Canal+ premiery filmowe od 24 do 31 października 2014

ja frankensteinW ostatnim tygodniu października w Canal+: thriller „Labirynt”, familijny „Powrót na wyspę Nim”, francuska komedia „Tour de France”, polski dramat „W imię…”. Wieczór specjalny: Halloween a w nim: „Ciekawski George i Halloweenowy festiwal strachów”, thriller „Ja, Frankenstein” oraz horror „Istnienie”. Canal+ wyemituje również nowy serial „Zakładnicy” i 2 sezon serialu „Defiance”.CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 25 października 2014, 21:00

LABIRYNT (Prisoners)

Thriller, USA, 2013

Reżyseria: Denis Villeneuve

Obsada: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis, Maria Bello, Terrence Howard, Melissa Leo, Paul Dano

labiryntŚwięto Dziękczynienia. Spokojne przedmieścia. Zaprzyjaźnione rodziny Doverów i Birchów jedzą wspólnie świąteczny obiad. Sielanka kończy się gwałtownie, gdy okazuje się, że ich najmłodsze córki, sześcioletnia Anna (Erin Gerasimovich) i rok starsza Joy (Kyla Drew Simmons), zniknęły bez śladu. Dla obydwu rodzin zaczyna się koszmar. Śledztwo prowadzi błyskotliwy detektyw Loki (Jake Gyllenhaal). Aresztuje Alexa Jonesa (Paul Dano), którego samochód stał blisko miejsca, skąd zniknęły dzieci. Policja musi jednak wypuścić mężczyznę z braku dowodów. Keller Dover (Hugh Jackman) nie może się z tym pogodzić. Jest przekonany, że policja popełniła błąd i czuje, że musi wziąć sprawy w swoje ręce. Jego przyjaciel, Franklin Birch (Terrence Howard), jest również zrozpaczony zaginięciem córki, ale nie popiera działań Kellera, woli bardziej tradycyjne metody. Inaczej w obliczu tragedii zachowują się matki dziewczynek. Nancy Birch (Viola Davis) waruje w domu, Grace Dover (Maria Bello) całkowicie zamyka się w sobie, próbując odciąć się od bólu. Wszyscy zdają sobie sprawę, że im dłużej trwają poszukiwania, tym bardziej zmniejsza się prawdopodobieństwo, że dzieci znajdą się całe i zdrowe.

„Labirynt” to thriller psychologiczny Denisa Villeneuve’a, reżysera nominowanego do Oscara za nieanglojęzyczne „Pogorzelisko”. Przejmująca opowieść o rodzicach, których dzieci znikają nagle w pozornie najbezpieczniejszym momencie powstała na podstawie oryginalnego scenariusza Aarona Guzikowskiego. – To klasyczny trzymający w napięciu thriller, znakomicie napisany, z ciekawymi zwrotami akcji – mówi Hugh Jackman, wcielający się w postać Kellera Dovera, ojca zaginionej Anny Dover. – Ale to również film naprawdę rozdzierający serce, pokazujący, co dzieje się z człowiekiem i jego psychiką pod taką presją. Obok nominowanego do Oscara za „Nędzników” Jackmana, oddanego służbie, profesjonalnego policjanta gra Jake Gyllenhaal („Tajemnica Brokeback Mountain”). Gwiazdorski zespół aktorski tworzą ponadto nominowani do Oscara Viola Davis („Służące”, „Wątpliwość”) i Terrence Howard („Pod prąd”), nominowana do Złotego Globu Maria Bello („Historia przemocy”, „Cooler”) oraz zdobywczyni Oscara, Melissa Leo („Fighter”).

