Canal+ premiery filmowe od 6 do 12 września 2014

WORLD WAR Z W kolejnym tygodniu września Canal+ wyemituje: horror sci-fi „World War Z”, film akcji „Ninja: Cień łzy”, niemiecka komedia „Omamia”, hiszpański thriller sci-fi „Ostatnie dni”, dokument „Michael Heneke. Zawód reżyser” oraz koncert „Peter Gabriel: Back to front live at O2”.CANAL

PREMIERA: CANAL+, sobota, 6 września 2014, 21:00

WORLD WAR Z (World War Z)

horror, science fiction, USA, Malta, 2013

Reżyseria: Marc Forster

Obsada: Brad Pitt, Mireille Enos, Daniella Kertesz, Matthew Fox

WORLD WAR ZGerry Lane (Brad Pitt), były śledczy ONZ, brał udział w wyprawach do miejsc ogarniętych wojną, takich jak Rwanda czy Bośnia. Ze względu na rodzinę zdecydował się jednak porzucić niebezpieczną pracę i prowadzić normalne życie. Przenosi się do Filadelfii, gdzie pewnego zwyczajnego dnia, jadąc z żoną Karen (Mireille Enos) i córkami (Sterling Jerins i Abigail Hargrove) samochodem, wpada w olbrzymi korek. Na niebie krążą śmigłowce, a po ulicach policja. Miasto pogrąża się w chaosie. Gerry dowiaduje się, że winien jest błyskawicznie rozprzestrzeniający się wirus, który przemienia ludzi w agresywne, krwiożercze bestie. Pochodzenie wirusa jest nieznane, a liczba zainfekowanych rośnie tak szybko, że ludzkości grozi całkowita zagłada. Lane’a i jego rodzinę ratuje wojsko, ale nie bezinteresownie. W zamian za bezpieczeństwo bliskich, mężczyzna ma ruszyć na poszukiwania Pacjenta Zero, dowiedzieć się, gdzie rozpoczęła się epidemia i znaleźć środki, by ją powstrzymać. W tym celu Lane udaje się do Korei Południowej, Izraela i Wielkiej Brytanii.

„World War Z” jest oparty na postapokaliptycznej powieści Maxa Brooksa „Wojna Zombie”, która jest zapisem relacji osób, które doświadczyły tytułowej walki. Producenci Brad Pitt, Dede Gardner i Jeremy Kleiner przeczytali książkę jeszcze przed jej drukiem i byli nią zafascynowani. Reżyserię powierzyli Marcowi Forsterowi, znanemu z takich superprodukcji, jak „Quantum of Solace”, ale też zrealizowanego stosunkowo niewielkimi nakładami i nominowanego do Oscara® „Marzyciela”. Jego filmografia obejmuje ponadto m.in. „Czekając na wyrok” (Monster’s Ball), za rolę w którym Halle Berry zdobyła Oscara®, „Zostań” (Stay), „Przypadek Harolda Cricka” (Stranger Than Fiction) czy „Chłopiec z latawcem” (The Kite Runner), nominowany do Złotego Globu i nagrody BAFTA.

„World War Z” – w przeciwieństwie do większości filmów o zombie – nie dzieje się w ograniczonej przestrzeni, jak miasteczko czy supermarket. Nowatorski jest także obraz żywych trupów, pokazanych jako bardzo szybkie i zwinne istoty stanowiące niszczycielską siłę, której nic nie jest w stanie zatrzymać. Nie można się przed nimi schronić i nie można ich pokonać, co daje podobne uczucie niemocy i bezsilności, która towarzyszy widzom w filmach katastroficznych i postapokaliptycznych. Zakażeniu wirusem ulega ludzkość na całym globie, a grany przez Brada Pitta bohater przenosi się z miejsca na miejsce, wprowadzając do fabuły malowniczą galerię drugoplanowych postaci. Jest wśród nich grupa żołnierzy piechoty morskiej z kapitanem Speke’em (James Badge Dale) na czele. Są podejrzliwi naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia oraz izraelska żołnierka Segen (Daniella Kertesz), która towarzyszy Gerry’emu w wielu trudnych chwilach. W filmie pojawia się również w króciutkim epizodzie Matthew Fox (serial „Lost – Zagubieni”), który początkowo miał zagrać ważną, drugoplanową rolę z potencjałem rozwinięcia jej w razie realizacji sequela. Jednak z powodu ciągłych poprawek scenariusza i przeróbek montażowych, w ostatecznej wersji filmu aktor wypowiada zaledwie pięć zdań.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 września 2014, 15:00

