Canal+ premiery filmowe od 29 marca do 4 kwietnia 2014

Reguly milczenia W pierwszym tygodniu kwietnia w Canal+ obejrzymy: polski dramat „Nieulotne”, romans „Dzień w Middleton”, horror „Pod powierzchnią”, niemiecki dramat wojenny „Zagubiony czas” oraz thriller „Reguły milczenia”.

CANAL

 

 

 

PREMIERA: CANAL+, 29 marca 2014, 21:00

NIEULOTNE (Nieulotne)

Dramat, Polska, Hiszpania, 2012

Reżyseria: Jacek Borcuch

Obsada: Jakub Gierszał, Magdalena Berus, Joanna Kulig, Andrzej Chyra, Angela Molina, Juanjo Ballesta

NieulotneMichał (Jakub Gierszał) i Karina (Magdalena Berus) poznają się zakochują podczas wakacyjnej pracy w Hiszpanii. Beztroski romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze zmienia ich życie.

„Nieulotne” według scenariusza i w reżyserii Jacka Borcucha jest pozycją obowiązkową każdego kinomana. To przepełniona emocjami historia miłości, która zostaje wystawiona na próbę. Jedno wydarzenie zmienia życie dwójki studentów na zawsze, powodując powolny rozkład ich pozornie uporządkowanego świata. Muzykę do filmu skomponował Daniel Bloom, autor muzyki do „Ciacha”, „Melancholii” czy „Tulipanów”). Główną rolę męską zagrał Jakub Gierszał, który debiutował w poprzednim filmie reżysera „Wszystko, co kocham”, a potem zagrał m.in. w głośnej „Sali samobójców” Jana Komasy. Partneruje mu Magdalena Berus, debiutująca w „Bejbi blues” Kasi Rosłaniec. Wspierają ich: Andrzej Chyra – ulubiony aktor Jacka Borcucha („Kallafiorr”, „TuliPany”, „Wszystko, co kocham”) i jedna z najzdolniejszych młodych polskich aktorek, nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Joanna Kulig („Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”, „Sponsoring”, „Kobieta z Piątej Dzielnicy”). W obsadzie znaleźli się również aktorzy hiszpańscy: Ángela Molina, laureatka festiwalu w San Sebastian, znana z występów w dziełach Luisa Buñuela („Mroczny przedmiot pożądania”) i Pedra Almodovara („Drżące ciało” i „Przerwane objęcia”) i Juan José Ballesta, zdobywca aktorskich laurów w San Sebastian za kreację w głośnych „7 dziewicach” oraz Goi za ekranowy debiut w „Kulce”.

„Nieulotne” to drugi z rzędu film Borcucha, który został wybrany do selekcji festiwalu Sundance. Jest to bezprecedensowy sukces polskiego kina – na festiwal jest zgłaszanych około 12 tysięcy filmów z całego świata, a do konkursu trafia zaledwie dwanaście. Jeszcze większym osiągnięciem jest nagroda za zdjęcia Michała Englerta („33 sceny z życia”, „Sponsoring”), którą filmowi przyznało Jury Sundance. – „Filmów, które co roku wchodzą do światowego obiegu jest góra 200. To są produkcje, które wcześniej zakwalifikowały się do konkursów głównych w Cannes, Wenecji, Berlinie, San Sebastian, Sundance i ewentualnie Pusan. To jest filmowe być albo nie być w karierze międzynarodowej filmu i twórców. Dlatego to, że Jacek Boruch dostał się drugi raz ze swoim kolejnym filmem na festiwal Sundance, to już jest ogromny sukces” – mówi Piotr Kobus, producent filmu.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 30 marca 2014, 21:00

DZIEŃ W MIDDLETON (At Middleton)

Romans, USA, 2013

Reżyseria: Adam Rodgers

Obsada: Andy Garcia, Vera Farmiga, Taissa Farmiga, Nicholas Braun

Dzien w MiddletonEdith (Vera Farmiga) jest pewną siebie, odnoszącą sukcesy businesswoman, która wraz z córką Audrey (Taissa Farmiga) uczestniczy w dniu otwartym na uczelni w Middleton. Przypadkiem poznaje tam George’a (Andy Garcia), zamkniętego w sobie kardiochirurga, który zwiedza uczelnię z synem Conradem (Nicholas Braun). Edith i George spędzają ze sobą kilka godzin, podczas których ona okazuje się złamaną przez życie, nie potrafiącą odnaleźć radości kobietą, a on romantykiem i idealistą, który po pierwszym wielkim miłosnym rozczarowaniu postanowił na wszelki wypadek więcej nie próbować. Wspólny czas pozwala im odnaleźć utraconą spontaniczność.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 1 kwietnia 2014, 21:00

POD POWIERZCHNIĄ (Beneath)

Horror, thriller, USA, 2012

Rezyseria: Larry Fessenden

Obsada: Daniel Zovatto, Bonnie Dennison, Chris Conroy

Pod powierzchniaGrupa przyjaciół wyjeżdża na wspólny weekend nad oddalone od cywilizacji jezioro. Kiedy wypływają na nie, zostają zaatakowani przez krwiożerczą bestię, która uniemożliwia im powrót. W dodatku łódka powoli napełnia się wodą. Zaczyna się walka o przetrwanie, w której nie obowiązują żadne zasady. Byle tylko nie pójść na dno.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 2 kwietnia 2014, 21:00

