Canal+ premiery filmowe od 31 maja do 6 czerwca 2014

StazysciNa początku czerwca Canal+ wyemituje: komedię CANAL„Stażyści”, z okazji Dnia Dziecka dwa filmy animowane, „Ciekawski George. Witaj wiosno” oraz „Koala Kid. Nieustraszony miś”. W kolejnych dniach: brytyjski film biograficzny „Burton i Taylor”, francuski thriller „Odliczanie”, komedia „Franki w sieci”, francuski dramat „7 dni w Hawanie” i hiszpański horror „Mama”.

 

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 31 maja 2014, 21:00

STAŻYŚCI (The Intership)

Komedia, USA, 2013

Reżyseria: Shawn Levy

Występują: Vince Vaughn, Owen Wilson, Rose Byrne

StazysciDwaj sprzedawcy w średnim wieku, Nick (Owen Wilson) i Billy (Vince Vaughn), zostają zwolnieni z pracy. Postanawiają zdobyć nowe kwalifikacje i dostać się na prestiżowy, bardzo oblegany staż w firmie Google. Zgłaszają się i zostają przyjęci. Okazuje się, że są najstarsi w grupie i muszą zacząć rywalizację z ambitnymi, doskonale znającymi się na komputerach i o połowę od nich młodszymi kolegami. By zwyciężyć, wykorzystują wyuczone w poprzednim zawodzie pewność siebie i umiejętności perswazji.

 

 

 

DZIEN DZIECKA W CANAL+

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 1 czerwca 2014, 15:00

CIEKAWSKI GEORGE. WITAJ WIOSNO! (Curious George – Swings Into Spring)

Animacja, USA, 2013

reżyseria: Jeff McGrath

obsada: Frank Welker, Jeff Bennett

Ciekawski George witaj wiosnoWiosna to czas, kiedy ciepłe promienie słońca roztapiają resztki śniegu, na drzewach I krzakach pojawiają się listki, rozkwitają kwiaty, a ciekawska małpka o imieniu George dostaje wiosennego bzika. Zwłaszcza, że wyjeżdża na wieś, gdzie wszystkie cuda budzącej się ze snu natury pobudzają jego zmysły i wyobraźnię. Kolorowe łąki, zielone lasy i podróż balonem sprawiają, że powodów do zaciekawienia jest jeszcze więcej niż zwykle.

„Ciekawski George. Witaj wiosno!” to czwarta już pełnometrażowa animacja oparta na podstawie popularnej serii książeczek dziecięcych autorstwa nieżyjącego już małżeństwa H.A i Margret Rayów. Urodzony w 1898 roku w Niemczech Rey usiłował wraz z żoną schronić się w Paryżu przed falą antysemityzmu, która ogarnęła Europę pod koniec lat 30. Oboje byli Żydami, kiedy więc w 1940 roku niemiecka armia kroczyła na Paryż, wiedzieli że jedyną szansą jest ewakuacja. Uciekli na rowerze, na kilka godzin przed zajęciem miasta przez Niemców, zabierając ze sobą notatki i rękopisy, z których później miała powstać dziecięca seria o ciekawskiej małpce. Swoją zdumiewającą ucieczkę, która 14 października 1940 roku zawiodła ich do Nowego Jorku, autorzy opisali w autobiograficznej książce „The Journey That Saved Curious George: The True Wartime Escape of Margret and H. A. Rey” („Podróż, która uratowała Ciekawskiego George’a: Historia prawdziwej wojennej ucieczki Margaret i H. A. Reyów”).

 

DZIEŃ DZIECKA W CANAL+

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 1 czerwca 2014, 16:00

KOALA KID, NIEUSTRASZONY MIŚ (Outback / Koala Kid)

Animacja, USA, Korea Południowa, 2012

reżyseria: Kyung Ho Lee

Scenariusz: Rob Schneider, Bret McKenzie, Frank Welker, Alan Cumming, Yvonne Strahovski

Koala kid nieustraszony misJohnny jest misiem koala, który wspólnie z diabłem tasmańskim o imieniu Hamish i małpką wabiącą się Higgens, przypadkiem kończy podróż na australijskiej pustyni. Próbując powrócić na właściwą drogę, są świadkiem polowania psów dingo na wielkoucha, którego z opresji ratuje kangur, armia wombatów i utalentowana w rzutach bumerangiem koala o imieniu Miranda. Kiedy sęp Borys donosi, ze gigantyczny krokodyl Bog ma zamiar zająć okolicę, Johnny ma okazję zaimponować Mirandzie, przeciwstawiając się złowrogiemu krokodylowi, który terroryzuje okolicę.

