Canal+ premiery filmowe od 6 do 19 grudnia 2014

riddickW kolejnych tygodniach w Canal+: film familijny „K-9: Pies, który uratował święta „, sci-fi „Riddick”, brytyjski dramat „Tylko kochankowie przeżyją”, thriller „Perwersyjna siostra”, polski dramat „Papusza”, dramat sensacyjny  „Oldboy: Zemsta jest cierpliwa”, dramat „Wyścig”, dramat wojenny „Złodziejka książek”, szwedzki thriller „Testament Nobla”, serbski komediodramat „Ojciec szpiler” oraz film akcji „W obronie własnej”.CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 6 grudnia 2014, 17:30

K-9: Pies, który uratował święta (K-9 Adventures: A Christmas Tale)

film familijny USA, 2013, 85 min

reżyseria:

Benjamin Gourley

wykonawcy:

Luke Perry, Ariana Bagley, Cate Allen, James Andrews

k9 pies ktory uratowal swietaNastoletnia Kassie Stevenson (Ariana Bagley) mieszka z ojcem, Paulem (Luke Perry). Razem przeprowadzają się do innego miasta. Podczas spaceru po lesie dziewczyna znajduje rannego owczarka. Przygarnia sympatyczne zwierzę, nie zdając sobie sprawy z tego, że pies w przeszłości służył w policji. Gdy zbliża się Boże Narodzenie, Kassie wraz z przyjaciółmi z dziecięcego chóru postanawia zorganizować świąteczną zbiórkę pieniędzy dla najuboższych. Akcja jest nadspodziewanie udana, jednak zgromadzona kwota wzbudza zainteresowanie miejscowych złodziei. Kassie i jej psi towarzysz Scoot muszą stawić czoła rabusiom.

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 6 grudnia 2014, 21:00

Riddick

science fiction, USA/Wlk. Brytania, 2013, min

reżyseria: David Twohy

obsada: Vin Diesel, Karl Urban, Katee Sackhoff, Jordi Mollà, Nolan Gerard Funk

Trzecia kinowa odsłona historii o widzącym w ciemności charyzmatycznym antybohaterze, w którego ponownie wciela się Vin Diesel.

riddickRiddick (Vin Diesel) to zbiegły więzień i budzący grozę wojownik obdarzony zdolnością widzenia w ciemności. Zdradzony przez tajemniczą sektę Necromongerów, trafia na odległą planetę, pełną drapieżnych, potężnych Szakali i Błotnych Demonów o ostrych ogonach. Chcąc się z niej wydostać, wzywa ścigających go łowców nagród. To karkołomny plan, ale jeśli się uda, Riddick będzie mógł powrócić na rodzimą planetę Furię i ocalić ją od zagłady.

„Riddick” jest trzecią kinową odsłoną historii o widzącym w ciemności charyzmatycznym antybohaterze, mistrzu walki wręcz, snajperze i świetnym pilocie, w którego ponownie wciela się Vin Diesel. Kultową postać stworzył DAVID TWOHY na potrzeby produkcji „Pitch Black” z 2000 roku. Ceniony wówczas scenarzysta dostał szansę wyreżyserowania obrazu i odniósł komercyjny sukces – film kosztował 23 miliony dolarów, przyniósł zaś 53 miliony wpływów. Twohy nakręcił opowieść o cynicznym więźniu, który po katastrofie statku kosmicznego na odległej, pogrążonej w ciemnościach planecie, stał się jedyną nadzieją dla ocalałych pasażerów, wydanych na pastwę czających się w mroku potworów. Kontynuacja dość niespodziewanego przeboju – „Kroniki Riddicka” z 2004 roku – była bardziej widowiskowa, a w obsadzie znaleźli się m.in. Judi Dench, Thandie Newton i Colm Feore. Tym razem Riddick dostał się w środek galaktycznej wojny, w której liderem był groźny Lord Marshall, lidera sekty Necromongerów. W tej części Riddick poznaje tajemnicę swojego pochodzenia.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 grudnia 2014, 21:00

TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ (Only Lovers Left Alive)

dramat, Wlk. Brytania/Niemcy/Francja/USA/Cypr, 2013, min

reżyseria: Jim Jarmusch

obsada: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska, John Hurt, Jeffrey Wright

tylko kochankowie przezyjaAdam (Tom Hiddleston) i Eve (Tilda Swinton) są parą wampirów, od stuleci połączonych głębokim uczuciem. On mieszka w wiktoriańskim domostwie na obrzeżach Detroit, odcięty od świata zewnętrznego, który jest źródłem jego pogłębiającej się depresji. Przy życiu trzyma go jedynie miłość do Eve i do muzyki, którą z pasją komponuje. Ona żyje w egzotycznym Tangerze, gdzie towarzystwa dotrzymuje jej Christopher Marlowe (John Hurt), czyli „prawdziwy” autor dramatów Szekspira. Kochankowie komunikują się za pomocą Internetu. Kiedy Eve zdaje sobie sprawę z tego, jak głębokie jest przygnębienie Adama, postanawia do niego pojechać, by pomóc mu odnaleźć sens życia. Spędzają wspaniałe chwile, włócząc się nocami po wyludnionym Detroit w hipnotycznym rytmie muzyki. Wkrótce jednak spokój zakochanych przerywa niezapowiedziana wizyta, szalonej i nieodpowiedzialnej siostry Ewy – Avy (Mia Wasikowska).

„Tylko kochankowie przeżyją” – klimatyczny melodramat o wampirach – to najnowszy film JIMA JARMUSCHA, najsłynniejszego niezależnego reżysera Ameryki, twórcy m.in. „Broken Flowers”, „Truposza”, „Poza prawem, „Nocy na Ziemi” czy „Ghost Doga”. Wspaniałe kreacje stworzyli: Tom Hiddleston („Thor”; „Avengers”; „Thor: Mroczny świat”), Tilda Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”), John Hurt („Harry Potter i Insygnia Śmierci”) oraz Mia Wasikowski („Alicja w krainie czarów”, „Jane Eyre”). Film zachwyca także perfekcyjną aranżacją ujęć i ścieżką dźwiękową, która znakomicie oddaje mroczną wizję przedstawionego świata. Stworzył ją współpracujący z Jarmuschem Jozef Van Wissem, formacja SQÜRL, którego reżyser jest członkiem oraz Yasmine Hamdan.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 8 grudnia 2014, 23:00

 PERWERSYJNA SIOSTRA (Nurse 3D)

thriller, USA, 2013, min

reżyseria: Doug Aarniokoski

obsada: Paz de la Huerta, Katrina Bowden, Corbin Bleu, Boris Kodjoe

perwersyjna siostraAbby Russell (Paz de la Huerta) jest pielęgniarką w dużym szpitalu. Ma doświadczenie, jest oddana pacjentom i doceniana przez współpracowników. Kiedy do szpitalnego personelu dołącza Danni (Katrina Bowden), Abby staje się jej mentorką. Początkowo ich relacje ograniczają się tylko do spraw zawodowych, z czasem Abby coraz bardziej zbliża się do młodej adeptki, zaprzyjaźnia się z nią, a w końcu zakochuje. Nie może zrozumieć, dlaczego Danni woli związek z sanitariuszem Steve’em (Corbin Bleu). Abby zachowuje się dziwnie i staje się coraz bardziej zaborcza. Wkrótce Danni odkrywa przerażające hobby przyjaciółki, która nocami przemienia się famme fatale i umiejętnie wykorzystując swoją seksualność, wabi niewiernych mężczyzn, by z perwersyjną przyjemnością ich zabić.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 10 grudnia 2014, 21:00

 Papusza

dramat/biograficzny, Polska, 2013, min

reżyseria: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze

obsada: Jowita Budnik, Zbigniew Waleryś, Antoni Pawlicki, Andrzej Walden, Sebastian Wesołowski

papuszaRok 1949. Do cygańskiego taboru Dionizego Wajsa (Zbigniew Waleryś) dołącza młody poeta i wydawca Jerzy Ficowski (Antoni Pawlicki). Poznaje Bronisławę „Papuszę” Wajs (Jowita Budnik) i odkrywa jej wielki poetycki talent. Udaje mu się namówić kobietę do spisania swoich wierszy, które sam tłumaczy na język polski, doprowadzając do ich wydania.

Obsypana nagrodami w kraju i zagranicą koprodukcja CANAL+ to z jednej strony opowieść o pierwszej na świecie cygańskiej poetce, która spisała swoje wiersze i odniosła sukces – z drugiej o wrażliwej i skromnej kobiecie, odrzuconej przez własną społeczność, niespełnionej i samotnej.

