Canal+ premiery filmowe od 3 do 9 marca 2018

Na początku marca w Canal+ obejrzymy: film wojenny „Przełęcz ocalonych”, film animowany „Czerwony żółw”, film muzyczny „La La Land”, thriller „Uciekaj”, gala rozdania Oscarów,  japoński thriller „Wyznania mordercy”, francuski dramat „Félicité„, węgierski dramat „Dusza i ciało”,  thriller „Pakt z mordercą” oraz nowy hiszpański serial „La Zona” i  nowy francuski serial „Ślub po czterdziestce”.

 

Przełęcz ocalonych
(Hacksaw Ridge)
wojenny, Australia, USA, 2016
reżyseria: Mel Gibson
obsada: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Rachel Griffiths

Film twórcy „Pasji”, Mela Gibsona – „Przełęcz ocalonych”. Film nagrodzono Oscarem® 2017 w 2 kategoriach (najlepszy montaż, oraz najlepszy dźwięk), a nominowano łącznie w aż 6 (dodatkowo: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy – Andrew Garfield, najlepsza reżyseria – Mel Gibson, najlepszy montaż dźwięku).
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss (Andrew Garfield), sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.
PREMIERA: CANAL+, sobota 3 marca, godz. 21:00

 

 

Czerwony żółw
(La tortue rouge)
animowany, Francja, Belgia, Japonia, 2016
reżyseria: Michael Dudok de Wit
obsada: –

Film nominowany do Oscara® 2017 w kategorii najlepszy film animowany. Za produkcję odpowiada legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”).
„Czerwony żółw” to baśń dla dorosłych, uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia. Film skupia się na losach rozbitka, który podczas sztormu ratuje się na tropikalnej wyspie. Początkowo to odludne miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec. Jednak jego nastawienie zaczyna się zmieniać, kiedy odkrywa tajemnice wyspy.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 4 marca, godz. 11:45

 

 

La La Land
(La La Land)
muzyczny, USA, Hong Kong, 2017
reżyseria: Damien Chazelle
obsada: Ryan Gosling, Emma Stone, Rosemarie DeWitt, J.K. Simmons

„La La Land” obraz Damiena Chazelle’a czyli triumfator 89. gali rozdania Oscarów®. Nominowano w aż 14 kategoriach i nagrodzono aż 6 statuetkami (najlepsza aktorka pierwszoplanowa – Emma Stone, najlepsza reżyseria – Damien Chazelle, najlepsze zdjęcia – Linus Sandgren, najlepsza muzyka – Justin Hurwitz, najlepsza piosenka – „City of Stars”, najlepsza scenografia). Film zdobył także siedem Złotych Globów.

Mia (Emma Stone) jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian (Ryan Gosling) to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?
PREMIERA: CANAL+, niedziela 4 marca, godz. 21:30

 

Uciekaj
(Get Out)
thriller, Japonia, USA, 2017
reżyseria: Jordan Peele
obsada: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford, Catherine Keener

Nominowany do Oscara® 2018 w 4 kategoriach (najlepszy film, najlepsza reżyseria – Jordan Peele, najlepszy aktor pierwszoplanowy – Daniel Kaluuya, najlepszy scenariusz oryginalny – Jordan Peele).

Historia młodego czarnoskórego chłopaka, Chrisa Washingtona (Daniel Kaluuya), który wybiera się z zapoznawczą wizytą do posiadłości rodziców jego białej dziewczyny – Rose Armitage (znana z serialu „Dziewczyny” Allison Williams). Szybko orientuje się, że atmosfera domu jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nie spodziewa się jednak, że powodem zaproszenia nie jest wyłącznie chęć poznania go przez rodziców Rose. Chris wierzy, że nerwowa atmosfera panująca w domu Armitage’ów wynika z przyczyn rasowych. Niedługo jednak odkryje zadziwiającą prawdę. Prawdę, jakiej nie mógł się spodziewać.

