Canal+ premiery filmowe od 30 sierpnia do 5 września 2014

minionki rozrabiaja Na początku września w Canal+: film animowany „Minionki rozrabiają”, francuska komedia „Miłość po francusku”, przygodowy „Grobowiec smoka”, meksykański komediodramat „Instrukcji nie załączono”, thriller „Paranoja”, dokumentalny „Mundial. Gra o wszystko” oraz 6 CANALsezon serialu „Mentalista”.

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 30 sierpnia 2014, 21:00

MINIONKI ROZRABIAJĄ (Despicable Me 2)

Animacja, USA, 2013

Reżyseria Chris Renaud i Pierre Coffin

Obsada: Gru (Marek Robaczewski), Lucy (Izabella Bukowska-Chądzyńska),

Eduardo/ El Macho (Miłogost Reczek), Agnes (Lena Ignatjew-Zielonka), Margo (Magdalena Wasylik), Edith (Helena Englert), Silas (Jacek Król),

Dr Nikczemniuk (Zbigniew Konopka), Jillian (Joanna Węgrzynowska), Shannon (Anna Sroka- Hryń), Floyd (Mieczysław Morański), Antonio (Mateusz Narloch)

minionki rozrabiajaGru porzucił życie złoczyńcy, aby zająć się wychowaniem Margo, Edith i Agnes. Wraz z tą decyzją, pojawiły się nieznane mu dotychczas kłopoty. Po tym, jak zniknęły korzyści materialne płynące z niegodziwego życia, Gru zastanawia się, jak zapewnić utrzymanie dziewczynkom i nadal zatrudniać dr. Nefario i Minionki. Jakby tego było mało, Margo dorasta i zaczyna interesować się chłopcami, co doprowadza Gru do paniki. Kiedy zaczyna powoli przystosowywać się do roli zwykłego ojca rodziny z przedmieścia, u jego drzwi pojawia się tajna organizacja zajmująca się eliminowaniem zła na świecie. Liga ds. Zwalczania Złoczyńców jest aktualnie w pościgu za człowiekiem odpowiedzialnym za spektakularny napad. Szczęśliwy, pełen energii Gru powraca do gry. W zadaniu wspiera go agentka Lucy Wilde, spontaniczna osóbka o dominującej osobowości. Gru początkowo nie jest zadowolony z faktu posiadania partnerki, ale z czasem zaczyna mu się ona coraz bardziej podobać.

W 2010 roku „Jak ukraść księżyc” (Despicable Me) zgromadził wpływy w wysokości 540 milionów dolarów, zajmując 10. miejsce na liście najbardziej kasowych filmów animowanych w historii USA. Taki sukces nie mógł obejść się bez kontynuacji. Przy sequelu ponownie spotkali się reżyserzy pierwszej odsłony – nominowany do Oscara® Chris Renaud i Pierre Coffin. Obok starych bohaterów pojawili się nowi: Floyd Eagle-san, właściciel miejscowego Klubu Przeszczepów Włosów dla Mężczyzn i główny podejrzany w sprawie najbardziej nikczemnej zbrodni od czasów Gru oraz Silas Ramsbottom, szef Lucy w Lidze ds. Zwalczania Złoczyńców i superszpieg, którego nazwisko stanowi niekończące się źródło rozrywki dla Minionków. Sen z oczu Gru spędza Antonio – bystry, zbuntowany i pewny siebie chłopak, który uwielbia dziewczyny, ale zakochuje się właśnie w Margo. Zaś ojciec Antonia, Eduardo, to być może największy macho wśród złoczyńców.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 31 sierpnia 2014, 21:00

MIŁOŚĆ PO FRANCUSKU (It Boy)

Komedia, Francja, 2013

Reżyseria: David Moreau

Obsada: Virginie Efira, Pierre Niney, Gilles Cohen, Amélie Glenn, Charles Berling, Michael Abiteboul, Camille Japy

milosc po francuskuAlice Lantins (Virginie Efira ) ma 38 lat. Jest piękna, ambitna i całkowicie oddana pracy. Życie prywatne dla niej nie istnieje. Ma w ręku wszystkie atuty, by zostać nową redaktor naczelną magazynu „Rebelle”. Wszystkie, poza jednym: jest kobietą, która nigdy nie wykracza poza utarte schematy. Dopiero gdy w jej życiu pojawia się 20-letni, czarujący Balthazar (Pierre Niney), koledzy i znajomi zaczynają patrzeć na nią inaczej. Widząc, że los dał jej klucz do przyszłej kariery, Alice zaczyna odgrywać komedię, udając nieprawdopodobną idyllę. Różnica wieku, wykształcenia, pozycji społecznej nie pozwala jej poważnie myśleć o związku ze znacznie młodszym od siebie chłopcem. Ale kiedy wydaje jej się, że doskonale panuje nad sytuacją, nagle okazuje się, że wpadła w pułapkę, którą sama zastawiła.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 1 września 2014, 21:00

