Canal+ premiery filmowe od 4 do 10 czerwca 2016

KARBALAW tym tygodniu w Canal+: polski dramat wojenny „Karbala”, kryminalny „Feralna noc”, film akcji „Oddział wyrzutków”, melodramat „Najdłuższa podróż”, dramat „Chór”, film akcji „Nieuchwytni”, nowy serial animowany „Tashi” oraz nowy serial „Porzucony według Harlana Cobena”.CANAL

 

 

KARBALA
(Karbala)
dramat, wojenny, Polska, 2015
reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
Obsada: Bartłomiej Topa, Tomasz Schuchardt, Antoni Królikowski, Leszek Lichota, Łukasz Simlat

Koprodukcja CANAL+, dramat wojenny Krzysztofa Łukaszewicza, inspirowany faktami z największej bitwy z udziałem polskich żołnierzy po II wojnie światowej, której szczegóły przez lata były trzymane w tajemnicy. W obsadzie m.in.: Bartłomiej Topa („Drogówka” „Wesele”), Tomasz Schuchardt („Chrzest”, serial „Misja: Afganistan”), Antoni Królikowski („Miasto 44”), Leszek Lichota („Lincz”) i Łukasz Simlat (seriale CANAL+: „KREW Z KRWI” oraz obecnie produkowany „Belfer”).

KARBALAŚrodek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku. Do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie, w pełnym ludzi mieście, dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie, pozbawiona wsparcia, garstka polskich i bułgarskich żołnierzy. Odcięci od świata, z ograniczonymi zapasami jedzenia i amunicji, stawiają czoła kilkukrotnie liczniejszej grupie gotowych na wszystko ekstremistów. Dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Profesjonalizm, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty ani jednego żołnierza.

„Karbala” to drugi projekt fabularny o polskich żołnierzach na zagranicznych misjach w portfolio CANAL+. Pierwszym był wyprodukowany w 2012 roku serial „Misja: Afganistan” z udziałem m.in. Pawła Małaszyńskiego, Eryka Lubosa i Tomasza Schuchardta. Ten ostatni miał okazję wykorzystać zdobyte wówczas doświadczenie na planie „Karbali”, w której ponownie zagrał jedną z głównych ról.

Obrona City Hall w Karbali była dotychczas nieodkrytym fragmentem najnowszej historii polskiej armii. Tajemnice ściśle tajnej operacji odkrył przez widzami dopiero Krzysztof Łukaszewicz („Lincz”, „Żywie Biełaruś”). Jego film jest inspirowany prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który w 2004 roku dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu „Karbala”. Kaliciak jest pierwowzorem głównego bohatera filmu, którego gra Bartłomiej Topa.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 4 czerwca 2016, 21:00

 

 

 

FERALNA NOC
(The Bag Man aka Motel)
kryminał, USA, 2014
Reżyseria: David Grovic
Obsada: John Cusack, Rebecca Da Costa, Robert De Niro

Aktorski pojedynek Johna Cusacka („Kontrakt na zabijanie”, „Con Air – Lot skazańców”) i Roberta de Niro („Sezon na zabijanie”, „Wielkie wesele”) w klimatycznym thrillerze debiutującego za kamerą Davida Grovica.

Prześladowany przez pecha kryminalista, Jack (John Cusack), otrzymuje pozornie proste, ale nietypowe zlecenie od legendarnego szefa mafii, Darny (Robert De Niro). Ma odebrać dla niego tajemniczą torbę i udać się z nią do odludnego motelu. Ma nie zaglądać do środka pakunku i spokojnie oczekiwać na przybycie zleceniodawcy. Noc w motelu obfituje w ciąg nieprzewidzianych i brutalnych zdarzeń, w wyniku których pojawia się Rivka (Rebecca Da Costa), piękna kobieta, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Gdy na miejsce przybywa wreszcie długo oczekiwany Darna, sytuacja jest już mocno skomplikowana.
TYDZIEŃ Z KRYMINAŁEM
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 5 czerwca 2016, 21:00

 

 