PREMIERA: CANAL+, niedziela 4 marca, godz. 23:35

 

Oscary 2018

Na żywo

PREMIERA: CANAL+ noc z niedzieli na poniedziałek 4/3 marca godz 1:30

Skrót z gali wręczenia statuetek

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 5 marca, godz. 22:00

 

 

Wyznania mordercy
(22-nenme no kokuhaku: Watashi ga satsujinhan desu (Confession of Murder))
thriller, Japonia, 2017
reżyseria: Yû Irie
obsada: Paolo Andrea Di Pietro, Tatsuya Fujiwara, Toyotaka Hanazawa

,,Wyznania mordercy’’ to japoński thriller, remakem koreańskiego o tym samym tytule. Film opowiada historię mężczyzny, który na konferencji w Tokio ogłasza publicznie, że 22 lata temu popełnił serię morderstw.

W 1995 roku seryjny morderca brutalnie zabija pięć osób. Śledztwo w sprawie prowadzi młody policjant Wataru Makimura. Pomimo wielu prób, nie udaje się schwytać mordercy, a sprawa zostaje zamknięta. 22 lata później ukazuje się książka pt. „Jestem mordercą” w której autor – Masato Sonezaki ze szczegółami opisuje popełnioną zbrodnię sprzed lat. Książka staję się natychmiast bestsellerem, a autor celebrytą.
PREMIERA: CANAL+Film, wtorek 6 marca, godz. 20:00

 

 

Félicité
(Félicité)
dramat, Francja, Senegal, Belgia, Niemcy, Liban, 2017
reżyseria: Alain Gomis
obsada: Véro Tshanda Beya, Papi Mpaka, Gaetan Claudia

,,Felicite’’ to dramat w reżyserii Alana Gomisa (,,Dzisiaj’’). Kandydat do Oscara® 2018 w kategorii najlepszy film zagraniczny (Senegal). Zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia 2017 w Berlinie.

W barze w Kinszasie Félicité śpiewa o swoim niełatwym, ale i pięknym życiu. Jej publiczność stanowią głównie upijający się mężczyźni, wśród których jest Tabu – lokalny playboy i złota rączka, pomagający piosenkarce w codziennych obowiązkach. Kiedy po wypadku motocyklowym 12-letni syn Félicité trafia do szpitala, kobieta rozpoczyna desperackie poszukiwania pieniędzy na operację, która pozwoli uniknąć amputacji nogi. Czy wspólnie z zakochanym w niej Tabu Félicité uda się ocalić syna.
PREMIERA: CANAL+Film, środa 7 marca, godz. 17:45

 

Dusza i ciało

(Teströl és lélekröl)
DRAMAT OBYCZAJOWY Węgry 2017
Występują: Morcsányi Géza, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider, Ervin Nagy
Reżyseria: Ildikó Enyedi

Endre (Géza Morcsányi) jest dyrektorem finansowym w rzeźni w Budapeszcie. Właśnie została tam zatrudniona Maria (Alexandra Borbély) jako kontroler jakości. Dziewczyna jest skryta, bardzo zamknięta w sobie, nieprzystosowana społecznie i boi się jakiegokolwiek dotyku. Endre również unika kontaktu z ludźmi i ogranicza go do minimum jakim jest posiłek na w firmowej stołówce. Mężczyzna zauważa Marię i zaczyna się nią coraz bardziej interesować. Oboje są zamknięci w swoich światach i obawach, stworzyli mury przed otaczających ich światem, zamykając się w nich niczym w klatce. Okazuje się, że Maria i Endre śnią ten sam sen. Spotykają się w nim jako łania i jeleń, szukają razem pożywienia, a nad stawem muskają się nosami. Senne marzenia jednak nie wystarczą i żeby mieć szansę na szczęście, bohaterowie muszą wyjść poza strefę komfortu, otworzyć się na drugiego człowieka i zaryzykować. Film jest niezwykle subtelny i ukazuje niekonwencjonalne podejście do tematu alienacji, tak obecnej we współczesnym świecie. Produkcja jest nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Dostała również wiele nagród, w tym została uhonorowana między innymi Złotym Niedźwiedziem na 67 MFF w Berlinie, czy Złotą Żabą na Camerimage.

