Canal+ premiery filmowe od 4 do 10 października 2014

ani slowa wiecej Na początku października Canal+ wyemituje komedię romantyczną „Ani słowa więcej”, komedię „Obóz integracyjny”, komediodramat „Bling Ring„, komediodramat „Za 5 dolarów” oraz dokument „Ściśle tajne: Historia Wikileaks„.CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 4 października 2014, 21:00

ANI SŁOWA WIĘCEJ (Enough Said)

Komedia romantyczna, USA, 2013

Reżyseria: Nicole Holofcener

Obsada: Julia Louis-Dreyfus, James Gandolfini, Catherine Keener, Toni Collette

ani slowa wiecejEva (Julia Louis-Dreyfus) jest pięćdziesięcioletnią rozwódką, która samotnie wychowuje nastoletnią córkę i pracuje jako masażystka. Kiedy córka Evy wybiera się na studia, kobieta stawia czoło nowej sytuacji – po raz pierwszy od lat znów skupia się na sobie. Pewnego dnia na przyjęciu u znajomych poznaje niezbyt przystojnego, ale zabawnego Alberta (James Gandolfini), z którym wydaje się ją wiele łączyć. Początkowo bez przekonania umawia się z nim na randkę. Po kilku spotkaniach oboje zaczynają angażować się w związek. Tymczasem w pracy Eva zaprzyjaźnia się ze swoją klientką Marianne (Catherine Keener). Rozwiedziona poetka nieustannie opowiada o wadach i dziwactwach swojego eksmęża. Kiedy Eva zdaje sobie sprawę, że chodzi o Alberta, zaczyna zastanawiać się nad sensem angażowania się w nową relację, która wnosi sporo komplikacji w jej uporządkowane od dawna życie.

„Ani słowa więcej” jest słodko-gorzką komedią romantyczną w reżyserii Nicole Holofcener, nazywanej „Woodym Allenem w spódnicy”. To opowieść o dojrzałych ludziach, którzy wchodzą w nowy etap, o miłości pozbawionych złudzeń pięćdziesięciolatków. Główna męska rola w filmie jest jedną z ostatnich zmarłego przedwcześnie w wieku zaledwie 51 lat Jamesa Gandolfiniego, który stworzył niezapomnianą kreację w serialu „Rodzina Soprano”, za którą otrzymał trzy nagrody Emmy i Złoty Glob. Aktora można było także zobaczyć w takich filmach, jak „Zabić, jak to łatwo powiedzieć”, The Mexican” czy „Ostatni bastion”. Na planie „Ani słowa więcej partneruje mu Julia Louis-Dreyfus, która zasłynęła rolą w jednym z najpopularniejszych sitcomie „Seinfeld”. Marianne zagrała Catherine Keener, która wystąpiła w czterech poprzednich filmach Holofcener. Tym razem wcieliła się w poetkę, której córka – podobnie jak córka Evy – również idzie na studia, ale nie robi to na jej matce dużego wrażenia. W roli Sary, bliskiej przyjaciółki Evy, psychoterapeutki, która tkwi w trudnym małżeństwie wystąpiła Toni Collette, zdobywczyni nagrody Emmy i Złotego Globu, która zdobyła popularność rolą w „Weselu Muriel” oraz „Szóstym zmyśle”. Zagrała w nim matkę samotnie wychowującą chłopca o paranormalnych zdolnościach, za co zdobyła nominację do Oscara.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 października 2014, 21:00

OBÓZ INTEGRACYJNY (Welcome To The Jungle)

Komedia, USA, Portoryko, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Rob Meltzer

Obsada: Adam Brody, Jean-Claude Van Damme, Megan Boone, Kristen Schaal, Robert Peters, Dennis Haysebrt

oboz integracyjnyChris (Adam Brody) pracuje w korporacji, ale nie ma na tyle pewności siebie, żeby przeciwstawić się koledze Philowi (Rob Huebel), który kradnie jego pomysły, ale nie potrafi zaprosić na randkę pięknej Lisy (Megan Boone). Jego jedynym przyjacielem w filmie jest Jared (Eric Edelstein) z działu informatycznego. Pewnego dnia wszyscy zostają wysłani na obóz integracyjny, podczas którego mają rozwijać umiejętności pracy w zespole. Szkolenie odbywa się w środku tropikalnej dżungli, a przydzielony im trener Storm Rothchild (Jean-Claude Van Damme) okazuje się byłym żołnierzem o psychopatycznych skłonnościach.

