Canal+ premiery filmowe od 26 lipca do 8 sierpnia 2014

red2W kolejnych tygodniach w Canal+: komedia kryminalna „Red 2”, komedia „Rodzinny weekend”, finałowa druga część brytyjskiego miniserialu „Kłopotliwa sprawa”, dramat „Generacja hmm…”,  dramat „Not Fade Away„, druga część trylogii „Worricker – Drugie starcie” i trzecia część trylogii „Worricker – Ostateczna rozgrywka”, dramat biograficzny „Jobs”, film akcji „Znak”, dramat biograficzny „Love, Marilyn„, dwie francuskie komedie „Wspaniała” i „Fonzy” oraz CANALrosyjski film akcji „Czerwone niebo”. Canal+ wyemituje również nowy serial komediowy „Michael J. Fox Show„.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 26 lipca 2014, 21:00

RED 2 (RED 2)

Komedia kryminalna, USA, Francja, Kanada, 2013

Reżyseria: Dean Parisot

Obsada: Bruce Willis, John Malkovich, Mary-Louise Parker, Anthony Hopkins, Helen Mirren, Catherine Zeta-Jones, Byung Hun Lee, Brian Cox, Neal Mcdonough

red2Od czasu akcji z pierwszej części „Red” minęło trochę czasu. Były tajny agent CIA Frank Moses (Bruce Willis) żyje w szczęśliwym związku z Sarą Ross (Mary-Louise Parker), która martwi się, że wkrótce wpadną w bolesną rutynę. Szuka rady u starego kumpla i byłego partnera Franka – Marvina Boggsa (John Malkovich), który również nie potrafi przyzwyczaić się do spokoju i nudy egzystencji radosnego emeryta. Oboje pragną, by w życiu ich oraz Franka znowu pojawiły się przygoda i niebezpieczeństwo. Marzenie to spełnia się za sprawą skradzionej w czasach Zimnej Wojny broni najnowszej generacji o nazwie Nightshade. Panuje przekonanie, że to Frank i Marvin są w posiadaniu cennego przenośnego urządzenia nuklearnego. Wszyscy chcą je zdobyć. Skorumpowany amerykański urzędnik (Neal McDonough) nasyła na nich zawodowego zabójcę imieniem Han (Byung Hun Lee). Tymczasem MI6 wydaje na Franka i Marvina wyrok śmierci, który ma wykonać ich dawna znajoma Victoria (Helen Mirren). Misja, czy raczej ucieczka, prowadzi szaloną grupę do Paryża, gdzie Frank spotyka dawną miłość – wybuchową Katję (Catherine Zeta-Jones), z którą mierzyć się będzie zazdrosna Sara. Poszukiwania żyjącego w odosobnieniu geniusza Edwarda Baileya (Anthony Hopkins) doprowadzają zespół Franka do odkrycia tajemnicy Nightshade i uratowania świata.

„Red 2” to sequel znakomicie przyjętej przez widzów komedii kryminalnej o emerytowanym agencie specjalnym CIA, Franku Mosesie i jego nietypowej grupie kolegów po fachu. To film akcji, ale jednocześnie humorystyczna historia miłosna o twardzielu, który zakochuje się w kruchej dziewczynie i stara się chronić ją przed niebezpieczeństwem. – „Mary-Louise (Parker) i Bruce (Willis) znakomicie się dogadują, mają fantastyczną aktorską chemię” – mówił reżyser przedsięwzięcia Dean Parisot. – „Ich gra przypomina chemię jednej z najbardziej klasycznych par kina – Spencera Tracy’ego i Katharine Hepburn. Obserwowanie ich w akcji było prawdziwą przyjemnością”. W drugiej części „Red” miejsce Morgana Freemana, którego bohater ginie w pierwszej części godnie uzupełnia Anthony Hopkins, który na potrzeby swojej postaci, naukowca Edwarda Baileya, sięgnął do historii i przygotował szkic charakterologiczny nietuzinkowego człowieka. – „To prawda, że trochę przesadzam z czytaniem tekstu… Zwyczajowo czytam scenariusz po kilkaset razy” – przyznaje Hopkins. „Ale robię to po to, żeby zbudować sobie odpowiednią bazę, dzięki której będę mógł później improwizować. Uważam, że jeśli zna się tekst na pamięć, otwiera się w ten sposób umysł i można wspaniale improwizować. Wtedy aktorstwo staje się fajną zabawą”.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 27 lipca 2014, 21:00