PREMIERA: CANAL+Film, środa 7 marca, godz. 21:30

 

 

 

Pakt z mordercą

(The Hunter’s Prayer)

THRILLER Niemcy/Hiszpania/USA2017
Występują: Martin Compston, Tina Maskell, Eben Young, Stephanie Dooley
Reżyseria: Jonathan Mostow

Sielskie życie Elli (Odeya Rush) przerywa informacja o zabójstwie jej brata i rodziców. Jej samej cudem udaje się uniknąć śmierci. Z niespodziewaną pomocą kobiecie przychodzi Lucas (Sam Worthington) – zawodowy zabójca, który wcześniej otrzymał zlecenie jej eliminacji. Czy korzystając z jego umiejętności uda się odkryć, kto wydał wyrok na Ellę i jej rodzinę? By tego dokonać, dziewczyna będzie musiała wejść w mroczny świat, w którym ludzkie życie jest warte tyle, ile ktoś jest za nie w stanie zapłacić.

PREMIERA: CANAL+, piątek 9 marca, godz. 22:35

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 3 DO 9 marzec 2018

Lucyfer 3
(Lucifer 3 ep. 5)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek 6 marca

Zabójcza broń
(Lethal Weapon 2 ep. 5)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek 6 marca

La zona
(La zona ep. 1,2)
PREMIERA: CANAL+,czwartek 8 marca

Ślub po czterdziestce
(Quadras (Guest List ep. 1,2)

 

La zona
(La zona)
serial kryminalny, Hiszpania, 2017
obsada: Eduard Fernández, Álvaro Cervantes, Alexandra Jiménez, Marina Salas

Na północy Hiszpani dochodzi do wybuchu elektrowni jądrowej. Ci, którzy przeżyli zostają osadzeni w specjalnej strefie w odlegości 50 km od wybuchu, aby ograniczyć szkodliwe promieniowanie. Kiedy w strefie dochodzi do serii morderstw, dochodzenie rozpoczyna inspector Hector Urla, szef policji który przeżył katastrofę.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, czwartek marca, 21:00

 

 

Ślub po czterdziestce
[Quadras (Guest List)]
Serial komediowy, Francja, 2017
Obsada: François-Xavier Demaison, Alix Poisson, Jean-Philippe Ricci, Sarah Le Picard

43-letni Alex żeni się z Agnes. W tym dniu parze towarzysza krewni i przyjaciele. Wśród nich jest m.in.: Julien, świadek pana młodego, który czeka na swoją dziewczynę Mélanie; Katia, najlepsza przyjaciółka Agnes, w towarzystwie męża Damiena; Anne, przygnębiona siostra Agnes, Gilles, przyjaciel i księgowy Alex. Nie mogło także zabraknąć teściowych – Sylviane i Myriam. Wieczór właśnie się zaczyna.

PREMIERA: CANAL+SERIALE, czwartek 8 marca godz. 18:10, 19:05

Podziel się na:
 • Dodaj do ulubionych
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blogger.com
 • RSS
 • Wykop

 1. Dzień dobry 🙂 Czy na pewno film Moja kuzynka Rachel będzie w poniedziałek ? Program telewizyjny pokazuje że wtedy ma być powtórka Oskarów. Za to w środę 7 marca na Canal + Film ma być oprócz Felicite premierowo węgierski film Dusza i ciało. Z kolei Uciekaj ma być emitowane w niedzielę 4 marca o 23.35 a w piątek 9 marca ma być premiera filmu Pakt z mordercą.

 2. Zauważyłem, błąd:
  Przełęcz ocalonych, PREMIERA: CANAL+, niedziela 4 marca, godz. 21:00
  La La Land, PREMIERA: CANAL+, niedziela 4 marca, godz. 21:30
  Raczej godziny się nie zgadzają, bo 30 minut różnicy nie da rady 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.