Canal+ premiery filmowe od 7 do 13 lutego 2015

W kolejnym tygodniu w Canal+ : komediodramat „Sierpień w hrabstwie Osage”, francusko włoski komediodramat „Reality”, familijny „Kiedy anioły śpiewają”, francusko włoski dramat „Senada” oraz przygodowy „Legenda Herkulesa”.

CANAL

 

 

CYKL FILMÓW OSCAROWYCH

PREMIERA: CANAL+, sobota, 7 lutego 2015, 21:00

SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE (August: Osage County)

Komediodramat, USA, 2013

Reżyseria: John Wells

Obsada: Meryl Streep, Julia Roberts, Ewan McGregor, Chris Cooper, Abigail Breslin, Julianne Nicholson, Benedict Cumberbatch, Juliette Lewis, Dermot Mulroney, Sam Shepard

Zaginął senior rodu, poeta Beverly (Sam Shepard). By wyjaśnić tajemnicę i wesprzeć chorą na raka, uzależnioną od leków matkę (Meryl Streep) do domu przyjeżdżają dorosłe córki Westonów: przeżywająca małżeński kryzys Barbara (Julia Roberts) wraz z mężem (Ewan McGregor) oraz Karen (Juliette Lewis) stara panna, dla której spotkanie z rodziną jest przykrym obowiązkiem. Trzecia s sióstr Ivy (Julianne Nicholson) jako jedyna nie wyprowadziła się od rodziców. Wciąż tłumi emocje, pozwala sobą pomiatać i marzy o zjednoczeniu rodziny. Teraz trzem siostrom przychodzi zmierzyć się z emocjami, które niegdyś doprowadziły do zerwania kontaktów. Gdy tajemnica zaginięcia Beverly’ego wyjaśnia się, rodzina w komplecie zasiada do wspólnego posiłku, podczas którego dochodzi do konfrontacji z seniorką rodu, kobietą o trudnym charakterze i jeszcze trudniejszej przeszłości.

Film został zrealizowany na podstawie sztuki „August: Osage County”, autorstwa dramaturga, scenarzysty („Zabójczy Joe”) i aktora („Homeland”) Tracy’ego Lettsa, który zdobył za nią Pulitzera i nagrodę Tony. Wyreżyserowanie adaptacji według scenariusza Lettsa powierzono producentowi telewizyjnemu Johnowi Wellsowi („Mildred Pierce”, serial „Prezydencki poker”), dla którego był to drugi wyreżyserowany film po „W firmie” („The Company Men”, 2010). Na planie „Sierpnia w hrabstwie Osage” zgromadzono imponującą obsadę na czele z Meryl Streep i Julią Roberts, które po raz pierwszy spotkały się na ekranie i za swoje kreacje obie dostały nominacje do Oscara® 2014 i Złotego Globu. Partnerują im m.in. Chris Cooper, Sam Shepard i brytyjska gwiazda Benedict Cumberbatch, który za kreację w „Grze tajemnic” zdobył m.in. nominacje do Oscara 2015 i Złotego Globu. Obdarzony głębokim, charakterystycznym barytonem aktor zagrał również m.in. w serialu BBC „Sherlock”, superprodukcji J.J Abramsa „W ciemność: Star Trek”, nominowanym do 3 Oscarów „Szpiegu”, a także pokazywanej w CANAL+ „Piątej władzy”, w której wcielił się w postać Juliana Assage’a. Piosenkę do „Sierpnia w hrabstwie Osage” – „Last Mile Home” stworzyli muzycy zespołu Kings of Leon. – Nie chcieliśmy pisać o relacji matka – córka, ale o tym, co nas czeka, gdy wracamy do domu – o dobrych i złych rzeczach – mówił Caleb Followill, gitarzysta rytmiczny i wokalista.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 8 lutego 2015, 21:00

REALITY (Reality)

Komediodramat, Francja, Włochy, 2012

reżyseria: Matteo Garrone

obsada: Aniello Arena, Loredana Simioli, Nando Paone

realityLuciano (Aniello Arena) to neapolitański sprzedawca ryb i drobny kanciarz. Choć jest w swojej społeczności popularny i lubiany, jednak codzienna rutyna i brak pieniędzy zaczynają mu ciążyć. Naturalna przebojowość, pokusa sławy i bogactwa oraz namowy rodziny powodują, że Luciano decyduje się wziąć udział w castingu do programu Big Brother. W oczekiwaniu na decyzję o przyjęciu do telewizyjnego show, Luciano żyje w przekonaniu, że jest pod stałą kontrolą wysłannika Wielkiego Brata. Grande Fratello staje się marzeniem i obsesją Luciana. Wraz z postępującym szaleństwem Luciana otaczający go świat zaczyna się sypać.