RODZINNY WEEKEND (Family Weekend)

Komedia, USA, 2013

Reżyseria: Benjamin Epps

Obsada: Kristin Chenoweth, Matthew Modine, Olesya Rulin, Joey King, Shirley Jones, Chloe Bridges

rodzinny weekendEmily (Olesya Rulin) jest szkolną mistrzynią w skokach na skakance. Za jej osiągnięcia doceniają ją w szkole, ale rodziców (Kristin Chenoweth, Matthew Modine) zupełnie nie obchodzi jej hobby. Dziewczyna ma wystartować w stanowych mistrzostwach. Kiedy dostrzega, że na widowni nie ma rodziców, wpada w gniew. Postanawia uwięzić rodziców w domu i naprawić rodzinne stosunki. Pomaga jej w tym rodzeństwo, babcia, kolega ze szkoły i sąsiad.

 

 

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 28 lipca 2014, 21:00

KŁOPOTLIWA SPRAWA część 2 (The Escape Artist, ep. 2)

Thriller, miniserial, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Brian Welsh

Obsada: David Tennant, Toby Kebbell, Sophie Okonedo, Ashley Jensen, Anton Lesser, Tony Gardner, Roy Marsden, Nicholas Woodeson, Stephen Wight, Richard Albrecht, Monica Dolan, Jeany Spark, Jessica Ransom, Michael Cochrane, Patrick Ryecart, Aaron Niles, Connor Donnaghey, Brid Brennan

Klopotliwa sprawaUrażony zniewagą w sądzie Foyle, dokonuje kolejnego brutalnego morderstwa. Tym razem uderza bezpośrednio w najbliższych Burtona. Obrony Foyle’a podejmuje się odwieczna rywalka Willa z sali sadowej, Maggie Gardner (Sophie Okonedo), dla której wygranie tej sprawy jest punktem honoru. W trakcie procesu Will z synem jada do domku, w którym została zabita Kate. Chłopak zaczyna opowiadać o tragicznej nocy. Okazuje się, że podrapał wówczas napastnika. Testy DNA mogą być koronnym dowodem oskarżenia. Informacja o nich wstrząsa zarówno Foyle’em, jak i niewzruszoną dotąd Maggie. Jednak na sali pani mecenas błyskotliwie dyskredytuje zarówno świadków oskarżenia, jak i dowód DNA. Foyle ponownie wychodzi na wolność.

„Kłopotliwa sprawa” to 3-czesciowy thriller prawniczy produkcji BBC, który koncentruje się na granicy, gdzie kończy się sprawiedliwość a zaczyna prawo. Serial napisał David Wolstencroft, a wyreżyserował Brian Welsh. Bohaterem jest Will Burton (David Tennant), prawnik, który specjalizuje się w wyciąganiu klientów z najgorszych sądowych tarapatów, stąd jego przydomek „Mistrz ucieczki”. W pracy kieruje się prostą zasadą: każdy ma prawo do dobrego obrońcy. Pozwala mu to rozwijać swój genialny zmysł prawniczy bez problemów natury moralnej. Wśród klientów cieszy się ogromnym powodzeniem bowiem, ku rozczarowaniu jego nemesis z sali sadowej, Maggie Gardner (Sophie Okonedo), nigdy dotychczas nie przegrał sprawy. Równie dobrze wiedzie się Burtonowi w życiu osobistym. Wraz z synem Jamiem (Gus Barry) i żoną Kate (Ashley Jensen) oczekują właśnie nowego członka rodziny. Jedna ze spraw Willa dotyczy brutalnego morderstwa młodej kobiety. Dowody są przygniatające i Will wątpi w niewinność oskarżonego, jednak nie potrafi nie popisać się swoim geniuszem. Korzystając z technicznych kruczków prawnych broni Liama Foyle’a (Toby Kebbell), który wychodzi na wolność. Po opuszczeniu sali sadowej Will ma poważne wątpliwości, co do słuszności swojego działania i nie podaje Foyle’owi ręki na pożegnanie. Wie, że Foyle jest seryjnym mordercą i prędzej czy później znów zabije. Nie wie, że teraz uwaga psychopaty kieruje się na niego.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 29 lipca 2014, 21:00

