Canal+ premiery filmowe od 3 do 9 maja 2014

Tajemnica zielonego krolestwa W kolejnym tygodniu maja w Canal+: film animowany „Tajemnica zielonego królestwa”, Thriller, science fiction „Intruz”, czarna komedia „Niegrzeczne dzieciaki trafiaj do piekła”, francuska komedia „Niech żyje Francja”, francuski komediodramat „Zdarzyło się w Saint-Tropez” oraz film akcji „Protektor”. CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 3 maja 2014, 18:00

TAJEMNICA ZIELONEGO KRÓLESTWA (The Epic)

Animacja, USA, 2013

Reżyseria: Chris Wedge

Obsada w wersji oryginalnej: Colin Farrell, Josh Hutcherson, Amanda Seyfried, Christoph Waltz, Beyonce Knowles, Jason Sudeikis, Steven Tyler, Judah Friedlander

Obsada w wersji polskiej: Joanna Jeżewska (królowa Tara), Grzegorz Pawlak (Bufo), Maciej Kujawski (Nim Galuu), (Miłogost Reczek (Grub), Mieczysław Morański, Piotr Bajtlik (Nod), Krzysztof Szczerbiński (Mub), Robert Jarociński (Ronin), Jakub Szydłowski (Bomba), Mateusz Narloch (Dagda)

Tajemnica zielonego krolestwaProfesor Bomba jest zwariowanym naukowcem, który wierzy, że istnieje inny świat poza naszym. Za wszelką cenę pragnie odkryć mikroskopijną krainę pełną dziwnych stworzeń, zwany Zielonym Królestwem. Zupełnie przypadkiem jego kilkunastoletnia córka Mary Katherine podlega transformacji i przenosi się do niego. Spotyka tam królową Tarę, której próbują pozbawić władzy odrażający Bagienni pod wodzą Mandrake’a. Po stronie królowej walczą szlachetni Liścianie, a wśród nich doświadczony Ronin i młody, nieco roztargniony i żywiołowy Nod, który zakochuje się w Mary Katherine. Dziewczyna obiecuje królowej chronić tajemniczy pąk, który musi rozkwitnąć w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze. Tak oto w ręce M.K. zostają powierzone losy całego leśnego królestwa i jego mieszkańców.

„Tajemnica zielonego królestwa” to animacja twórców m.in. „Epoki lodowcowej” i „Rio”. Film jest oparty na powieści dla dzieci i młodzieży „The Leaf Men and the Brave Good Bugs” autorstwa Williama Joyce’a. Za kamerą stanął Chris Wedge. Wizualnie animację doprowadzono do perfekcji, tworząc prawdziwą ucztę dla oczu. Szczegółowo odwzorowane rośliny prezentują się tak zachwycająco, że niemal można poczuć ich zapach.

 

  PREMIERA: CANAL+, niedziela, 4 maja 2014, 21:00

INTRUZ (The Host)

Thriller, science fiction, USA, 2013

Reżyseria: Andrew Niccol

Obsada: Saoirise Ronan, Max Irons, Diane Kruger, Jake Abel, William Hurt, Frances Fisher

IntruzObca rasa zwana Duszami najeżdża Ziemię, przejmując kontrolę nad ciałami i umysłami ludzi. Ci, którym udało się uniknąć zasiedlenia przez Dusze, pozostają w ukryciu. Melanie Stryder (Saoirse Ronan) zostaje schwytana. Do jej ciała zostaje zaimplantowana Dusza o imieniu Wagabunda, która próbuje zawładnąć jej wspomnieniami i wolną wolą. Melanie stawia jednak opór i z czasem udaje jej się porozumieć z zamieszkującą jej ciało i umysł istotą. Ścigana przez bezwzględną Tropicielkę (Diane Kruger), dziewczyna dołącza do grupy rebeliantów dowodzonych przez wuja Jeba (William Hurt). Choć zostaje natychmiast zdemaskowana przez grupę, unika śmierci z ich rąk, by wspólnie spróbować znaleźć sposób na przeżycie dla Melanie i Wagabundy.

„Intruz” to epicki romans science fiction, intensywne kino przygodowe, które zostało oparte na bestsellerowej powieści Stephenie Meyer, autorki „Sagi Zmierzch”. „Intruz” trafił na półki sklepów w 2008 roku i przez 26 tygodni okupywał pierwsze miejsce prestiżowej listy bestsellerów „The New York Times”. – „Te dziwaczne byty, którą zwą się Duszami, to bardzo pokojowo nastawione istoty, poszukujące harmonii. Naprawiają wiele problemów naszego świata. Nie ma już głodu, chorób, lęku, przemocy. Nikt nie kradnie, nikt nie oszukuje” – opowiada o obcych autorka powieści. Co oczywiste, grupka ludzi, którzy oparli się inwazji Dusz, nie jest w stanie dostrzec piękna utopii, która pochłonęła ich bliskich. Główną, podwójną rolę w filmie zagrała irlandzka aktorka młodego pokolenia Saoirise Ronan. Zaczęła karierę w wieku 7 lat, zyskując kilka lat później międzynarodową sławę rolą w „Pokucie” Joe’ego Wrighta. Za tę rolę była nominowana do Oscara, Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Miała 13 lat. Później wystąpiła m.in. w „Nostalgii anioła” Petera Jacksona” i „Niepokonanych” Petera Weira. W wieku 16 lat zagrała w „Hannie” Joe’ego Wrighta, w której zobaczył ją kompletujący obsadę do „Intruza” Andrew Niccol. Zakochanego w Melanie Jareda zagrał Max Irons, syn Jeremy’ego Ironsa i Sinead Cusack.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 5 maja 2014, 21:00

