Canal+ premiery filmowe od 23 do 29 stycznia 2016

krolowa sniegu 2W ostatnim tygodniu stycznia w Canal+: rosyjski film animowany „Królowa śniegu 2”, komedia „Mów mi Vincent”, 2047: Rok śmierci”, musical „Walking on Sunshine”, dramat „Rover”, komedia kryminalna „November Man” oraz nowy francuski serial kostiumowy „Wersal. Prawo krwi”.CANAL

KRÓLOWA ŚNIEGU 2
(The Snow Queen 2)
Animacja, Rosja, 2014
reżyseria: Alexey Tsitsilin
obsada: Orm – Arkadiusz Jakubik, Gerda – Aleksandra Kowalicka, Kai – Beniamin Lewandowski, Alfida – Małgorzata Socha, Arrog – Piotr Gąsowski, Księżniczka Maribel – Paulina Sykut-Jeżyna, Strażnik Miejski Lokum – Maciej Dowbor, Herold Królewski – Jarosław Gugała, Babcia Trolla – Katarzyna Skolimowska, Król – Mirosław Wieprzewski, Szef – Andrzej Chudy, Erik – Ryszard Olesiński, Rahat – Paweł Szczęsny

krolowa sniegu 2Drugie spotkanie z bohaterami baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa śniegu”. Kaj, Gerda i gadatliwy troll Orm powracają w pełnej przygód i humoru animowanej komedii dla całej rodziny. W obsadzie dubbingu Arkadiusz Jakubik, Małgorzata Socha, Maciej Dowbor oraz debiutujący Jarosław Gugała. Koproducentem filmu jest Bazelevs, studio filmowe Timura Bekmambetova („Wanted – Ścigani”).

Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powrócił w rodzinne strony, gdzie zamierza prowadzić wygodne życie bohatera. Składa sobie obietnicę, że nigdy już nie skłamie, jednak rzeczywistość okazuje się trudniejsza, niż oczekiwał. Przyrzeczenie szybko łamie, a kiedy zaczyna się zmyślać i gadać, co mu ślina na język przyniesie, jego lustrzane odbicie ożywa i nabiera złej mocy. Złoczyńca, który obwołuje się Królem Śniegu przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii z zamiarem sprowadzenia na świat wiecznej zimy. Orm postanawia mu się przeciwstawić, ale najpierw musi przestać kłamać. Z pomocą przychodzą mu przyjaciele – Gerda, Kai, zbuntowana piratka i łasiczka Zuzia.

Obok chwalonej przez krytyków animacji, z zwłaszcza przepięknie wykreowanych krajobrazów, „Królowa Śniegu 2” może poszczycić się znakomitą polską obsadą dubbingową. Gadatliwy troll Orm po raz kolejny mówi głosem Arkadiusza Jakubika. W Piratkę Alfidę ponownie wcieliła się Małgorzata Socha (Smerfetka w „Smerfach” i „Smerfach 2”). Nowymi, choć brzmiącymi bardzo znajomo głosami w „Królowej śniegu 2” są Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor. Paulina Sykut-Jeżyna użyczyła głosu księżniczce Maribel, a historię relacjonuje jako królewski herold dziennikarz i dyplomata Jarosław Gugała.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 23 stycznia 2016, 17:55

 

 

MÓW MI VINCENT
(St. Vincent)
Komedia, USA, 2014
Reżyseria: Theodore Melfi
Obsada: Bill Murray, Melissa McCarthy, Naomi Watts, Jaeden Lieberher, Chris O’Dowd, Terrence Howard,

Bill Murray, Melissa McCarthy i Naomi Watts w komedii o przyjaźni zgorzkniałego mizantropa i chłopca z sąsiedztwa. Dwie nominacje do Złotego Globu (najlepsza komedia i rola Murraya).

ST. VINCENTSamotna, pracująca matka, Maggie (Melissa McCarthy), wraz z synem Oliverem wprowadza się do domu na Brooklynie. Zostawia chłopaka pod okiem mrukliwego mizantropa z sąsiedztwa, Vincenta (Bill Murray). A ten zabiera podopiecznego do miejsc, gdzie sam jest częstym gościem: na wyścigi konne, do klubu ze striptizem i do lokalnego baru. Często towarzyszy im ciężarna striptizerka, Daka (Naomi Watts). Z czasem pomiędzy zgryźliwym, wiecznie spłukanym Vincentem a chłopcem rodzi się niezwykła więź.