GENERACJA HMM… (Generation Um…)

Dramat, USA, 2012

Reżyseria: Mark Mann

Obsada: Keanu Reeves, Bojana Novakovic, Adelaide Clemens

kinopoisk.ruJohn Wall (Keanu Reeves) jest w średnim wieku i jego rozczarowanie samym sobą po stokroć przewyższa to ze strony jego rodziców. Pewnego dnia kradnie kamerę zaczyna nagrywać przypadkowe sceny z życia miasta. Zwraca uwagę na dwie dziewczyny: Violet (Bojana Novakovic) i Mię (Adelaide Clemens), z którymi spędza urodziny. Prosi, by spróbowały opowiedzieć do kamery coś ciekawego. Żadna z nich nie jest niestety zdolna spełnić jego prośby.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 30 lipca 2014, 21:00

NOT FADE AWAY (Not Fade Away)

Reżyseria: David Chase

Obsada: Jack Huston, John Magaro, Will Brill, Bella Heathcote, James Gandolfini, Molly Price, Meg Guzulescu Brad Garrett, Christopher McDonald

Not Fade AwayLata 1960. Rock and roll zmienia świat. Douglas Damiano (John Magaro) mieszka z ojcem Patem (James Gandolfini), niestabilną emocjonalnie matką Antoinette (Molly Price) i młodszą siostrą Evelyn (Meg Guzulescu), narratorką opowieści. Chcąc zdobyć serce Grace Dietz (Bella Heathcote), Douglas dołącza do szkolnego zespołu rock’n’rollowego, w którym jego przyjaciel Gene Gaunt (Jack Huston) gra na gitarze prowadzącej i śpiewa. Z czasem Douglas porzuca college, by podążyć za swymi muzycznymi marzeniami. Dwa lata od powstania zespołu, chłopcy mają okazję na przesłuchanie i kontrakt, dzięki agentowi Jerry’emu Ragovoyowi (Brad Garrett). Szybko jednak przekonują się jak brutalne prawa rządzą rynkiem muzycznym.

„Not Fade Away” to film o odkrywaniu pasji i podążaniu za marzeniami, który wyreżyserował David Chase, twórca „Rodziny Soprano”. To także tytuł wydanego w 1964 roku słynnego przeboju The Rolling Stones, będącego coverem piosenki pierwotnie wykonywanej przez Buddy’ego Holly’ego. Muzyka jest ważnym bohaterem obrazu Chase’a. Podczas, gdy stanowi ona przeciętnie 1-2% budżetu produkcji filmowej, w tym przypadku prawa kosztowały około 10%, minimum 2 miliony dolarów. Na ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się utwory takich wykonawców, jak The Twylight Zones, The Rolling Stones, Van Morrison, Bob Dylan czy James Brown. W przypadku piosenki „Not Fade Away” prawami autorskimi zarządza Paul McCartney. Rola Pata jest jedną z ostatnich zmarłego w lipcu 2013 roku Jamesa Gandolfiniego.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 1 sierpnia 2014, 21:00

WORRICKER – DRUGIE STARCIE (Turks & Caicos)

thriller/dramat sensacyjny, Wielka Brytania, 2014

reżyseria: David Hare

występują: Bill Nighy, Christopher Walken, Winona Ryder, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Ewen Bremner, James Naughton, Dylan Baker, Zach Grenier

worricker drugie starcieJohnny Worricker (Bill Nighy) przez lata pracował jako analityk dla MI5, czyli brytyjskiej Służby Bezpieczeństwa. Jest miłośnikiem jazzu, posiadaczem bogatej kolekcji dzieł sztuki i nieco skromniejszej byłych żon. Po tym, jak odkrył bierność premiera Wielkiej Brytanii (Ralph Fiennes) wobec informacji o torturowaniu więźniów, opuścił szeregi MI5 i ukrył się na brytyjskich wyspach Turks i Coicos. Tam poznaje tajemniczego Curtisa Pelissiera (Christopher Walken) oraz grupę amerykańskich biznesmanów tworzących firmę o nazwie Gladstone. Następnego dnia jeden z nich zostaje zamordowany. Na arenę wkracza rzeczniczka firmy Melanie Fall (Winona Ryder), a Pelissier wyjawia, że jest agentem CIA. Znając tożsamość Worrickera, zmusza go do pomocy w śledztwie w zamian za utrzymanie w tajemnicy miejsca jego pobytu. Trop prowadzi Worrickera do starego wroga, premiera Aleca Beasleya (Ralph Fiennes), ale nie dotarłby tak daleko, gdyby nie pomoc Margot Tyrell (Helena Bonham-Carter), byłej dziewczyny agenta.

