Canal+ premiery filmowe od 24 do 30 września 2016

zyc-i-nie-umieracW ostatnim tygodniu września w Canal+: polski dramat „Żyć nie umierać”, polski dramat historyczny „Historia Roja”, kryminalny „Straight Outta Compton”, hiszpański film historyczny „Altamira”, francuska komedia romantyczna „Cudowny smak faworków”, horror „Sinister 2” oraz 2 sezon serialu komediowego „Dziwna para”.CANAL


ŻYĆ NIE UMIERAĆ
dramat, Polska, 2015
reżyseria: Maciej Migas
obsada: Tomasz Kot, Janusz Chabior, Jacek Braciak

zyc-i-nie-umieracPoruszający film autora „Ody do radości”, z brawurową kreacją Tomasza Kota („Skazany na bluesa”, „Bogowie”). W obsadzie również rewelacyjny Janusz Chabior („Kołysanka”, „Służby specjalne”), a także Jacek Braciak („Drogówka”, „Pod mocnym aniołem”) i Ireneusz Czop („Pokłosie”, „Jack Strong”).

Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia? – to pytanie, z którym musi zmierzyć się główny bohater Bartka. Niegdyś wzięty aktor, obecnie zarabiający na życie chałturami konferansjer popularnego telewizyjnego programu, postanawia wykorzystać czas, który mu pozostał jak najlepiej. Wbrew wszystkiemu zachowuje poczucie humoru i imponującą pogodę ducha. Chce też uporządkować wszystkie swoje sprawy i pogodzić się ze swoją dawno nie widzianą córką.

Tomasz Kot brawurowo wcielił się w postać Bartka, luźno inspirowaną osobą aktora Tadeusza Szymkowa („Psy”, „Kroll”, „Ekstradycja 3”). Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz, uhonorowany Złotymi Lwami za scenariusz do filmu „Bandyta”, a prywatnie przyjaciel Tadeusza Szymkowa.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 24 września, godz. 22:15

 

 

 

 

 

HISTORIA ROJA
dramat, historyczny, Polska, 2016
reżyseria: Jerzy Zalewski
obsada: Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Wojciech Żołądkowicz, Piotr Domalewski, Krzysztof Piątkowski

„Historia Roja” wpisuje się w cykl takich tytułów, jak „Pilecki”, „Inka” czy „Generał Nil”. Pierwszy film fabularny poświęcony tzw. żołnierzom wyklętym.

historia-rojaPunkt wyjścia dla scenariusza filmu stanowiły dramatyczne losy młodego żołnierza polskiego antykomunistycznego podziemia, Mieczysława Dziemieszkiewicza (pseudonim „Rój”). W roli tytułowej debiutujący na wielkim ekranie Krzysztof Zalewski-Brejdygant – utalentowany muzyk i wokalista. Na ekranie ponadto: Wojciech Żołądkowicz („Układ zamknięty”), Piotr Nowak („Generał – Zamach na Gibraltarze”), Marcin Kwaśny („Pilecki”), Karolina Kominek („Inka”), Mariusz Bonaszewski („Jack Strong”), Sławomir Orzechowski („Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”), Tomasz Dedek („Generał Nil”).

Reżyserem filmu jest Jerzy Zalewski – autor filmów fabularnych „Czarne słońca” i „Gnoje”, a także dokumentalnych „Tata Kazika” oraz „Obywatel Poeta”.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 25 września, 21:30

 

 
STRAIGHT OUTTA COMPTON
(Straight Outta Compton)
kryminał, USA, 2015
reżyseria: F. Gary Gray
obsada: O’Shea Jackson Jr., Corey Hawkins, Jason Mitchell, Paul Giamatti

straight-outta-comptonOparta na faktach historia powstania jednej z najważniejszych grup hiphopowych – N.W.A. – do której należeli m.in. Dr. Dre i Ice Cube, kultowe postaci gangsta rapu. Za kamerą twórca „Negocjatora” i „Włoskiej roboty” F. Gary Gray.