„Reality” jest drugim po „Gomorze” filmem Matteo Garrone – oba zdobyły Wielką Nagrodę Jury (druga po Złotej Palmie) na MFF Cannes. – „Po zrealizowaniu „Gomorry”, pragnąłem zrobić całkowicie odmienny film, o innym ciężarze gatunkowym. Zdecydowałem się na komedie. Scenariusz zrodził się z prostej, jednak prawdziwej historii” – deklarował reżyser. Film ewoluował, stając się znacznie mroczniejszą opowieścią, niż zakładał Garrone. Zwłaszcza w drugiej części film staje się historią człowieka, „który opuszcza swój prawdziwy, realny świat i wchodzi w całkowicie wyimaginowany, fikcyjny wymiar” – mówił reżyser. Tak jak w swojej poprzedniej produkcji, Garrone pokazuje Neapol i zamieszkujący tam proletariat. To ludzie, którzy na swój własny sposób oswoili życie w kraju, gdzie władza kojarzy się tylko z podatkami i represjami, a drobne oszustwa są raczej dowodem zaradności, niż działalnością, której należy się wstydzić. W tym mieście drogą w górę klasowej drabiny jest albo współpraca z mafią, albo telewizja, oferująca bezwartościową medialną papkę, ale kreująca też gusta i upodobania widzów.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 9 lutego 2015, 21:00

KIEDY ANIOŁY ŚPIEWAJĄ (Angels Sing)

familijny, USA, 2013

reżyseria: Tim McCanlies

obsada: Harry Connick Jr., Connie Britton, Chandler Canterbury, Fionnula Flanagan, Lyle Lovett, Willie Nelson, Kris Kristofferson, Dana Wheeler-Nicholson

kiedy anioly spiewajaProfesor historii Michael Walker (Harry Connick, Jr.) jako dziecko uwielbiał święta Bożego Narodzenia. Od czasu tragicznego wypadku jego radość z Gwiazdki na zawsze zniknęła i nawet jako dorosły, mąż i ojciec, wciąż nie potrafi jej odnaleźć. Pewnego dnia Michael spotyka mężczyznę o imieniu Nick (Willie Nelson), który sprzedaje mu za bezcen swój piękny dom. Jak się okazuje, jest on położony na, „Live Oak Lane’s Trail of Lights” słynnym z najpiękniejszych świątecznych świetlnych dekoracji. A że warunkiem zakupu domu miały być dobre stosunki z sąsiadami, Michael chcąc nie chcąc musi zmierzyć się z demonami z przeszłości, zwłaszcza że jego syn staje w obliczu własnego nieszczęścia.

W sentymentalnej komedii familijnej Tima McCanliesa występuje plejada gwiazd country z Willie Nelsonem i Lyle’em Lovettem na czele, którzy wykonują świąteczne klasyki. W roli dziadków wystąpili Kris Kristofferson i Fionnula Flanagan, a w rolach epizodycznych pojawiają się muzycy, tacy jak Dale Watson, Sara Hickman, Marcia Ball, Charlie Sexton, Miss Lavelle White i Ray Benson.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 10 lutego 2015, 21:00

SENADA (Epizoda u životu berača željeza)

Dramat, Francja, Włoch, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, 2013

Reżyseria: Danis Tanovic

Obsada: Nazif Mujić, Senada Alimanović, Semsa Mujić, Sandra Mujić

Kiedy Nazif dowiaduje się, że jego ciężarna żona nosi w sobie martwe dziecko, robi wszystko, by zarobić na niezbędną operację. Mimo starań i błagań nikt nie chce mu pomóc.

senadaSenada (Senada Alimanović) i Nasif (Nazif Mujić) wraz z dwiem córkami – Semsą (Semsa Mujić) i Sandrą (Sandra Mujić) mieszkają w małym domu w jednej z bośniackich wsi. Żyją skromnie, nie mając środków na opłacenie rachunków i utrzymanie mieszkania. By związać koniec z końcem Nasif zajmuje się zbieraniem złomu. Senada jest w ciąży z trzecim dzieckiem. Kiedy pewnego dnia Nasif po powrocie do domu znajduje ją leżącą w łóżku, pożycza samochód i zawozi do najbliższego szpitala. Okazuje się, że dziecko, które Senada nosi w sobie, nie żyje. W jej brzuchu znajduje się pięciomiesięczny martwy płód. Sytuacja jest krytyczna – kobieta musi natychmiast być operowana, jednak z powodu braku ubezpieczenia, szpital odmawia pomocy. Nazif zabiera Senadę do domu i przez kolejne dni szuka środków na operację. Niestety, nikt nie chce im pomóc.