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 26 października 2014, 21:00

POWRÓT NA WYSPĘ NIM (Return to Nim’s Island)

Familijny, przygodowy, Australia, 2013

Reżyseria: Brendan Maher

Obsada: Bindi Irwin, Matthew Lillard, Toby Wallace.

powrot na wyspe nimNim (Bindi Irwin) wraz z ojcem, Jackiem (Matthew Lillard) nadal zamieszkują piękną wyspę. Pewnego dnia dowiadują się, że ich raj na Ziemi zakupiła firma Buccaneer Resort Company, która chce tam wybudować ogromny kurort. Jack wyrusza do miasta, by przekonać władze, że wyspę warto zachować nietkniętą. Nim zostaje na miejscu, by znaleźć przynajmniej trzy zagrożone gatunki zwierząt i postarać się dla wyspy o status rezerwatu przyrody. Wkrótce poznaje Edmunda (Toby Wallace), chłopaka, który uciekł z domu oraz kłusowników, którzy w ślad za nim pojawili się na wyspie. Nim i Edmund w pierwszej kolejności muszą ocalić przed łowcami Selkie, ukochanego lwa morskiego. „Powrót na wyspę Nim” stanowi przeznaczoną bezpośrednio na rynek DVD kontynuację „Wyspy Nim” z 2008 roku, w której wystąpili m.in. Abigail Breslin, Jodie Foster i Gerard Butler.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 27 października 2014, 21:00

TOUR DE FRANCE (Tour De Force / La Grande Boucle)

Komedia, Francja, 2013

Reżyseria: Laurent Tuel

Obsada: Clovis Cornillac, Bouli Lanners, Ary Abittan, Bruno Lochet

tour de franceJak miliony innych, 40-letni François Nouel (Clovis Cornillac) jest fanem wyścigu Tour de France. Każdą wolną chwilę spędza na rowerze, próbując uciec od żony (Elodie Bouchez), która nazywa go tchórzem i syna, który ma go za frajera. Kiedy małżonka dowiaduje się dzień przed urlopem, że François zamierza spędzić go pracując przy wyścigu, żąda rozwodu i odchodzi, zabierając ze sobą syna. Wkrótce porzucony mężczyzna poznaje bratnią duszę w postaci pogrążonego w depresji byłego menadżera sportowego Rémi Pletinckx’a (Bouli Lanners). Pod jego wpływem postanawia zrealizować marzenie z dzieciństwa i przejechać trasę Tour de France. Jeśli wyruszy natychmiast, dzień przed wszystkimi, ma szansę zdążyć do Paryża przed peletonem. Początkowo jedzie sam, potem dołączają do niego inni, zainspirowani wyzwaniem, które przed sobą postawił kolarz-amator. Gromadząca się wokół Françoisa coraz większa grupa, szybko staje oczkiem w głowie mediów. Nie wszystkim jest to jednak na rękę…

 

FILMY Z FESTIWALU W GDYNI

PREMIERA: CANAL+, środa, 29 października 2014, 21:00

W IMIĘ…

Koprodukcja CANAL+

Dramat, Polska, 2013

Reżyseria: Małgorzata Szumowska

Obsada: Andrzej Chyra, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Tomasz Schuchardt, Olgierd Łukaszewicz

w imieFilm Małgośki Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagradzanych „33 scen z życia” i głośnego „Sponsoringu”, to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat.

Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje małą wiejską parafię i organizuje przy niej ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Każdy chce być blisko niego, by poczuć odrobinę jego witalności i siły. Przyjaźń z Dynią (Mateusz Kościukiewicz) młodym, milczącym chłopakiem, uważanym za lokalnego dziwaka, przypomina księdzu o pogrzebanym ciężarze. Kapłana musi zmierzyć się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny. Kiedy najgorsze podejrzenia mieszkańców wioski okazują się uzasadnione, ksiądz staje się wrogiem.

„W imię…” zdobyło „Srebrne Lwy” oraz nagrodę za reżyserię i rolę Andrzeja Chyry na festiwalu w Gdyni. Obok „Tataraku” Andrzeja Wajdy i „Weisera” Wojciecha Marczewskiego to także jedyny w ciągu ostatnich 20 lat polski film, który znalazł uznanie w oczach selekcjonerów MFF w Berlinie. „W imię…” zostało tam wyróżnione Teddy Award, którą wcześniej uhonorowano takich twórców, jak Pedro Almodóvar, Tilda Swinton, Francois Ozon, Derek Jarman, Lukas Moodysson i Todd Haynes. Berlińska premiera filmu zakończyła się długą owacją na stojąco i obiła się szerokim echem na łamach międzynarodowej prasy. Innym zagranicznym sukcesem filmu była Nagroda Główna na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dortmund|Cologne 2013 (The International Feature Film Award), gdzie polska produkcja rywalizowała z ponad setką filmów z pięćdziesięciu krajów świata, z których do Konkursu Głównego trafiło zaledwie osiem. Obraz Szumowskiej doceniono za odwagę, wybitną grę aktorską oraz głębokie, humanistyczne przesłanie. „W imię…” zostało również uhonorowane Nagrodą Główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mix Milano 2013 oraz Nagrodą dla Najlepszego Filmu Neisse Film Festival Zittau 2013, gdzie dodatkowo Andrzej Chyra otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora. Jego rola została także doceniona przez jury 20. European Palic Film Festival, podczas którego zdobył specjalną nagrodę za „jedną z najlepszych i najodważniejszych kreacji w kinie europejskim ostatniej dekady”.