 

 PREMIERA: CANAL+, 1 czerwca 2014, 21:00

BURTON I TAYLOR (Burton and Taylor)

Biograficzny, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Richard Laxton

Obsada: Helena Bonham Carter, Dominic West

Burton i TaylorElizabeth Taylor (Helena Bonham Carter) zaprasza byłego męża Richarda Burtona (Dominic West) na swoje 50. urodziny. Burton jest właśnie po odwyku, odmawia więc picia, ale zgadza się na inną propozycję Liz, by wspólnie zagrali w sztuce „Private Lives”, z którą wyruszą w trwające kilka miesięcy tournée. Kiedy projekt zostaje podany do wiadomości publicznej, media prześcigają się w spekulacjach na temat możliwego trzeciego małżeństwa Taylor i Burtona. Ale za kulisami sprawy mają się zupełnie inaczej. Burton ma nową, 23 lata młodszą od siebie narzeczoną Sally Hay i plany zagrania króla Leara. Uzależniona od leków antydepresyjnych Taylor, notorycznie spóźnia się na próby i jest na nich nieprzygotowana. Sztuka zbiera fatalne recenzje, ale podoba się publiczności, która – ku rozczarowaniu Burtona – gromadzi się tłumne, by zobaczyć Taylor. Bp kiedy Liz choruje, frekwencja spada i w końcu sztuka zostaje zawieszona. Kiedy kurtyna opada, Taylor wyznaje Burtonowi, że zawsze go kochała i nadal kocha.

Film Richarda Laxtona opowiada o Elizabeth Taylor i Richardzie Burtonie, którzy w 1983 roku spotkali się na planie sztuki Noela Cowarda „Private lives” i zagrali ze sobą po raz ostatni. Rok później Burton już nie żył. Para spotkała się na planie „Kleopatry”, której realizacja rozpoczęła się w 1960 roku. Taylor miała wtedy 28 lat, Burton 35. Zakochali się w sobie od razu, choć oboje byli w związkach: Taylor z czwartym mężem Eddiem Fisherem, Burton z aktorką i producentką Sybil Williams, z którą miał dwoje dzieci. Ukrywany początkowo romans, dwa burzliwe małżeństwa, częste rozstania i ekstrawaganckie powroty Taylor i Burtona były przez kolejne 16 lat szczegółowo relacjonowane przez media. Prawdziwi celebryci, którzy zwracali na siebie uwagę przekraczającym granice zdrowego rozsądku konsumowaniem ubrań, domów, jachtów, diamentów oraz, niestety, alkoholu i pigułek. W legendarnych kochanków Hollywood w filmie Lextona wcielili się Helena Bonham Carter oraz Dominic West.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 2 czerwca 2014, 21:00

ODLICZANIE (Paris Countdown / Le jour attendra)

Thriller, Francja, Belgia, 2013

Reżyseria: Marie Edgar

Obsada: Jacques Gamblin, Olivier Marchal, Carlo Brandt

OdliczanieMilan i Victor (Jacques Gamblin, Olivier Marchal) są współwłaścicielami paryskiego klubu nocnego i przyjaciółmi. Kiedy popadają w długi, wchodzą w ryzykowny narkotykowy interes z nadzieją, że uda im się szybko odkuć. Sprawy nie idą jednak po ich myśli i przedsięwzięcie kończy się ich aresztowaniem przez policję. W zamian za wolność wydają jednego z zamieszanych w sprawę przestępców, Serkiego (Carlo Brandt). Po 6 latach owładnięty żądzą zemsty psychopata wychodzi z więzienia. Dla byłych wspólników oznacza to początek koszmaru.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 3 czerwca 2014, 21:00

FRANKIE W SIECI (3..2..1..Frankie Go Boom)

Komedia, USA, 2012

reżyseria: Jordan Roberts

obsada: Charlie Hunnam, Chris O’Dowd, Lizzy Caplan, Ron Perlman, Chris Noth

Frankie w sieciFrank (Charlie Hunnam) był od zawsze poniżany przez swojego brata Bruce’a (Chris O’Dowd). Teraz, kiedy Bruce w końcu porzucił narkotyki i postanowił uporządkować życie, Frank ma nadzieję, że ta zmiana pomoże również w ich relacjach. Niestety, Bruce nagrywa seks brata z nowopoznaną Lassie i wrzuca film na You Tube. Szybko okazuje się, że cena tego wygłupu może być wysoka, zwłaszcza jeśli szurnięty ojciec dziewczyny (Chris Noth) zechce się zemścić na braciach. Zanim to nastąpi, Frank i Bruce muszą usunąć film i wszelkie po nim ślady z Internetu. O pomoc proszą transseksualnego hackera (Ron Perlman).