GROBOWIEC SMOKA

(Legendary: Tomb Of The Dragon)

Przygodowy, Wielka Brytania, Chiny, 2013

Reżyseria: Eric Styles

Obsada: Dolph Lundgren, Scott Adkins

Grobowiec smokaUzdolniony kryptozoolog Travis (Scott Adkins) pragnie znaleźć dowód na istnienie prehistorycznej bestii, siejącej spustoszenie w pewnej chińskiej wiosce. Miejscowi wierzą, że ludzi zabija demon. Travis razem z kilkoma współpracownikami dociera w rejon, gdzie znaleziono ślady po zaginionych pracownikach firmy budowlanej. Okazuje się, że na miejscu ma szansę spotkać się nie tylko z bestią, ale też ze swoim zaciekłym antagonistą, bezwzględnym łowcą Harkerem (Dolph Lundgren), którego celem jest zgładzenie tajemniczego stworzenia, a jeżeli będzie trzeba, to również ludzi, którzy staną pomiędzy nim a ofiarą.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 1 września 2014, 23:15

MUNDIAL. GRA O WSZYSTKO (Mundial. The Highest Stakes)

Dokument sportowy, Polska 2013

Scenariusz i reżyseria: Michał Bielawski

Występują: Zbigniew Boniek, Dariusz Szpakowski, Tomasz Wołek, Antoni Piechniczek, Jan Lityński, Włodzimierz Zientarski, Grzegorz Lato, Wiktor J. Mikusiński, Władysław Żmuda, Jarosław Maciej Goliszewski, Stefan Majewski, Stefan Szczepłek, Wojciech Borowik

„Mundial. Gra o wszystko” to bogato ilustrowany materiałami archiwalnymi, porywający przykład historycznego filmu dokumentalnego, przedstawiającego historię polskiej reprezentacji w piłce nożnej na tle wydarzeń stanu wojennego. Film opowiada o przenikaniu się świata sportu i polityki i jest ciekawym połączeniem unikalnych archiwaliów Telewizji Polskiej, fragmentów Polskiej Kroniki Filmowej, materiałów FIFA, fotografii z obozu w Białołęce, animowanych w technice 3D fotografii z hiszpańskich boisk i obozu dla internowanych, rysunków oraz wywiadów z piłkarzami, komentatorami sportowymi i internowanymi w Białołęce. Interesującym rozwiązaniem jest wykorzystanie w filmie komiksowych wstawek autorstwa Janusza Ordona, animowanych przez Grzegorza Mazura, które – jak pisze Bartosz Staszczyszyn – sprawiają, że postaci urastają w tym filmie do rangi popkulturowych herosów. „Mundial. Gra o wszystko” jest wielogłosową relacją zbudowaną z wywiadów z zawodnikami reprezentacji Polski, opozycjonistami internowanymi w Białołęce i znanymi komentatorami sportowymi. Reżyserowi udało się nakłonić do wspomnień wielu znanych uczestników tamtych zdarzeń, m.in. trenera Antoniego Piechniczka, piłkarzy Zbigniewa Bońka, Grzegorza Latę czy Stefana Majewskiego, opozycyjnych kibiców, m.in: Tomasza Wołka, Jana Lityńskiego czy Wiktora J. Mikusińskiego oraz popularnych dziennikarzy sportowych (Dariusza Szpakowskiego, Włodzimierza Zientarskiego czy Stefana Szczepłka).

W filmie mundial został wpisany w szerszy kontekst sytuacji polityczno-społecznej Polski lat 80. XX wieku: Solidarności, stanu wojennego, internowania działaczy opozycyjnych i trudnej do przewidzenia przyszłości PRL-u. Prace nad filmem trwały cztery lata, od końca 2009 roku do lutego 2013 roku. Obejmowały poszukiwania archiwalnych materiałów filmowych oraz fotograficznych z różnych źródeł, m.in. z zasobów: TVP, Ośrodka Karta, IPN oraz FIFA.

