Canal+ premiery filmowe od 28 czerwca do 4 lipca 2014

Goracy towarW pierwszym tygodniu lipca w Canal+ :najnowszy film Pedro Almodovara „Przelotni kochankowie”, komedia kryminalna „Gorący towar”, komediowy film akcji „Kroniki lombardu”, komedia romantyczna „Szczypta miłości do smaku”, dramat „Mój przyjaciel wróg” oraz film przygodowy „Wyprawa Kon-Tiki”. W Canal+Film obejrzymy nowy brytyjski serial kryminalny „Ripper Street”.CANAL

 

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 28 maja 2014, 21:00

PRZELOTNI KOCHANKOWIE (Los amantes pasajeros)

Komedia, Hiszpania, 2013

Reżyseria: Pedro Almodóvar

Obsada: Javier Cámara, Lola Dueñas, Cecilia Roth, Blanca Suárez, Antonio Banderas, Penélope Cruz, Hugo Silva, Guillermo Toledo, José Luis Torrijo, Lola Dueñas

Przelotni kochankowieNa pokładzie samolotu lecącego do Meksyku dochodzi do awarii podwozia, która może skutkować katastrofą podczas lądowania. Podczas gdy doświadczeni piloci (Antonio de la Torre, Hugo Silva) starają się znaleźć lotnisko, na którym mogliby bezpiecznie wylądować, personel pokładowy (Javier Cámara, Carlos Areces i Raúl Arévalo) robi więcej niż można oczekiwać, by uprzyjemnić podróż pasażerom klasy biznes. Są wśród nich nowożeńcy w podróży poślubnej, blisko 30-letnia dziewica o zdolnościach paranormalnych (Lola Dueñas) oraz królowa plotkarskich magazynów (Cecilia Roth) i nasłany na nią płatny zabójca. W obliczu zagrożenia życia rachunku sumienia dokonuje mężczyzna (Guillermo Toledo), który złamał serce dwóm kobietom oraz pan Mas (José Luis Torrijo), uciekający przed policją biznesmen-złodziej, który rozpacza nad nieobecnością marnotrawnej córki. W oczekiwaniu na decyzje kapitana i być może ostanie lądowanie, pasażerowie wyjawią swoje najskrytsze sekrety, a niektórych połączy bardzo intymna relacja.

Najnowsza produkcja Pedra Almodovara, „Przelotni kochankowie”, to komedia rozgrywająca się w chmurach, na pokładzie samolotu. Bohaterowie – kilkoro pasażerów klasy biznes, dwaj piloci i trzech stewardów – dowiedziawszy się o awarii podwozia, a więc w obliczu zagrożenia zaczynają dzielić się ze sobą często bardzo intymnymi sekretami. Almodovar wyznał: – „Teraz, kiedy film jest skończony widzę w nim elementy amerykańskiej „screwball comedy”, odmiany komedii romantycznej, w której dochodzi do romansu na skutek nieprawdopodobnego zbiegu okoliczności”. W „Przelotnych kochankach” jest to tylko jeden z wielu elementów, które zbliżają do siebie pasażerów. W rolach głównych największe gwiazdy hiszpańskiego kina, a zarazem ulubieni aktorzy reżysera: Cecilia Roth („Wszystko o mojej matce”), Javier Cámara („Porozmawiaj z nią”), Blanca Suarez („Skóra, w której żyję”), Lola Dueñas („Volver”), Paz Vega („Sex i Lucia), Carmen Machi („Porozmawiaj z nią”), a także Penélope Cruz i Antonio Banderas.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 29 czerwca 2014, 21:00

GORĄCY TOWAR (The Heat)

Komedia kryminalna, USA, 2013

Reżyseria: Paul Feig

Występują: Sandra Bullock, Melissa McCarthy, Dan Bakkedahl, Demián Bichir, Tom Wilson, Michael Rapaport, Michael McDonald

Goracy towarSarah Ashburn (Sandra Bullock) jest pewną siebie, ambitną, nielubianą, ale inteligentną agentką FBI. Zostaje wysłana do Bostonu, gdzie przy współpracy miejscowej policji ma aresztować groźnego barona narkotykowego. Przy wykonaniu zadania przychodzi jej współpracować z bostońską policjantką, doświadczoną i przebojową detektyw Shannon Mullins (Melissa McCarthy). Ich pierwsze spotkanie nie wygląda najlepiej i nic nie zapowiada owocnej współpracy. Sarah, wbrew poleceniu szefa wydziału kapitana Woodsa (Tom Wilson), przejmuje przesłuchanie dilera, którego aresztowała Shannon, w wyniku czego między kobietami wywiązuje się bójka. Ale, by dorwać narkotykowego bossa, wkrótce łączą siły i zostają kumpelkami.