„Worricker – Drugie starcie” jest środkową częścią trylogii szpiegowskiej Davida Hare’a. Pierwsza część „Ósma strona” była pokazywana w CANAL+ we wrześniu 2012 roku. Trzecią – „Worricker – Ostateczna rozgrywka” stacja pokaże premierowo w niedzielę, 3 sierpnia 2014 o 21:00.

Twórca trylogii David Hare za kamerą staje rzadko, pracując przede wszystkim piórem lub w teatrach. W 2003 i 2009 roku zdobył nominacje do Oscara i nagrody BAFTA za scenariusz do głośnych „Godzin”, a następnie do „Lektora”. Pomysł na pierwszą część szpiegowskiej opowieści zrodził się w głowie Hare’a po rozmowie z pracownikiem MI5, z której dowiedział się o konfliktach wewnętrznych i napięciach istniejących w służbach od czasu inwazji na Irak i zamachów bombowych w Londynie w 2005 roku. Stworzył wówczas agenta w służbie Jej Królewskiej Mości Johnny’ego Worrickera, który w przeciwieństwie do amerykańskich kolegów i koleżanek po fachu, jak niezniszczalny Jack Bauer („Przedz 24 godziny”) czy kompulsywna Carrie Mathison („Homeland”), jest uprzejmym dżentelmenem, kierującym się lekkim optymizmem i niezłomną moralnością. Wcielił się w niego Bill Nighy, aktor świetnie wypadający tak w repertuarze komediowym („To właśnie miłość”, „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”, „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”), jak i dramatycznym, w którym wykazuje się najczęściej na deskach angielskich teatrów. Za występ w „Ósmej stronie” zdobył nominację do Złotego Globu 2012 (w rywalizacji pokonał go Idris Elba jako „Luther”) i zdecydowanie wpłynął na jakość i specyficzny charakter filmu. Na planie partnerują mu m.in. Christopher Walken, Winona Ryder i Helena Bonham Carter oraz znany m.in. z „Listy Schindlera” i z „Angielskiego pacjenta” Ralph Fiennes.

 

 PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 sierpnia 2014, 21:00

JOBS (Jobs)

Dramat, biograficzny, USA, 2013

Reżyseria: Joshua Michael Stern

Obsada: Ashton Kutcher, Dermot Mulroney, Matthew Modine, Josh Gad, Lukas Haas, J.K. Simmons, James Woods

jobsSteve Jobs (Ashton Kutcher) rozpoczyna studia w Reed College, ale porzuca je już po pół roku i na kilka miesięcy wyjeżdża z przyjacielem (Lukas Haas) do Indii, gdzie pod wpływem LSD obmyśla, jak zmienić świat. Steve’a Wozniaka (Josh Gad) poznaje jeszcze w ogólniaku. Geniusz inżyniera inspiruje Jobsa i wkrótce namawia przyjaciela, by założyli firmę. W tym celu Steve sprzedaje swojego Volkswagena, a Woźniak ukochany, zaawansowany technologicznie kalkulator. W międzyczasie okazuje się, że dziewczyna Steve’a (Ahna O’Reilly) jest w ciąży. Jobs wyrzuca ją z domu i przez lata nie przyznaje się do dziecka. Koncentruje się na rozwijaniu biznesu. Jest zdeterminowany, przekonany, że to co robią z Woźniakiem zmieni świat. Po setkach telefonów udaje mu się w końcu znaleźć inwestora Mike’a Markkulę (Dermot Mulroney). W 1980 roku wypuszczają na rynek pierwszy domowy komputer Apple II. Wkrótce Apple Computers wchodzi na giełdę i zostaje wyceniona na 1,2 miliarda dolarów. Potem przychodzi kryzys i wewnętrzne spory. Jobs zostaje wyrzucony z firmy. To dla niego straszliwy cios, ale 10 lat później przyznaje, że to była najlepsza rzecz, jaka mogła mu się przytrafić. Rozpoczyna najbardziej kreatywny okres w swoim życiu. Inwestuje 7 milionów i zakłada firmę NeXT , 11 lat później Apple kupuje ją za 427. Odkupuje też za 5 milionów od George’a Lucasa studio produkujące filmy animowane. Kiedy 20 lat później Disney kupuje studio Pixar, płaci 7,4 miliarda dolarów, a Jobs staje się największym indywidualnym udziałowcem giganta. Ale nie chodzi mu o pieniądze. Powraca do Apple’a i za dolara rocznie prowadzi firmę do 2011 roku. W tym czasie powstaje iPod, iMac, iPhone i iPad, a zasoby globalnej sieci internatowej stają się dostępne w każdym miejscu i momencie.

