reżyserii Bharata Nalluri („The 100”). W rolach głównych: Kit Harington („Gra o tron”), Peter Firth („Pearl Harbor”) oraz Jennifer Ehle („Jak zostać królem”).

Agent Will Holloway (Kit Harington) dowiaduje się o planowanym zamachu terrorystycznym w Londynie. Musi zrobić wszystko by go udaremnić. Tymczasem w tajemniczych okolicznościach znika szef Sekcji Antyterrorystycznej MI5 – Harry Pearce (Peter Firth). Will będzie musiał rozwikłać zagadkę i stanie przed trudnym wyborem, od którego zależeć będzie powodzenie misji.
PREMIERA: CANAL+ FILM, piątek 13 października godz. 21:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 7 DO 13 PAŹDZIERNIKA 2017

 

THE COLLECTION. IMPERIUM MODY
(The Collection ep. 7, 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek 10 października 2017

ZAKŁADNICY Z METRA
(Gidseltagningen (Below the Surface) ep. 1,2)
PREMIERA: CANAL+, czwartek 12 października 2017

 

 

ZAKŁADNICY Z METRA
(Gidseltagningen (Below the Surface))
serial sensacyjny, Dania, 2017
obsada: Dar Salim, Paprika Steen, Michael Frandsen, Jakob Oftebro, Johannes Lassen, Sara Hjort Ditlevsen

Kopenhaskie metro i 15 zakładników, którzy mogą tylko… czekać. Szwedzki serial kryminalny twórców „The Killing” oraz „Kochanka królowej”. W obsadzie nazwiska znane wielbicielom największych skandynawskich produkcji.

Kopenhaga, rok 2017. Porywacze przetrzymują w metrze 15 osób. Łącznikiem między nimi a antyterrorystami jest pewna dziennikarka. Ma ona przekazywać mediom informacje od oprawców, a niespodziewanie okazuje się, że dotyczą one przeszłości uwięzionych. W całym kraju rośnie napięcie i pojawia się pytanie: czy negocjować z terrorystami? Danię czeka osiem dni horroru, a uwięzionych: osiem dni nadziei na odzyskanie wolności.

ODC. 1
Jeden z pociągów kopenhaskiego metra, przewożący piętnaście osób z różnych środowisk, zostaje porwany. Terrorystami są nieznani sprawcy, a w całym kraju zaczyna rosnąć napięcie i strach.

ODC. 2
Naja jest dziennikarką, która została zwolniona z powodu nieautoryzowanego wywiadu. Kobieta dowiadując się o dramatycznych wydarzeniach z metra postanawia rozpocząć ogólnokrajową kampanię na rzecz zebrania okupu dla zakładników.
Premiera: CANAL+, czwartek 12 października, godz. 21:00

 

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.