W obsadzie – obok Andrzeja Chyry („Dług”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”) i Mateusza Kościukiewicza („Bejbi blues”, „Wszystko, co kocham”) – wystąpili Maja Ostaszewska („Jack Strong”, „Katyń”, „Uwikłanie”), Łukasz Simlat („Wymyk”, „Lincz”, „Bez tajemnic”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”, „Miasto 44”) i Olgierd Łukaszewicz („Generał Nil”, „Katyń”). Autorem zdjęć oraz współscenarzystą „W imię…” jest Michał Englert, autor zdjęć „Kongresu”, laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu „Nieulotne” i Festiwalu Filmowego w Gdyni za „33 sceny z życia”.

 

WIECZÓR SPECJALNY: HALLOWEEN

PREMIERA: CANAL+, piątek, 31 października 2014, 18:00

CIEKAWSKI GEORGE I HALLOWEENOWY FESTIWAL STRACHÓW

(Curious George: A Halloween Boo Fest)

Reżyseria: Scott Heming, Andrei Svislotski

Obsada: Frank Welker, Jeff Bennett, Carlos Alazraqui , Jim Cummings, Lara Jill Miller

CIEKAWSKI GEORGE I HALLOWEENOWY FESTIWAL STRACHoWGeorge nie może się go doczekać Halloween:. Marzy, by wycinać maski z dyni, zakładać mroczne kostiumy i uczestniczyć w corocznym festiwalu „Bu”. Wraz z Allie wybiera się na farmę Jenkinsa, aby wybrać najlepszą dynię. Tam wysłuchują opowieści o strachu na wróble, zwanym No Noggin, który w Halloween straszy ludzi i zabiera im czapki. George i Allie postanawiają, że zrobią zdjęcie legendarnemu strachowi i udowodnią, że jest prawdziwy.

 

WIECZÓR SPECJALNY: HALLOWEEN

PREMIERA: CANAL+, piątek, 31 października 2014, 21:00

JA, FRANKENSTEIN (I, Frankenstein)

thriller, fantasy, USA, Australia, 2013

Reżyseria: Stuart Beattie

Obsada: Aaron Eckhart, Bill Nighy, Yvonne Strahovski, Miranda Otto

ja frankensteinPotwór (Aaron Eckhart) stworzony z 8 zwłok przez doktora Wiktora Frankensteina zostaje zaatakowany przez demony. Obdarzony ogromną siłą i wytrzymałością, wytrenowany w sztukach walki, jest w stanie zabić zaledwie kilka z nich. Ocalony przez Gargulce, trafia do ich siedziby, gdzie królowa Leonore (Miranda Otto) nadaje mu imię Adam i przejmuje dziennik dr. Frankensteina. Adam dowiaduje się od niej o odwiecznej walce dobra ze złem pomiędzy Zakonem Gargulca, stojącego na straży Dzieła Bożego a demonami księcia Naberiusa (Bill Nighy), który chcą odkryć sekret Frankensteina. Dwieście lat później Adam powraca. Dowiaduje się, że Naberius planuje ożywić armię trupów i zawładnąć Ziemią. Zagadka wiecznego życia Adama fascynuje też fizjolog Terrę Wessex (Yvonne Strahovski).

