Canal+ premiery filmowe od 10 do 16 maja 2014

Drugie obliczeW kolejnym tygodniu maja Canal+ wyemituje: dramat „Drugie oblicze”, komedię „Nieprawdopodobna dziewczyna”, horror komediowy „Postrach nocy 2: Nowa krew”, brytyjski melodramat „7:39„, polski dramat „Żywie Biełaruś!” oraz Thriller, science fiction „Kolonia”.CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 10 maja 2014, 21:00

DRUGIE OBLICZE (The Place Beyond the Pines)

dramat, USA, 2013

reżyseria: Derek Cianfrance

obsada: Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes, Ben Mendelsohn, Ray Liotta

Drugie obliczeLuke (Ryan Gosling) pracuje dla show motocyklowego, jeżdżąc od miasta do miasta. Kiedy pewnego lata powraca do Schenectady w stanie Nowy Jork, dowiaduje się, że dziewczyna, z którą miał romans (Eva Mendes), urodziła mu syna. W jednej chwili chce rzucić wszystko i poświęcić się rodzinie, ale nie jest przygotowany do bycia ojcem. Korzystając ze swoich niezwykłych umiejętności jazdy na motocyklu, zaczyna okradać banki. Podczas jednego ze skoków jego drogi krzyżują się z ambitnym funkcjonariuszem policji, Averym Crossem (Bradley Cooper), co dla obu kończy się fatalnie. Kilkanaście lat później przypadek sprawia, że poznają się ich synowie.

„Drugie oblicze” to dramat kryminalny Dereka Cianfrance’a („Blue Vallentine”), który dzieje się na przestrzeni 15 lat i pokazuje nierozerwalną więź pomiędzy ojcami i synami. – „W filmie mamy trzy osobne, acz połączone ze sobą historie. O kaskaderze na motocyklu, który wybiera życie przestępcy, by zapewnić utrzymanie nowonarodzonemu synu, o ambitnym młodym policjancie, który woli stawić czoło skorumpowanemu wydziałowi niż własnym demonom, oraz o dwóch gnębionych problemami chłopcach, którzy muszą skonfrontować się z przeszłością. Każda z tych historii zmierza w kierunku jednej konkluzji” – mówi o produkcji reżyser Derek Cianfrance. W role ojców wcielili się Bradley Cooper i Ryan Gosling, który na planie „Drugiego oblicza” poznał Evę Mendes. Chłopców zagrali Dane DeHaan i Emory Cohen.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 11 maja 2014, 21:00

NIEPRAWDOPODOBNA DZIEWCZYNA (Girl Most Likely)

Komedia, USA, 2012

Reżyseria: Shari Springer Berman, Robert Pulcini

Obsada: Kristen Wiig, Annette Bening, Matt Dillon

Nieprawdopodobna dziewczynaImogene (Kristen Wiig) jest obiecującą nowojorską dramatopisarką. Ma przystojnego partnera, pracę w „New York Magazine” i przyjaciół wokół. Do czasu, kiedy traci pracę, a zaraz potem chłopaka. Aby go zatrzymać, dziewczyna symuluje próbę samobójczą. Ale ukochany ignoruje ją, a pod opiekę bierze wezwana przez lekarzy znienawidzona matka bohaterki, Zelda (Annette Bening).

Ekscentryczna i hałaśliwa kobieta, wbrew woli córki, zabiera ją do domu rodzinnego, gdzie Imogene musi zmierzyć się z wszystkim tym, od czego kiedyś uciekła. Poznaje nowego chłopaka matki (Matt Dillon), który twierdzi, że nazywa się George Bousche i jest agentem CIA. Niespodzianką jest także młody i bardzo przystojny lokator (Darren Criss), zamieszkujący jej dawny pokój Imogene.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 12 maja 2014, 23:00

POSTRACH NOCY 2: NOWA KREW (Fright Night 2)

Komedia, horror, USA, 2013

Reżyseria: Eduardo Rodriguez

Obsada: Will Payne, Jaime Murray, Sean Power, Sacha Parkinson

Postrach nocy 2Za dnia Gerri Dandridge (Jaime Murray) jest seksowną panią profesor, by w nocy zmieniać się w wampirzycę, która zażywa odmładzających kąpieli we krwi. Gdy grupa studentów jedzie studiować w Rumunii, nieuchronnie wpadają w pułapkę Gerri, która poluje na dziewicę urodzoną w nowiu. Jest nią Amy (Sacha Parkinson), była dziewczyna Charleya (Will Payne), który razem z Edem (Chris Waller) próbują powstrzymać Gerri. Studentom pomaga Peter Vincent (Sean Power), łowca wampirów i jednocześnie gospodarz telewizyjnego reality show „Postrach nocy”.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 13 maja 2014, 21:00

7:39 (The 7:39)

