Canal+ premiery filmowe od 3 do 9 września 2016

marsjaninW pierwszym tygodniu września w Canal+: film animowany „Koko smoko”, film scence fiction „Marsjanin”, thriller „Dar”, 2 sezon serialu „Niewierni” oraz nowy niemiecki miniserial „NSU: Brunatni zabójcy. Sprawcy. Wyjątkowy dzień„.CANAL

 


KOKO SMOKO
(Der kleine Drache Kokosnuss)
animacja, Niemcy, 2014
reżyseria: Nina Wels, Hubert Weiland

koko smokoMały smok ratuje ojczyznę wszystkich smoków. Ekranizacja popularnej na całym świecie serii bajek o grupie psotnych, lecz uroczych smoków to ciepłe kino dla całej rodziny. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Agnieszkę Kunikowską („Shrek”) i Radosława Pazurę („Sfora”, „Sęp”).

Mały ognisty smok Kokos otrzymuje niezwykle odpowiedzialne zadanie: ma strzec ognistej trawy, która jest wielkim skarbem smoczego rodu. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, a trawa znika Kokosowi sprzed nosa. Dzielny smok postanawia wyruszyć na poszukiwanie zaginionego skarbu. W tej przygodzie towarzyszyć mu będzie smoczy przyjaciel Oskar oraz sympatyczna kolczatka Lusia. Wkrótce Kokos odkryje dwie zaskakujące prawdy: po pierwsze -inne gatunki smoków nie przepadają za smokami ognistymi, po drugie – bez ognistej trawy całej wyspie grozi katastrofa. Mały bohater postanawia zrobić wszystko, by uratować ojczyznę wszystkich smoków i położyć kres międzygatunkowym waśniom.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 3 września 2016, 17:00

 

 

 

MARSJANIN
(The Martian)
akcja, science-fiction, USA, 2015
reżyseria Ridley Scott
obsada: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels

marsjaninNominowana do Oscara® 2016 w aż siedmiu kategoriach superprodukcja w reżyserii mistrza gatunku Ridleya Scotta („Obcy – 8. Pasażer Nostromo”, „Gladiator”). W roli głównej Matt Damon („Infiltracja”, „Tożsamość Bourne’a”), a w obsadzie również Jessica Chastain („Interstellar”, „Wróg numer jeden”), Jeff Daniels („Głupi i głupszy”, „Newsroom”) oraz Sean Bean („Gra o tron”, „Władca pierścieni: Drużyna pierścienia”).

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney (Matt Damon), musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam. Czyżby był to jego koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, której bohaterem nieoczekiwanie staną się…ziemniaki.

Trzymająca w napięciu i przepełniona humorem najnowsza produkcja Ridleya Scotta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem filmowego świata. Oprócz nominacji do Oscara® film ma
na swoim koncie również dwie statuetki Złotego Globu (w tym dla najlepszego aktora Matta Damona) oraz sześć nominacji do nagród BAFTA 2016. O jakości filmu świadczy też doborowa obsada. Oprócz, wymienionych powyżej, niekwestionowanych gwiazd znajdziemy w niej również: laureata nagrody BAFTA za film „Zniewolony. 12 Years a Slave” Chiwetela Ejiofora, znaną z komedii „Druhny” i „Sekretne życie Waltera Mitty” Kristen Wiig, a także Kate Marę („House of Cards”, „Fantastyczna Czwórka”).
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 4 września 2016, 21:00

 

 

 
DAR
(The Gift)
thriller, Australia, USA, 2015
reżyseria: Joel Edgerton
obsada: Jason Bateman, Rebecca Hall, Joel Edgerton

Świetny scenariusz i niejednoznaczni bohaterowie w debiucie reżyserskim Joela Edgertona, znanego ze znakomitej roli w „Królestwie zwierząt”, a także takich produkcji jak „Wielki Gatsby” i „Pakt z diabłem”. Mocny thriller z Jasonem Batemanem („Szefowie wrogowie”)
i Rebeccą Hall (“Vicky Cristina Barcelona”, “Transcendencja”) w rolach głównych.

Młode małżeństwo – Simon (Jason Bateman) i Robyn (Rebecca Hall) – kupuje nareszcie swój wymarzony dom, a za kilka miesięcy na świat ma przyjść ich długo wyczekiwane dziecko. Przyszłość pary rysuje się zatem w tęczowych barwach i zdaje się, że nic nie może zakłócić ich spokoju. Pewnego dnia Simon i Robyn spotkają przypadkiem dawnego kolegę Simona (sam reżyser Joel Edgerton), który z czasem staje się nowym przyjacielem domu. Gordo jest miły, skory do pomocy i co jakiś czas przesyła parze drobne podarunki. Jednak sympatyczne prezenty z czasem stają się niepokojące, by pod koniec wzbudzać już tylko przerażenie.