„Obóz integracyjny” to komedia przygodowa, którą wyreżyserował Rob Meltzer na podstawie scenariusza debiutanta Jeffa Kauffmanna. W obsadzie znalazł się Jean-Claude Van Damme oraz Adam Brody („Królowa XXX”), nominowany do nagrody Emmy Rob Huebel („Jak urodzić i nie zwariować”), Megan Boone („Seks w wielkim mieście 2″) i nominowany do Złotego Globu Dennis Haysebrt (serial „Przez 24 godziny”).

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 października 2014, 23:25

ŚCIŚLE TAJNE: HISTORIA WIKILEAKS (We Steal Secrets: The Story Of Wikileaks)

Dokument, USA, 2013

Reżyseria i scenariusz: Alex Gibney

Obsada: Adrian Lamo, Timothy Douglas Webster, Michael Hayden, Smári McCarthy, James Ball

WikiLeaks to strona założona w 2006 roku przez Juliana Assange’a, na której opublikowano tysiące dokumentów politycznych i wojskowych, głównie związanych z wojnami w Afganistanie oraz Iraku. WikiLeaks i Assange stali się symbolami walki o prawdę, wolność słowa i świat, w którym rządy nie oszukują obywateli. Assange jest przez wielu stawiany u boku Steve’a Jobsa i Marka Zuckerberga jako jeden z proroków nowej epoki. Z drugiej strony uważa się go za zdrajcę i terrorystę, którego działalność naraża życie wielu osób, przede wszystkim żołnierzy. Kariera i upadek Assangea zbiegają się z historią Bradleya Manninga, amerykańskiego żołnierza, który pobrał setki tysięcy tajnych dokumentów z serwisów wojskowych i dyplomatycznych USA.

„Ściśle tajne” przedstawia dość dokładną historię powstania WikiLeaks oraz karierę samego Assange’a. Podejmuje również temat Bradleya Manninga. Gibney nie ustrzegł się jednak nieścisłości, których szczegółową listę opublikowali twórcy strony. Twierdzą oni, że tytuł „We Steal Secrets” jest „nieetyczny i tendencyjny”, a sam film „składa się z zarzutów prokuratury, które są fałszywe”. Dokument zawiera dużo ciekawych informacji na temat WikiLeaks, ale przede wszystkim jest portretem współczesnego świata opanowanego przez informację, która zdewaluowała się jak niektóre waluty. Informacja służy dziś często ściśle określonym celom, czasem nieetycznym. Dzięki kontrolowanym wyciekom do mediów, starannie zaplanowanym skandalom czy zwykłym rzucanym publicznie oskarżeniom, można w jednej chwili zniszczyć człowieka czy instytucję lub przynajmniej nadszarpnąć jego wiarygodność. Dotarcie do prawdy staje się praktycznie niemożliwe, a do tego poprzez natłok informacji, trudno śledzić kolejne wątki do końca.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 8 października 2014, 21:00

BLING RING (The Bling Ring)

Komediodramat, USA, Japonia, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, 2013

Reżyseria i scenariusz: Sofia Coppola

obsada: Katie Chang, Israel Broussard, Emma Watson, Claire Julien, Taissa Farmiga, Georgia Rock, Leslie Mann, Carlos Miranda, Gavin Rossdale, Stacy Edwards, G. Marc Brown, Marc Coppola, Janet Song, Paris Hilton

bling ringW poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń, grupa Bling Ring zakrada się do domów hollywoodzkich celebrytów, gdzie dokonuje rozbojów. Magia luksusowych marek i wszechobecny glamour wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego życia. Nieformalną przywódczynią grupy jest Rebecca (Katie Chang), pod której silnym wpływem jest nowy uczeń w szkole, wycofany Marc (Israel Broussard). W skład grupy wchodzi także zwariowana Nicki (Emma Watson), jej adoptowana siostra Sam (Taissa Farmiga) i najmłodsza z rodzeństwa Emily (Georgia Rock). Najbardziej negatywną postacią Bling Ring jest sprytna Chloe (Claire Julien).