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 4 czerwca 2014, 21:00

7 DNI W HAWANIE (7 Days in Havana)

Dramat, Francja, Hiszpania, 2012

reżyseria: Laurent Cantet, Benicio Del Toro, Julio Médem, Gaspar Noé, Elia Suleiman, Juan Carlos Tabío, Pablo Trapero

obsada: Emir Kusturica, Josh Hutcherson, Daniel Brühl, Elia Suleiman

7 dni w HawanieAmerykański turysta Teddy Atkins (Josh Hutcherson), odwiedzając po raz pierwszy Hawanę wynajmuje taksówkarza, który zabiera go w interesującą podróż po mieście. Znany reżyser (Emir Kusturica) ma odebrać na Kubie nagrodę za całokształt twórczości. Cenniejsz jednak okazuje się przyjaźń, która nawiązuje ze swoim kierowcą, niezwykle utalentowanym trębaczem. Leonardo (Daniel Brühl) chce wynająć Cecilię (Malvin Esteves) jako śpiewaczkę i zabrać ją ze sobą do Hiszpanii. Dziewczyna waha się, czy może opuścić męża, profesjonalnego futbolistę, który przechodzi kryzys w życiu zawodowym. Cecilia stanie przed trudnym wyborem: opuścić ukochane miasto i rozwijać nowe uczucie, którym zapałała do Leonarda, albo zostać w Hawanie i wspierać José. Palestyńczyk ES (Elia Suleiman) przybywa do Hawany. Oczekiwanie na spotkanie w Ambasadzie Palestyny, próbuje wypełnić, wędrując po mieście. Rodzice dowiadują się, że ich córka ma skłonności homoseksualne i postanawiają poddać ją egzorcyzmom. Psycholog Mirta Gutierrez występuje w telewizyjnym programie, w którym udziela rad na temat samorozwoju. W wolnym czasie piecze ciasta, co pozwala jej utrzymać dom i wyżywić rodzinę. Martha mieszka w starym mieszkaniu, w którym na środku stoi okazała statua bóstwa miłości, zdrowia i dyplomacji Oshun. Kierując się snem, w którym objawiła jej się bogini, Martha decyduje się na zorganizowanie ceremonii ku jej czci i prosi o pomoc sąsiadów.

„7 dni w Hawanie” to składająca się z 7 noweli opowieść o stolicy Kuby, widzianej oczami turystów i tubylców. Każdy dzień tygodnia to inna opowieść i inny reżyser. Za kamerą stanęli tak znani i cenieni twórcy, jak Benicio del Toro (laureat Oscara za główną rolę męską w filmie „Traffic”), Pablo Trapero (nominowany do Złotej Palmy za film „Lwica”), Julio Medem (hiszpański mistrz nominowany do Złotego Lwa w Wenecji za „Kochanków z Kręgu Polarnego”), Elia Suleiman (nagrodzony w Cannes FIPRESCI za film „Boska interwencja”), stały bywalec festiwalu w Cannes Gaspar Noé, Juan Carlos Tabío (nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale) i Laurent Cantet (laureat Złotej Palmy w Cannes za „Klasę”). Każdy z reżyserów przefiltrował spojrzenie na Hawanę przez swoje pochodzenie, wrażliwość i artystyczny styl, łapiąc te cechy miasta, które właśnie dla niego wydają się wyjątkowe.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 6 czerwca 2014, 21:00

MAMA (Mama)

Horror, Kanada, Hiszpania, 2013

Rezyseria: Andres Muschietti

Obsada: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Megan Charpentier, Isabelle Nélisse, Daniel Kash, Javier Botet

MamaW wyniku kryzysu finansowego Jeffrey Desange (Nikolaj Coster-Waldau) załamuje się i zabija kilka osób, w tym własną żonę, z którą żył w separacji. Następnie porywa dwie małe córeczki – trzyletnią Victorię i roczną Lilly – i zabiera je do położonej w lesie chaty, by tam je zabić. Jednak w jakiś niewyjaśniony sposób, dzieci zostają uratowane. Po pięciu latach usilnych poszukiwań, brat bliźniak Jeffreya – Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) odnajduje dziewczynki, które przez cały ten czas nie miały kontaktu z cywilizacją. Jak twierdziły, wychowywała je mama. Dzięki pomocy dr. Dreyfussa (Daniel Kash), Lucasowi udaje się uzyskać opiekę nad dziećmi. Zamieszkuje wspólnie z narzeczoną Annabel (Jessica Chastain) i dziewczynkami, ale szybko okazuje się, ze wraz z nimi do domu wprowadziła się „mama”.

 

 

SERIALE

GRIMM III – serial fantasy, odc. 2/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, od 26 maja 2014, 20:00

 

KAMUFLAŻ IV – serial szpiegowski, odc. 8/16

PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, o 14:30

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 20/22

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DRAKULA – serial grozy, odc. 6/10

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.