„Wizualne arcydzieło”, „największe odkrycie”, „film z zupełnie innej półki” – tak o „Papuszy” pisali krytycy podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Film został tam uhonorowany Wyróżnieniem Specjalnym Jury. Oparta na faktach dramatyczna historia cygańskiej poetki, którą opowiedziało uznane małżeństwo filmowych artystów zachwyciła polską i międzynarodową krytykę. Film zdobył ponadto m.in. statuetki za charakteryzację, muzykę oraz rolę drugoplanową dla Zbigniewa Walerysia na festiwalu w Gdyni, cztery Polskie Nagrody Filmowe – Orły za zdjęcia, muzykę, scenografię i kostiumy, nagrody za najlepszą reżyserię, rolę Walerysia oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego na MFF w Valladolid, Nagrodę Publiczności na festiwalu filmowym w Salonikach, a także Nagrodę Specjalną Jury za reżyserię na festiwalu w Stambule.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 12 grudnia 2014, 23:00

Oldboy: Zemsta jest cierpliwa (Oldboy)

dramat sensacyjny USA, 2013, 99 min

reżyseria: Spike Lee

wykonawcy: Elizabeth Olsen, Josh Brolin, Samuel L. Jackson, Sharlto Copley

olboyWpływowy pracownik agencji reklamowej, Joe Doucett (Josh Brolin), zostaje uprowadzony przez nieznanego sprawcę. Kolejne dwadzieścia lat życia spędza w więziennej izolatce. W równie zagadkowych okolicznościach zostaje zwolniony i opuszcza zakład karny. Próbuje ustalić, kim jest jego porywacz. Joe szybko się przekonuje, że wyjście na wolność stanowi początek kolejnego koszmaru. Reżyser filmu, dwukrotnie nominowany do Oscara Spike Lee, jest autorem takich filmów, jak „Malcolm X”, „25. godzina” i „Plan doskonały”. W jednej z ról występuje Samuel L. Jackson, kandydat do nagrody Akademii za grę w filmie „Pulp Fiction”.

 

WIECZÓR Z FORMUŁĄ 1

PREMIERA: CANAL+, sobota, 13 grudnia 2014, 17:50

WEEKEND Z MISTRZEM (Weekend of a Champion)

Dokument sportowy, Francja, 2013

Reżyseria: Frank Simon

obsada: Roman Polański, Jackie Steward, Helen Steward

W 1971 roku Roman Polański spędził weekend ze swoim przyjacielem, mistrzem świata Formuły 1 Jackie Stewartem. Podczas przygotowań i w czasie wyścigu Grand Prix Monaco w Monte Carlo Polański nie odstępował rajdowca przez trzy dni na torze i poza nim. Zajrzał za kulisy ówczesnych wyścigów, zyskał także wgląd w życie osobiste Stewarta. W filmie jest m.in. scena wspólnego śniadania z udziałem żony sportowca. Stewart opowiada również w szczegółach o różnych aspektach wyścigów i swoim emocjonalnym stosunku do pojazdów silnikowych.

Nie mając dużego doświadczenia w reżyserowaniu dokumentów, Polański poprosił o pomoc Franka Simona. Wspólnie zrealizowali wyjątkowy dokument, migawkę z życia utalentowanego sportowca u szczytu sławy. Powstały w 1971 roku dokument o alternatywnym tytule „Afternoon of a Champion” miał premierę na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 1972 roku, gdzie otrzymał Special Recognition w kategorii filmu dokumentalnego i był nominowany do Złotego Niedźwiedzia. Po krótkiej dystrybucji w Europie trafił do archiwum. Cztery dekady później laboratoria Technicolor, które porządkowały stare negatywy zgłosiły się do Polańskiego z zapytaniem, co mają zrobić z filmem. Powstał pomysł, by dokument odrestaurować i dodać do niego współczesny komentarz w formie trwającego około 15 minut epilogu. Polański i Stewart spotkali się więc ponownie w Monte Carlo, by porozmawiać o wyścigach, ich przyjaźni i tym, jak zmienił się świat. W 2013 roku film został wyświetlony w programie pokazów specjalnych podczas 66. edycji MFF w Cannes.

