Canal+ premiery filmowe od 7 do 13 maja 2016

Jurassic WorldW kolejnym tygodniu maja w Canal+: film sci-fi „Jurassic World”, dokument „Amy”, koncert „Amy Winehouse  live from London”, brytyjski film wojenny „Sojusznicy”, dokument „Poznaj uroki Bali”, komediodramat „Witajcie u mnie” oraz thriller „Escobar: Historia nieznana”.CANAL


JURASSIC WORLD
(Jurassic World)
Film akcji, Science fiction, USA, 2015
Reżyseria: Colin Trevorrow
Obsada: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Vincent D’Onofrio

Jurassic WorldCzwarta odsłona popularnej serii o dinozaurach i 1,67 miliarda dolarów przychodu. Tym razem Steven Spielberg („Park Jurajski”, „Zaginiony Świat: Park Jurajski”) w roli producenta, a za kamerą Colin Trevorrow, reżyser „Na własne ryzyko”. W rolach głównych Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Vincent D’Onofrio.

W 2015 roku, 22 lata po wydarzeniach z „Parku Jurajskiego” na wyspie Isla Nublar działa nowoczesny park rozrywki, którego główną atrakcją są przywrócone do życia na drodze klonowania dinozaury. Wyspą zarządza firma Masrani Corporation, która wyciągnęła wnioski z tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w 1993 roku. Park jest nieustannie strzeżony przez ochroniarzy i najemników, wyposażonych w nowoczesną broń i pojazdy. Genetycy parku przez połączenie genów tyranozaura, karnotaura i welociraptora tworzą nowy gatunek. Indominus rex, poza przerażającym wyglądem, wykazuje duży poziom agresji, a przy tym potrafi zmieniać kolor skóry, by upodobnić się do otoczenia. Ma służyć jako nowa atrakcja Parku i przyciągnąć większą ilość spragnionych mocnych wrażeń turystów. Sytuacja komplikuje się, kiedy jeden z nich ucieka i okazuje się groźniejszy i bardziej inteligentny niż przewidzieli jego twórcy.

Przed „Jurassic World” powstały trzy odsłony serii: „Park Jurajski”, „Zaginiony Świat: Park Jurajski” oraz „Park Jurajski 3″. Za reżyserię dwóch pierwszych odpowiadał Steven Spielberg, a w rolach głównych wystąpili Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum i Richard Attenborough. Na 22 czerwca 2018 zaplanowana jest kolejna część, która wyreżyseruje J.A. Bayona, autor filmów „Niemożliwe” i „Sierociniec”. W filmie powrócą w rolach głównych Chris Pratt, Bryce Dallas Howard.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 maja 2016, 21:00

 

 

AMY
(Amy)
Dokument, USA, Wielka Brytania, 2015
Reżyseria: Asif Kapadia
Obsada: Amy Winehouse, Mitch Winehouse, Mark Ronson

Oscar® 2016, premiera podczas festiwalu w Cannes. Kameralny, intymny portret skromnej, niezwykle utalentowanej dziewczyny, która nie udźwignęła własnego sukcesu.

Amy Winehouse z dala od kamer, prywatnie, intymnie, ale także na scenie, w świetle reflektorów. Jej talent, relacje z najbliższymi i prywatny świat pokazuje w swoim dokumencie Asif Kapadia, brytyjski, wielokrotnie nagradzany dokumentalista („Senna”, „Wojownik”). Kapadia przeprowadził ponad 100 wywiadów m.in. z przyjaciółmi, ojcem czy byłym mężem Amy, ale ich obecność w filmie ogranicza się przede wszystkim do głosu z offu – to Amy jest prawdziwą bohaterką tego dokumentu, to ona jest cały czas obecna na ekranie. By mogło się tak stać, Kapadia zebrał imponującą kolekcję archiwaliów: nagrania z domowej kolekcji i od znajomych, w tym 14-letnia Amy śpiewająca zaskakująco dojrzałym głosem „Happy Birthday” dla przyjaciela. Są filmy z wakacji, nagrywane telefonem, wideoklipy, sesje muzyczne, fotografie, koncerty, backstage. Reżyser śledzi jej losy, wzloty i przykry upadek, pokazując relacje dziewczyny z ukochanym Blake’iem, który wprowadził ja w świat narkotyków, alkoholowych libacji i rozrób oraz ojcem, który konsekwentnie popychał ją ku sławie. Widać, jak wrażliwa Amy zmierza ku katastrofie i jak nikt nie podaje jej pomocnej dłoni.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 8 maja 2016, 21:30

 

 

AMY WINEHOUSE LIVE FROM LONDON
(Remembering Amy Winehouse)
koncert, Wielka Brytania, 2015
Reżyseria: Andy Matthews

Amy Winehouse w sławnym teatrze KOKO w Londynie. Specjalny występ dla uczczenia Nagrody Grammy dla jej albumu „Back to Black”.

