Canal+ premiery filmowe od 26 kwietnia do 2 maja 2014

Drakula W ostatnim tygodniu kwietna Canal+ wyemituje: thriller „Panaceum”, thriller „Polowanie na łowcę”, duński thriller „Tożsamość nieznana”, komedię „Złodziej tożsamości”, polski dramat „Syberiada polska”, komediodramat „Śliska sprawa” oraz nowy serial grozy „Drakula”.CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 26 kwietnia, 2014, 21:00

PANACEUM (Side Effects)

Thriller, USA, 2013

Reżyseria: Steven Soderbergh

Obsada: Jude Law, Rooney Mara, Catherine Zeta-Jones, Channing Tatum

PanaceumEmily (Rooney Mara) oraz Martin (Channing Tatum) są młodzi, piękni i bogaci. Ona przyjechała do Nowego Jorku, by studiować grafikę, ale ostatecznie skończyła jako kelnerka. On to młody materialista, który na Wall Street spełnił swój amerykański sen, nawet jeśli musiał przy tym kraść i oszukiwać. Nie zakochał się w Wmily, tylko w jej wyobrażeniu, które może stawiać na piedestale. Jest dla niego po prostu kolejnym trofeum. Kiedy trafia do więzienia za przekręty finansowe, świat Emily rozpada się na kawałki. Kobieta trafia pod opiekę psychiatry dr. Victorii Siebert (Catherine Zeta-Jones). W małym mieszkanku na Manhattanie czeka cztery lata na powrót ukochanego. Pojawienie się Martina niewiele jednak pomaga. Po umyślnym wjechaniu samochodem w ścianę, trafia do dr. Banksa (Jude Law). Chwytając się ostatniej deski ratunku przed hospitalizacją, Emily zgadza się zażywać nowe na rynku środki antydepresyjne. Decyzja ta prowadzi do tragedii.

„Panaceum” to prowokujący do refleksji thriller psychologiczny, w którym zażywany przez kobietę lek wywołuje niespodziewane i tragiczne w skutkach efekty uboczne. Film podejmuje temat zamazywania granicy pomiędzy rzeczywistością a chorobą psychiczną. „Nie wiadomo, co jest prawdą, a co ułudą, niemalże jak u Hitchcocka” – mówił scenarzysta filmu Scott Z. Burns, który wraz dr. Sashą Bardeyem przeprowadzili szeroko zakrojone badania na temat rosnącego użycia środków antydepresyjnych w USA. Znaleźli dowody, że leki, za pomocą których leczy się depresję i stany lękowe, powodują nierzadko niewyjaśnione zachowania. Burns wyszukał mnóstwo artykułów przypisujących środkom antydepresyjnym różne zbrodnie, od fizycznych napaści po morderstwa.

„Panaceum” był określany „ostatnim filmem Stevena Soderbergha”, który zdobył sławę i uznanie już swoim debiutem pełnometrażowym. Za „Seks, kłamstwa i kasety wideo” zdobył Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Oscara za reżyserię zdobył 11 lat później za „Traffic”. W trakcie ponad dwóch dekad kariery nakręcił prawie trzydzieści filmów, w tym trylogię „Ocean’s”, „Dobrego Niemca”, „Solaris”, „Intryganta”, dylogię „Che”, „Contagion – Epidemię strachu”, „Co z oczu, to z serca, „Schizopolis” oraz „Kafkę”. Jest uznawany za jednego z najlepszych i najbardziej kreatywnych twórców amerykańskiego kina, jednocześnie nie ma innego reżysera, który kręciłby filmy takie jak on. Odnosi również wielkie sukcesy jako producent, ma na swoim koncie m.in. „Michaela Claytona” Tony’ego Gilroya, „Niebezpieczny umysł” George’a Clooneya, „Przez ciemne zwierciadło” Richarda Linklatera czy „Miasteczko Pleasantville” Gary’ego Rossa. Lubi pracować ze sprawdzonymi aktorami. „Panaceum” to trzecie spotkanie reżysera z Channingiem Tatumem, z którym prywatnie się przyjaźnią (wcześniej „Magic Mike” oraz „Ścigana”. Po raz trzeci gra u Soderberga także Catherine Zeta-Jones, która wystąpiła także w „Trafficu” i „Ocean Twelve – Dogrywkce”. Reżyser pracował również wcześniej z Jude’em Law na planie „Contagion – Epidemii strachu”.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 27 kwietnia 2014, 21:00