 

WIECZÓR Z FORMUŁĄ 1

PREMIERA: CANAL+, sobota, 13 grudnia 2014, 19:25

NIKI LAUDA. URODZONY ZWYCIĘZCA (Lauda: 33 Days – Born To Be Wild)

Document sportowy, Austria, 2014

Reżyseria: Hannes M. Schalle

Obsada: Niki Lauda, sir Jackie Stewart, David Coulthard, Marc Webber, Lewis Hamilton, Nico Rosberg, Hans-Joachim Stuck, Jochen Mass, Daniele Audetto, Bernd Mayländer

Dokument opowiada o najbardziej dramatycznym okresie w życiu legendarnego kierowcy F1 Nikiego Laudy, kiedy 1 sierpnia 1976 roku uległ niemal śmiertelnemu wypadkowi na niemieckim torze wyścigowym Nürburgring. Podczas zbliżania się do zakrętu w Ferrari Laudy urwał się drążek. Samochód zjechał z trasy, uderzył w nasyp, oderwał się od podłoża i spadł z powrotem na tor. Pierwszy bolid, jadący z tyłu, zdołał wyminąć Laudę. Drugi, z Brettem Lungerem, uderzył w Ferrari, które stanęło w płomieniach. Lauda doznał poparzeń trzeciego stopnia głowy i nadgarstków, miał kilka złamanych żeber, pęknięty obojczyk i kość policzkową. Jednak większym zagrożeniem były uszkodzenia płuc, spowodowane wdychaniem trujących oparów z gaśnic i gorącego powietrza. Przez cztery dni Lauda był w stanie krytycznym. Gdy tylko doszedł do siebie, zaczął planować powrót na tor. Ćwiczył po 12 godzin dziennie. Powrócił 12 września 1976 roku na Grand Prix Włoch, 33 dni po wyjściu ze szpitala, zaledwie sześć tygodni po wypadku, który niemal przypłacił życiem. Zakwalifikował się na piątej pozycji i dojechał do mety na czwartym miejscu. To był nieprawdopodobny wyczyn.

Jako jeden z największych promotorów bezpieczeństwa jazdy w F1, jeszcze przed wypadkiem Lauda głośno protestował przeciwko wyścigom w Nürburgring, nazwanym przez legendę Formuły 1, Jackie’ego Stewarta „zielonym piekłem”. Na meetingu kierowców wiosną 1976 roku wyszedł z propozycją bojkotu tej trasy, ale został przegłosowany.

Dokument Hannesa M. Schallego zawiera niepokazywane wcześniej zdjęcia z kat 70. oraz wywiady ze świadkami tamtych wydarzeń. W filmie występują przyjaciele i rywale Laudy, tacy jak Hans Jochim Stuck, Jochen Mass, James Hunt, Harald Ertl, Mario Andretti, Sir Jackie Stewart, a także były wieloletni szef Ferrari Daniele Audetto, sąsiedzi Laudy z Austrii, jego była żona Marlene Lauda, osobisty trener rajdowca Willi Dungl oraz brat sportowca Florian Lauda. Ponadto, Nico Rosberg, David Coulthard, Marc Webber, Lewis Hamilton i Fabian Lauda opowiadają o wyzwaniach współczesnych wyścigów i kwestiach związanych z bezpieczeństwem w uprawianiu tego sportu.

 

WIECZÓR Z FORMUŁĄ 1

PREMIERA: CANAL+, sobota, 13 grudnia 2014, 21:00

WYŚCIG (Rush)

Dramat, biograficzny, USA,Niemcy, Wielka Brytania, 2013

reżyseria: Ron Howard

obsada: Daniel Bruhl, Chris Hemsworth, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara

wyscigW roku 1975 austriacki kierowca wyścigowy Niki Lauda (Daniel Bruhl) wywalczył tytuł mistrza Formuły 1 dla teamu Ferrari, tym samym kładąc kres siedmioletniej dominacji Forda. W kolejnym sezonie broniący tytułu Lauda wygrał pięć z pierwszych dziewięciu wyścigów sezonu, w dwóch innych był drugi, raz trzeci. Nic nie zapowiadało dramatycznej rywalizacji pomiędzy nim a przystojnym brytyjskim playboyem Jamesem Huntem (Chris Hemsworth), który pierwszy rok z teamem McLaren zaczął fatalnie, nie kończąc czterech z sześciu wyścigów. Przed dziesiątym wyścigiem sezonu, Grand Prix Niemiec, Hunt odrobinę zbliżył się do Laudy, lecz nadal brakowało mu do lidera aż 23 punkty, które musiałby zdobyć podczas zaledwie siedmiu wyścigów. Wydawało się, że nikt nie zagrozi Laudzie w zdobyciu drugiego zwycięstwa z rzędu. Wszystko zmieniło się w Niemczech na owianym złą sławą torze wyścigowym Nürburgring.