„Jobs” Joshuy Michaela Sterna pokazuje początki kariery Steve’a Jobsa oraz przeszkody, które musiał pokonać, by móc zrealizować swoją wizję. Stern koncentruje się na 25 latach z życia Jobsa od chwili, gdy razem z przyjacielem Stevem Wozniakiem założyli firmę Apple, w garażu jego domu w Palo Alto, aż do 2001 roku, kiedy wizjoner zaprezentował światu jeden ze swoich najbardziej rewolucyjnych wynalazków – iPoda. Reżyser zrezygnował z pokazania życia prywatnego swojego bohatera, bo chciał uniknąć spekulacji. W roli tytułowej wystąpił Ashton Kutcher, który starannie się przygotował i wiernie oddał nie tylko mimikę Steve’a, jego gesty, ale także charakterystyczny sposób chodzenia. Na planie partnerują mu: Dermot Mulroney jako pierwszy inwestor Apple Computers, Matthew Modine jako ściągnięty z Pepsi Coli do Apple’a guru marketingu, Josh Gad w roli Steve’a Wozniaka i Lukas Haas jako przyjaciel z młodzieńczych czasów Jobsa i jego towarzysz w podróży do Indii.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 3 sierpnia 2014, 21:00

WORRICKER – OSTATECZNA ROZGRYWKA (Salting the Battlefield)

thriller/dramat sensacyjny, Wielka Brytania, 2014

reżyseria: David Hare

występują: Bill Nighy, Saskia Reeves, Judy Davis, Kate Burdette, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Ewen Bremner, Malcolm Sinclair

worricker ostateczna rozgrywkaPo ucieczce z wysp Turks i Caicos Johnny Worricker (Bill Nighy) i Margot Tyrell (Helena Bonham Carter) krążą wokół Europy, by uniknąć aresztowania przez MI5. Johnny nawiązuje kontakt z byłym kolegą z agencji Rollo Maverleyem (Ewen Bremner) i prosi go, by upublicznił wiadomości o skorumpowanym premierze Alecu Beasleyu i jego powiązaniach z Stirlingiem Rogersem (Rupert Graves). Tymczasem Margot utrzymuje w tajemnicy kontakt z ciężarną córką Johnny’ego, Julianne (Felicity Jones). Para rozdziela się. Margot zostaje rozpozna w pociągu i musi ukrywać się u ojca Bernarda Towersa (Malcolm Sinclair), przyjaciela Johnny’ego z Cambridge. Worrickerowi udaje się dotrzeć do Londynu i poprzez publikacje w „Independent” doprowadzić do dymisji Rogersa. Z funkcji rezygnuje także premier Beasley, ale okazuje się, że za sznurki w tej rozgrywce pociąga ktoś inny.

„Worricker – Ostateczna rozgrywka” jest trzecią częścią trylogii szpiegowskiej Davida Hare’a. Pierwsza część „Ósma strona” była pokazywana w CANAL+ we wrześniu 2012 roku, kolejna „Worricker – Drugie starcie” w piątek, 1 sierpnia 2014.