„Gorący towar” to komedia kryminalna w reżyserii Paula Feiga, twórcy nominowanych do dwóch OSCARÓW® „Druhen”, które zarobiły ponad 300 milionów dolarów. W „Gorącym towarze” w głównych rolach wystąpiły laureatka Oscara Sandra Bullock („Wielki Mike”) oraz nominowana do nagrody Akademii za rolę w „Druhnach” Melissa McCarthy.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 30 czerwca 2014, 23:05

KRONIKI LOMBARDU (Pawn Shop Chronicles)

Komedia, film akcji, USA, 2013

Reżyseria: Wayne Kramer

Obsada: Elijah Wood, Paul Walker, Matt Dillon, Vincent D’Onofrio, Brendan Fraser, Norman Reedus

Kroniki lombarduW obskurnym lombardzie gdzieś na południu USA pojawia się Vernon (Lukas Haas), głupkowaty rzezimieszek, który wraz z kolegami – Raw Dogiem (Paul Walker) i Randym (Kevin Rankin) – zamierza napaść na swojego dilera narkotyków. Niestety, Vernonowi po drodze braknie benzyny, postanawia więc zastawić strzelbę. Pomimo braku broni do skoku dochodzi, jednak w obliczu kolejnych nieprzewidzianych okoliczności nie można zaliczyć go do udanego. W tym samym lombardzie pojawia się młode małżeństwo, któremu brakuje pieniędzy na podróż poślubną. W pewnym momencie Richard (Matt Dillon) zauważa w gablocie pierścionek jego zaginionej przed laty pierwszej żony. Odprawiając nową (Rachelle Lefevre) do domu, wyrusza na poszukiwanie ukochanej. Tymczasem niespełniony fan Elvisa (Brendan Fraser) przygotowuje się do występu na lokalnym festynie, który – ma nadzieję – odmieni jego życie. Jest za to gotów zaprzedać duszę diabłu. Losy wszystkich bohaterów, choć wydawałoby się odległe, splatają się i prowadzą do nieoczekiwanych zdarzeń.

„Kroniki lombardu” to składająca się z trzech pozornie nie związanych ze sobą wątków komedia przypominająca klimatem filmy Quentina Tarantino. Jej twórcy, Wayne’owi Kramerowi, udało się zebrać na planie wielu znanych aktorów. Jest wśród nich Brendan Fraser, który z powodzeniem wcielił się w sobowtóra Elvisa Presleya. W części o poszukiwaniach zaginionej żony zagrał Matt Dillon, który dopada psychopatę w osobie Elijaha Wooda. Lombard, w którym splatają się losy wszystkich bohaterów prowadzi Vincent D’Onofrio, a jednego z głupawych rzezimieszków zagrał zmarły tragicznie Paul Walker, który spotkał się wcześniej z Kramerem na planie jego filmu „Potęga strachu”. Walker jest znany przede wszystkim z roli Briana O’Connera w filmach z serii „Szybcy i wściekli”. Dzięki niej nie tylko stał się sławny, ale na tyle bogaty, żeby stworzyć prywatną kolekcję samochodów, z której był bardzo dumny. Były to stare chevrolety – modele Nova z 1964 i 1967, Impala, dwudrzwiowy Chevelle i Malibu – wszystkie z 1964 roku. Ale posiadał także siedem BMW, porsche GT3 RS 3 oraz pięć nissanów Skyline. Walker zginął w listopadzie 2013 podczas jazdy próbnej nowym porsche, za którego kierownicą siedział jego przyjaciel i doradca finansowy Roger Rodas. Był w trakcie realizacji 7. części z serii „Szybcy i wściekli”, który pojawi się w kinach w 2015 roku.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 1 lipca 2014, 21:00

SZCZYPTA MIŁOŚCI DO SMAKU (The Food Guide To Love)

Komedia romantyczna, USA, Irlandia, Francja, Hiszpania, 2013

Reżyseria: Dominic Harari, Teresa Pelegri

Obsada: Richard Coyle, Leonor Watling, Ginés Garcia Millán, Simon Delaney

Szczypta milosci do smakuIrlandzki krytyk kulinarny Oliver Byrne (Richard Coyle) prowadzi bardzo poczytny blog o jedzeniu, na którym poszukuje bratniej duszy, z którą dzieliłby ten sam smak. Odniósł zawodowy sukces, ale przeżywa kryzys we własnym związku, który jest jak potrawa – na początku jest apetyczna, a po wystygnięciu bez aromatu i smaku. Kiedy więc Oliver poznaje hiszpańską kuratorkę sztuki Bibianę (Leonor Watling), czuje do niej trudne do opanowania przyciągnie, pomimo tego, że nie mają ze sobą tak naprawdę nic wspólnego. Bibiana w miłości zachowuje się jak kamikaze, bez obaw wchodzi w związki, które mają małe szanse na powodzenie. Tymczasem Oliver jest przerażony samą możliwością zaangażowania się w taką relację.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 2 lipca 2014, 21:00

