Canal+ premiery filmowe od 5 do 11 kwietnia 2014

Infiltrator W drugim tygodniu kwietnia Canal+ wyemituje: polski thriller „Układ zamknięty”, sensacyjny „Infiltrator”, brytyjski kryminał „Morderstwo w wojennym Londynie”, dramat „Między wierszami”, czeski kryminał „W cieniu” oraz komedia kryminalna „Twardziele”.CANAL

 

 

 

PREMIERA: CANAL+, 5 kwietnia 2014, 21:00

UKŁAD ZAMKNIĘTY

thriller, Polska, 2013

Reżyseria: Ryszard Bugajski

Obsada: Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Robert Olech, Przemysław Sadowski, Magdalena Kumorek, Wojciech Żołądkowicz, Monika Kwiatkowska

Thriller reżysera „Przesłuchania” i scenarzystów „Czarnego czwartku. Janek Wiśniewski padł” z popisową rolą Janusza Gajosa.

Uklad_zamknietyInspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy – wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) – zostają zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Inspiracją dla scenarzystów „Układu zamkniętego”, Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki, była historia biznesmenów Pawła Reya i Lecha Jeziornego, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Jedna ze spraw prowadzonych przeciwko nim została po latach umorzona z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali po 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia. W drugiej sąd pod koniec 2013 roku wydał nieprawomocny wyrok skazujący. Część pozostałych oskarżonych przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze. Jak mówił reżyser „żadna z postaci nie jest dokładnym odwzorowaniem rzeczywistych bohaterów tej historii, jednak prawda o tych zdarzeniach została zachowana”.

Twórcom udało się zgromadzić na planie doborowe nazwiska. Janusz Gajos, jako skorumpowany prokurator, kolejny raz po pamiętnych rolach w „Psach” i „Przesłuchaniu”, udowodnił, że jest mistrzem kreowania wyrazistych, czarnych charakterów. U boku Gajosa wystąpili, między innymi, Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski i Urszula Grabowska, nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za kreację w „Joannie”. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do „Róży” i „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego. Piosenkę promującą film wykonuje zespół Kult.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 6 kwietnia 2014

INFILTRATOR (Snitch)

Sensacyjny, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2013

Reżyseria: Ric Roman Waugh

Obsada: Dwayne Johnson, Barry Pepper, Benjamin Bratt, Susan Sarandon, Jon Bernthal

InfiltratorWłaściciel firmy budowlanej John Matthews (Dwayne Johnson) dowiaduje się od byłej żony, że ich syn Jason (Rafi Gavron) został aresztowany za handel narkotykami. Chłopak został wrobiony przez kolegę, który w ten sposób uzyskał obniżenie własnego wyroku. Zdesperowany John przekonuje prokurator stanową Joanne Keeghan (Susan Sarandon), by w zamian za zredukowanie wyroku syna pozwoliła mu przeniknąć do świata karteli narkotykowych i doprowadzić do aresztowania ich członków. Akcję nadzoruje agent Cooper (Barry Pepper). John wykorzystuje swojego pracownika, nawróconego recydywistę Daniela Jamesa (Jon Bernthal), by kontaktował go z właściwym człowiekiem. Dla obu rozpoczyna się droga, z której nie ma powrotu.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 21:00

MORDERSTWO W WOJENNYM LONDYNIE (Murder on the Homefront)

Kryminał, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Geoffrey Sax

Obsada: Patrick Kennedy, Tamzin Merchant, Emerald Fennell, James Fleet, David Sturzaker

Morderstwo w wojennym londynieDr Lennox Collins (Patrick Kennedy), pionier nowych metod w kryminalistyce, zostaje włączony do śledztwa w sprawie zabójstwa prostytutki, która została znaleziona ze swastyką wyryta na języku. Inspektor Wilkins (David Sturzaker) podejrzewa nieśmiałego Wilfreda Zieglera, który znalazł ciało, ale Collins wyklucza go – morderca był praworęczny, podczas gdy Ziegler nie jest. Wkrótce pojawiają się kolejne ofiary. Lennox i jego nowa asystentka Molly (Tamzin Merchant) prowadzą niezależne śledztwo, które prowadzi ich do odkrycia spisku na najwyższych szczeblach władzy.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 8 kwietnia 2014, 21:00

MIĘDZY WIERSZAMI (The Words)

Dramat, USA, 2012

Reżyseria: Brian Klugman, Lee Sternthal

Obsada: Bradley Cooper, Jeremy Irons, Dennis Quaid, Olivia Wilde, Zoë Saldana, John Hannah, Željko Ivankek