Twórca trylogii David Hare za kamerą staje rzadko, pracując przede wszystkim piórem lub w teatrach. W 2003 i 2009 roku zdobył nominacje do Oscara i nagrody BAFTA za scenariusz do głośnych „Godzin”, a następnie do „Lektora”. Pomysł na pierwszą część szpiegowskiej opowieści zrodził się w głowie Hare’a po rozmowie z pracownikiem MI5, z której dowiedział się o konfliktach wewnętrznych i napięciach istniejących w służbach od czasu inwazji na Irak i zamachów bombowych w Londynie w 2005 roku. Stworzył wówczas agenta w służbie Jej Królewskiej Mości Johnny’ego Worrickera, który w przeciwieństwie do amerykańskich kolegów i koleżanek po fachu, jak niezniszczalny Jack Bauer („Przedz 24 godziny”) czy kompulsywna Carrie Mathison („Homeland”), jest uprzejmym dżentelmenem, kierującym się lekkim optymizmem i niezłomną moralnością. Wcielił się w niego Bill Nighy, aktor świetnie wypadający tak w repertuarze komediowym („To właśnie miłość”, „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”, „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”), jak i dramatycznym, w którym wykazuje się najczęściej na deskach angielskich teatrów. Za występ w „Ósmej stronie” zdobył nominację do Złotego Globu 2012 (w rywalizacji pokonał go Idris Elba jako „Luther”) i zdecydowanie wpłynął na jakość i specyficzny charakter filmu. Na planie partnerują mu m.in. ponownie Helena Bonham Carter, Saskia Reeves, Judy Davis, Ewen Bremner oraz znany m.in. z „Listy Schindlera” i z „Angielskiego pacjenta” Ralph Fiennes.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 21:00

ZNAK (The Mark)

Film akcji, USA, 2012

Reżyseria: James Chankin

Obsada: Gary Daniels, Craig Sheffer, Eric Roberts

znakŚwiatowa gospodarka chyli się ku upadkowi. Na szczycie G20 w Berlinie ma być zaprezentowana nowa technologia, która ma rozwiązać krytyczną sytuację. Jedyny istniejący biometryczny mikroczip, który pozwala kontrolować świat zostaje wszczepiony byłemu żołnierzowi Chadowi Turnerowi (Craig Sheffer), który leci samolotem rejsowym z Bangkoku do Berlina pod opieką Dana Coopera (Eric Roberts), szefa Avanti Corporation, która stworzyła czip. Na pokładzie znajduje się również grupa porywaczy pod dowództwem Josepha Pike’a (Gary Daniels), który jest gotowy na wszystko, by dostarczyć cenny przedmiot swojemu szefowi, Philyppowi Turkowi (Ivan Kamaras). Ale w grze uczestniczą jeszcze bardziej niebezpieczne siły – prawdziwi wyznawcy boga, a tak się składa, że znamię po wszczepieniu czipa na ręce Chada to znak szatana. Zorientowawszy się w sytuacji, Turner musi ocalić siebie, pasażerów samolotu i nie dopuścić, by czip dostał się w niepowołane ręce.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 00:30

LOVE, MARILYN (Love, Marilyn)

Dokument biograficzny, Francja, USA, 2012

Reżyseria: Liz Garbus

Obsada: F. Murray Abraham, Elizabeth Banks, Adrien Brody, Ellen Burstyn, Glenn Close, Hope Davis, Viola Davis, Jennifer Ehle, Ben Foster, Paul Giamatti, Jack Huston, Stephen Lang, Lindsay Lohan, Janet McTeer, Jeremy Piven, Oliver Platt, David Strathairn, Lili Taylor, Uma Thurman, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood

LOVE, MARILYNFilm Liz Garbus odsłania intymne szczegóły o Marilyn Monroe poprzez jej własne słowa. Znane osobistości Hollywood czytają przed kamerą jej odkryte niedawno osobiste notatki, listy i pamiętniki. Przeplatają je teksty napisane przez Normana Mailera, Glorię Steinem, Billy’ego Wildera i Trumana Capote, a także wypowiedzi nauczycieli, przyjaciół, kochanków i fanów Marilyn. Film jest bogato ilustrowany ciekawymi, w dużej mierze nieznanymi zdjęciami i nagraniami Marilyn.