„Ja, Frankenstein” to thriller fantasy, który przedstawia walkę o władzę pomiędzy Demonami i Gargulcami, w której ważną rolę odgrywa legendarny potwór powołany do życia przez Victora Frankensteina. – „To opowieść o tym, jak monstrum Frankensteina zaczyna pracować na swoje człowieczeństwo” – mówi scenarzysta i reżyser Stuart Beattie, który połączył klasyczną historię napisaną przez Mary Shelley z komiksem autorstwa Kevina Greviouxa, twórcy uniwersum „Underworld”. Grevioux, scenarzysta, autor komiksów i aktor (m.in. Raze z „Underworld”) przeniósł potwora Frankensteina do współczesnej, mrocznej metropolii. W Adama wcielił się nominowany do Złotego Globu Aaron Eckhart, niezapomniany Harvey Dent z „Mrocznego Rycerza”. – „To historia (…) o walce dobra ze złem oraz potworze, starającym się odnaleźć duszę i własne miejsce w tym ponurym świecie. Potworze – dodajmy – świetnie wytrenowanym w filipińskiej sztuce walki kijami kali. By właściwie przygotować się do filmu, trenowałem ją codziennie przez  ponad pół roku” – mówił Eckhart podczas konwentu Comic-Con w San Diego. W walce dobra ze złem towarzyszy mu m.in. Yvonne Strahovski – gwiazda serialu „Dexter”, Miranda Otto – Eowina z „Władcy Pierścieni” Petera Jacksona, Jai Courtney – filmowy syn Bruce’a Willisa ze „Szklanej pułapki 5″ oraz wybitny angielski aktor, laureat Złotego Globu – Bill Nighy (Davy Jones z „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”).

 

WIECZÓR SPECJALNY: HALLOWEEN

PREMIERA: CANAL+, piątek, 31 października 2014, 22:35

ISTNIENIE (Haunter)

Horror, Francja, Kanada, 2013

Reżyseria: Vincenzo Natali

Obsada: Abigail Breslin, Stephen Mchattie, Peter Outerbridge, Eleanor Zichy, Sarah Manninen, David Hewlett, Michelle Nolden, Samantha Weinstein, Peter Dacunha

istnienieLisa Johnson (Abigail Breslin) wraz z rodziną została zamordowana we własnym domu, a ich duchy w nim uwiezione. Tylko ona zdaje sobie sprawę z tego stanu rzeczy. Jej bliscy funkcjonują w błogiej nieświadomości, od lat powtarzając codziennie czynności, które wykonywali w dniu śmierci. Nastolatka próbuje ich wyrwać z tego marazmu, ale jest bezsilna. Do mieszkania sprowadza się nowa rodzina z córką Olivią (Eleanor Zichy). Wiedząc, że dom zamieszkuje złowroga istota – Pale Man (Stephen Mchattie), która planuje kolejne zbrodnie, Lisa spróbuje ostrzec z zaświatów jej potencjalne ofiary. Jednocześnie zaczyna powoli odzyskiwać pamięć i postanawia odkryć, kto zamordował ją i jej rodzinę.

Vincenzo Natali zasłużył sobie na miano mistrza filmowego surrealizmu, thrillera i science fiction. Zadebiutował niskobudżetowym „Cube”, którego akcja rozgrywa się w tajemniczym sześcianie z pokojami-pułapkami, w których została uwięziona grupa nieznajomych. „Cube” zachwycił krytykę i widzów, zyskał status kultowego i pokazał, że można zrobić film za mniej niż 400 tys. dolarów, osiągając lepszy efekt niż niejedna megaprodukcja. Potem Natali zrealizował szereg innych projektów, w tym „Istotę” z Adrienem Brodym w roli głównej. W „Istnieniu” w roli głównej wystąpiła nominowana do Oscara za „Małą miss” młoda aktorka Abigail Breslin, a partneruje jej jako złowrogi Pale Man Stephen McHattie, znany z „Watchmen. Strażników” i „300”. Widzowie zobaczą również Petera Outerbridge’a, doświadczonego w tym gatunku, dzięki udziałowi w „Silent Hill: Apokalipsa 3D” i „Pile VI”. W przeciwieństwie do takich filmów, jak „Inni” z Nicole Kidman, w „Istnieniu” Natali nie ukrywa prawdziwej natury bohaterów. Fakt, że są oni martwi stanowi punkt wyjścia do opowiedzenia znacznie ciekawszej historii. Film obfituje w niespodziewane zwroty akcji i jako całość stanowi zagadkę, która wciąga i angażuje.