TW_1147.NEFKiedy Rory Jansen (Bradley Cooper) publikuje swoją pierwszą powieść, jest to jeden z tych rzadkich przypadków, gdy zarówno czytelnicy, jak i krytycy wpadają w zachwyt. Książkę widać wszędzie, od witryn księgarni, przez samoloty, po uniwersyteckie kampusy. Świeże spojrzenie połączone z dojrzałością i mądrością życiową sprawiają, że Rory staje się gwiazdą literatury. Charyzmatyczny, przystojny, utalentowany, z piękną żoną (Zoë Saldana) u boku, ma świat na wyciągnięcie ręki. Wtedy pojawia się starszy mężczyzna (Jeremy Irons), który wie, że Rory posłużył się znalezionym przypadkiem rękopisem i oznajmia, że to on jest jego autorem. Opowiada młodemu mężczyźnie piękną, tragiczną historię swojej młodości w powojennym Paryżu, która doprowadziła do powstania książki. Okazuje się, że Rory i jego dylemat moralny, przed którym został postawiony przez starca jest wytworem wyobraźni poczytnego pisarza, ikony literackiego sukcesu Claya Hammonda (Dennis Quaid), który przybliża prawdziwe znaczenie swojej ostatniej powieści pięknej Grad Student (Olivia Wilde).

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 9 kwietnia 2014, 21:00

W CIENIU (Ve stinu kone)

Czarny kryminał, Czechy, Polska, 2013

Reżyseria: David Ondříček

Obsada: Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová, Jiří Štěpnička

W cieniuCzeska Praga, 1953 rok. Miastem wstrząsa wieść o serii brutalnych napadów i morderstw, których sprawcy pozostają nieuchwytni. Śledztwo prowadzi komisarz policji, kapitan Hakl (Ivan Trojan). Poprzez podejrzane meliny i ciemne zaułki trop prowadzi go do najwyższych szczebli komunistycznej władzy. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy dochodzenie przejmuje ściągnięty przez bezpiekę z Syberii były esesman, major Zenke (Sebastian Koch). Obaj mają powody, by doprowadzić sprawę do końca i każdy zapłaci za to swoją cenę.

„W cieniu” wyreżyserował znany polskiej publiczności czeski scenarzysta, producent, reżyser David Ondříček, znany z takich filmów, jak „Samotni” i „Szeptem”. Stronę wizualną swojego kryminału powierzył polskiemu operatorowi Adamowi Sikorze. – „Adam to prawdziwy bezkompromisowy artysta, którego na naszym planie często nazywaliśmy Prince of Darkness” – mówił Ondříček. Sikora jest autorem zdjęć do filmów Lecha Majewskiego (m.in. „Pokój saren”, „Wojaczek”, „Młyn i krzyż”), Jerzego Skolimowskiego („Essential Killing” i „Cztery noce z Anną” i „Lasu” Piotra Dumały.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 11 kwietnia 2014, 21:00

TWARDZIELE (Stand Up Guys)

komedia kryminalna, Stany Zjednoczone, 2012

reżyseria: Fisher Stevens

obsada: Al Pacino, Christopher Walken, Alan Arkin, Julianna Margulies, Weronika Rosati, Mark Margolis

TwardzielePo spędzeniu 28 lat w więzieniu Val (Al Pacino) wychodzi na wolność. Z zakładu karnego obiera go przyjaciel Doc (Christopher Walken). Val nie wie, że Doc otrzymał od bossa lokalnej mafii Claphanda (Mark Margolis) zlecenie zabicia przyjaciela. Gdy do kumpli dołącza trzeci – Hirsch (Alan Arkin), powracają wspomnienia i chęć nadrobienia straconego czas. Przyjaciele ruszają na podbój miasta nocą. Włamują się do apteki po viagrę dla Vala, kradną samochód i udają się do burdelu. Czerpią z życia garściami, aż nadchodzi świt. Doc musi spełnić życzenie Claphanda, a Val orientuje się, że jego czas się kończy. Reżyserem filmu jest Fisher Stevens – zdobywca OSCARA® za dokument „Zatoka delfinów”. W rolę trzech przyjaciół wcielili się również laureaci statuetek Akademii: Al Pacino, Christopher Walken i Alan Arkin. Partnerują im zdobywczyni Złotego Globu Julianna Margulies oraz nominowany do nagrody Emmy Mark Margolis.

 

SERIALE

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 12/22

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEXTER sezon 8 – serial kryminalny, odc. 10/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

Pod KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 13/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.