Historia zaczyna się od nieszczęśliwego dzieciństwa Normy Jeane Mortenson, jej pobytów w sierocińcu i kolejnych rodzinach zastępczych. W wieku 16 lat po raz pierwszy wychodzi za mąż i tuż po wojnie rozwodzi. Pracuje jako modelka – zauważa ją Howard Hughes i za namową kierownika ds. obsady w studiu RCA – Bena Lyona, Norma przyjmuje swój słynny pseudonim artystyczny. Podpisuje kontrakt z 20th Century Fox, jednak pierwsze lata w zawodzie aktorki trudno nazwać udanymi – mozolnie buduje swoją rozpoznawalność wśród widowni. Dostaje kilkumiesięczny kontrakt w Columbii, szkoli ją Natasha Lytess. Marilyn przyznaje się, że w 1949 roku pozowała nago do kalendarza, bo potrzebowała pieniędzy – Hugh Hefner kupuje prawa do zdjęć i publikuje je w pierwszym wydaniu „Playboya” w 1953 roku. Jest już wówczas gwiazdą. Prywatnie przeżywa krótkie i burzliwe małżeństwo z Joe DiMaggio, który chce, by porzuciła karierę i została panią domu. Rozwodzą się po kilku miesiącach. Marilyn podejmuje decyzję, by zapisać się do Actor’s Studio Lee Strasberga i zakłada własne studio produkcyjne. Występuje u boku Laurence’a Oliviera i ponownie przeżywa trudne małżeństwo z dramaturgiem Arthurem Millerem, któremu pomaga w karierze. Dwa poronienia i film „Skłóceni z życiem” autorstwa Millera naznaczają koniec ich związku i pogłębiają depresję oraz nadużywanie leków przez Monroe. Wreszcie słynny występ na 45. urodzinach prezydenta Kennedy’ego i wyrzucenie jej z planu filmu „Słodki kompromis”. Kilka tygodni później, 5 sierpnia 1962 roku, Marilyn Monroe zostaje znaleziona martwa w Brentwood.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 5 sierpnia 2014, 21:00

WSPANIAŁA (Populaire)

Komedia, Francja, 2012

Reżyseria: Régis Roinsard

obsada: Romain Duris, Déborah François, Bérénice Bejo, Shaun Benson, Mélanie Bernier, Miou-Miou

wspanialaW 1958 roku zajęcie dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny, to praca sekretarki. Piękna i pełna wdzięku 21-letnia Rose (Déborah François) marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć taką właśnie posadę. Szansę daje jej ambitny i przystojny Louis Échard (Romain Duris). W jego firmie dziewczyna odkrywa swój wyjątkowy talent do szybkiego pisania na maszynie. Rose staje do konkursów, najpierw krajowych, potem światowych. I zdobywa nie tylko tysiące wielbicieli, ale także serce szefa.

„Wspaniała” jest debiutem reżyserskim Régisa Roinsarda. Oryginalny, francuski tytuł filmu „Populaire” pochodzi od nazwy maszyny do pisania firmy Japy, która jest używana w filmie. To właśnie ta firma w latach 50. XX wieku organizowała zawody w szybkim pisaniu na maszynie, które poziomem emocji nie ustępowały ceremonii rozdania Oscarów czy wyborom Miss Universe. – „Wspaniała” ma urok starych komedii romantycznych, a emocje jak w najlepszych sportowych widowiskach – pisano o filmie w Le Parisien po premierze. W rolach głównych wystąpiła gwiazda francuskiego kina Romaina Duris („W rytmie serca”, „Smak życia”), któremu partneruje Bérénice Bejo, znana z oscarowego „Artysty” i Déborah François, laureatka Cezara dla najbardziej obiecującej młodej aktorki oraz odtwórczyni głównej roli żeńskiej w nagrodzonym Złotą Palmą „Dziecku” braci Dardenne.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 6 sierpnia 2014, 21:00

FONZY (Fonzy)