PETER GABIREL: BACK TO FRONT LIVE AT THE O2

koncert, Wielka Brytania, 2014

reżyseria: Hamish Hamilton

„Back to Front Live at the O2” to zapis koncertu legendy muzyki – Petera Gabriela – zarejestrowany w październiku 2013 w Londynie. W 2012 roku artysta wyruszył w dwuletnie światowe tournée, które miało na celu uczczenie 25-lecia wydania słynnego albumu „So”, z którego pochodzą tak znane utwory, jak „Sledgehammer”, „In Your Eyes” czy „Don’t Give Up”. 20 i 21 października 2013 roku w ramach tej trasy Peter Gabriel wystąpił przed ponad 20-tysięczną widownią londyńskiej hali O2. Podczas koncertu artysta zaprezentował wszystkie piosenki z „So”, ale nie zabrakło również znanych kompozycji z innych albumów m.in. „Solsbury Hill”, „Digging in the Dirt”, „Shock the Monkey” czy „Biko”.

Peter Gabriel to wybitny artysta tworzący muzykę z pogranicza progresywnego rocka i popu. Urodzony w Chobham muzyk, wokalista, kompozytor i producent, założyciel kultowej formacji Genesis od 1975 roku prowadzi karierę solową. Komercyjny sukces przyszedł wraz z singlem „Shock the Monkey”, a wielkim przełomem stał się wydany w 1986 roku album „So”. Takie utwory, jak „Sledgehammer”, „In Your Eyes” czy wykonany z Kate Bush utwór „Don’t Give Up” przeszły do historii muzyki. Peter Gabriel pięciokrotnie otrzymał nagrodę Grammy. Jest także twórcą muzyki filmowej. Uczestniczy w wielu projektach multimedialnych i jest aktywnym działaczem w obronie praw człowieka.

 

WIECZÓR SPECJALNY: MICHAEL HANEKE

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 września 2014, 19:30

MICHAEL HANEKE. ZAWÓD: REŻYSER (Michael H. profession: director)

dokument, Austria, Francja, 2013

Reżyseria: Yves Montmayeur

Obsada: Michael Haneke, Juliette Binoche, Béatrice Dalle, Isabelle Huppert, Susanne Lothar, Emmanuelle Riva, Jean-Louis Trintignant

– „Zaczynam swój film w Cannes, gdzie Haneke został nagrodzony Złotą Palmą za „Miłość”, następnie podróżuję w przeszłość, poprzez plany filmowe we Francji i Niemczech, aż do jego pierwszych doświadczeń reżyserskich. Dzięki temu odkryłem, krok po kroku, niezwykłość filmowego rzemieślnika Michaela Hanekego” – mówi o swoim dziele reżyser Yves Montmayeur, który kręci dokumenty od 1999 roku. Koncentruje się na współczesnym kinie azjatyckim i reżyserach z Japonii, Hong Kongu i Korei Południowej. Ale portretuje również ekscentrycznych filmowców, takich jak chiński reżyser Johnnie To („Johnnie Got His Gun! A portrait of Johnnie To”, 2010), operator Christopher Doyle (pokazywany w CANAL+ „Spragnieni Doyle’a”, 2007) czy włoska aktorka i reżyserka Asia Argento („Nice to Meet You, Please Don’t Love Me! A portrait of Asia Argento”, 2004).

„Micheal Haneke. Zawód: reżyser” to owoc 10-letniej obserwacji, ale również przyjaźni Montmayeura z artystą i próba rozwikłania zagadki jego filozoficznego i moralnego kosmosu. Na film składają się montaże fragmentów filmów Hanekego, wywiady z nim i aktorami oraz zakulisowe materiały nakręcone podczas pracy. Towarzysząc Hanekemu w podróżach, widz poznaje wnikliwego obserwatora zachodnich społeczeństw i moralizatora. Ma okazję zaobserwować z bliska, jak podejmuje decyzje twórcze. Obraz dopełniają wypowiedzi wspaniałych aktorek, które z nim współpracują (Isabelle Huppert, Susanne Lothar), które mówią o jego konsekwencji i wizjonerstwie, szczegółowo opisując sposób, w jaki reżyseruje. Montmayeur stara się być dociekliwy, chce wiedzieć wszystko o tym, jak pracuje Haneke, ale reżyser jest stanowczy: nie interpretuje i nie broni swoich dzieł. Zgadza się jedynie na wyrażenie opinii na temat atrakcyjności przemocy czy naszych postaw wobec cierpienia i niesprawiedliwości. Dokument pokazuje jednocześnie, że zabawne zachowania Hanekego są mechanizmem obronnym. Mówiąc, że miarą sukcesu jest to, że u rzeźnika dostaje lepsze porcje mięsa, mógłby być bohaterem własnego filmu „Biała wstążka”.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 8 września 2014, 21:00

