Canal+ premiery filmowe od 27 września do 3 października 2014

turboW ostatnim tygodniu sierpnia widzowie Canal+ obejrzą: film animowany „Turbo”, francuski thriller „Aresztujcie mnie!”, polski dramat wojenny „Sierpniowe niebo. 36 dni chwały” thriller „Jack Ryan: Teoria chaosu” oraz koncert „Robbie CANALWilliams: One Night at the Palladium”.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 27 września 2014, 18:00

TURBO (Turbo)

Animacja, USA, 2013

Reżyseria, scenariusz: David Soren

Obsada: Turbo – Antoni Pawlicki, Czet – Jarosław Boberek, Angelo – Paweł Szczesny, Tito – Grzegorz Małecki, Gładki Ruch – Jakub Szydłowski, Guy Czempion – Krzysztof Banaszyk, Kim Ly – Robert Rozmus, Paz – Joanna Kwiatkowska – Zduń, Bicz – Andrzej Blumenfeld, Biały Cień – Zbigniew Konopka, Ślizg – Krzysztof Szczerbiński, Bartosz Obuchowicz, Janusz Wituch, Agnieszka Kudelska

turboTurbo (Antoni Pawlicki) to mały ślimak, który marzy o tym, by kiedyś wystartować wyścigu Indy 500. Trenuje każdego dnia i mierzy swoje osiągnięcia za pomocą linijki. Dotychczas jego rekord to pokonanie metra w 17 minut. Inne ślimaki nie rozumieją go. Dla jego brata, Czeta (Jarosław Boberek), najważniejsze jest bezpieczeństwo. Kocha Turbo, ale martwi się, że obsesja na punkcie szybkości w końcu doprowadzi go do katastrofy. Pewnego dnia Turbo spada z wiaduktu na maskę sportowego samochodu, a stamtąd do zaworu wlotowego. Nitro, czyli dopalacz samochodowy, wnika w każdą komórkę jego ciała. Po wypadku mały ślimak odkrywa, że potrafi rozpędzić się do 300 kilometrów na godzinę. Szczęście znów uśmiecha się do Turbo, gdy razem z Czetem zostają schwytani przez Tito (Grzegorz Małecki), właściciela baru z tacos, którego pasją są wyścigi ślimaków. W ten sposób bracia trafiają do centrum handlowego, gdzie poznają Ślimaki Wyścigowe – grupę zawodników, których skorupy przypominają samochody rajdowe.

Reżyser David Soren opisuje „Turbo” jako połączenie filmu o superbohaterach z kinem akcji. Ale jest to także opowieść o braterskiej miłości i spełnianiu marzeń niemożliwych. Reżyserowi zależało, by jak najwierniej pokazać wyścigi Indy 500, dlatego skontaktował się z wybitnymi kierowcami i poprosił ich o pomoc. Wiedzą podzielili się m.in. Dario Franchitti (trzykrotny zwycięzca Indy 500), Mario Andretti (legendarny amerykański kierowca wyścigowy) oraz inni kierowcy, tacy jak Helio Castroneves i Will Power. – „Cudownie patrzeć, jak wiernie odtworzono świat wyścigów. David bardzo mi zaimponował. Słuchał o tym sporcie z wypiekami na twarzy i odwzorował każdy szczegół. Wierzę, że dzięki tej produkcji wielu ludzi zainteresuje się wyścigami” – mówił Franchetti. Autorem efektów dźwiękowych do „Turbo”, takich jak praca silników samochodów wyścigowych czy wiwat 300 tysięcy fanów, zasiadających na trybunach Indy 500, jest trzykrotny zdobywca Oscara® Richard King („Incepcja”, „Mroczny rycerz”, „Pan i władca – Na krańcu świata”.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 29 września 2014, 21:00

ARESZTUJCIE MNIE! (Arretez-moi!)

Thriller, Francja, 2013

Rezyseria: Jean Paul Lilienfeld

Obsada: Sophie Marceau, Miou Miou, Marc Barbe, Valerie Bodson, Jenny Cleve, Yann Ebonge, Roger De Moerloose, Dinara Drukarova, Arthur Buyssens, Vadim Goudsmits

aresztujcie mniePewnego wieczoru na posterunku policji pojawia się kobieta (Sophie Marceau), która pragnie się przyznać do zamordowania przed 10 laty jej agresywnego męża. Policjanta, która ja przesłuchuje (Miou Miou) nie potrafi zrozumieć, dlaczego osoba, będąca poza kręgiem podejrzanych, chce odpowiedzieć za zbrodnię. Z czasem poznaje prawdę o życiu Winnej i jej motywy.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