Film Danisa Tanovicia, reżysera nagrodzonej Oscarem „Ziemi niczyjej”, nawiązuje do autentycznych wydarzeń. Główne role zagrali w nim aktorzy nieprofesjonalni. „Senada” zdobyła dwie statuetki Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie (dla najlepszego filmu i dla Nazifa Mujicia jako najlepszego aktora), a także specjalne wyróżnienie jury ekumenicznego. „Senada” była także kandydatem Bośni i Hercegowiny do Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

 

CYKL FILMÓW OSCAROWYCH

CANAL+, środa, 11 lutego 2015, 21:00

ZŁODZIEJKA KSIĄŻEK (The Book Thief)

Dramat, wojenny, USA, Niemcy, 2013

Reżyseria: Brian Percival

Obsada: Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Emily Watson, Ben Schnetzer, Nico Liersch

zlodziejka ksiazekNiemcy, w przededniu II wojny światowej. Dziewięcioletnia Liesel (Sophie Nélisse) zostaje adoptowana przez niemieckie małżeństwo (Geoffrey Rush i Emily Watson). Dziewczynka ma problem z odnalezieniem się w nowym środowisku. W szkole koledzy śmieją się, że nie umie czytać. Z pomocą przychodzi jej nowy ojciec – Hans Hubermann. Wspólnie czytają „Podręcznik grabarza”, książkę którą Liesel podniosła z ziemi na pogrzebie brata. Rozpoczyna się wojna, a wraz z nią obława na Żydów. W piwnicy domu Hubermannów schronienie znajduje Max (Ben Schnetzer), młody Żyd, syn przyjaciela Hansa. Z czasem Liesel zaprzyjaźnia się kochającym książki chłopakiem. Max nie tylko szkoli ją w czytaniu, ale też uczy właściwego posługiwania się słowami i patrzenia na rzeczywistość. Liesel zaprzyjaźnia się także z Rudym Steinerze (Nico Liersch), sąsiadem, który z jednej strony śmieje się z jej podkradania książek, a z drugiej coraz bardziej się w niej zakochuje.

„Złodziejka książek” to ekranizacja bestsellera autorstwa Markusa Zusaka. Australijski pisarz wydał ją w 2005 roku. Na świecie sprzedało się 8 milionów egzemplarzy książki, którą przetłumaczono ją na trzydzieści języków i przez 7 lat znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Wyreżyserowania adaptacji podjął się Brian Percival, współtwórca popularnego brytyjskiego serialu „Downtown Abbey”. Autor muzyki do filmu – John Williams – został za nią nominowany m.in. do Oscara® 2014, Złotego Globu i nagrody BAFTA.

 

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 13 lutego 2015, 21:00

LEGENDA HERKULESA (The Legend of Hercules)

Fantasy, przygodowy, USA, 2014

Reżyseria: Renny Harlin

Obsada: Kellan Lutz, Gaia Weiss, Rade Šerbedžija, Liam McIntyre, Scott Adkins, Roxanne McKee, Liam Garrigan

legenda herkulesaGrecja rok 1200 p.n.e. Grecka królowa zostaje uwiedziona przez Zeusa. Rodzi się Herkules (Kellan Lutz), którego przeznaczeniem jest obalić tyranię swego przybranego ojca, króla Amfitriona (Scott Adkins). Kiedy dosrasta nieświadom swojego pochodzenia i przeznaczenia, zakochuje się ze wzajemnością w księżniczce Krety, Hebe (Gaia Weiss). Jednak dziewczyna została już obiecana jego starszemu bratu. Sprzeciwiając się woli ojca, Herkules zostaje wysłany do stłumienia powstania w Egipcie, gdzie na skutek intrygi ponosi porażkę i trafia do niewoli. Pchany miłością do Hebe i chęcią zemsty postanawia powrócić do ojczyzny z pomocą Sotirisa (Liam McIntyre). W drodze odkrywa prawdę o sobie i postanawia wykorzystać nadludzkie umiejętności do walki przeciw Amfitrionowi.

Znany z robienia dobrego kina akcji Renny Harlin, twórca legendarnej już „Szklanej pułapki 2″ czy „Długiego pocałunku na dobranoc”, nakręcił wersję legendy o Herkulesie. W roli głównej obsadzono atletycznie zbudowanego Kellana Lutza, znanego z filmów z serii „Saga: Zmierzch”. W obsadzie wart wyróżnienia jest Liam McIntyre, wcielający się w rolę Sotirisa, większości widzów znany jako serialowy Spartakus oraz Scott Adkins, czyli Uri Boyka z filmów „Champion”. W „Legendzie Herkulesa” godne pochwały są także fachowo zrealizowane sceny walk, dynamiczne, spójne, podkreślające sposób, w jaki bohaterowie posługują się orężem. Na uwagę zasługuje również dopracowany dzięki solidnie wykonanej scenografii i kostiumom świat starożytnej Hellady.

 

SERIALE

 

HOSTAGES – ZAKŁADNICY – serial sensacyjny (14/15)

PREMIERA: CANAL+, czwartki  godz. 21:30

 

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.