Canal+ premiery filmowe od 23 do 29 sierpnia 2014

star trek w ciemnosc W oststnim tygodniu czerwca Canal+ wyemituję: kolejną część filmu sci-fi „W ciemność. Star Trek”, dramat „Niesłusznie oskarżona”, brytyjski dramat, fantasy „Byzantium”, belgijsko francuska komedia familijna „Ptyś i Bill”, brytyjski komediodramat muzyczny „Z miłości do…” thriller „Śmiertelna gra” oraz dokument „Co nas kręci”.

CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 23 sierpnia 2014, 21:00

W CIEMNOŚĆ. STAR TREK (Star Trek Into Darkness)

Science fiction, USA, 2013

Reżyseria: J.J. Abrams

Obsada: Chris Pine, Zachary Quinto, Karl Urban, Simon Pegg, Zoe Saldana, John Cho, Bruce Greenwood, Benedict Cumberbatch, Alice Eve, Peter Weller

star trek w ciemnoscJames Kirk to młody, nazbyt pewny siebie adept Akademii Gwiezdnej Floty. Choć trudno mu odmówić intuicji, odwagi i lojalności, jako kapitan U.S.S. Enterpise wciąż zachowuje się, jakby zasady go nie obowiązywały. Po jednej z misji, podczas której złamał jedną z podstawowych dyrektyw Gwiezdnej Floty, traci dowództwo nad statkiem i zostaje zdegradowany. Szansę na powrót do służby daje mu admirał Pike (Bruce Greenwood). Wkrótce Kirk będzie miał szansę pokazać swojemu mentorowi, że jest odpowiedzialnym kapitanem gotowym do najwyższego poświęcenia, by ratować załogę. W odpowiedzi na zamach terrorystyczny i atak na siedzibę floty, Kirk rusza w pogoń za zamachowcem Johnem Harrisonem (Benedict Cumberbatch) na Kronos – planetę Klingonów. Choć pragnienie zemsty jest wielkie, sugestie pierwszego oficera Spocka (Zachary Quinto) i dymisja pierwszego mechanika Scotty’ego (Simon Pegg) uświadamiają Kirkowi, że U.S.S. Enterprise nie jest jednostką wojskową, tylko badawczą. Nie wykonuje więc bezpośredniego rozkazu odpalenia pocisków w Harrisona i wywołania tym samym wojny z wrogimi Ziemianom Klingonami. Postanawia aresztować terrorystę. Śmiała decyzja staje się początkiem poważnych kłopotów, które zmuszą do wielkich wyzwań nie tylko Kirka, ale także Spocka, Uhurę (Zoe Saldana), Hikaru Sulu (John Cho) i Chekova (Anton Yelchin).

„W ciemność” to długo wyczekiwany sequel „Star Treka”, drugiej – po „Gwiezdnych Wojnach” – najbardziej rozpoznawalnej sagi kosmicznej. To także dwunasty film z serii osadzonej w uniwersum wykreowanym przez Gene’a Roddenberry’ego. J. J. Abrams, który wyreżyserował tę i poprzednią część powrócił do korzeni, czyli do serialu „Star Trek: The Original Series” (w skrócie TOS) nadawanego w latach 1966-69 oraz animowanego „Star Trek: The Animated Series” (w skrócie TAS), emitowanego w latach 1973-74. Zajął się wydarzeniami, które miały miejsce przed tymi serialowymi, ale żeby nie narazić się na przekłamania, umieścił akcję w alternatywnej rzeczywistości. Widz poznaje wiec młodego kapitana Kirka (Chris Pine), który w przeciwieństwie do tego z serialu, wychowuje się bez ojca, trafia do Akademii za namową kapitana Pike’a, a nie za sprawą przyjaciela rodziny, Mallory’ego, i zostaje najmłodszym kapitanem w historii floty w wieku 25, a nie 34 lat. „W ciemność” to druga wspólna misja kapitana Jamesa T. Kirka, Spocka (Zachary Quinto), dr. McCoya (Karl Urban) i inżyniera „Scotty’ego” (Simon Pegg). Na U.S.S. Enterprise jest także oficer łączności Uhuru, tym razem grana przez Zoe Saldanę, Sulu (znany z serialu „Mentalista” John Cho) i Chekov w interpretacji Antona Yelchina. Załoga po raz pierwszy styka się z Khanem (Benedict Cumberbatch), zmodyfikowanym genetycznie tyranem z okresu XX-wiecznych Wojen Eugenicznych, który wraz ze swoją załogą przez stulecia dryfował w kapsułach kriogenicznych. Inteligentny i przebiegły Khan to jeden z tych wrogów, z którymi Kirk i załoga Enterprise zmierzą się kilkukrotnie, tyle że w pierwotnej rzeczywistości serialowej, spotykają się po raz pierwszy dopiero w 2267 roku i w innych okolicznościach.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 24 sierpnia 2014, 21:00

NIESŁUSZNIE OSKARŻONA (The Trials of Cate McCall)