Film opowiada o powstaniu i upadku legendarnej hiphopowej formacji, skupiając się przede wszystkim na okolicznościach powstania ich pierwszego , kultowego już krążka – tytułowego „Straight Outta Compton”. Osią filmu jest wspólna praca nad materiałem, wzbogacona
o bogate tło obyczajowe – nieciekawy obraz życia na „czarnych” przedmieściach. Siłą obrazu jest z pewnością wartka akcja i oryginalny podkład muzyczny, nadający fabule szalone tempo. Imponujące jest również podobieństwo młodych aktorów do postaci, w które się wcielają – doskonale udaje im się oddać skomplikowane relacje jakie panowały między członkami hiphopowego składu.

W rolach głównych zobaczymy m.in. znanego z filmów „Po prostu walcz” i „Wyścig z czasem” Neila Browna Jr., a także Coreya Hawkinsa („Iron Man 3”) oraz Jasona Mitchella („Kontrabanda”, „Władza”). W obsadzie również laureat dwóch Złotych Globów Paul Giamatti („Iluzjonista”, „Idy marcowe”).
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 26 września, 21:00

 

 

ALTAMIRA
(Altamira)
historyczny, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, 2016
reżyseria: Hugh Hudson
obsada: Antonio Banderas, Clément Sibony, Rupert Everett, Javivi

altamiraAntonio Banderas („Desperado”, „Skóra w której żyje”) w roli słynnego odkrywcy, który trafił na trop jaskini Altamira z prehistorycznymi malowidłami. Film wyreżyserował nominowany do Oscara za „Rydwany ognia” brytyjski twórca Hugh Hudson.
Marcelino Sanz de Sautuola y de la Pedrueca (Antonio Banderas) w 1868 roku przypadkowo odkrył pochodzące z paleolitu, liczące sobie 36 tys. lat, obrazy w jaskiniach Altamira na północy Hiszpanii. Za to wielkie osiągnięcie nie spotkała go jednak zasłużona nagroda. Po opublikowaniu swojego odkrycia spotkał się ze sceptycyzmem środowiska akademickiego,
a nawet oskarżeniami o fałsz. Przez resztę swojego życia Sautuola walczył o prawdę i dobre imię. Poświęcił wszystko, aby udowodnić, że odkryte przez niego obrazy były prawdziwe. Malowidła z Altamiry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO dopiero sto lat później, w 1984 roku.

Obraz „Altamira” opowiada fascynującą historię niestrudzonej batalii hiszpańskiego badacza
o uznanie jego niezwykle ważnego znaleziska. Oprócz Antonio Banderasa w filmie zobaczymy również Ruperta Everetta („Gwiezdny pył”, „Mój chłopak się żeni”), a także znaną z filmów „Co wiesz o Elly?” oraz „Exodus: Bogowie i królowie” irańską aktorkę Golshifteh Farahani.
PREMIERA: CANAL+FILM, wtorek, 27 września 2016, 23:10

 

 

 
CUDOWNY SMAK FAWORKÓW
(Le goût des merveilles aka The Sense of Wonder)
Komedia romantyczna, Francja, 2015
reżyseria: Éric Besnard
obsada: Virginie Efira, Benjamin Lavernhe, Lucie Fagedet

cudowny-smak-faworkowMagiczny klimat francuskiej prowincji i dużo humoru. Krzepiąca komedia romantyczna
w reżyserii Érica Besnarda („Babylon A.D.”) to historia tego jak wiele rzeczy w naszym życiu dzieje się przez przypadek. W roli głównej znana z filmów „To nie miłość” i „Facet na miarę” belgijska aktorka Virginie Efira.