Komedia, Francja, 2013

Reżyseria: Isabelle Doval

Obsada: Audrey Fleurot, Jose Garcia, Lucien Jean-Baptiste

FONZYCzterdziestokilkuletni Diego (Jose Garcia) pracuje w rodzinnym sklepie rybnym jako dostawca. jest dostawcą ryb. Pewnego dnia dowiaduje się, że w efekcie współpracy z bankiem spermy jest ojcem 533 osób, z których 134 chce poznać jego tożsamość. Wraz z najlepszym przyjacielem, prawnikiem Quentinem (Lucien Jean-Baptiste), który samotnie wychowuje trójkę dzieci, rozpoczyna sądową batalię o utrzymanie jego anonimowości. Nie może jednak się powstrzymać, by podglądać życie niektórych ze swoich dzieci, co sprawia, że doświadcza nieoczekiwanych fal uczuć ojcowskich. Tymczasem dziewczyna Diega, Elsa (Audrey Fleurot) zachodzi w ciążę. Jego nieustanna nieobecność i stawiana ponad wszystko fascynacja piłką nożną, sprawiają, że postanawia wychowywać dziecko sama.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 8 sierpnia 2014, 21:00

CZERWONE NIEBO (Red Sky)

Film akcji, USA, Rosja, 2014

Reżyseria: Mario Van Peebles

Obsada: Cam Gigandet, Rachael Leigh Cook, Shane West, Bill Pullman

Czerwone nieboIrak, 2001 rok. Dwóch amerykańskich pilotów – Butch Masters (Cam Gigandet) i Tom Craig (Shane West) dostają rozkaz zbombardowania opuszczonej fabryki. Rozkaz okazuje się fałszywy. Na miejscu giną amerykańscy eksperci i zostaje skradziony “Rainmaker”, sprzęt do niszczenia pól naftowych. Piloci zostają zwolnieni ze służby. Siedem lat później kurdyjska organizacja terrorystyczna planuje zająć część północnego Iranu i utworzyć tam własne państwo. Chcą użyć „Rainmakera” i zniszczyć pola naftowe, by teren był poza sferą zainteresowania rządu USA. Masters dostaje szansę oczyszczenia imienia poprzez uczestnictwo w ściśle tajnej misji wojskowej. Wraz z grupą emerytowanych pilotów ma zbombardować bazę Kurdów i zniszczyć „Rainmakera”. Zdradzony przez towarzyszy i pozostawiony na śmierć, Masters ze swoją drużyną znajduje wsparcie w rosyjskiej grupie pilotów akrobatów, z którą staje do ostatecznej rozgrywki. Wyprodukowane w kooperacji amerykańsko-rosyjskiej „Czerwone niebo” trafiło bezpośrednio na rynek DVD.

 

SERIALE

 

MICHAEL J. FOX SHOW – serial komediowy, odc. 1-2/22

PREMIERA: CANAL+, soboty po dwa odcinki, od 2 sierpnia 2014, 14:00

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 2-3/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC – serial komediowy, odc. 6-7/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 10-11/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 4-5/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, godz. 21:00

 

RIPPER STREET – serial kryminalny, odc. 5-6/8

PREMIERA: CANAL+ Film, piątki godz. 23:15

 

KAMUFLAŻ IV – serial szpiegowski, odc. 16/16

PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, o 14:30

 

 

Michael J. Fox Show (The Michael J. Fox Show)

Serial komediowy, USA, 2013/2014, 22 odc.

Twórcy: Sam Laybourne, Will Gluck

Obsada: Michael J. Fox (Michael „Mike” Henry), Betsy Brandt (Annie Henry), Conor Romero (Ian Henry), Juliette Goglia (Eve Henry), Jack Gore (Graham Henry), Katie Finneran (Leigh Henry), Wendell Pierce (Harris Green)

Michael J Fox showPo 11 latach pracy jako najpopularniejszy nowojorski prezenter wiadomości Mike Henry (Michael J. Fox) przechodzi na emeryturę w związku ze zdiagnozowaniem u niego choroby Parkinsona. Całą energię, z której słynął w newsroomie Mike przenosi do domu, stając się najbardziej zaangażowanym ojcem i mężem. Z życia rodzinnego czerpie prawdziwą satysfakcję i nie myśli o powrocie do zawodu. Jednak żona Annie (Betsy Brandt) wraz z jego byłym szefem i najlepszym przyjacielem Harrisem (Wendell Pierce) spiskują, by zmienił zdanie. Annie i Mike zmagają się ponadto z wychowywaniem trójki dzieci oraz impulsywną siostrą Mike’a, Leigh (Katie Finneran), która mieszka piętro niżej. Każdego dnia starają się, by kolejny dzień był lepszy od poprzedniego.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.