POLOWANIE NA ŁOWCĘ (The Frozen Ground)

Thriller, USA, 2013

Reżyseria: Scott Walker

Obsada: Nicolas Cage, John Cusack, Vanessa Hudgens, Katherine LaNasa, Radha Mitchell, 50 Cent

Polowanie na lowceRobert Hansen (John Cusack) jest zapalonym myśliwym. Od lat oddaje się swojemu hobby z wielkim zaangażowaniem. Jednak w odróżnieniu od innych myśliwych, Robert nie poluje na zwierzęta. Na swoje ofiary wybiera młode ładne kobiety. Wywozi je w odludne lasy Alaski, następnie puszcza wolno i napawa się polowaniem, którego zwieńczeniem jest zawsze śmierć dziewczyny. Pewnego razu porwana w celu zapolowania na nią 17-letnia prostytutka Cindy (Vanessa Hudgens) wymyka mu się z rąk. Zgłasza się na policję, ale z powodu swojego zajęcia i wyglądu, nie jest potraktowana poważnie przez władze. Jedynym wyjątkiem okazuje się detektyw Jack Halcombe (Nicolas Cage), który zapoluje na myśliwego.

Pełnometrażowy debiut fabularny Scotta Walkera „Polowanie na łowcę” jest oparty na historii seryjnego mordercy Roberta Hansena, który w latach 1980–1983 zamordował 21 kobiet. Wcześniej porywał je i urządzał na nie w bezbrzeżnych lasach Alaski rytualne polowania. Hensen został ujęty i skazany na 461 lat więzienia. W filmie wciela się w niego John Cusack, a tropi go detektyw Halcombe w interpretacji Nicolasa Cage’a.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:00

TOŻSAMOŚĆ NIEZNANA (ID:A)

thriller, Dania, 2011

reżyseria: Christian E. Christiansen

obsada: Tuva Novotny, Carsten Bjørnlund, Flemming Enevold, Jens Jørn Spottag, Marie Louise Wille, Arnaud Binard

Tozsamosc nieznanaAliena (Tuva Novotny) budzi się na brzegu rzeki we Francji. Nie pamięta, kim jest i jak się tam znalazła. Obok siebie znajduje walizkę pełną pieniędzy. Ponieważ mówi z duńskim akcentem, wyrusza do Danii, żeby odkryć swoją tożsamość. Jej śladami podążają dwaj mężczyźni. Reżyser filmu Christian E. Christiansen w 2008 roku zdobył nominację do OSCARA® za aktorski film krótkometrażowy „Om natten”. Grająca Alienę Tuva Novotny jest znana polskim widzom m.in. z emitowanego na antenie ale kino+ serialu „Zbrodnie namiętności”.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 29 kwietnia 2014, 21:00

ZŁODZIEJ TOŻSAMOŚCI (Identity Thief)

komedia, USA, 2013

reżyseria: Seth Gordon

obsada: Jason Bateman, Melissa McCarthy, Jon Favreau, Amanda Peet, T.I.

Zlodziej tozsamosciPewnego dnia Sandy Patterson z Kolorado (Jason Bateman) dowiaduje się, że ktoś ukradł jego tożsamość i posługuje się kartą kredytową z jego danymi. Tym kimś jest Diana (Melissa McCarthy), która za pieniądze Sandy’ego żyje na Florydzie, prowadząc dość rozrzutny tryb życia. Patterson zostawia w domu żonę (Amanda Peet), dzieci i porzuca pracę by na własną rękę odnaleźć złodziejkę. Ma na to tylko tydzień inaczej sam będzie miał problemy z prawem. Gdy znajduje Dianę jego spokojne dotychczas życie nabiera tempa. Poprzedni film Setha Gordona „Szefowie wrogowie” z Jennifer Aniston, Jasonem Batemanem i Kevinem Spaceyem zdobył dużą popularność. W „Złodzieju tożsamości” wystąpili nominowana do OSCARA® i nagrody BAFTA Melissa McCarthy oraz zdobywca Złotego Globu Jason Bateman.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 30 kwietnia 2014, 21:00

SYBERIADA POLSKA (Syberiada polska)