Zrealizowany z rozmachem „Wyścig” opowiada o fascynującej rywalizacji o prymat w świecie wyścigów Formuły 1 ery lat 70. Najbardziej dramatyczny pojedynek miał miejsce w 1976 roku pomiędzy utalentowanym angielskim playboyem, Jamesem Huntem i jego zdyscyplinowanym rywalem z Austrii, Nikim Laudą. W Hunta wcielił się Chris Hemsworth, znany z takich filmów jak „Avengers” i „Thor: Młot bogów”. W roli legendy Formuły 1, Nikiego Laudy, wystąpił Daniel Brühl („Bękarty wojny”, „Ultimatum Bourne’a”). „To przeznaczona dla dorosłego widza rozrywka na wysokich obrotach, zrealizowana z taką wprawą, że wbije w fotel nawet tych, którzy nigdy w życiu nie obejrzeli wyścigu samochodowego – pisano na łamach „Variety”. Film wyreżyserował laureat dwóch Oscarów®, Ron Howard („Piękny umysł”, „Frost/Nixon”) według scenariusza dwukrotnie nominowanego do Nagrody Akademii Petera Morgana („Frost/Nixon”, „Królowa”). „Wyścig” to doskonały dramat o kondycji człowieka, w którym dwóch piekielnie utalentowanych kierowców prowokuje się nawzajem do podejmowania ryzyka w imię zwycięstwa. A wszystko to na podstawie znakomitego scenariusza i mistrzowskich kreacji Hemswortha i Brühla” – wyrokował „The Guardian”. „Wyścig” był nominowany m.in. do dwóch Złotych Globów jako najlepszy film i za kreację Brühla. Zdobył również nagrodę BAFTA za montaż dla Dana Hanleya i Mike’a Hilla, nagrodzonych Oscarem za „Apollo 13”.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 14 grudnia 2014, 21:00

ZŁODZIEJKA KSIĄŻEK (The Book Thief)

Dramat, wojenny, USA, Niemcy, 2013

Reżyseria: Brian Percival

Obsada: Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Emily Watson, Ben Schnetzer, Nico Liersch

zlodziejka ksiazekNiemcy, w przededniu II wojny światowej. Dziewięcioletnia Liesel (Sophie Nélisse) zostaje adoptowana przez niemieckie małżeństwo (Geoffrey Rush i Emily Watson). Dziewczynka ma problem z odnalezieniem się w nowym środowisku. W szkole koledzy śmieją się, że nie umie czytać. Z pomocą przychodzi jej nowy ojciec – Hans Hubermann. Wspólnie czytają „Podręcznik grabarza”, książkę którą Liesel podniosła z ziemi na pogrzebie brata. Rozpoczyna się wojna, a wraz z nią obława na Żydów. W piwnicy domu Hubermannów schronienie znajduje Max (Ben Schnetzer), młody Żyd, syn przyjaciela Hansa. Z czasem Liesel zaprzyjaźnia się kochającym książki chłopakiem. Max nie tylko szkoli ją w czytaniu, ale też uczy właściwego posługiwania się słowami i patrzenia na rzeczywistość. Liesel zaprzyjaźnia się także z Rudym Steinerze (Nico Liersch), sąsiadem, który z jednej strony śmieje się z jej podkradania książek, a z drugiej coraz bardziej się w niej zakochuje.

„Złodziejka książek” to ekranizacja bestsellera autorstwa Markusa Zusaka. Australijski pisarz wydał ją w 2005 roku. Na świecie sprzedało się 8 milionów egzemplarzy książki, którą przetłumaczono ją na trzydzieści języków i przez 7 lat znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Wyreżyserowania adaptacji podjął się Brian Percival, współtwórca popularnego brytyjskiego serialu „Downtown Abbey”.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 15 grudnia 2014, 21:00

TESTAMENT NOBLA (Nobels Last Will)