ODDZIAŁ WYRZUTKÓW
(War Pigs)
wojenny, film akcji, USA, 2015
reżyseria: Ryan Little
Obsada: Mickey Rourke, Luke Goss, Dolph Lundgren, Chuck Liddell

oddzial wyrzutkowSkompromitowany na polu walki oficer Jack Wosick (Luke Goss) dostaje szansę odkupienia win. Ma stanąć na czele jednostki złożonej z żołnierzy-wyrzutków i przedostać się za linię wroga. Ich celem jest odnalezienie i zniszczenie eksperymentalnej wyrzutni rakiet V3, które mogłyby przechylić szalę zwycięstwa na stronę hitlerowskich Niemiec. Oddział wspiera niemiecki weteran Legii Cudzoziemskiej Hans Picault (Dolph Lundgren) i pamiętający okopy I wojny światowej pułkownik Redding (Mickey Rourke).
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 czerwca 2016, 21:00

 

 

NAJDŁUŻSZA PODRÓŻ
(The Longest Ride)
melodramat, USA, 2015
reżyseria: George Tillman Jr.
Obsada: Scott Eastwood, Britt Robertson, Alan Alda, Jack Huston, Oona Chaplin

Scott Eastwood i Alan Alda w adaptacji powieści Nicholasa Sparksa („Pamiętnik”, „Dla ciebie wszystko”) o miłości, przeznaczeniu, niespełnionych marzeniach i śmierci.

najdluzsa podrozW wyniku wypadku samochodowego starszy pan zostaje uwięziony we wraku i w oczekiwaniu na pomoc wspomina dotychczasowe życie. Z opresji ratuje go para młodych ludzi – studentka historii sztuki (Britt Robertson) i kowboj z rodeo (Scott Eastwood), który musi wrócić na arenę po ciężkim wypadku, by ratować rodzinne ranczo. Sophia i Luke właśnie się poznali i nie są pewni tego, co do siebie czują. Odwiedzając Irę w szpitalu i poznając poruszającą historię jego miłości do żony Ruth (Oona Chaplin), powoli zdają sobie sprawę ze swoich uczuć.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 7 czerwca 2016, 20:00

 

 

CHÓR
(Boychoir)
dramat, USA, Holandia, 2014
reżyseria: Francois Girard
Obsada: Dustin Hoffman, Kathy Bates, Garrett Wareing, Eddie Izzard, Debra Winger

Wzruszający dramat o skrzywdzonym przez los utalentowanym 11-latku. W gwiazdorskiej obsadzie m.in. Dustin Hoffman, Kathy Bates i Debra Winger.

BOYCHOIR11-letni Stet (Garrett Wareing) stracił właśnie w wypadku samochodowym matkę, jego ojciec zaś ukrywa przed żoną i córkami fakt, że ma syna z innego związku. Chłopiec trafia do elitarnej muzycznej akademii z internatem, gdzie ze względu na swój talent wokalny zwraca uwagę wymagającego dyrygenta chóru, mistrza Carvelle (Dustin Hoffman). Stet nie czuje się dobrze w nowym miejscu, jest rozżalony i zbuntowany. Nie dogaduje się ani z kolegami, ani z wychowawcami. Jednak jednocześnie mądry Carvelle postanawia o niego walczyć.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 8 czerwca 2016, 20:00

 

 

NIEUCHWYTNI
(Tracers)
film akcji, USA, 2015
reżyseria: Daniel Benmayor
Obsada: Taylor Lautner, Marie Avgeropoulos, Adam Rayner

nieuchwytniCam (Taylor Lautner) pracuje jako kurier w Nowym Jorku. Chłopak świetnie jeździ na rowerze i z zawrotną szybkością przemierza ulice miasta na rowerze. Jego problemem jest chińska mafia, u której narobił sobie długów. Pewnego dnia wpada przez nieuwagę na piękną Nikki (Marie Avgeropoulos). Dziewczyna, widząc jego umiejętności, poznaje go z grupą swoich znajomych, którzy uprawiają ekstremalny parkour. Cam jest nimi zafascynowany. Na dodatek nowi przyjaciele proponują mu udział w akcji, która może przynieść całkiem sporo dodatkowej kasy i rowiązać jego problemy.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 10 czerwca 2016, 21:00

 

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 4 DO 10 CZERWCA 2016

tashiTASHI
(Tashi, ep. 1, 2)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 4 czerwca 2016

 

 

 

GOLDBERGOWIE
(The Goldbergs, ep. 5, 6)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 5 czerwca 2016