Dramat, Polska, 2013

Reżyseria: Janusz Zaorski

Obsada: Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Urszula Grabowska, Paweł Krucz, Marcin Walewski, Natalia Rybicka, Jan Peszek, Igor Gniezdilow

Syberiada polskaWedług szacunków władz polskich, w pierwszych dwóch latach wojny wywieziono ze wschodnich terenów Polski ponad milion dwieście tysięcy osób, z czego około 440 tysięcy deportowanych znalazło się w więzieniach i obozach, a 150 tysięcy wcielono siłą do Armii Czerwonej. Resztę zmuszono do osiedlania się w różnych częściach Związku Sowieckiego.

10 lutego 1940 roku nocą NKWD wysiedla mieszkańców wsi Czerwony Jar na Podolu. Wśród wysiedleńców jest rodzina Jana Doliny (Adam Woronowicz): jego żona Antonina (Urszula Grabowska) oraz synowie: Staś (Paweł Krucz) i Tadzio (Marcin Walewski). Ich podróż na Syberię trwa 40 dni, najpierw pociągiem, potem pieszo i saniami. Ich nowym domem jest obóz pośrodku tajgi, gdzie muszą zmierzyć się nie tylko z przerażającym zimnem, głodem i chorobami, ale także z brakiem prywatnej przestrzeni i jakiejkolwiek nadziei na przyszłość. Ta beznadzieja w połączeniu z szerzącymi się chorobami już pierwszą wiosną zdziesiątkują wysiedleńców, również rodzinę Jana.

„Syberiada polska” to powrót Janusza Zaorskiego do kina historycznego, które przyniosło mu największe sukcesy międzynarodowe (Srebrny Niedźwiedź MFF w Berlinie za „Matkę Królów”, Grand Prix MFF w Locarno za „Jezioro Bodeńskie”).

W obsadzie spotkali się znakomici aktorzy kilku generacji, m.in. Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Jan Peszek („Pożegnanie jesieni”), Sonia Bohosiewicz („Obława”), Urszula Grabowska („Joanna”) oraz Natalia Rybicka („Chrzest”). Wspierają ich aktorzy ukraińscy – między innymi znany z produkcji Petera Weira „Niepokonani” Igor Gniezdilow, a także Andrii Zhurba i Valeria Guliaewa.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 2 maja 2014, 21:00

ŚLISKA SPRAWA (Thin Ice/The Convincer)

komediodramat, USA, 2011

reżyseria: Jill Sprecher

obsada: Greg Kinnear, Billy Crudup, Alan Arkin, Lea Thompson, Bob Balaban, Michelle Arthur

Sliska sprawaMickey Prohaska (Greg Kinnear) jest nieuczciwym agentem ubezpieczeniowym, który marzy o tym, żeby pogodzić się z żoną (Lea Thompson), z którą jest w separacji i wreszcie przeprowadzić się z zimnego Wisconsin. W trakcie podpisywania polisy u jednego z klientów, starszego pana Gorvy’ego Hauera (Alan Arkin), Prohaska odkrywa, że mężczyzna jest w posiadaniu bardzo cennych skrzypiec. W głowie Mickeya rodzi się plan przekrętu, który pozwoli mu zarobić pieniądze na zmianę życia. Agent decyduje się na kradzież instrumentu i sprzedanie go lokalnemu ślusarzowi Randy’emu Kinneyowi. Pech chce, że Randy sam jest oszustem. Gdy orientuje się, co zrobił Mickey, odwraca karty i przejmuje kontrolę nad sytuacją. „Śliska sprawa” to film z oficjalnej selekcji największego festiwalu filmów niezależnych Sundance 2011. W głównej roli wystąpił nominowany do OSCARA® i Złotego Globu za „Lepiej być nie może” Greg Kinnear. Partnerują mu zdobywca statuetek Akademii i BAFTY Alan Arkin oraz znany z „Wrogów publicznych” i „U progu sławy” Billy Crudup.