Główną rolę w filmie zagrał Bill Murray, artysta wszechstronny, pamiętany z przebojowych „Pogromców duchów”, „Dnia świstaka” i „Między słowami”. Główne role kobiece obsadzono wbrew stereotypom. Znana z ról komediowych McCarthy („Druhny”, „Złodziej tożsamości”), zagrała postać całkowicie serio, natomiast Naomi Watts („Mulholland Drive”) w roli „pani, która pracuje nocą” mogła wreszcie błysnąć talentem komediowym. Do kluczowej roli Olivera przesłuchano 1500 kandydatów. Szukano kogoś, kogo nie onieśmielą gwiazdy na planie i kto będzie równie naturalny w scenach z Murrayem, Watts i McCarthy. Wybrano Jaedena Lieberhera, dla którego był to filmowy debiut. Młody aktor zagrał później m.in. w „Witamy na Hawajach” i serialu „Masters of sex”.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 24 stycznia 2016, 21:00

 

 

 

2047: ROK ŚMIERCI
(2047 – Sights Of Death)
thriller, science fiction, Włochy, 2014
Reżyseria: Alessandro Capone
Obsada: Danny Glover, Daryl Hannah, Michael Madsen, Rutger Hauer, Stephen Baldwin, Neva Leoni

Danny Glover, Daryl Hannah, Michael Madsen, Rutger Hauer, Stephen Baldwin w thrillerze science fiction włoskiego reżysera Alessandra Capone.

2047 rok smierciJest rok 2047. Ziemią rządzi represyjny rząd Konfederacji Środkowej (CCG). Ryan Willburn (Stephen Baldwin) jest agentem rebeliantów. Ich dowódca Sponge (Danny Glover) wysyła go z misją, której celem jest zebranie dowodów zbrodni rządu. Ryan musi się zmierzyć z przerażającym pułkownikiem Asimovem (Rutger Hauer), major Anderson (Daryl Hannah) i grupą najemników pod wodza niejakiego Lobo (Michael Madsen). Pomoc obiecuje mu Tuage (Neva Leoni), mutantka, która przeżyła bunt w CCG. Tylko czy Ryan może jej zaufać?
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 25 stycznia 2016, 21:00

 

 

WALKING ON SUNSHINE
(Walking on Sunshine)
Musical, romans, Wlk Brytania, 2014
Reżyseria: Max Giwa, Dania Pasquini
Obsada: Hannah Arterton, Giulio Berruti, Greg Wise, Leona Lewis, Annabel Scholey,

walking on sunshinePiękne widoki, słońce, plaża i miłość – poprawiający nastrój musical twórców „Streetdance”. Na ścieżce dźwiękowej znane przeboje z lat 80-tych, m.in. Whitney Houston, Shocking Blue, Cher czy Roxette. W jednej z ról Katy Perry.

Taylor (Hannah Arterton) przylatuje do Włoch na zaproszenie swojej siostry Maddie (Annabel Scholey), by wspólnie spędzić cudowne wakacje. Na miejscu okazuje się, że siostra tak naprawdę zaprosiła ją na własny ślub. Wybrankiem Maddie jest przystojny Raf (Giulio Berruti), z którym Taylor miała wcześniej wakacyjny romans i wciąż jest w nim zakochana.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 26 stycznia 2016, 20:00

 

 

ROVER
(The Rover)
Dramat, USA, Australia, 2014
Reżyseria: David Michôd
Obsada: Guy Pearce, Robert Pattinson, Scoot McNairy, David Pole, David Field, Tawanda Manyamo

Postapokaliptyczna wizja świata Davida Michôda, reżysera „Królestwa zwierząt”. Doskonała, zrywająca z „Sagą: Zmierzch” kreacja Roberta Pattisona.

roverW wyniku ekonomicznej zapaści Australia zmieniła się w cywilizacyjną pustynię, na której od 10 lat toczy się bezwzględna walka o przetrwanie. Na drogach grasują uzbrojone bandy, osiedla, a nawet stacje benzynowe zamieniły się w twierdze. Podczas napadu, jeden z czterech mężczyzn zostaje postrzelony. Pozostali kradną przypadkowy samochód i uciekają. Na ich nieszczęście, okazuje się on własnością Erica (Guy Pearce), człowieka pogodzonego z losem, pozbawionego nadziei i zdeterminowanego, by odzyskać swoją własność. W pogoń za złodziejami zabiera ze sobą rannego zakładnika, lekko upośledzonego Reya (Robert Pattinson), brata jednego z bandytów.
PREMIERA: CANAL+ FILM: środa, 27 stycznia 2016, 20:00