PREMIERA: CANAL+, środa, 1 października 2014, 21:00

ROBBIE WILLIAMS: ONE NIGHT AT THE PALLADIUM (Robbie Williams: One Night at the Palladium)

koncert, Wielka Brytania, 2013

reżyseria: Chris Howe

występują: Robbie Williams, Lily Allen, Rufus Walnwright, Muppety

W grudniu 2013 roku z okazji wydania płyty „Swings Both Ways” Robbie Williams wystąpił w sali koncertowej London Palladium. Wykonał tam klasyczne utwory swingowe, takie jak „Puttin’ On The Ritz” czy „Dream A Little Dream”, a także nowe piosenki napisane wspólnie z wieloletnim partnerem muzycznym Guyem Chambersem, m.in. „Go Gentle” o małej córeczce Robbie’ego. Na płycie „Swings Both Ways” w duecie z Williamsem wystąpili tacy muzycy, jak Lily Allen, Rufus Walnwright, Michael Buble, Kelly Clarkson i Olly Murs. Allen i Walnwright towarzyszą Williamsowi również podczas koncertu w London Palladium. Gościnnie wystąpi także dwójka najsłynniejszych Muppetów: Świnka Piggy w utworze „Something Stupid” i Kermit.

Pierwszy, wydany w 2001 roku, swingowy album Robbie’ego Williamsa – „Swing When You Are Winning” – jest do dziś najlepiej sprzedającą się płytą artysty. Rozchodząc się w łącznym nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy, krążek zdobył status platynowego w Argentynie, Australii, Austrii, Niemczech, Holandii, Nowej Zelandii, Szwecji i Szwajcarii.

Lista utworów wykonanych podczas koncertu „One Night at the Palladium”:

Puttin’ On The Ritz, Swing Supreme, Mr Bojangles, Swings Both Ways, High Hopes, Dream A Little Dream, Minnie The Moocher, Go Gentle, Fat Pop Star, If I only Had a Brain, I Wanna Be Like You, Something Stupid (ze Świnką Piggy), Do Nothing till You, Hear from Me, Mack the Knife

 

ROCZNICA UPADKU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 2 października 2014, 22:15

SIERPNIOWE NIEBO. 63 DNI CHWAŁY

Dramat wojenny, Polska, 2013

Reżyseria i scenariusz: Irek Dobrowolski

Obsada: Krzysztof Kolberger, Anna Nehrebecka, Anna Romantowska, Jerzy Nowak, Łukasz Konopka, Stanisław Brejdygant, Justyna Sieńczyłło, Aleksander Mikołajczak, Emilian Kamiński, Kaja Grabowska, Michał Sękiewicz, Dariusz Biskupski

sierpniowe nieboPracownicy budowy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor Szapiro (Krzysztof Kolberger) opisał w nim pierwsze dni walki o Warszawę. Wówczas, 5 sierpnia 1944 roku, 17-letnia sanitariuszka Basia (Kaja Grabowska) przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK – Staszka (Michał Sękiewicz). Tymczasem – jak się później okazało – był to najtragiczniejszy dzień Powstania, który w dużym stopniu zadecydował o jego dalszych losach. Tego dnia dokonano rzezi mieszkańców Woli, największej jednorazowej masakry dokonana na ludności cywilnej podczas drugiej wojny światowej. Można ją porównywać jedynie z masową egzekucją Żydów w kijowskim Babim Jarze z 29 kwietnia 1941 roku. Zanim do tego doszło młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, by stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger.

Ogromną zaletą dramatu Ireneusza Dobrowolskiego są materiały archiwalne, które płynnie łączą się z inscenizacjami z udziałem aktorów. Postacią kluczową dla fabuły jest profesor, bezsilny świadek dramatu uwięzionych w piwnicy ludzi, którzy przed wojną byli jego sąsiadami. Rola ta była ostatnią Krzysztofa Kolbergera, który na potrzeby filmu dał się namówić na recytację Goethego w oryginale. Ostatnią w życiu rolę zagrał w „Sierpniowym niebie. 63 dni chwały” również Jerzy Nowak, wybitny aktor charakterystyczny, mistrz epizodu, który był oficerem Armii Krajowej i spędził 4,5 roku w partyzantce. Film jest dedykowany por. AK Leszkowi Dobrowolskiemu „Wrzosowi”, ojcu reżysera, oraz wszystkim warszawskim dzieciom. Został zrealizowany pod opieką merytoryczną Muzeum Powstania Warszawskiego, a patronat honorowy objął nad nim Prezydent m.st. Warszawy i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 3 października 2014, 21:00