Film jest oparty na prawdziwej historii. Laureatka Oscara za scenariusz do „Między słowami” Sofia Coppola tym razem napisała film zainspirowana artykułem Nancy Jo Sales „The Suspects Wore Louboutins” opublikowanego na łamach „Vanity Fair”. To była głośna sprawa. Od października 2008 do września 2009 roku w Hollywood działała grupa młodocianych przestępców, których ofiarą padło ponad 30 celebrytów. Nazywano ją Bling Ring, albo też Hollywood Burglars. Wśród ofiar (łącznie łupy miały wartość ponad 3 milionów dolarów) była m.in. Paris Hilton (okradziona kilkakrotnie), Orlando Bloom i Miranda Kerr, Lindsay Lohan, Brian Austin Green i Megan Fox. Grupa siedmiu osób (3 chłopaków, 4 dziewczyny) pochodziła z miasteczka Calabasas w San Fernando Valley. Niektórzy z nich byli dobrze sytuowani. Kradli głównie biżuterię i luksusowe ubrania, byli uzależnieni od narkotyków i alkoholu. W 2009 roku grupę rozbito. Zapadły wyroki więzienia. Jedna z dziewcząt, Alexis Neiers, była uczestniczką reality show „Pretty Wild”.

Kompletując obsadę, Coppoli zależało na tym, żeby aktorzy byli we właściwym wieku. – Zawsze mnie denerwowało, gdy widziałam na ekranie aktorki i aktorów w wieku około 25 lat, udających nastolatki – wyjaśniała reżyserka. W skład jej zespołu weszli: Emma Watson, najlepiej znana z roli Hermiony Granger z cyklu o Harrym Potterze, Taissa Farmiga (pierwszy sezon serialu „American Horror Story”, Israel Broussard („Flipped” Roba Reinera) oraz debiutanci Claire Julien i Katie Chang. W matkę dziewczynek, Laurie, byłą modelkę „Playboya”, która wcześnie zakosztowała chwilowej sławy, wcieliła się ceniona aktorka komediowa Leslie Mann („Czterdziestoletni prawiczek”), a w promotora nocnego klubu, Ricky’ego, który ma jednoznaczne zamiary wobec nieletnich dziewczyn – frontman zespołu Bush, Gavin Rossdale. W filmie samą siebie zagrała Paris Hilton, która była prawdziwą ofiarą Bling Ring. Celebrytka udostępniła twórcom swój prywatny dom.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 10 października 2014, 21:00

ZA 5 DOLARÓW ($5 a Day)

komediodramat, USA, 2008

reżyseria: Nigel Cole, Alessandro Nivola

Obsada: Christopher Walken, Alessandro Nivola, Sharon Stone, Peter Coyote

za 5 dolarowRichie Flynn Parker (Alessandro Nivola) traci pracę, kiedy na jaw wychodzą jego kłopoty z prawem sprzed lat oraz dziewczynę, która nie może mu wybaczyć kłamstwa. Tymczasem jego ojciec (Christopher Walken), niebieski ptak i drobny oszust, który nade wszystko kocha wolność, dowiaduje się, że ma raka. Nat prosi syna, by pojechał z nim do Nowego Meksyku, gdzie ma przejść eksperymentalna kurację. Tak naprawdę postanawia ostatni raz porządnie się zabawić i pokazać Richiemu, jak piękne jest życie na pełnym luzie, za 5 dolarów dziennie.

W filmie wystąpił laureat Oscara Christopher Walken („Zabić Irlandczyka”, „Złap mnie jeśli potrafisz”, „Łowca jeleni”), nominowana do Oscara Sharon Stone („Cassino”, „Szybcy i martwi”, „Nagi instynkt”) oraz  Alessandro Nivola („American Hustle”), który wspólnie z Nigelem Cole’em wyreżyserował film.

 

SERIALE

PIRACI – serial przygodowy

PREMIERA: CANAL+, niedziele godz. 21:00 odc. 7-8/8

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 6/22

 

MICHAEL J. FOX SHOW – serial komediowy, odc. 19-20/22

PREMIERA: CANAL+, soboty po dwa odcinki,  14:00 i 14:30

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 12/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

FISHEROWIE – serial komediowy, odc. 3/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 20/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 14/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.