 

SERIALE

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 9/22

 

RAKE – serial obyczajowy, odc. 2/13

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz.  14:00

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 15/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

FISHEROWIE – serial komediowy, odc. 6/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEFIANCE II – serial science fiction (1/13)

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałek, 27 października 2014

 

HOSTAGES – ZAKŁADNICY – serial sensacyjny (1/15)

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 30 października 2014

 

DEFIANCE II (Defiance II)

serial science fiction, USA, 2014, 13 odc.

twórcy: Rockne S. O’Bannon, Kevin Murphy, Michael Taylor

obsada: Grant Bowler (Joshua Nolan), Julie Benz (Amanda Rosewater), Stephanie Leonidas (Irisa Nyira), Tony Curran (Datak Tarr), Jaime Murray (Stahma Tarr), Graham Greene (Rafe McCawley), Dewshane Williams (Tommy LaSalle), Trenna Keating (Doc Yewll), Justin Rain (Quentin McCawley), Jesse Rath (Alak Tarr), Nicole Muñoz (Christie Tarr), Linda Hamilton (Pilar McCawley)

defiance2W 2046 roku Ziemia jest wyniszczona przez wojnę z obcymi, zwanymi Wotanami, którzy przybyli 30 lat wcześniej w poszukiwaniu nowego domu, po tym jak ich układ słoneczny został zniszczony w wyniku gwiezdnej kolizji. Byli wśród nich Iratjanie, Indogeni, Kastitjanie, Liberaci, Sensotowie, Gulanowie czy Wolganie. Obecnie planeta jest zamieszkiwana przez wszystkich. W położonym przy granicy miasteczku Defiance Wotanie koegzystują z ludźmi. Zanim nad miastem władzę przejęła Republika Ziemi, osadą rządziła burmistrz Amanda Rosewater (Julie Benz), a pomagał jej Joshua Nolan (Grant Bowler), żołnierz który podczas wojny stracił rodzinę. Do miasta przybył z adoptowaną córka, Iratjanką Irisą (Stephanie Leonidas), którą uratował przed śmiercią z rąk własnych rodziców. Przybysze nauczyli się zasad panujących w mieście i poznali jego najbardziej wpływowych członków, a wśród nich właściciela największej w okolicy kopalni Rafe’a McCawleya (Graham Greene) i ambitną kastitjańską rodzinę Tarrów (Tony Curran i Jaime Murray).

W drugim sezonie Republika Ziemi wyznacza na burmistrza Defiance Nilesa Pottingera (James Murray). Była szefowa rady miasta, Amanda (Julie Benz), przejmuje prowadzenie miejscowego domu publicznego swojej siostry i uzależnia się od narkotyku zwanego adreno. Datak (Tony Curran) przebywa w więzieniu, co umożliwia jego ambitnej żonie Stahmie (Jaime Murray) przejęcie władzy nad rodzinnym imperium nielegalnych interesów. Nolan (Grant Bowler) odnajduje córkę Irisę (Stephanie Leonidas), nieświadomy faktu, że przejął nad nią kontrolę iratjański bóg Irzu. Irisa dowiaduje się, że podczas jej nieobecności Tommy (Dewshane Williams) zaczął się spotykać z Berlin (Anna Hopkins). Konkurentkę zyskuje także będąca w ciąży Christie (Nicole Muñoz), której mężem Alakiem (Jesse Rath) zaczyna interesować się DJ-ka Treasure Doll (Kristina Pesic). Pojawia się także Pilar, żona Rafe’a McCawleya (Graham Greene), w którą wciela się znana z cyklu „Terminator” Linda Hamilton.