Thriller, kryminał, Szwecja, 2012

Reżyseria: Peter Flinth

Obsada: Malin Crépin, Björn Kjellman, Leif Andrée, Jackie Jakubowski, Anna von Rosen

testament noblaReporterka działu kryminalnego tabloidu „Kvällspressen” Annika Bengtzon (Malin Crépin) uczestniczy w zastępstwie za kolegę z rubryki towarzyskiej w dorocznym bankiecie noblowskim. Podczas balu na jej oczach dochodzi do spektakularnego zamachu. Zostaje postrzelony budzący kontrowersje swoimi badaniami medycznymi laureat nagrody Aaron Wiesel (Jackie Jakubowski). Na miejscu ginie kobieta z którą tańczył, Caroline von Behring (Anna von Rosen), przewodnicząca Komitetu Noblowskiego. Annika jest kluczowym świadkiem i ma policyjny zakaz pisania o tym, co widziała. Podejrzewa jednak, że to Behring była prawdziwym celem, a nie Wiesel. Prowadzi własne dziennikarskie śledztwo. Wkrótce odkrywa do czego są zdolni ludzie, by zdobyć prestiżową nagrodę.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 17 grudnia 2014, 21:00

OJCIEC SZPILER (Svećenikova djeca)

komedia, dramat, Chorwacja, Serbia, Czarnogóra, 2013

Reżyseria: Vinko Bresan

Obsada: Kresimir Mikić, Marija Skaricić, Niksa Butijer

ojciec szpilerNiewielka dalmatyńska wyspa. Miejscowy właściciel kiosku Petar (Niksa Butijer) handluje prezerwatywami. Nie ma wyrzutów sumienia, od czasu gdy papież wydał dekret, w którym częściowo godzi się na ich używanie. Sytuacja się zmienia, gdy na wyspę przybywa młody katolicki ksiądz don Fabijan (Kresimir Mikić). Zaniepokojony faktem, że w jego nowej parafii pogłębia się niż demograficzny. Ambitny sługa boży przekonuje bogobojnego Petara, żeby potajemnie dziurawili sprzedawane kondomy. Do spisku księdza i kioskarza dołącza konserwatywny aptekarz, który miesza pigułki antykoncepcyjne z witaminami. Na efekty nie trzeba długo czekać. Wyspa znów się zaludnia. Przypadkowe ciąże owocują małżeństwami mieszkańców Dalmacji z turystami. Wieści o szybkim przyroście naturalnym szybko roznoszą się poza granice Chorwacji. Przyciągają tłumy bezdzietnych par i ekipy telewizyjne. Miasteczko zaczyna tętnić życiem. Sielanka kończy się, kiedy żona Petara odkrywa zmowę i  jedna z dziurawych prezerwatyw ląduje na biurku biskupa. Film był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii komedia.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 19 grudnia 2014

W OBRONIE WŁASNEJ (Homefront)

Thriller, film akcji, USA, 2013

Reżyseria: Gary Fleder

Obsada: James Franco, Jason Statham, Winona Ryder, Izabela Vidovic, Kate Bosworth, Chuck Zito

w obronie wlasnejPhil Broker (Jason Statham) był agentem wydziału do walki z narkotykami, który pracując pod przykrywką uczestniczył w aresztowaniu narkotykowego bossa Danny’ego Turrie (Chuck Zito) i strzelaninie zakończonej śmiercią jego syna. Po przejściu na emeryturę i śmierci żony, Broker przeprowadza się z córką (Izabela Vidovic) do małej miejscowości w Luizjanie. Nie dane jest mu jednak długo cieszyć się spokojem. Drobny incydent w szkole córki sprawia, że Phil znajduje wroga w Cassie (Kate Bosworth), uzależnionej siostrze tutejszego producenta i dilera narkotyków, Gatora (James Franco). Phil za wszelką cenę próbuje załagodzić narastający konflikt, ale Gator, widząc możliwość wzbogacenia się, postanawia wydać Phila żadnemu zemsty Danny’emu.

Film powstał według scenariusza Sylvestra Stallone i Chucka Logana na podstawie jego powieści. W głównych bohaterów wcielili się Jason Statham, James Franco oraz Winona Ryder. Na krześle reżyserskim zasiadł Gary Fleder, który pracował przy takich filmach, jak „Kolekcjoner” czy „Ława przysięgłych”.

 

SERIALE

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 15-16/22

 

RAKE – serial obyczajowy, odc. 8-9/13

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz.  14:00

 

FISHEROWIE – serial komediowy, odc. 12-13/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEFIANCE II – serial science fiction (7-8/13)

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki godz. 20:00

 

HOSTAGES – ZAKŁADNICY – serial sensacyjny (7-8/15)

PREMIERA: CANAL+, czwartki  godz. 21:30

 

SIOSTRA JACKIE VI – serial medyczny (9-12/12)

PREMIERA: CANAL+, wtorki, godz. 22:00 i 22:30

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.