„Dar” to świetnie nakręcony dramat małżeński, który wymyka się jednoznacznym podziałom
i ocenom. Jest to w dużej mierze zasługa świetnie napisanego scenariusza, za który również odpowiada Joel Edgerton.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 9 września 2016, 21:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 3 DO 9 WRZEŚNIA 2016

DYNIOWE WIEŚCI
(Pumpkin Reports, ep. 25, 26)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 3 września 2016

TASHI
(Tashi, ep. 27, 28)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 3 września 2016

JAK JA NIE ZNOSZĘ MOJEJ CÓRKI
(I Hate My Teenage Daughter, ep. 7,8)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 4 września 2016

NIEWIERNI 2
(Satisfaction, ep. 1,2)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 4 września 2016

NSU: BRUNATNI ZABÓJCY. SPRAWCY. WYJĄTKOWY DZIEŃ
(Mitten in Deutschland: NSU – Die Täter – Heute ist nicht alle Tage)
PREMIERA: CANAL+ , poniedziałek, 5 września 2016

W PARKU DZIKICH ZWIERZĄT ODC. 2 PORA SUCHA
(Seasons of the Wild, ep. 2)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 5 września 2016

BROOKLYN NINE-NINE
(Brooklyn Nine-Nine 3, ep. 13,14)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 6 września 2016

MR. ROBOT 2
(Mr. Robot, odc. 5,6)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 8 września 2016

 

 

 

NIEWIERNI 2
(Satisfaction 2)
serial, USA, 2016, 10 odcinków
reżyseria: Michael Smith
obsada: Stephanie Szostak, Blair Redford, Katherine LaNasa

Serial, który rozpoczął „kulturową dyskusję o współczesnej miłości i małżeństwie” powraca z drugim sezonem. W rolach głównych ponownie zobaczymy Matta Passmora, znanego m.in. z serialu „The Glades” oraz Stephanie Szostak („Diabeł ubiera się u Prady”, „Iron Man 3”).

niewierni 2Neil (Matt Passmore) i Grace (Stephanie Szostak) Trumanowie są małżeństwem z 18-letnim stażem. Osiągnęli wszystko, co wydaje się niezbędne do szczęścia, a jednak już coraz rzadziej spędzają ze sobą czas. Nie mają też dobrego kontaktu z dorastająca córką Aniką (Michelle DeShon), która ma własne problemy. Resztki stabilizacji walą się gruzy gdy Neil odkrywa, że Grace spotyka się z młodym żigolakiem, Simonem (Blair Redford). W wyniku zbiegu okoliczności zdradzony mąż przejmuje jego telefon, a wraz z nim kontakty do klientek. Chcąc odkryć, czym kierują się kobiety korzystające z usług mężczyzn do towarzystwa, Neil zaczyna podszywać się pod Simona.

„Niewierni”, serial stworzony przez Seana Jablonskiego, to dobrze przyjęta przez krytyków i widzów produkcja o małżeństwie w średnim wieku, które próbuje poradzić sobie ze stagnacją i poważnym kryzysem ich związku. Zadowolona z pierwszej serii stacja USA Network postanowiła wyprodukować sezon drugi.

W najnowszych odcinkach przyszedł czas na rozliczenia. Jak Neil i Grace poradzą sobie z bagażem zdrad? Czy uda im się wrócić do małżeńskiej stabilizacji i odnowić przygasłe uczucie?

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 4 września 2016, 22:00

 

 

 

NSU: BRUNATNI ZABÓJCY. SPRAWCY. WYJĄTKOWY DZIEŃ
(Mitten in Deutschland: NSU – Die Täter – Heute ist nicht alle Tage)
miniserial kryminalny, Niemcy, 2016, 3 odcinki
reżyseria: Christian Schwochow
obsada: Anna Maria Mühe, Albrecht Schuch, Sebastian Urzendowsky

NSU BRUNATNI ZABOJCY. SPRAWCY. WYJATKOWY DZIENNiemcy dla Niemców. Oparty na faktach miniserial to współczesna historia nienawiści. Jednym z twórców i reżyserów produkcji jest laureat Nagrody Jury Ekumenicznego MFF w Karlowych Warach za film „Popękana skorupa”, Christian Schwochow. W rolach głównych natomiast występują młode gwiazdy niemieckiej kinematografii: Anna Maria Mühe („Listopadowe dziecko”, „Krwawa hrabina”) i Sebastian Urzendowsky („Niepokonani” Petera Weira, nagrodzony Oscarem® dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego obraz „Fałszerze”).

Na oczach Niemiec, na oczach całej Europy, w latach 2000-2007 za naszą zachodnią granicą działało ultraprawicowe, terrorystyczne ugrupowanie o nazwie National Socialist Underground (w skrócie „NSU”). Odpowiadało ono za serię brutalnych zabójstw, których ofiarą padali mieszkający w kraju imigranci. Otwarcie odwołując się neonazistowskiej ideologii członkowie NSU w biały dzień zamordowali łącznie 10 osób. Na liście ofiar okrutnych zabójców znaleźli się głównie Turcy i Kurdowie, ale także jeden Grek oraz rodowita Niemka. Zajmujące się sprawą niemieckie służby wywiadowcze początkowo uznawały morderstwa za efekt sporów wewnątrz imigranckich społeczności, nie biorąc nawet pod uwagę działalności radykalnego ugrupowania. Członkowie NSU zostali ujęci dopiero w 2011 roku.

Było ich troje… Wygadany, pewny siebie Uwe (Albrecht Schuch), okrutny Böhni (Sebastian Urzendowsky) i zafascynowana nimi Beate (Anna Maria Mühe). Postanowili wcielić w życie plan „przywrócenia Niemiec prawdziwym Niemcom”. Po aresztowaniach mężczyźni popełnili samobójstwo. Jedyną osobą, która zna całą prawdę o motywach i sposobie działania NSU, jest Beate. Czy śledczym uda się namówić ją do składania zeznań?

W obsadzie serialu zobaczymy również znanego z filmów „Good Bye Lenin” i „Grand Budapest Hotel” Floriana Lukasa oraz Toma Schillinga („Nasze matki, nasi ojcowie”, „Złota dama”).

Pierwszy odcinek serii, pt. „Sprawcy. Wyjątkowy dzień” w całości skupi się na przedstawieniu odpowiedzialnych za zamachy bandytów. Kim byli i co sprawiło, że dopuścili się tak okropnych czynów?
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 5 września 2016, 21:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.