NIEGRZECZNE DZIECIAKI TRAFIAJĄ DO PIEKŁA (Bad Kids Go to Hell)

czarna komedia, horror, USA, 2012

Reżyseria: Matthew Spradlin

Obsada: Judd Nelson, Ben Browder, Marc Donato, Cameron Deane Stewart, Chanel Ryan, Ali Faulkner, Amanda Alch

Niegrzeczne dzieciaki tafiaja do pieklaSzalona komedia o rozpuszczonych nastolatkach, doskonałe połączenie kina grozy z czarnym humorem. Sześcioro studentów college’u odbywa karę w szkolnej bibliotece Akademii Crestview. Mają tam spędzić osiem godzin, które okażą się dla nich śmiertelnie niebezpieczne. Pojawia się bowiem tajemnicza zła moc, która mieszka w murach szkoły, zbudowanej na terenie odebranym Indianom.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 6 maja 2014, 21:00

NIECH ŻYJE FRANCJA! (Vive La France)

Komedia, Francja, 2013

reżyseria: Michaël Youn

obsada: Michaël Youn, José Garcia, Isabelle Funaro

Niech yzje FrancjaTabulistan to mały kraj w Azji Środkowej, o którym nikt nigdy nie słyszał. Ubolewa nad tym miejscowy dyktator, który postanawia zrobić coś spektakularnego, by zaprezentować ojczyznę na arenie międzynarodowej. Takim wydarzeniem ma być wysadzenie w powietrze wieży Eiffla. Misję powierza dwóm odważnym, ale nie do końca rozgarniętym pasterzom. Zamachowcy-samobójcy, Feruz (Michaël Youn) i Muzafar (José Garcia), podróżując przez Francję, poznają wielu nieprzyjaznych mieszkańców kraju: niemiłych kelnerów, agresywnych kibiców, korsykańskich nacjonalistów, nadgorliwych policjantów i nieuczciwych taksówkarzy. W końcu spotykają młodą dziennikarkę Marianne, która bierze ich za nielegalnych imigrantów i postanawia im pomóc. Dzięki niej Muzafar i Feruz odkrywają to lepsze oblicze Francji.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 7 maja 2014, 21:00

ZDARZYŁO SIĘ W SAINT-TROPEZ (It Happened In Saint-Tropez / Des gens qui s’embrassent)

komediodramat, Francja, 2012

reżyseria: Danièle Thompson

obsada: Monica Bellucci, Kad Merad, Eric Elmosnino

Zdarzylo sie w Saint TropezUkochana żona Zefa (Eric Elmosnino) ginie w wypadku. Jej pogrzeb przypada w dniu ślubu córki jego brata, Roniego (Kad Merad). Ten niefortunny przypadek powoduje eskalację konfliktu między braćmi, których od zawsze wszystko dzieliło: poczynając od kobiet, które im się podobały, poprzez ścieżki kariery, które obrali, kończąc na stosunku do religii. Łączy ich tylko starzejący się ojciec i córki, które się ze sobą przyjaźnią.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 9 maja 2014, 21:00

PROTEKTOR (Safe)

Film akcji, USA, 2012

Reżyseria Boaz Yakin:

Obsada: Jason Statham, Catherine Chan, Robert John Burke, James Hong, Anson Mount

ProtektorLuke Wright (Jason Statham) był kiedyś nowojorskim gliną. Biorąc udział w ustawianych walkach, przez przypadek nokautuje przeciwnika, przez co naraża się rosyjskiej mafii. Gangsterzy robią z niego przykład dla innych – zabijają mu rodzinę, a jego samego skazuje na banicję. Teraz załamany włóczy się po ulicach, planując samobójstwo. Pewnego dnia los stawia na jego drodze 12-letnią, przerażoną dziewczynkę. Mei (Catherine Chan) jest ścigana przez japońską Triadę i rosyjską mafię, a Wright staje w jej obronie. Dziewczynka ma niezwykłe zdolności matematyczne i udało jej się zapamiętać wart miliony dolarów kod, bezcenny dla Triady, Rosjan i skorumpowanych funkcjonariuszy.

 

 

SERIALE

KAMUFLAŻ IV – serial szpiegowski, odc. 4/16

PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, o 14:30

 

PEAKY BLINDERS – serial gangsterski, odc. 4/6

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, o 20:00

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 16/22

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DRAKULA – serial grozy, odc. 2/10

PREMIERA: CANAL+, czwarteki, 21:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.