Dramat, USA, 2013

Reżyseria: Karen Moncrieff

Obsada: David Lyons, Kate Beckinsale, Nick Nolte, James Cromwell, Clancy Brown, Anna Anissimova

NIESLUSZNIE OSKARZONAPrawniczka Cate McCall (Kate Beckinsale) nie przegrała żadnej sprawy. Karierę zrujnował jej alkoholizm i kłótnia z jednym z sędziów pod wpływem. Została objęta opieką kuratora i jest na odwyku. Walczy też o odzyskanie prawa do opieki nad córką, która wraz z ojcem wyprowadziła się do Seattle. Szansą na odzyskanie utraconego życia i reputacji jest dla Cate obrona Lacey Stubbs (Anna Anissimova), oskarżonej o zamordowanie kobiety. Lacey twierdzi, że jest niewinna i nastąpiła sądowa pomyłka. Później zeznaje również, że w więzieniu została zgwałcona przez strażnika. Cate bada sprawę wraz z przyjacielem Bridgesem (Nick Nolte) i znajduje dowody, które mogłyby świadczyć o niewinności Lacey i sfabrykowaniu jej oskarżenia.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 21:00

BYZANTIUM (Byzantium)

Dramat, fantasy, Wielka Brytania, Irlandia, 2012

Reżyseria: Neil Jordan

Obsada: Gemma Arterton, Saoirse Ronan, Sam Riley, Daniel Mays, Caleb Landry Jones, Jonny Lee Miller, Kate Ashfield, Maria Doyle Kennedy, Caroline Johns, Christine Marzano, Jeff Mash

byzantiumDwie młode kobiety – Clara (Gemma Arterton) i Eleanor (Saoirse Ronan) – ścigane przez tajemniczego prześladowcę, znajdują schronienie w podupadłym kurorcie nad oceanem. Nie mają pieniędzy. Praktyczna Clara zdobywa pieniądze sprzedając swoje ciało. Kiedy poznaje samotnego i nieśmiałego Noela (Daniel Mays), zamieszkuje z Eleanor w należącym do niego obskurnym motelu o nazwie Byzantium. Zakłada tam dom schadzek, a Eleanor zaczyna naukę w miejscowej szkole, gdzie poznaje sympatycznego Franka (Caleb Landry Jones). Tymczasem w miasteczku zaczynają masowo umierać ludzie. Pod wpływem nalegań Franka, Eleanor wyznaje mu prawdę o swoim życiu. Okazuje się, że Clara, choć wygląda na zaledwie kilka lat starszą od Eleanor, jest w istocie jej matką, a sama Eleanor ma ponad dwieście lat. Obie są wampirzycami, które żywią się ludzką krwią.

„Byzantium” to film na podstawie sztuki i według scenariusza Moiry Buffini, a w reżyserii Neila Jordana. Epicka, wysmakowana wizualnie podróż przez stulecia dwóch wampirzyc jest powrotem reżysera „Wywiadu z wampirem” do tematyki, która przyniosła mu zasłużone miejsce w panteonie mistrzów horroru. W „Byzantium” wystąpili: Gemma Arterton („007 Quantum of Solace”, „Książę Persji: Piaski czasu”, „Tamara i mężczyźni”) i nominowana do Oscara Saoirse Ronan („Intruz”, „Hanna, „Pokuta”). Partnerują im Sam Riley („Control”, „W drodze”), Jonny Lee Miller („Mroczne cienie”, „Trainspotting”), Daniel Mays („Made In Dagenham”, „Vera Drake”) i Caleb Landry Jones („X-Men: Pierwsza klasa”, „Ostatni egzorcyzm”).

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 26 sierpnia 2014, 21:00

PTYŚ I BILL (Boule et Bill)

Komedia, familijny, Francja, Belgia, Luksemburg, 2013

Reżyseria: Franck Magnier, Alexandre Charlot

Obsada: Marina Foïs, Franck Dubosc, Charles Crombez, Nicolas Vaude, Lionel Abelanski

ptys i billBill jest rudym spanielem, oczekującym na nowego właściciela w schronisku dla zwierząt. Znajduje go tam rudowłosy Ptyś (Charles Crombez), który poszukuje przyjaciela. Ich miłość od pierwszego wejrzenia staje się początkiem wspaniałej przyjaźni i zabawnych przygód, a dla rodziców Ptysia (Marina Foïs, Franck Dubosc) niemałych kłopotów. Film jest adaptacją popularnych komiksów Jeana Roby. Znany francuski komik Franck Dubosc wciela się w ojca Ptysia, który z powodu nowej pracy przeprowadza się wraz z rodziną z małego prowincjonalnego miasteczka na przedmieścia Paryża i z całych sil stara się poradzić sobie z niesfornym synem i jego jeszcze nieprzewidywalnym psem.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 26 sierpnia 2014, 22:25

CO NAS KRĘCI (Why We Ride)