Amy Winehouse – błyskotliwa dziewczyna, obdarzona wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Wyniósł ją na nie album „Back to Black”. Nagrodę Grammy dla „Back to Black” Amy uczciła występując na żywo przed ukochaną publicznością w Camden, londyńskiej dzielnicy, w której się urodziła.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 8 maja 2016, 23:35

 

 

SOJUSZNICY
(Allies)
wojenny, Wielka Brytania, 2014
Reżyseria: Dominic Burns
Obsada: Jeremy Sheldon, Dominic Burns, Julian Ovenden, Chris Reilly, Matt Willis, Edmund Kingsley, Leon Vickers

sojusznicySierpień 1944 roku. Dowodzony przez kapitana Gabriela Jacksona (Julian Ovenden) oddział brytyjskich żołnierzy zostaje zrzucony za linią frontu z misją, która ma pomóc w zwycięstwie aliantów. Niestety nic nie idzie zgodnie z planem. W obliczu niebezpieczeństwa sierżant Harry McBain (Chris Reilly) i kapitan Jackson muszą wznieść się ponad wzajemne niesnaski, by doprowadzić misję do szczęśliwego końca.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 9 maja 2016, 21:00

 

 

POZNAJ UROKI BALI
(Bali)
dokument, Węgry, 2015
reżyseria: Istvan Kalman

Bali to niewielka, ale bogata kulturowo wyspa położona w południowej Indonezji, znana na świecie z oryginalnego, charakterystycznego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, a także muzyki i tańca. Sztuka Bali, będąca pod wpływem sztuki hinduskiej, charakteryzuje się bogatą roślinną i fantastyczną ornamentyką. Dokument jest wycieczką po najważniejszych, najbardziej zachwycających świątyniach wyspy i przepięknie zdobionych sanktuariach poświęconych hinduistycznym bogom i boginiom. Dzięki technologii 3D i CGI film pozwala przenieść się na Bali i zobaczyć z bliska i w doskonałej jakości zdumiewające ornamenty, nawiązujące do egzotycznej balijskiej mitologii.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 9 maja 2016, 20:00

 

 

WITAJCIE U MNIE
(Welcome to me)
komediodramat, USA, 2014
Reżyseria: Shira Piven
Obsada: Kristen Wiig, James Marsden, Linda Cardellini, Tim Robbins, Jennifer Jason Leigh, Wes Bentley, Joan Cusack

Kristen Wiig, James Marsden, Linda Cardellini, Tim Robbins i Jennifer Jason Leigh w opowieści o niestabilnej emocjonalnie kobiecie, która wygrywa na loterii fortunę i kupuje własny talk show.

witajcie u mnieCierpiąca na zaburzenie osobowości borderline Alice Klieg (Kristen Wiig) od 11 lat nie wyłączyła telewizji. Mieszka samotnie w wynajętym mieszkaniu i jest fanką Oprah Winfrey. Pewnego dnia wygrywa na loterii 86 milionów dolarów. Przy tej okazji pojawia się w lokalnych wiadomościach, jednak jej występ zostaje przerwany, gdy wspomina o traktowaniu masturbacji jako środka uspokajającego. Wkrótce, wbrew radom terapeuty (Tim Robbins), przestaje przyjmować leki i przeprowadza się do hotelu z kasynem. Zamieszkuje z nią najlepsza przyjaciółka Gina (Linda Cardellini). Z pomocą jej brata Rich (James Marsden), Alice postanawia wyprodukować własny talk show, w którym mogła by bez cenzury opowiedzieć o swoim życiu.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 10 maja 2016, 20:00

 

 

ESCOBAR: HISTORIA NIEZNANA
(Escobar Paradise Lost)
komediodramat romans, Panama, Francja, Hiszpania, Belgia, 2014
Reżyseria: Andrea Di Stefano
Obsada: Benicio Del Toro, Josh Hutcherson, Claudia Traisac, Brady Corbet

Benicio Del Toro jako Pablo Escobar i Josh Hutcherson („Igrzyska śmierci”) w opowieści o chłopaku, który zakochuje się w siostrzenicy narkotykowego bossa i zostaje wciągnięty do kręgu jego najbliższych.

escobar historia nieznanaMłody Kanadyjczyk Nicko (Josh Hutcherson) wraz z bratem (Brady Corbet) i jego żoną przyjeżdża do Kolumbii, by poprowadzić szkołę surfingu. W miejscowej wiosce poznaję piękną Marię (Claudia Traisac) i szybko się w niej zakochuje. Zauroczona dziewczyna postanawia przedstawić go swojej rodzinie, której głową jest wuj Pablo (Benicio Del Toro). Chłopak zdobywa jego sympatię. Mile widziany w domu Escobara odkrywa , czym zajmuje się gospodarz i jak ogromna jest jego władza i bezkarność. Wkrótce zostaje postawiony przed próbą, od której zależy życie jego i najbliższych.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 13 maja 2016, 21:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 7 DO 13 MAJA 2016

KRONIKI ZORRO
(Zorro The Chronicles, ep. 18, 19)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 7 maja 2016

PAMIĘTNIKI CARRIE
(Carrie Diaries, ep. 12)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 8 maja 2016

LUCYFER
(Lucifer, ep. 11)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 8 maja 2016

QUANTICO
(Quantico, ep. 19)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 8 maja 2016

MENTALISTA VII
(The Mentalist 7, ep. 3)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 10 maja 2016

RODZINA WARRENÓW
(The Family, odc. 6)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 12 maja 2016

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI
(The Family, odc. 16)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 12 maja 2016

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.