„Defiance” jest amerykańskim serialem science fiction, zrealizowanym według pomysłu Rockne S. O’Bannona, Kevina Murphy’ego i Michaela Taylora. Z produkcją jest powiązana gra MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) pod tym samym tytułem, którą wydało Trion Worlds. Na potrzeby serialu lingwista David J. Peterson stworzył dwa pełne języki, którymi posługują się Kastitjanie oraz Iratjanie. W zakresie podstawowym określił także mowę dwóch innych ras: Indogenów i Liberatów. Serial był nominowany za efekty specjalne do nagrody Emmy. W recenzjach krytycy doceniali zapierające dech w piersiach krajobrazy odmienionej Ziemi, dobrą obsadę, scenografię i bogate i ciekawe uniwersum stworzone wokół serialu. We wrześniu 2014 podjęto decyzję o produkcji trzeciej, liczącej 13 odcinków części „Defiance”.

Główną rolę w serialu gra Grant Bowler, który wciela się w Joshuę Nolana, szeryfa przygranicznego miasteczka Defiance. Jego szefową jest Amanda Rosewater (w tej roli Julie Benz), która jako burmistrz sprawuje w mieście prawowitą władzę. Stephanie Leonidas gra Irisę, przybraną córkę Nolana, piękną wojowniczkę rasy iratjańskiej. Tony Curran wciela się w Dataka Tarra, prawą rękę Amandy, dumnego i niezwykle ambitnego Kastitjanina, za którym stoi, niczym Lady Makbeth, żona Stahma w interpretacji Jaime Murray.

W USA serial zgromadził podczas premiery przed telewizorami blisko 3 mln widzów i była to jedna z najchętniej oglądanych premier Syfy od początku istnienia stacji. Zadowolona z oglądalności pierwszych odcinków, SyFy zamówiła 13 odcinków, 3 sezonu serialu.

 

PREMIERA: CANAL+ FILM, każdy poniedziałek, od 27 października 2014, 20:00

HISTORIA:

Akcja serialu toczy się w niedalekiej przyszłości na Ziemi, która uległa głębokim przemianom. W 2013 roku na planetę przybyli z kosmosu Votanie, którzy myśleli, że jest to świat niezamieszkany. Ludzie przywitali ich podejrzliwie i wrogo. Pozwolili ograniczonej grupie obcych stworzyć kolonię w Brazylii, a pozostałe miliony musiały pozostać na statkach krążących po ziemskiej orbicie. Rozpoczęły się niekończące się negocjacje z rządami Ziemian. Po 10 latach, kiedy strony zbliżały się do pokojowego traktatu regulującego osadnictwo Votan, rozczarowany rasista zabił ambasadora obcych podczas transmisji telewizyjnej spod siedziby ONZ w Nowym Jorku. Rozpoczęła się trwająca 7 lat wojna, którą zakończył w 2030 roku wybuch znajdującej się na orbicie floty korabów. Zginęły miliony obcych i przypadkowo została uruchomiona technologia formująca nowe planety, którą Votanie zamierzali użyć w kontrolowany sposób. Zaczęły się chaotyczne zmiany w biosferze, które zagrażały zarówno ludziom, jak i obcym. Ziemia wyschła, pojawiły się ogromne rozpadliny, wyłoniły nowe pasma górskie. Planetę pokrył kurz i odpady. Wiele gatunków roślin i zwierząt wyginęło lub zmutowało się w niebezpieczne stworzenia. Wraz z przybyciem na Ziemię obcych pojawiły się też nowe. Zaburzenia elektromagnetyczne wokół planety uniemożliwiły dalekosiężną komunikację i transport lotniczy na dużych wysokościach, izolując odległe osady, tak jak to miało miejsce w XIX wieku. Na podróż na orbitę nie mogła sobie pozwolić żadna rasa, nawet gdyby było to technologicznie możliwe. Ogłoszono zawieszenie broni. Obie strony konfliktu musiały zająć się walką o własne przetrwanie. W wielu regionach ocaleli ludzie i Votanie zaczęli łączyć się w społeczności. Na zachodniej półkuli Votanie przejęli kontrolę nad większością Centralnej i Południowej Ameryki. Republika Ziemi, teren zwany Kolumbią, objął Amerykę Północną, ze stolicą w Nowym Jorku. Pomiędzy nimi powstały małe niezależne republiki i państwa-miasta. Jedno z nich – Defiance – powstało w sercu kontynentu, na ruinach St. Louis w Missouri.