JACK RYAN: TEORIA CHAOSU (Jack Ryan: Shadow Recruit)

Thriller, szpiegowski, USA, Rosja, 2014

Reżyseria: Kenneth Branagh

Obsada: Chris Pine, Kevin Costner, Kenneth Branagh, Keira Knightley

Jack Ryan (Chris Pine) jest analitykiem finansowym z Wall Street, a w rzeczywistości agentem CIA, który od 10 lat działa pod przykrywką. Przypadkiem odkrywa, że jeden z najpotężniejszych rosyjskich oligarchów – Wiktor Czerewin (Kenneth Branagh) w porozumieniu z rosyjskim rządem przygotowuje się do brutalnego aktu terroryzmu, mającego na celu ekonomiczny upadek USA. Kiedy Ryan z urzędnika za biurkiem musi przeobrazić się w agenta operacyjnego, w Moskwie niespodziewanie pojawia się jego narzeczona Cathy (Keira Knightley), która poważnie komplikuje sprawy i naraża życie obojga na niebezpieczeństwo.

Jack Ryan, historyk, analityk CIA, a później nawet prezydent Stanów Zjednoczonych, to klasyczna postać, stworzona na kartach powieści zmarłego rok temu Toma Clancy’ego, autora, m.in. „Czasu patriotów”, „Polowania na Czerwony Październik”, „Stanu zagrożenia” czy „Sumy wszystkich strachów”. Mistrz powieści szpiegowskich przedstawił po raz pierwszy Ryana właśnie w rozgrywającym się w łodzi podwodnej thrillerze „Polowanie na Czerwony Październik”, by potem wciągnąć go w śmiertelną intrygę IRA w „Czasie patriotów”. W ekranizacji pierwszej z nich Ryana zagrał Alec Baldwin, w „Sumie wszystkich strachów” – Ben Affleck, ale zdecydowanie najlepszą kreację stworzył dla tej postaci Harrison Ford w „Czasie patriotów” i „Stanie zagrożenia”.

Do grona odtwórców Jacka Ryana dołącza Chris Pine, znany przede wszystkim z roli kapitana Jamesa T. Kirka w dwóch filmach „Star Trek” J.J. Abramsa. Aby przygotować się do roli, Pine rozmawiał z wojskowymi, odwiedził London School of Economics, zapoznał się z bankowymi i handlowymi mechanizmami, a co więcej poznał osobę wykonującą pracę inspektora nadzoru, czyli dokładnie taką, która jest dla Ryana przykrywką. Jak na reboot przystało w „Teorii chaosu” poznajemy nową historię kultowego bohatera. Jack po ataku na WTC rzuca studia doktoranckie, zaciąga się do marines i ląduje w Afganistanie. Helikopter, którym leci na misję, zostaje zestrzelony, a on ciężko ranny. Kolejne miesiące spędza w szpitalu na rehabilitacji, gdzie poznaje swoją dziewczynę (Keira Knightley) i agenta (Kevin Costner), przez którego sam staje się tajnym współpracownikiem CIA. Dziesięć lat później nadal udaje, że jest zwyczajnym analitykiem w jednym z wielkich koncernów finansowych Wall Street. Do czasu, gdy odkrywa niepokojące posunięcia walutowe rosyjskiego oligarchy.

Próby wprowadzenia Jacka Ryana w XXI wiek podjął się jako reżyser nominowany do Oscara® Kenneth Branagh. Człowiekiem, który wprowadza Jacka Ryan do CIA jest oświadczony agent Thomas Harper, w którego wcielił się zdobywca Oskara®, reżyser i aktor Kevin Costner. Co ciekawe, Costner otrzymał propozycję zagrania Ryana w filmie „Polowanie na Czerwony Październik”, ale odrzucił ją, bo chciał skupić się na pracy nad nagrodzonym Oskarem® „Tańczącym z wilkami”. Narzeczoną Ryana, Cathy zagrała Keira Knightley, nominowana do nagrody Akademii® angielska aktorka, znana widzom m.in. jako Elizabeth Swann z „Piratów z Karaibów” i Elizabeth Bennet z filmu „Duma i uprzedzenie”.

 

SERIALE

PIRACI – serial przygodowy

PREMIERA: CANAL+, niedziele godz. 21:00 odc. 5-6/8

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 5/22

 

MICHAEL J. FOX SHOW – serial komediowy, odc. 17-18/22

PREMIERA: CANAL+, soboty po dwa odcinki,  14:00 i 14:30

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 11/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

FISHEROWIE – serial komediowy, odc. 2/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 19/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 13/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.