 

 

NOVEMBER MAN
(November Man)
Komedia kryminalna, USA, 2014
Reżyseria: Roger Donaldson
Obsada: Pierce Brosnan, Luke Bracey, Olga Kurylenko, Amila Terzimehic

Czterokrotny odtwórca roli Jamesa Bonda Pierce Brosnan i Olga Kurylenko w ekranizacji powieści szpiegowskiej Billa Grangera. Za kamerą twórca „Angielskiej roboty” Roger Donaldson.

november manPeter Devereaux (Pierce Brosnan) jako szpieg zyskał przydomek November Man, ten który zwiastuje zimę. Był nieprzejednany i okrutny, ale teraz, na emeryturze, nie chce wracać do tamtych czasów i cieszy się spokojnym życiem w Lozannie. Do czasu, gdy zostaje wysłany do Moskwy, by wydostać pewną kobietę zamieszkaną w międzynarodowy spisek. Piękna Alice Fournier (Olga Kurylenko) posiada cenne informacje na temat rosyjskiego prezydenta-elekta Arkady’ego Fedorova (Lazar Ristovski). Misję nieoczekiwanie utrudnia mu dawny przyjaciel, którego osobiście szkolił na agenta. Mason (Luke Bracey) próbuje namierzyć i wyeliminować Petera. Obaj doskonale znają swoje atuty oraz słabości, a Mason umiejętnościami, poziomem przebiegłości i wyrachowania dorównuje nauczycielowi. Pojedynek między nimi jest śmiertelnie niebezpieczny.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 29 stycznia 2016, 21:00

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 23 DO 29 STYCZNIA 2016

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends, odc. 19)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 23 stycznia 2016

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 20)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 23 stycznia 2016

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 18)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 24 stycznia 2016

POD KOPUŁĄ 3
(Under the Dome 3, odc. 5, 6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 24 stycznia 2016

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 26 stycznia 2016

WERSAL. PRAWO KRWI
(Versailles)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 stycznia 2016

 

WERSAL. PRAWO KRWI
(Versailles)
Serial kostiumowy, Francja, 2015
twórcy: Simon Mirren & David Wolstencroft
Reżyseria: Jalil Lespert, Christoph Schrewe, Thomas Vincent, Daniel Roby
Obsada: George Blagden (Ludwik XIV), Alexander Vlahos (Monsieur Filip Orleański), Tygh Runyan (Fabien Marchal), Amira Casar (Béatrice), Stuart Bowman (Bontemps), Dominique Blanc (Anna Austriaczka), Noémie Schmidt (Henriette), Evan Williams (Chevalier), Anna Brewster (Montespan), Sarah Winter (Louise De La Valliere), Anatole Taubman (Montcourt), Elisa Lasowski (Maria Teresa), Pip Torrens (Cassel)

 

 

WERSAL. PRAWO KRWI, ODCINEK 1
wersal prawo krwiJest rok 1667. Ludwik XIV ma 28 lat i wreszcie samodzielnie rządzi Francją. Prześladowany przez wspomnienie o zamachu na ojca, postanawia opuścić pełen intrygantów Paryż. Wymyśla machiaweliczny plan. W Wersalu rozpoczyna budowę okazałego pałacu. Wszyscy francuscy arystokraci pragną tam zamieszkać. Nie zdają sobie sprawy z tego, że Wersal powstaje po to, by ich uwięzić i kontrolować. Na Ludwika czyha wiele zagrożeń, zarówno z zewnątrz, jak i ze strony najbliższego otoczenia. Niemałym wyzwaniem okazuje się okiełznanie młodszego brata króla, Filipa, od dzieciństwa upokarzanego zniewieściałego dandysa.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 stycznia 2016, 21:00

 

 

WERSAL. PRAWO KRWI, ODCINEK 2
Ludwik wprowadza Wielką Etykietę i sprawdza autentyczność arystokratycznych tytułów swoich dworzan. Pierwszą wygnaną z Wersalu ofiarą zostaje nieustannie spiskujący Montcourt. Dwór czuje zagrożenie. Rosnący za sprawą politycznych zwycięstw autorytet młodego władcy podważa rywalizacja z bratem. Ludwik nie może znieść dzikich eskapad homoseksualnego Filipa, który naciska, by brat dał mu możliwość dowiedzenia swoich umiejętności na polu bitwy.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 stycznia 2016, 22:00

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.