Canal+ premiery filmowe od 24 lutego do 2 marca 2018

W ostatnim tygodniu lutego w Canal+ obejrzymy: dramat „Lion. Droga do domu„, komediodramat „Captain Fantastic”,  dramat „American Honey”, niemiecki thriller „Na cztery ręce” oraz thriller „Klient”.

Lion. Droga do domu
(Lion)
dramat, USA/Wielka Brytania/Australia, 2017
reżyseria: Garth Davis
obsada: Dev Patel, Nicole Kidman, Rooney Mara, Sunny Pawar

Nominowany do Oscara® w 6 kategoriach obraz ,,Lion. Droga do domu’’ to opowieść, która porusza istotny społecznie temat, a także jest historią o odkrywaniu własnych korzeni i tożsamości. W rolach głównych: laureatka Nagrody Amerykańskiej Akademii Nicole Kidman (,,Królowa pustyni”, ,,Nine-Dziewieć’’), znany z filmu „Slumdog.Milioner z ulicy” Dev Patel oraz Rooney Mara („Carol’’, ,,Dziewczyna z tatuażem’’).

Film ,,Lion. Droga do domu’’ to ekranizacja zainspirowanej prawdziwą historią książki o tym samym tytule, która z miejsca stała międzynarodowym bestsellerem. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.
PREMIERA: CANAL+, sobota 24 lutego, godz. 21:00

 

 

Captain Fantastic
(Captain Fantastic)
komediodramat, USA, 2016
reżyseria: Matt Ross
obsada: Viggo Mortensen, George MacKay, Samantha Isler

,,Capitan Fantastic’’ w reżyserii Matta Rossa (,,12 małp’’, ,,American Psycho’’) to absorbująca historia, czasami kontrowersyjna, skupiająca na sobie uwagę widza. Połączenie niezależnego kina z mainstremem.

Ben (Viggo Mortensen) jest ojcem sześciorga dzieci, które wspólnie z żoną wychowuje z dala od zgiełku miasta. Żyją inaczej niż przeciętna amerykańska rodzina: jedzą to, co uda im się upolować, nie chodzą do normalnej szkoły, uczą się sztuki przetrwania, żyjąc w miłości i wzajemnym szacunku. Jednak ta sytuacji przypominająca sielankę z czasem się zmienia i muszą stawić czoła cywilizacji.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 25 lutego, godz. 21:00

 

 

American Honey
(American Honey)
dramat, USA, Wielka Brytania, 2016
reżyseria: Andrea Arnold
obsada: Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough

Pełna energii opowieść, w reżyserii Andrea Arnold (,,Wichrowe wzgórza’’, ,,Fish Tank’’) o grupie młodych ludziach, gotowych żyć według własnych zasad, nie zwracając uwagi na konsekwencje losu.

18-letnia Star o niczym bardziej nie marzy, niż o wyrwaniu się z małego miasteczka. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników. Tak zaczyna się ich podróż po Ameryce. Grupę łączy poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce zamieniają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 26 lutego, godz. 21:00

 

Na cztery ręce
(Die Vierhandige)
THRILLER Niemcy 2017
Występują: Frida-Lovisa Hamann, Friederike Becht, Christoph Letkowski, Agnieszka Guzikowska
Reżyseria: Oliver Kienle

W odizolowanym domku na wzgórzu dwie dziewczynki grają razem na pianinie. Kiedy ich matka wbiega przerażona do pokoju błagając napastnika o życie, siostry chowają się pod sofą. Stamtąd starsza z córek widzi krwawe, brutalne morderstwo, zasłaniając młodszej uszy i oczy, szepcząc, że ją ochroni. Dwadzieścia lat później Jessica (Friederike Becht) i Sophie (Frida-Lovisa Hamann) nadal mieszkają w domu, w którym zabito ich rodziców. Starsza siostra cierpi na paranoję i widzi wszędzie zagrożenia dla niej i Sophie, która chce wieść normalne życie, zakochać się, zostać pianistką. Ich relacja zaczyna się rozpadać na kawałki. Gdy dostają wiadomość, że mordercy ich rodziców zostaną wypuszczeni na wolność, Jessica panikuje. Siostry kłócą się, co prowadzi do tragicznego wypadku, w którym ginie starsza z nich. Sophie z jednej strony jest przybita jej śmiercią, ale z drugiej strony cieszy się, że w końcu nikt nie będzie jej kontrolował. Dostaje pracę jako pianistka i zakochuje się. Wszystko wydaje się być spełnieniem marzeń, do czasu, gdy Sophie doświadcza coraz częstszych zaników pamięci i uświadamia sobie, że ktoś wtedy przejmuje kontrolę nad jej ciałem i życiem. Pełen napięcia thriller uhonorowany nominacjami w czterech kategoriach na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w 2017 roku.

PREMIERA: CANAL+, wtorek 27 lutego, godz. 20:00

 

 

Klient
(Forushande (The Salesman))
thriller, Iran, Francja, 2016
reżyseria: Asghar Farhadi
obsada: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi

,,Klient” to drugi film w karierze Asghara Farhadiego nagrodzony Oscarem. Wcześniej reżyser otrzymał nagrodę Akademii za dramat „Rozstanie”. Film to opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.
PREMIERA: CANAL+, piątek 2 marca, godz. 21:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 24  LUTEGO DO 3 MARCA 2018

 

Prawo i porządek: Prawdziwa zbrodnia – Mord Menendezów
(Law & Order True Crime: The Menendez Murders: ep. 7,8)
PREMIERA: CANAL+, czwartek 22 lutego 2018

Lucyfer 3
(Lucifer 3 ep. 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek 20 lutego

Zabójcza broń 2
(Lethal Weapon 2 ep. 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek 13 lutego

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.