 

POSTACIE:

Grant Bowler – Joshua Nolan, weteran wojny, były marines, szeryf Defiance

Julie Benz – Amanda Rosewater, była burmistrz Defiance

Stephanie Leonidas – Irisa Nyira, iratjańska wojowniczka, adoptowana córka Nolana

Tony Curran – Datak Tarr, ambitny kastitjański biznesman

Jaime Murray – Stahma Tarr, ambitna żona Dataka, również Kastitjanka

Graham Greene – Rafe McCawley, właściciel największej w okolicy kopalni

Dewshane Williams – Tommy LaSalle, zastępca szeryfa

Trenna Keating – Yewll, miejscowa lekarka, genialna biotechnolog, Indoganka z nieciekawą przeszłością

Justin Rain – Quentin McCawley, syn Rafe’a

Jesse Rath – Alak Tarr, syn Dataka i Stahmy, mąż Christie, córki Rafe’a McCawleya, DJ miejscowej rozgłośni radiowej „Raider Radio”.

Nicole Muñoz – Christie McCawley-Tarr, córka Rafe’a, żona Alaka

Fionnula Flanagan – Nicolette „Nicky” Riordan, poprzednia burmistrz i mentorka Amandy

Tiio Horn – Rynn, Iratjanin, członek grupy Spirit Riders

Noah Danby – Sukar, Iratjanin, lider grupy Spirit Riders

 

HOSTAGES – ZAKŁADNICY (Hostages)

Serial sensacyjny, USA, 2013/2014, 15 odc.

Twórca: Jerry Bruckheimer, Alon Aranya

Obsada: Toni Collette (Ellen Sanders), Dylan McDermott (Duncan Carlisle), Tate Donovan (Brian Sanders), Quinn Shephard (Morgan Sanders), Mateus Ward (Jake Sanders), Billy Brown (Archer Petit), Sandrine Holt (Sandrine Gonzales), Rhys Coiro (Kramer Delaney), James Naughton (prezydent Paul Kincaid), Mary Elizabeth Mastrantonio (żona prezydenta)

zakladnicyEllen Sanders jest chirurgiem w szpitalu Maryland College w Waszyngtonie, w którym w ramach promowania państwowej służby zdrowia ma być przeprowadzona operacja prezydenta USA. Do przeprowadzenia zabiegu zostaje wybrana Ellen. Dzień przed w domu Sandersów pojawiają się terroryści pod dowództwem byłego agenta FBI Ducana Carlisle’a, który pod groźbą zabicia rodziny żąda, by Ellen podczas zabiegu uśmierciła prezydenta. Carlisle nie działa sam, pomaga mu brat jego żony, Kramer, którego lojalność wobec Duncana zostanie wystawiona na próbę oraz zdecydowany, budzący strach były żołnierz Archer, który sprawnie radzi sobie z wszelkimi przeciwnościami, by jak najszybciej otrzymać obiecaną zapłatę. W ostatniej chwili do ekipy dołącza tajemnicza Sandrine, której skomplikowana sytuacją życiowa ściąga na porywaczy poważne kłopoty. Wraz z ich pojawieniem się w domu Sandersów, na jaw wychodzą ukrywane dotychczas fakty z życia apodyktycznego męża Ellen – Briana, jak i ich nastoletnich dzieci: Jake’a i Morgan. Ocalenie rodziny zależy wyłącznie od Ellen, która staje przed najtrudniejszym wyborem w życiu.

„Hostages – Zakładnicy” to serial sensacyjny Jerry’ego Bruckheimera, w którym w główną rolą wciela się laureatka nagrody Emmy Toni Collette, a partneruje jej zdobywca Złotego Globu i Emmy za rolę w serialu „Kancelaria adwokacka” Dylan McDermott, znany również z takich produkcji, jak „American Horror Story” i „Olimp w ogniu”. Nominowaną do Oscara za występ w „Szóstym zmyśle” Toni Colette widzowie pamiętają m.in. z roli w „Weselu Muriel”, a także z serialu „Wszystkie wcielenia Tary”, za który zdobyła Złoty Glob i Emmy.

PREMIERA: CANAL+, od 30 października 2014, w każdy czwartek, o 21:30

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.