Film spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem wśród dziennikarzy, krytyków filmowych oraz publiczności. Został nagrodzony na kilku festiwalach filmowych, w tym na festiwalu PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, gdzie otrzymał wyróżnienie specjalne w konkursie głównym o Nagrodę Millennium, a jury festiwalu uznało ten film za „emocjonalny i intensywny obraz jednego wydarzenia oglądanego z dwóch różnych perspektyw, który działa jak strzał w sam środek bramki”. Film doceniono za umiejętne

połączenie świata sportu i polityki – wydarzenia z 1982 roku, kiedy w Hiszpanii odbyły się mistrzostwa świata w piłce nożnej, a w Polsce trwał stan wojenny.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 3 września 2014, 21:00

INSTRUKCJI NIE ZAŁĄCZONO (No se aceptan devoluciones / Instructions Not Included)

Komediodramat, Meksyk, 2013

Reżyseria: Manolo Caro

Obsada: Eugenio Derbez, Ludwika Paleta, Jessica Lindsey

Instrukcji nie zalaczonoValentin (Eugenio Derbez) wiedzie beztroskie życie wiecznego kawalera w Acapulco, romansując z każda napotkaną turystką. Pewnego dnia do jego drzwi puka była kochanka (Jessica Lindsey) z niemowlakiem na ręku. Julia oznajmia, że Valentin jest ojcem dziewczynki i znika równie niespodziewanie, jak się pojawia. Po otrząśnięciu się z pierwszego szoku mężczyzna wyrusza do Los Angeles na poszukiwanie matki dziecka. Przypadkiem zamiast tego, znajduje pracę jako kaskader oraz dom dla siebie i małej Maggie. Z lekkoducha zaczyna zmieniać się w odpowiedzialnego ojca. Kiedy Maggie (Ludwika Paleta) ma sześć lat, jej matka nagle pojawia się w ich życiu z zamiarem przejęcia nad dziewczynką opieki. Valentin nie wyobraża sobie, że mógłby stracić córkę, jednak Julia stawia na swoim. Film stał się przebojem kinowym. W Meksyku zarobił ponad 46 milionów dolarów (przy budżecie wysokości pięciu). Zajął tam 3. miejsce w rankingu najbardziej dochodowych filmów 2013 roku, po animacji „Minionki rozrabiają” oraz „Iron Manie 3”.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 5 września 2014, 21:00

PARANOJA (Paranoia)

Thriller, USA, Francja, 2013

Reżyseria: Robert Luketic

Obsada: Liam Hemsworth, Gary Oldman, Harrison Ford, Amber Heard, Richard Dreyfuss

ParanojaAdam Cassidy (Liam Hemsworth) jest wschodzącą gwiazdą międzynarodowej korporacji technologicznej. Jego największym marzeniem jest ociągnięcie stylu życia, którego jego ojciec (Richard Dreyfuss), przedstawiciel klasy robotniczej, nigdy nie zaznał. Wystarczy jednak jeden popełniony w przypływie naiwności błąd, by Adam został zmuszony do zaryzykowania wszystkiego, co udało mu się osiągnąć. Młody mężczyzna staje się korporacyjnym szpiegiem, a jego zadaniem jest zdobycie sekretów handlowych konkurencyjnej firmy. W ten sposób trafia do bezlitosnego świata bogatych ludzi, którym pragnienie władzy uderzyło do głowy tak mocno, że są gotowi nawet zabijać. Dostaje się w środek morderczej, wieloletniej rozgrywki pomiędzy dwoma gigantami branży technologicznej: Nicolasem Wyattem (Gary Oldman) i Jockiem Goddardem (Harrison Ford). Walcząc o przetrwanie, Adam zakochuje się w pracownicy Goddarda, Emmie (Amber Heard), która nie ma pojęcia, że adorujący ją młody mężczyzna jest szpiegiem.

W głównego bohatera „Paranoi” wcielił się Liam Hemsworth, niedawno święcący sukcesy, dzięki występom w „Igrzyskach śmierci” Gary’ego Rossa. Filmowcy dostrzegli w nim wszystkie cechy, których potrzebował Adam Cassidy – agresywną młodość, straceńczą odwagę oraz mocny kręgosłup moralny. Do ról dwóch potężnych graczy, zblazowanych miliarderów twórcy zaangażowali weteranów kina. Dzięki temu Hemsworth otrzymał szansę wystąpienia u boku prawdziwych legend: Gary’ego Oldmana i Harrisona Forda.

 

 

 

SERIALE

 

Mentalist 6MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 2 września 2014, emisja wtorki godz. 21:00 (odc. 1/22)

Serial „Mentalista” to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

 

 

 

MICHAEL J. FOX SHOW – serial komediowy, odc. 9-10/22

PREMIERA: CANAL+, soboty po dwa odcinki,  14:00

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 7/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC – serial komediowy, odc. 11/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 15/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 9/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, godz. 21:00

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.