ZAGUBIONY CZAS (Die Verlorene Zeit / Remembrance)

Melodramat, wojenny, Niemcy, 2011

Reżyseria: Anna Justice

Obsada: Alice Dwyer, Mateusz Damięcki, Dagmar Manzel, Lech Mackiewicz, Susanne Lother, Joanna Kulig, Adrian Topol, David Rasche, Shantel Vansanten, Mirosław Zbrojewicz

Zagubiony czasObóz koncentracyjny Auschwitz, 1944 rok. Tomasz Limanowski (Mateusz Damięcki) jest od 4 lat więźniem politycznym, kiedy w obozie pojawia się rodzina niemieckich Żydów. Wszyscy trafiają do komory gazowej, zostaje tylko Hannah (Alice Dwyer). Początkowo spoglądają na siebie ukradkiem podczas wykonywania codziennych obowiązków. Z czasem zakochują się w sobie. Kiedy okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży, Tomasz podejmuję desperacką próbę ocalenia ukochanej. Udaje im się uciec, ale wojna rozdziela ich. Oboje myślą, że drugie nie żyje. Ponad 30 lat później Hannah (Dagmar Manzel) mieszka z rodziną w Nowym Jorku. Pewnego dnia podczas wizyty w pralni ogląda wywiad z Tomaszem (Lech Mackiewicz), który opowiada ich wspólnej historię. Chce go odnaleźć, ale w 1976 roku Polska jest po drugiej stronie Żelaznej Kurtyny.

– „W „Zagubionym czasie” gram Polaka, który od czterech lat przebywa w obozie koncentracyjnym” – mówi Mateusz Damięcki. – „Było to dla mnie ogromne wyzwanie aktorskie i przeżycie emocjonalne. Poszukując postaci, spotykałem się z byłymi więźniami, czytałem dużo literatury na temat Holocaustu, odwiedzałem obozy koncentracyjne w Polsce. To był czas głębokiej zadumy. Postać Tomasz budowałem w oparciu o obserwacje i angażując całe ciało. Aby być wiarygodnym schudłem do roli 16 kilogramów”. Partnerką Mateusza Damięckiego jest Alice Dwyer, nominowana w 2013 roku do nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie Niemieckich Krytyków w kategorii najlepsza aktorka. Z polskich aktorów w drugoplanowych rolach występują m.in. Joanna Kulig, Mirosław Zbrojewicz i Lech Mackiewicz. Film podobał się krytykom i odniósł sukces na arenie międzynarodowej. W 2012 roku był pokazywany w sekcji German Cinema – LOLA@Berlinale. Otrzymał Nagrodę Publiczności na Los JFF Angeles 2012, Zagreb JFF 2012, London JFF 2011, Hong Kong JFF 2011, San Francisco Berlin & Beyond FF 2011, Filmkunstfest Schwerin 2011 oraz nagrodę za reżyserię na FF of Tamilnadu (Indie) 2012. Film także otworzył Warszawski Festiwal Żydowski 2012, gdzie zdobył Nagrodę za najlepsze zdjęcia. Wszedł do kin w Nowej Zelandii i Korei Płd., a w Japonii w 2012 roku był na piątym miejscu box office’u.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 4 kwietnia 2014, 21:00

REGUŁA MILCZENIA  (The Company You Keep)

Thriller, USA, 2012

Reżyseria: Robert Redford

Obsada: Robert Redford, Shia LaBeouf, Susan Sarandon, Nick Nolte, Stanley Tucci, Chris Cooper, Richard Jenkins

Reguly milczeniaJim Grant (Robert Redford) jest wdowcem, samotnie wychowującym córkę. Pracuje jako prawnik na przedmieściach Nowego Jorku. W młodości był aktywistą radykalnego lewicowego ruchu studenckiego Weather Underground. Oskarżony o morderstwo, od 30 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Pewnego dnia w związku z napadem na bank sprzed trzech dekad zostaje aresztowana Sharon Solarz (Susan Sarandon). Sprawą interesuje się młody dziennikarz Ben Shepard (Shia LaBeouf), który odkrywa prawdziwą tożsamość Granta. Jim musi uciekać. By oczyścić się z zarzutów, odwiedza paru znajomych z dawnych czasów. W najnowszym filmie Roberta Redforda obok reżysera wystąpiła plejada gwiazd, często w króciutkich epizodach, m.in. Nick Nolte, Susan Sarandon, Shia LaBeouf, Stanley Tucci, Chris Cooper, Richard Jenkins, Brendan Gleeson, Julie Christie, Terrence Howard, Sam Elliott i Anna Kendrick.

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

PREMIERA CANAL+FAMILY2, Poniedziałek 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki (Mythical Roads)

seria dokumentalna, odc. 13 (52 min)

W programie zostaną ukazane najbardziej niebezpieczne i najpiękniejsze drogi, które mają także własne historie. Autorzy poszczególnych odcinków rozmawiają z ludźmi, którzy żyją lub pracują w okolicach tych fascynujących tras. To właśnie oni podtrzymują przekazywane z pokolenia na pokolenie legendy i opowieści. Twórcy serii odwiedzają takie kraje, jak: Brazylia, Indie, Japonia, Nepal czy Nowa Zelandia.

SERIALE

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 11/22

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEXTER sezon 8 – serial kryminalny, odc. 9/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

Pod KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 12/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, 20:00

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.