MÓJ PRZYJACIEL WRÓG (Zaytoun)

Dramat, Wielka Brytania, Francja, Izrael, 2012

Reżyseria: Eran Riklis

Obsada: Stephen Dorff, Abdallah El Akal, Ali Suliman, Alice Taglioni, Loai Nofi, Tarik Kopty, Ashraf Barhom

Moj przyjaciel wrogJest rok 1982. Bejrut jest w środku wojny domowej. Zagraża mu też niebezpieczeństwo ataku ze strony południowego sąsiada, Izraela, który chce powstrzymać bombardowanie swoich granic przez OWP (Organizację Wyzwolenia Palestyny). Palestyńczycy, jak 12-letni Fahed, jego ojciec i dziadek są zmuszeni żyć w obozach dla uchodźców. Miejscowi dowódcy OWP próbują szkolić następne pokolenie bojowników, ale chłopców bardziej interesuje gra w piłkę. Pewnego dnia Fahad jest przypadkowym świadkiem schwytania pilota izraelskiego myśliwca (Stephen Dorff) i zgłasza się do pilnowania jeńca. Skuszony obietnicą powrotu do Palestyny, pomaga Yoniemu w ucieczce. W trakcie podróży do miejsca, które obaj będą mogli nazwać domem są ścigani przez palestyńskich, libańskich i syryjskich żołnierzy. Z każdą przeszkodą, którą musza wspólnie pokonać znikają utrwalane w nich uprzedzenia i rodzi się wspaniała przyjaźń.

„Mój przyjaciel wróg” to film cenionego izraelskiego reżysera Erana Riklisa „Drzewo cytrynowe”) oraz producentów: nagrodzonego OSCAREM za „Jak zostać królem” Garetha Unwina i Freda Ritzenberga. – „Zakochałem się bez reszty w filmach Erana” – mówi Ritzenberg. – „Czułem, że jego kompetencja w przedstawianiu historii umiejscowionych na Środkowym Wschodzie jest gwarancją autentyczności w naszym filmie, a także, że Eran zadba o obiektywność i uczciwość, bo tak postępował w przeszłości”.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 4 lipca 2014, 21:00

WYPRAWA KON-TIKI (Kon-Tiki)

Przygodowy, dramat historyczny, Szwecja, Norwegia, Wielka Brytania, Dania, Niemcy, 2012

Reżyseria: Joachim Roenning, Espen Sandberg

Obsada: Anders Baasmo Christiansen, Pal Sverre Hagen

wyprawa kon-tikiRok 1947. Młody norweski naukowiec Thor Heyerdahl (Pal Sverre Hagen) uważa, że Polinezja została zasiedlona w czasach przedkolumbijskich przez mieszkańców Ameryki Południowej, a nie, jak twierdzą naukowcy, osadników z południowo-wschodniej Azji. Aby udowodnić tę tezę, Thor postanawia zorganizować wyprawę przez Pacyfik. Razem z pięcioma innymi śmiałkami, z których tylko jeden zna się na żeglarstwie, wyrusza w rejs na prymitywnej, zbudowanej z drzewa balsa tratwie o nazwie Kon-Tiki. Choć boi się wody i nie potrafi pływać, udaje mu się wraz z załogą pokonać 8000 kilometrów i po 101 dniach żeglugi dotrzeć do wysp Tuamotu.

Film Kon-Tiki jest ekranizacją prawdziwych wydarzeń. Thor Heyerdahl, norweski odkrywca i podróżnik, ukuł swoją teorię podczas wyprawy do Polinezji w latach 1937-1938. Uważał, że miały tam miejsce dwie fale migracji. Pierwsza przybyła z Peru, druga z obszarów dzisiejszej Kolumbii Brytyjskiej. By dowieść, że było to możliwe, zbudował prymitywną tratwę, którą wypłynął 28 kwietnia 1947 z Callao w Peru, mając na pokładzie jedynie radiostację. Podczas wyprawy nakręcił dokument „Kon-Tiki”, który w 1951 roku zdobył Oscara. Jest to jedyny jak dotąd norweski film uhonorowany tą nagrodą. Podróż opisał także w bestsellerowej książce „Wyprawa Kon-Tiki”, która została przetłumaczona na 62 języki, w tym eskimoski i esperanto.