PORZUCONY WEDŁUG HARLANA COBENA
(The Five, ep. 1, 2)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 5 czerwca 2016

MENTALISTA VII
(The Mentalist 7, ep. 7)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 7 czerwca 2016

RODZINA WARRENÓW
(The Family, odc. 10)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 9 czerwca 2016

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI
(The Family, odc. 20)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 9 czerwca 2016

 

 

PORZUCONY WEDŁUG HARLANA COBENA
(The Five)
Serial kryminalny, USA, 2016
Scenariusz: Harlan Coben

porzucony wedlug harlana cobenaZagadka z przeszłości, pasjonujące śledztwo i detektywi w obliczu szokującej prawdy. Oryginalny scenariusz autorstwa mistrza kryminalnej powieści Harlana Cobena to gwarancja tego, co w rasowym thrillerze najlepsze: wciągającej fabuły, nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz wyjątkowego klimatu. Współautorem scenariusza jest Daniel Brocklehurst (laureat Nagrody BAFTA i Emmy).

Czwórka nastolatków (Mark, Pru, Danny i Slade) nigdy nie zapomni pewnej feralnej wycieczki do parku. Właśnie wtedy zgubili pięcioletniego Jesse’ego, brata Marka. Chłopca nigdy nie odnaleziono. Minęło 20 lat. Danny, obecnie detektyw, przypadkowo wpada na trop, który zmieni życie przyjaciół. W śledztwie w sprawie o morderstwo pojawia się dowód – DNA należące do zaginionego przed laty Jesse’ego. Chłopak żyje, ale co się działo z nim przez te wszystkie lata? Gdzie mieszka, co robi? Czy ma coś wspólnego z morderstwem, nad którym pracuje policja? Wątpliwości się mnożą, tropy gmatwają, a najważniejsze pytania pozostają bez odpowiedzi.

„Porzucony według Harlana Cobena” to 10 odcinków trzymającej w napięciu akcji, gdzie śledztwo w sprawie o morderstwo krzyżuje się z zagadką przeszłości. Produkcja porównywana jest do klimatu brytyjskiego „Broadchurch”, a dłoń mistrza gatunku, Harlana Cobena, gwarantuje emocje i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Polska premiera pierwszego odcinka serialu odbyła się 4 maja br. na festiwalu NETIA OFF CAMERA, w ramach panelu dyskusyjnego „Development scenariusza serialu premium”, który zorganizowały CANAL+, Szkoła Wajdy i Fundacja OFF CAMERA. Po pokazie odbył się masterclass pt. „British TV masterclass”. Gościem specjalnym był Daniel Brocklehurst, współautor scenariusza.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 5 czerwca 2016, 22:00

HARLAN COBEN
amerykański pisarz, autor 28 thrillerów, z których w Polsce do tej pory ukazało się nakładem Wydawnictwa Albatros 27 – w tym 10 z serii z Myronem Bolitarem i 3 z cyklu młodzieżowego z Mickey’em Bolitarem. Najnowsza powieść „Fool Me Once”, która w Stanach miała premierę w marcu, na polski rynek trafi na początku 2017 roku. Powieści Cobena, publikowane w 43 językach, regularnie już w dniu premiery zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Ich sprzedaż na świecie przekroczyła do tej pory 60 milionów egzemplarzy, w Polsce sprzedaż książek Harlana Cobena sięgnie niedługo 3 milionów egzemplarzy. Sławę przyniosła mu powieść„Nie mów nikomu”, zekranizowana we Francji przez Guillaume’a Caneta z Francoisem Cluzetem i Kristin Scott Thomas. Najnowszą „Fool Me Once” na ekran przeniesie Julia Roberts, która wcieli się też w postać głównej bohaterki.

DANIEL BROCKLEHURST
pisarską karierę rozpoczynał jako dziennikarz „The Guardian”, „The Manchester” oraz „Evening News”. Jest autorem scenariuszy do takich produkcji, jak serial „Clocking Off” (nominacja do Nagrody BAFTA), „Shameless” (Nagroda BAFTA w kategorii Najlepszy Scenariusz), „Sorted”, „Talk Me To The Exile”. Do najnowszych produkcji wg scenariusza Danny’ego Blocklehursta należą „The Driver” oraz „Ordinary Lies”.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.