Louise (Virginie Efira), wdowa z dwójką dzieci, potrąca swoim samochodem mężczyznę imieniem Pierre (Benjamin Lavernhe). Nękana poczuciem winy, postanawia się nim zaopiekować, póki nie wróci on do pełni zdrowia. Tajemniczy mężczyzna oprócz ran wynikłych z wypadku ma również wiele problemów z przeszłości. Okazuje się, że dwójka doświadczonych przez życie ludzi może pomóc sobie nawzajem o wiele bardziej niż sądziła.
PREMIERA: CANAL+FILM, środa, 28 września 2016, 20:00

 

 

 
SINISTER 2
(Sinister 2)
horror, USA, 2015
reżyseria: Ciarán Foy
obsada: James Ransone, Shannyn Sossamon, Robert Daniel Sloan

sinister-2Druga część krwawej historii o zbrodniach z przeszłości. W roli szukającego prawdy szeryfa ponownie zobaczymy Jamesa Ransone’a („Sinister”, „Plan doskonały”), a partneruje mu znana z filmów „Żyć szybko, umierać młodo” oraz „Obłędny rycerz” Shannyn Sossamon.

Szeryf So&So (James Ransone) kontynuuje śledztwo w sprawie serii makabrycznych morderstw, która doprowadziła do śmierci jego przyjaciela. Dochodzenie prowadzi go do położonego na odludziu domku zamieszkałego przez Courtney Collins (Shannyn Sossamon), która wraz z synami Zachiem i Dylanem, ukrywa się tu przed agresywnym mężem. Courtney nie jest świadoma mrocznej tajemnicy, którą skrywa jej nowy dom. Wkrótce odkryją ją chłopcy, znajdując w piwnicy stare amatorskie filmy… Już pierwsza projekcja obudzi duchy przeszłości i da nowy początek krwawej krucjacie zła.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 30 września 2016, 23:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 24 DO 30 WRZEŚNIA 2016

DYNIOWE WIEŚCI
(Pumpkin Reports, ep. 31, 32)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 24 września 2016

TASHI
(Tashi, ep. 33, 34)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 24 września 2016

DZIWNA PARA 2
(Odd Couple, ep. 1,2)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 25 września 2016

NIEWIERNI 2
(Satisfaction, ep. 7,8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 25 września 2016

WIDOKI NIE Z TEJ ZIEMI ODC. 3
(Undiscovered Vistas, ep. 3)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 26 września 2016

BROOKLYN NINE-NINE
(Brooklyn Nine-Nine 3, ep. 19,20)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 27 września 2016

MR. ROBOT 2
(Mr. Robot, odc. 11,12)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 29 września 2016

 

DZIWNA PARA 2
(Odd Couple 2)
serial komediowy, USA, 2016, 13 odcinków
reżyseria: Phill Lewis
obsada: Matthew Perry, Thomas Lennon, Lindsay Sloane

dziwna-para-2Jedno mieszkanie, dwóch różniących się od siebie jak niebo i ziemia bohaterów, doskonali aktorzy i mnóstwo zabawnych sytuacji to przepis na udaną komedię, z którego skorzystali twórcy nowego serialu „Dziwna para”. Teraz powracają z drugim, nie mniej zabawnym, sezonem. W roli głównej ponownie występuje, znany z roli w kultowym serialu „Przyjaciele” Matthew Perry.

Życiowa sytuacja zmusza dwóch przyjaciół do zamieszkania w jednym apartamencie. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że poglądy panów na świat i sposób prowadzenia domu diametralnie się różnią… Felix Unger (Thomas Lennon) jest dobrze wychowany, poukładany i pedantyczny, podczas gdy jego współlokator, Oscar Madison (w tej roli znany Matthew Perry), to zabawny i roztrzepany bałaganiarz. Ich perypetie rozbawiają widzów do łez.

Drugi sezon rozpocznie się z hukiem. Pod nieobecność Felixa, Oscar postanowi zorganizować szaloną imprezę, a pomoże mu w tym jego przyjaciel Murph. Pedantyczny współlokator nie będzie zachwycony z tego, co zastanie po powrocie do domu… Jak wpłynie to na relacje między zmuszonymi do wspólnego mieszkania mężczyznami?
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 25 września 2016, 17:30

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.