 

SERIALE

 

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC – serial komediowy, odc. 2/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 6/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, od 26 maja 2014, 20:00

 

KAMUFLAŻ IV – serial szpiegowski, odc. 12/16

PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, o 14:30

 

DRAKULA – serial grozy, odc. 10/10

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

RIPPER STREET – serial kryminalny, odc. 1/8

PREMIERA: CANAL+ Film, piątek, 4 lipca 2014, 23:15

 

 

PREMIERA: CANAL+ Film, piątki od 4 lipca 2014, 23:15

RIPPER STREET (Ripper Street)

Serial kryminalny, Wielka Brytania, 2012, 8 odc.

Twórca: Richard Warlow („Walking the Dead”, „Mistresses”)

Reżyseria: Tom Shankland (“The Fades”)

Obsada: Matthew Macfadyen (inspektor Reid), Jerome Flynn (detektyw sierżant Bennet Drake), Adam Rothenberg (kapitan Homer Jackson), Myanna Buring (Long Susan), Amanda Hale (Emily Reid), Charlene McKenna (Rose Erskine), David Wilmot (sierżant Donald Artherton), Lucy Cohu (Deborah Goren)

RIPPER STREETLondyn, kwiecień 1889 roku. Dywizja H próbuje utrzymać porządek w Whitechapel, przeludnionej dzielnicy, w której mieszka 67 tysięcy ludzi, w większości biednych lub pozbawionych środków do życia. Mija właśnie sześć miesięcy od ostatniego morderstwa Kuby Rozpruwacza. Brak efektów w sprawie złapania mordercy przyniosło inspektorowi Reidowi (Matthew Macfadyen) złą sławę. Tymczasem na ulicach znów giną kobiety. W śledztwie Reidowi pomaga lojalny, dobry w walce wręcz sierżant Bennet Drake (Jerome Flynn) oraz kapitan Homer Jackson (Adam Rothenberg), mający doświadczenia jako chirurg w amerykańskiej armii i detektyw w agencji Pinkertona. Obaj mają zagmatwane życie prywatne i ciążące tajemnice z przeszłości. Reid wraz z żoną (Amanda Hale) przeżywa własną osobistą tragedię. Wraz z Jacksonem z USA do Londynu przyjechała Long Susan (MyAnna Buring), która prowadzi w dzielnicy dobrze prosperujący dom publiczny, pozwalając kapitanowi być jego rezydentem.

„Ripper Street” jest jednym z niewielu seriali w historii, którego produkcję przywrócono na prośbę widzów. Petycję w tej sprawie podpisało 40 tysięcy Brytyjczyków. Fani pisali: „To świetny serial, dobrze osadzony w realiach epoki, z doskonałą obsadą i kostiumami. Można się z niego czegoś dowiedzieć, dzięki temu, że ciekawie łączy fikcję z prawdziwymi wydarzeniami, takimi jak śmierć człowieka-słonia”. Albo: „To dobrze napisany, pięknie nakręcony, skłaniający do myślenia serial, z którego BBC powinno być dumne”.

„Ripper Street” jest rzeczywiście serialem dobrze osadzonym w realiach wiktoriańskiego Londynu. Wiernie relacjonuje wydarzenia znane ze źródeł, choć chronologia niektórych została na potrzeby scenariusza przesunięta, nieraz o dziesięciolecia. Na przykład epidemię cholery na Broad Street (1854) i zabiegi lobotomii przedczołowej (1935) dzieli kilkadziesiąt lat. Niemniej, Vanessa Heggie, która na swoim blogu na Guardian Online bada historyczną poprawność „Ripper Street”, potwierdza prawdziwość wielu faktów, postaci i zjawisk z serialu. Jest wśród nich oczywiście działalność Kuby Rozpruwacza, ale także budowa londyńskiego metra, początki nowoczesnej medycyny sądowej, wojna brytyjsko-egipska (1882), katastrofa parowca Princess Alice na Tamizie w 1878, strajk w londyńskich dokach (1889), skandal z Cleveland Street związany z osobistościami socjety, korzystającymi z usług męskich prostytutek (1889), strajk kobiet z fabryki zapałek (1888), kryzys finansowy, związany z bankiem Barings (1890) i wiele innych.

Pomysłodawcą i scenarzystą serialu „Ripper Street” jest Richard Warlow („Walking the Dead”, „Kochanki”), zaś reżyserią zajęli się Andy Wilson („Udając boga”) Colm McCarthy („Sherlock”) and Tom Shankland („Dzieci”). W inspektora Reida wcielił się Matthew Macfadyen, znany m.in. z roli Darcy’ego w adaptacji Joe Wrighta „Miłości i uprzedzenia”. Jako sierżant Drake partneruje mu Jerome Flynn, czyli Bronn z serialu „Gra o tron”. Kapitana Jacksona gra natomiast Adam Rothenberg, który wystąpił m.in. u boku Diane Keaton i Katie Holmes w komedii „Skok na kasę” z 2008 roku.

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.