NINJA: CIEŃ ŁZY (Ninja: Shadow of a Tear)

Film akcji, USA, Tajlandia, 2013

Reżyseria: Isaac Florentine

Obsada: Scott Adkins, Kane Kosugi, Mika Hijii, Shun Sugata, Vithaya Pansringarm

NINJA 2 cien lzyWalcz ze wszystkimi i nikomu nie ufaj – taką dewizę na przetrwanie ma mistrz sztuk walki Casey Bowman (Scott Adkins). Kiedy zostaje zamordowana jego ciężarna żona, mistrz ninjitsu poprzysięga zemstę i wyrusza do Tajlandii, by wytropić zabójcę ukochanej. Wypełniając misję, musi wznieść swoje umiejętności na kolejny poziom, włączając głęboką medytację, by upozorować własną śmierć. Gdy staje się w końcu niemal niewidzialnym wojownikiem i jest u celu, okazuje się, że to dopiero początek jego krucjaty.

W sequelu filmu „Ninja” z 2009 roku główną rolę zagrał ponownie gwiazdor kina akcji, Scott Adkins, podobnie jak Mika Hijii, który wciela się w Namiko Takedę. Jednego z filmowych antagonistów Adkinsa, Nakabarę, zagrał praktyk sztuk walki i aktor Kane Kosugi, syn Shō Kosugiego. Choreografię scen walki opracował Szwed chińskiego pochodzenia Tim Man, znany z pracy przy filmie Quentina Tarantino „Kill Bill” (2003). „Ninja: Cień łzy” spotkał się z dobrym przyjęciem krytyków i widowni. Opinie widzów sugerowały, że jest to jeden z najlepszych filmów wydanych bezpośrednio na rynek wideo, jakie kiedykolwiek powstały.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 10 września 2014, 21:00 

OMAMAMIA (Omamamia)

Komedia, Niemcy, 2012

Reżyseria: Tomy Wigand

Obsada: Annette Frier, Marianne Sagebrecht, Miriam Stein, Giancarlo Giannini, Raz Degan

OMAMAMIAOma (Marianne Sagebrecht) jewst 65-letnią wdową. Jej nadopiekuńcza córka Marie (Annette Frier) sprzedała właśnie jej dom, by ulokować ją w luksusowym „Sunshine Home”. Oma jest przerażona taką perspektywą. Postanawia zrealizować swoje wielkie marzenie, którym jest spotkanie i błogosławieństwo od papieża Benedykta XVI. W tym celu odwiedza wnuczkę Martinę (Miriam Stein), która pracuje jako niańka u rzymskiej, ultrakatolickiej rodziny. W Rzymie okazuje się, że Martina mieszka ze swoim chłopakiem Silvio (Raz Degan), który zarabia jako artysta, wykonujący tatuaże. Okazuje się także, że list gwarantujący Omie błogosławieństwo od papieża to zwykła bujda, w niemieckich restauracjach podają dziwne jedzenie, a niewidomy Lorenzo (Giancarlo Giannini), któremu Oma pomaga, widzi doskonale. Kompletnie zdezorientowana Oma zaczyna podróż, która spełni jej zupełnie nieoczekiwane marzenia.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 12 września 2014, 21:00

OSTATNIE DNI (The Last Days aka Los ultimos dias)

thriller, science fiction, Hiszpania, 2013

reżyseria: Alex Pastor, David Pastor

obsada: Quim Gutierrez, José Coronado (Enrique), Marta Etura (Julia), Leticia Dolera Andrea

ostatnie dniBarcelona, rok 2013. Podczas wybuchu wulkanu na powierzchnię planet wydostaje się tajemniczy wirus, który wywołuje w ludziach paniczny lęk przed przestrzenią. Wkrótce ludzie zostają uwięzieni w budynkach. Po jakimś czasie przebijają się do tuneli metra. Marc (Quim Gutierrez ) postanawia odnaleźć swoją dziewczynę Julię (Marta Etura).

 

 

 

 

SERIALE

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 2/22

 

MICHAEL J. FOX SHOW – serial komediowy, odc. 11-12/22

PREMIERA: CANAL+, soboty po dwa odcinki,  14:00

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 8/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC – serial komediowy, odc. 12/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 16/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 10/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, godz. 21:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.