Melodramat, Wielka Brytania, 2014

Reżyseria: John Alexander

Obsada: David Morrissey, Sheridan Smith, Olivia Colman, Sean Maguire

7.39Codziennie o 7:39 Carl Matthews (David Morrissey) jeździ pociągiem do Londynu, gdzie pracuje w agencji nieruchomości. Nie lubi swojej pracy, a zwłaszcza szefa, który wymusza na nim zwalnianie ludzi. W domu czeka na niego miła i wyrozumiała żona Maggie (Olivia Colman) oraz dwójka nastoletnich dzieci, które w jego odczuciu nie szanują go tak, jak by tego pragnął. Pewnego poranka walka o miejsce siedzące w pociągu sprawia, że Carl zaczyna rozmawiać z Sally (Sheridan Smith), menadżerką w jednym z klubów fitness. Sally jest rozwódką, obecnie zaręczoną z Ryanem (Sean Maguire), który ku jej niezadowoleniu upiera się przy wystawnym weselu. Przyjaźń z porannej kolejki wkrótce przeradza się w romans, który wkrótce wychodzi na jaw i niesie ze sobą dla wszystkich poważne konsekwencje.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 14 maja 2014, 21:00

ŻYWIE BIEŁARUŚ!

Dramat, Polska, 2013

Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz

Obsada: Dźmitry Vinsent Papko, Karolina Gruszka, Aliaksandr Malčanau, Dzianis Tarasenka, Paval Kryksunou, Maksim Karžycki

żywie białoruśMuzyk rockowy Miron (Dźmitry Vinsent Papko) stara się trzymać z dala od polityki, a opozycjonistów uważa za garstkę marzycieli. Jednak jeden z koncertów jego grupy, która gra „niezależny” rock staje się początkiem antyreżimowych manifestacji publiczności. W wyniku tych wydarzeń Miron zostaje przymusowo wcielony do wojska. W jednostce zderza się z nieludzkimi warunkami i indoktrynacją w sowieckim duchu. W odruchu protestu, przy wsparciu swojej pięknej i niepokornej dziewczyny Wiery (Karolina Gruszka), publikuje w Internecie „Zapiski z życia poborowego”. Blog ukazuje armię jako miniaturę współczesnej Białorusi, a jej obywateli jako „poborowych”, podlegających „fali” i indoktrynacji. Fragmenty z bloga Miron łączy w satyryczne piosenki, które uderzają w reżim, stając się przebojami na ulicach. Władze postanawiają uciszyć buntownika.

Film Krzysztofa Łukaszewicza, reżysera głośnego „Linczu” oraz współtwórcy „Generała Nila”, jest oparty na faktach, pokazując realia kraju, zmagającego się z dyktaturą Łukaszenki. Opowiada o losach 24-letniego białoruskiego opozycjonisty, dziennikarza i działacza kultury Franaka Wiaczorki, który jest synem znanego działacza opozycji Vincuka Viačorki, byłego lidera Białoruskiego Frontu Ludowego. Wiaczorka, mimo wrodzonej wady serca, zwalniającej go z powszechnego obowiązku służby wojskowej, został wcielony na 18 miesięcy do wojska. Nie poddając się naciskom i represjom przełożonych, podjął walkę o zachowanie w armii języka białoruskiego oraz o elementarne potrzeby i prawa poborowych. Jedną z form tej walki było m.in. publikowanie w Internecie bloga – dziennika, demaskującego rzeczywistość białoruskiej armii. W roli głównej wystąpił debiutujący w kinie białoruski muzyk Dźmitry Papko, który w Polsce wystąpił pod pseudonimem Vinsent na koncercie „Solidarni z Białorusią”. Na planie partneruje mu Karolina Gruszka, nagrodzona m.in. za kreację w „Kochankach z Marony” główną nagrodą FPFF w Gdyni w 2005 roku.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 16 maja 2014, 21:00

KOLONIA (The Colony)

Thriller, science fiction, Kanada, 2013

Reżyseria: Jeff Renfroe

Obsada: Laurence Fishburne, Bill Paxton, Kevin Zegers, Charlotte Sullivan, Atticus Dean Mitchell

KoloniaBy zapobiec ocieplaniu się klimatu, ludzie tworzą maszyny powodujące zmiany pogody. W wyniku ich awarii pewnego dnia zaczyna padać śnieg i już nigdy nie przestaje. W roku 2045 Ziemia w całości pokryta jest lodem, temperatura jest ekstremalnie niska. Ludzie nie pamiętają już, czym jest ciepło słoneczne. Nieliczni, którym udało się przetrwać, wegetują w podziemnych schronach, walcząc z chorobami i próbując wyhodować żywność. Pewnego dnia Kolonia 7 dostaje sygnał alarmowy z pobliskiej osady. Przywódca grupy, Briggs (Laurence Fishburne) podejmuje decyzję o wyruszeniu z misją ratunkową. Dołącza do niego Sam (Kevin Zegers) oraz Graydon (Atticus Dean Mitchell). Na miejscu, w opuszczonej bazie czeka na nich śmiertelne niebezpieczeństwo, ale też nadzieja na ocalenie ludzkości.

 

SERIALE

KAMUFLAŻ IV – serial szpiegowski, odc. 5/16

PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, o 14:30

 

PEAKY BLINDERS – serial gangsterski, odc. 5/6

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, o 20:00

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 17/22

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DRAKULA – serial grozy, odc. 3/10

PREMIERA: CANAL+, czwarteki, 21:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.