Dokument, USA, 2013

Reżyseria: Bryan H. Carroll

Obsada: Jim Adams, Ernie Alrxander

„Co nas kręci” to dokument o pasji do motocykli, opowiedzianej przez samych pasjonatów. Swoim doświadczeniem w wywiadach dzielą się m.in. Kenny Roberts, pierwszy Amerykanin na podium Moto GP, Jason DiSalvo, zwycięzca Daytony 200 i Keith Code, założyciel California Superbike School. Oprócz nich film składa się z opowieści zwykłych ludzi, dla których motocykle są całym życiem. Są wśród nich historie o miłości, o rodzinnych tradycjach i przekazywaniu pasji następnym pokoleniom. „Co nas kręci” to także opowieść o początkach motocyklizmu i o kobietach, które coraz chętniej siadają na motor. Widzowie mogą także podziwiać piękne maszyny i poznać społeczności bikerów, którzy spotykają się na zlotach i w klubach. Film wszedł na ekrany polskich kin trzy miesiące temu – w maju 2014 roku.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 27 sierpnia 2014, 21:00

Z MIŁOŚCI DO… (Unfinished Song / Song For Marion)

Komediodramat, muzyczny, Wielka Brytania, Niemcy, 2012

Reżyseria i scenariusz: Paul Andrew Williams

Obsada: Vanessa Redgrave, Terence Stamp, Gemma Arterton, Christopher Eccleston

z milosci doMarion (Vanessa Redgrave) i Arthur (Terence Stamp) to starsze małżeństwo z Newcastle. Ona – pogodna, otwarta na ludzi, uśmiechnięta i życzliwa – uczęszcza do osiedlowej świetlicy na próby chóru emerytów, prowadzone przez młodą nauczycielkę śpiewu, Elisabeth (Gemma Arterton). On – zgorzkniały, mrukliwy tetryk – unika ludzi i jest skłócony nawet z synem (Christopher Eccleston). Raz w tygodniu zawozi poruszającą się na wózku inwalidzkim żonę, na próby – sam nie wchodzi nawet na salę. Chór przygotowuje się właśnie do konkursu. Arthur uważa to za kompletną bzdurę, wyczerpującą niepotrzebnie energię i resztki sił witalnych jego ukochanej żony. Jednak w wyniku splotu różnych wydarzeń, pogrążający się w smutku i samotności Arthur przechodzi przemianę, stając się człowiekiem bardziej otwartym na ludzi.

Paul Andrew Williams, pisząc scenariusz, inspirował się historią swoich dziadków. W filmie przejmujące, ale nie ckliwe kreacje stworzyli Vanessa Redgrave („Przerwana lekcja muzyki”, „Pokuta”, „Powiększenie”) i Terence Stamp, znany m.in. z ról w filmach „Kolekcjoner”, „Trzy kroki w szaleństwo”, „Superman” czy „Superman II”. W roli nauczycielki partneruje im Gemma Arterton, brytyjska aktorka filmowa i teatralna, która zagrała m.in. w „007 Quantum of Solace” rolę Strawberry Fields oraz wampirzycę Clare w „Byzantium” Neila Jordana. W 2010 zadebiutowała w wysokobudżetowych amerykańskich produkcjach, takich jak „ Książę Persji: Piaski Czasu” czy „Starcie Tytanów”.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 29 sierpnia 2014, 21:00

ŚMIERTELNA GRA (All Things To All Men)

Kryminał, thriller, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: George Isaac

Obsada: Rufus Sewell, Toby Stephens, Gabriel Byrne, Julian Sands, Leo Gregory

smiertelna graParker (Rufus Sewell) jest gliniarzem zadłużonym u gangsterów. Chce zdobyć pieniądze, wykorzystując do tego złodzieja Rileya (Toby Stephens), który miałby dokonać śmiałego włamania i kradzieży. Nie mogąc mieszać się w to osobiście, angażuje w sprawę szefa gangu Josepha Corso (Gabriel Byrne). Aresztuje mu syna. W zamian za uwolnienie, Corso ma zmusić Ridleya do skoku. Machinacjami Parkera zaczyna się interesować jego protegowany Dixon (Leo Gregory), który zgłasza swoje wątpliwości wieloletniemu partnerowi Parkera – Sandsowi (Terence Maynard). Tuż po napadzie człowiek Corsa – Cutter (Julian Sands) próbuje zabić Rileya i uciec z łupem, ale nie udaje mu się to. Riley umawia się z Corso, a Parker, używając swoich kontaktów, namierza miejsce ich spotkania. Jest zdesperowany, by przejąć pieniądze i uciec z Londynu. Zabija Corso, ale kiedy próbuje zlikwidować Ridleya, pojawia się Dixon i krzyżuje jego plany.

 

 

 

SERIALE

 

MICHAEL J. FOX SHOW – serial komediowy, odc. 7-8/22

PREMIERA: CANAL+, soboty po dwa odcinki, od 2 sierpnia 2014, 14:00

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 6/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC – serial komediowy, odc. 10/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 14/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 8/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, godz. 21:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.