 

SERIALE

KAMUFLAŻ IV – serial szpiegowski, odc. 3/16

PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, o 14:30

 

PEAKY BLINDERS – serial gangsterski, odc. 3/6

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, o 20:00

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 15/22

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DRAKULA – serial grozy, odc1/10

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 1 maja 2014, 21:00

 

TAJEMNICZY PRZEDSIĘBIORCA W WIKTORIAŃSKIM LONDYNIE – JOHNATAN RHYS MEYERS JAKO „DRAKULA” W CANAL+

Dobrze poinformowane źródła w CANAL+ donoszą, że 1 maja 2014 o 21:30 na antenie stacji po raz pierwszy w polskiej telewizji pojawi się „Drakula” pod postacią Johnatana Rhysa Meyersa. Słynny wampir opowie o swojej próbie dokonania zemsty na ludziach, którzy skazali go na nieśmiertelność i o tym, jak zakochał się w reinkarnacji swojej żony.

DrakulaW 1896 roku „The London Inquisitor” donosił, że w Londynie pojawił się tajemniczy amerykański przemysłowiec Alexander Grayson, który zwrócił uwagę miejscowej arystokracji zakupem wystawnej rezydencji w Carfax Manor. Zamieszkuje w niej wraz ze swoim radcą prawnym i zaufanym powiernikiem, panem Renfieldem. Źródła donoszą, że nadzwyczaj przystojny i czarujący Grayson zorganizował w swojej posiadłości wystawne przyjęcie, na którym zaprezentował londyńskiej elicie nową technologię sztucznego oświetlenia. Wynalazek spotkał się z raczej chłodnym przyjęciem, zwłaszcza ze strony inwestorów związanych z przemysłem naftowym, którzy zaniepokoili się o swoje dochody w przypadku, gdyby „sztuczka” – jak ją nazwali – okazała się prawdą. Podczas balu Grayson wyjątkowo ciepło powitał reportera „The London Inquisitor”, Jonathana Harkera oraz jego narzeczoną, studentkę medycyny Minę Murray. Parze towarzyszyła stała bywalczyni londyńskich salonów, przyjaciółka panny Murray, Lucy Westenra. Kilka dni po przyjęciu Greystona widziano na otwarciu sezonu w Operze Królewskiej w towarzystwie Lady Jayne Wetherby, z którą spędził wieczór w jej prywatnej loży. Czyżby amerykański przemysłowiec skradł serce najbardziej niezależnej młodej damy w Londynie? Tymczasem nieoficjalnie mówi się, że Alexander Grayson jest słynnym wampirem, hrabią Drakula i współpracuje z profesorem Abrahamem van Helsingiem w celu zniszczenia tajnej organizacji o nazwie Zakon Smoka. Motywem obu dżentelmenów jest ponoć zemsta. Podobno Zakon zabił rodzinę van Helsinga oraz ukochaną żonę Graysona.

Jak donoszą wiarygodne źródła, londyńskie wydarzenia z 1896 roku zostały spisane i sfilmowane w formie 10-odcinkowej serii. W głównego bohatera wcielił się jeden z jej producentów Johnatan Rhys Meyers, zdobywca Złotego Globu za tytułową kreację w filmie „Elvis”, znany szerokiej publiczności jako król Henryk VIII z „Dynastii Tudorów”. Meyersowi na planie towarzyszy Thomas Kretschmann, którego – co ciekawe – w 2012 roku widziano jako Drakulę w filmie Daria Argento. Tym razem, jako Abraham Van Helsing, Kretschmann budzi ze snu słynnego wampira i zawiera z nim sojusz przeciwko wspólnemu wrogowi. Jego obsesja na temat zemsty i władzy sprawia, że staje się większym zagrożeniem dla ludzi niż sam Drakula. Do obsady dołączył także Oliver Jackson-Cohen, który zagrał Jonathana Harkera, dziennikarza który desperacko wspina się po szczeblach kariery i arystokratycznej hierarchii. W piękną Wilhelminę Murray, która ponoć do złudzenia przypomina zmarłą żonę Greystona, wcieliła się Jessica De Gouw, a w jej przyjaciółkę, seksowną londyńską arystokratkę Lucy – Katie McGrath. Lojalny powiernik Greystona, R.M. Renfield, wystąpił pod postacią Nonso Anozie’ego, a zafascynowanej tajemniczym inwestorem Lady Jane ciała i talentu użyczyła Victoria Smurfit. Za przetłumaczenie historii Drakuli n język filmowy jest odpowiedzialny Cole Haddon, który został także jednym z producentów wykonawczych projektu.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.